Giedrius Alasevičius

Giedrius Alasevičius

Straipsniai: 29

Kai liūdni debatai baigiasi dar liūdnesniu referendumu... (193)

2014 birželio mėn. 30 d. 11:36
Mūsų nacionalinio transliuotojo eteryje vykę debatai turbūt buvo viena labiausiai apgailėtinų laidų Lietuvos televizijos istorijoje. Nuo makabriškų citatų iki aršaus ir atvirai tiesiog įžūlaus referendumo iniciatorių mėginimo įtikinti, kad jų inicijuojamo referendumo pasekmės net nėra svarbios, nes „viskas tiesiog bus gerai“.

Kaip Europa pati padeda Rusijai? (92)

2014 birželio mėn. 26 d. 09:26
Įvykiams Ukrainoje slūgstant (jei tiksliau – vakariečiams pamažu prarandant susidomėjimą, nes tai jau nieko nebestebina ir didelės intrigos tame nematyt, o žmonėms reikia euforijos pigių ir skandalingų naujienų forma), Europos Parlamento rinkimuose gana pasižymėjus radikaliai populistų dešinei, geopolitinės perspektyvos horizonte ryškėja būtinybė ir tradicinėms partijoms imti spręsti ES problemas ir pagaliau į ES pažvelgti iš kritinės distancijos.

Pakeiskim Vytį Ivanu! (174)

2014 kovo mėn. 19 d. 09:48
Pakeiskim Vytį Ivanu!
AP/Scanpix
Solidarizuodamasis su vargše, vakarų ištisai skriaudžiama Rusija, siūlau pakeisti Lietuvos Vytį Ivanu. Juk, kaip sako interneto komentatorių ir visokių sarmatininkų išmintis, rusai yra mūsų broliai – bendra kultūra. Ir istorija bendra. Jie mus šaudė ir trėmė, o mes irgi šaudėm (į savus) ir važiavom (į Sibirą – ir dar už dyką!). Ir mirė mūsų daug, dingo dar daugiau. Bet esmė, kad buvom kartu. Kaip rusai sako: „Без муки нет науки“ (liet. be kančios, nėra mokslo). Ir šita bendra mūsų tragedija mus dar labiau suvienijo.

Kalėdos tarp tikėjimo ir netikėjimo: ką šventė reiškia ateistui (72)

2013 gruodžio mėn. 23 d. 16:19
Artėjant Kalėdoms kiekvienais metais padaugėja diskusijų apie Kalėdų prasmę ir jos santykį su krikščionybe, bažnyčia, daugelio naująja religija krikštijamu konsumerizmu (vartotojiškumu) ir pan. Bet gruodžio mėnesis turi dar vieną labai svarbią datą netikintiesiems.

Kodėl Viktoro „dešra“ tokia sprangi? (26)

2013 rugpjūčio mėn. 22 d. 09:57
2012 metų gruodžio 20 diena, apytiksliai antra valanda popietės. Lietuvos politinio suvereno akropolyje (nesupratusiems – čia aliuzija į helenų civilizacijoje statytus akropolius – gynybos tvirtoves, o ne prekybos centrą) svarstomas demokratiškai (bet ne visai – anot daugybės VRK ataskaitų apie balsų pirkinėjimo insidentus) išrinkto Viktoro Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimo pagrįstumas.

Mano eitynių istorija: tikrasis paradas – ne prospekte, o ant šaligatvių (92)

2013 rugpjūčio mėn. 5 d. 09:29
Mano eitynių istorija: tikrasis paradas – ne prospekte, o ant šaligatvių
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Tie, kurie dejuosit ir retoriškai klausit „kiek dar galima apie tai kalbėti?“ – turite fantastišką progą dabar pat uždaryti šį įrašą ir pereiti prie to, kas jums labiau patinka. Kaip ir žadėjau, parade „Baltic Pride 2013” dalyvavau. Iš tiesų jau nusprendęs jame dalyvauti, buvau įsitikinęs, kad paradas bus nuobodus, todėl mano pasiryžimą daugiau lėmė pilietinis solidarumas nei ypatingas noras dalyvauti pačiame parade. Labiau neteisus negalėjau būti.

„Baltic Pride“: aš ne homoseksualas, man netrūksta jokių teisių, bet aš ten būsiu galėtų ten būti ir Rokas Žilinskas (117)

2013 liepos mėn. 25 d. 15:25
Sunku paprieštarauti, neperdedant, ko gero, nemažą rezonansą sukėlusioms Roko Žilinsko mintims, išsakytoms jo straipsnyje. Vienok, jo mintys pasirodė kupinos racionalumo ir, iš kitos pusės, žmonių reakcija iš dalies nuvylė.

Ko dalis „Swedbank“ klientų galėtų pasimokyti iš Buridano asilo (150)

2013 birželio mėn. 20 d. 09:38
Trečiadienį Lietuvoje pasklido gandai (beje, jau ne pirmą kartą), kad neva „Swedbank“ gresia bankrotas. Teigiama šio reikalo pusė yra tai, kad kai kuriuose Lietuvos miestuose žmonės gali pasigėrėti masiniu sprintu iki artimiausių bankomatų.

Pasaka apie tar(n)ybinį žmogų ir konservatorius (26)

2013 gegužės mėn. 30 d. 12:19
„Prie ruso buvo geriau“, – sako nusivylęs lietuvis ir pats savim nepatiki. Ir mes, Lietuvos jaunimas, juo netikim, nes ilgai mus dėdės ir tetos iš konservatorių partijos mokė apie Sąjūdį, mokė apie laisvės svarbą.

