sam

sam

Straipsniai: 14

Paradigmų kaita: kaip mokyti mokytis? (11)

2013 lapkričio mėn. 22 d. 13:24
Paradigmų kaita: kaip mokyti mokytis?
Paradigmų kaita yra sudėtingas procesas, reikalaujantis esminių mokytojo požiūrio į mokymą ir mokymąsi, mokytojo darbo stiliaus, mokymo ir mokymosi tikslų, mokymo(si) metodų ir mokinio vaidmens pokyčių. Tai kaip reikia mokyti mokytis?

Pasiklydusius vestuvių balandžius aptiko ant kaimyno stogo (15)

2013 lapkričio mėn. 7 d. 11:13
Pasiklydusius vestuvių balandžius aptiko ant kaimyno stogo
Verslumo skatinimas yra vienas pagrindinių Europos Sąjungos siekių. Tačiau ar visi imamės tokių idėjų įgyvendinimo, kuriomis galėtume drąsiai skelbti pasauliui - aš sukūriau „kitokį“ verslą, aš galiu tuo didžiuotis?

Negaliu užmigti: vertingi patarimai nesudedantiems bluosto (21)

2013 spalio mėn. 30 d. 17:29
Kodėl sutrinka saldus miegas? Kas kaltas? Kokios priežastys? Kaip galima tai pakeisti? Ką galima padaryti, kad savijauta būtų vėl puiki? Šie klausimai anksčiau ar vėliau žmogų „pasigauna“ gyvenimo kelyje ir primena, jog miegas yra vienas iš svarbiausių fiziologinių funkcijų, nuo kurios priklauso ir mūsų nuotaikos, ir darbo produktyvumas.

Matematikai tarėsi, kaip mokyti ir mokytis (1)

2013 spalio mėn. 30 d. 14:30
Matematikai tarėsi, kaip mokyti ir mokytis
Mokytojo lyderystė siekiant kiekvieno mokinio pažangos: būtinybė ar privilegija? Tą aiškinosi Kelmės rajono mokyklų matematikos mokytojai ir svečiai, gausiai susirinkę diskusijai Tytuvėnų gimnazijoje spalio 28 dieną į metodinį renginį „Matematikos mokymo ir mokymosi sunkumai. Gerosios patirties sklaida“.

Jaunojo tyrėjo diena: noriu mokytis „kitaip“

2013 spalio mėn. 29 d. 13:14
Jaunojo tyrėjo diena: noriu mokytis „kitaip“
Skaitytojo nuotr.
Ar galiu mokyti(is) kitaip? Siekiant sukurti sąlygas mokiniams įgyti dalykinių žinių pagrindus, mokytojai bando ieškoti netradicinių, aktyvių mokymo metodų, kurie suteikia galimybes pamokas vesti „kitaip“. Visi suvokia, kad šių dienų ugdyme svarbu į mokymąsi įtraukti ir pačius mokinius, kad šie ne tik aktyviai atliktų mokymosi užduotis, bet ir patys kurtų ugdymo turinį.

Rudens baubas – gerklės skausmas: kaip apsisaugoti ir gydyti? (5)

2013 spalio mėn. 24 d. 12:30
Kaip apsisaugoti? Kaip be vaistų numalšinti skausmą? Ką reiškia sveikti natūraliai? Pabandykime kovoti su rudens baubu - gerklės skausmu, kuris užklumpa kasmet ir, deja, ne tuomet, kai mes esame tam pasiruošę...

Nuomonė. Ar žmogus gali pasikeisti? (35)

2013 spalio mėn. 21 d. 16:02
Žmogus - tarsi pirmyn ir atgal mušinėjamas kamuolys, viduje yra blaškomas dviejų jėgų: viena jį sviedžia aukštyn, kad jis tobulėtų dvasiškai, kita bloškia įnirtingai žemyn kaip atskirą, į save nukreiptą būtybę, veikiamą praeities įtakų.

Netikėta istorijos atomazga: dvynių apgavystė baigėsi vestuvėmis (5)

2013 spalio mėn. 16 d. 09:50
Meilė. Ją suprasti žmonija bando jau šimtmečius. Ką bekalbėti apie „dvigubą“ jausmą... Iš viso katastrofa. Žinau, kad meilė dviems žmonėms iš karto nebus suprasta. Pagaliau to ir nesitikiu. Tik noriu papasakot paprastą savo istoriją.

Projekte dalyvavę mokiniai dalijasi įspūdžiais iš Turkijos

2013 gegužės mėn. 23 d. 17:01
Gegužės 12-18 dienomis Turkijoje, Kocaelio mieste (netoli Stambulo) įvyko paskutinis tarptautinio daugiašalio mainų programos „Comenius“ projekto „Love the Nature, save your future“ („Mylėk gamtą, saugok savo ateitį“) narių - Turkijos, Latvijos, Ispanijos, Rumunijos, Graikijos, Prancūzijos, Olandijos ir Lietuvos - susitikimas.

Penkios dienos Rumunijoje: mokinių ir mokytojų akimis (4)

2013 balandžio mėn. 26 d. 10:14
Prie vienuolyno
Balandžio 14-20 dienomis Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos delegacija (projekto vadovė - koordinatorė, matematikos mokytoja metodininkė Jolanta Aksamatauskienė, vokiečių kalbos mokytoja Asta Urbonaitė, I gb kl. mokinės Greta Norbutaitė ir Monika Strumilaitė, IIIga klasės mokinys Gytis Švilpa) apsilankė Rumunijoje, Puiesti/Barlad mieste.

Mokiniai mezgė ryšius tarp Tytuvėnų ir Prancūzijos

2012 lapkričio mėn. 21 d. 15:08
Mokiniai mezgė ryšius tarp Tytuvėnų ir Prancūzijos
Organizatorių nuotr.
Lapkričio 11-17 dienomis Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos delegacija (projekto vadovė - koordinatorė, matematikos mokytoja metodininkė Jolanta Aksamatauskienė, muzikos mokytojas Rimantas Levickas, I gb kl. mokinės Deimantė Chormanskytė ir Dovilė Stoškutė bei Lukas Jankūnas) apsilankė Prancūzijoje (Tulūza) Ondes mieste.

„Comenius“ projekto „Mylėk gamtą, išsaugok ateitį“ atspindžiai (2)

2012 spalio mėn. 16 d. 14:48
„Comenius“ projekto „Mylėk gamtą, išsaugok ateitį“ atspindžiai
Organizatorių nuotr.
Spalio pradžioje Tytuvėnų gimnazijoje vyko tarptautinio „Comenius“ projekto narių susitikimas Lietuvoje. Šis Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis finansuojamas projektas, kurio tikslas aktualizuoti gamtos apsaugos problemų sprendimą bei skatinti globalinę ekologiją, yra ne tik puiki edukacinė priemonė, bet ir galimybė pažinti kitas šalis, jų kultūras, susirasti draugų ir ilgalaikių bendradarbiavimo partnerių.

Ar mūsų sveikatai padės tik vaistinė? (7)

2012 birželio mėn. 28 d. 16:30
Jau daugelis žino, jog mintys, kurias mes kuriame, žodžius, kuriuos tariame, įsitikinimai, kurių laikomės, turi milžinišką galią. Jie suformuoja mūsų patyrimus ir mūsų gyvenimą. Ar tikrai sveikata, kurios siekiamybe gyvename, yra tik vaistinėje? Ji nuperkama? O gal liga „panaikinama“ papildais, vitaminais?

Įspūdžiai iš Ispanijos (2)

2012 birželio mėn. 23 d. 13:13
Įspūdžiai iš Ispanijos
Gegužės 6-12 dienomis Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos dvi mokytojos (projekto vadovė-koordinatorė, matematikos mokytoja metodininkė Jolanta Aksamatauskienė ir anglų kalbos mokytoja Genutė Karpinienė) ir dvi aštuntokės – Simona Šlepaitė ir Ligita Petrauskaitė apsilankė Ispanijoje, Sevilijos mieste.