Taisyklės Jeruzalės palestiniečiams: būtinas leidimas iki dirbamo lauko (74)

2013 vasario mėn. 28 d. 15:54
Rytų Jeruzalė. G. Alasevičiaus nuotr.
Sausio pabaigoje Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybos paskelbta ataskaita nurodė, jog Izraelis privalo iškeldinti visus Izraelio naujakurius iš Vakarų Kranto, grasinant potencialia byla tarptautiniame kriminaliniame teisme dėl tarptautinės teisės pažeidimų.

Atsakas: tikras liberalas pasisakys prieš bet kokį autokratišką valdymą komentaras Dr. P.Aleksandravičiui (16)

2013 vasario mėn. 8 d. 14:09
Istorija yra bene labiausiai politizuojamas mokslas, kadangi ji yra neatsiejama nuo tam tikroje šalyje gyvenančių žmonių identiteto. Todėl nereikia stebėtis, kai politikai imasi perrašinėti istoriją siekdami naudos, t.y. kad galėtų racionalizuoti savo pažiūrų „teisingumą“. Todėl trumpai peržvelgsiu keletą kertinių Dr. Povilo Aleksandravičiaus „aksiomų“ (reikia manyti, jog tai aksiomos, nes autorius net nesiteikia argumentuoti savo teiginių) paskutinėje publikacijoje „Apie liberalizmo ir krikščionybės suderinamumą (II dalis)“.

Kai optimizmas paskęsta srutose: nuo Kreivio iki Račo (29)

2013 sausio mėn. 3 d. 11:04
Štai gruodžio 31-ąją Dainius Kreivys pažėrė makroekonomikos rodiklių ir iš esmės pakartojo tą dažnai giedamą dainelę -„neturit ko skųstis – juk viskas taip puiku!“. Mantas Adomėnas netgi sugebėjo išspausti gražų žodį socialdemokratams, kas tikriausiai prilygsta metų stebuklui.

Gazos konfliktas: degantys vaikai ir neteisybė, kurią turėsim nuryti (172)

2012 lapkričio mėn. 23 d. 10:27
15 sekundžių. Tiek laiko nuskambėjus sirenoms Izraelyje turi šeima, gyvenanti netoli (~10 km spinduliu) Gazos ruožo tam, kad galėtų pasislėpti. Kiek laiko turi palestiniečiai - nėra taip svarbu, nes kur pasislėpti jie nelabai ir beturi.

Demokratizacijos kulminacija ir vertybių išparduotuvė (52)

2012 spalio mėn. 16 d. 17:12
Priešrinkiminis laikotarpis kiekvieną kadenciją yra iš esmės tas laikas, kai visiems rinkėjams praktiškai derėtų atsiriboti nuo bet kokios žiniasklaidos, informavimo priemonių ir visiems asmeniškai pastudijuoti nuveiktus Vyriausybės ir Seimo darbus, partijų rinkimų programas bei susidėlioti visus taškus ant i.

Mano –izmas išgelbės pasaulį! (25)

2012 rugsėjo mėn. 10 d. 10:58
Lietuvoje pastaruoju metu tapo itin populiaru ideologijoms klijuoti etiketes. Paradoksas tas, kad šiandien sunku surasti politinę, visuomeninę jėgą, kuri nuosekliai atstovautų savo deklaruojamoms vertybėms. Kadangi Lietuvos žmonės yra pernelyg užsiėmę tokia intelektualia veikla kaip šokių projektai, Žaliojo tilto skulptūros ir gėjų paradai – visiems po ranka būtų pravartu turėti šiokią tokią atmintinę:

Apie pjaustomus kryžius ir šaldytus kalakutus (24)

2012 rugpjūčio mėn. 26 d. 16:22
Vienas privalumas gyvenant tokios valstybės kaip Rusija kaimynystėje – garantija, kad niekada nebus nuobodu. Daugiau nei dvidešimt metų nepriklausomybės, o santykių aiškinimasis, sąmokslo teorijos, ryšiai su Rusija ir apskritai užsienio politika Rusijos atžvilgiu, neretai tampa mūsų žiniasklaidos ir politikų karo lauku.

Iš propagandos ministro užrašų: „istorija kuriama gatvėje“ (21)

2012 gegužės mėn. 29 d. 14:33
„Istorija kuriama gatvėje“ – tarė būsimos nacionalsocialistų partijos gauleiteris Gėbelsas ir pradėjo Berlyno gatvėse kurstyti teisingumo paieškas. Tuomet būsimas propagandos ministras dar pats gerai nežinojo, koks teisus yra tai sakydamas. Jis dar nežinojo, kad netrukus jo pamoka bus baigta ir suformuluota galutinai: „Tas, kas gali užvaldyti gatvę, vieną dieną užvaldys valstybę, nes visos galios ir politikos formos ir bet kokios diktatūra valdomos valstybės šaknys glūdi gatvėje“.

Tegyvuoja poligamija! Dar kartą apie lygias teises, feminizmą ir realybę (69)

2012 gegužės mėn. 20 d. 20:26
Panašu, kad FNTT skandalui nurimus, Garliavos skandalo rezonansui visuomenėje slūgstant, argumentams energetikos tematika išsisemiant, viešojoje erdvėje jau ruošiamas naujas karas. Tokiam karui mes esame pasmerkti, ir jis turės tęstis mažiausiai iki Seimo rinkimų pabaigos.

Besmegeniškas fanatizmas, arba „tu priklausai pedofilų klanui“ (47)

2012 balandžio mėn. 30 d. 15:45
Štai visai neseniai judėjimas „Už teisingumą“ išplatino savo judėjimo gaires. Necituosiu ir nesigilinsiu į visą tą pompastiką, kurią galite rasti kone kiekvienos partijos rinkiminės kampanijos aprašyme, tačiau judėjimo atstovai, trumpai tariant, klausia, ką (ir kaip) padaryti, kad Lietuva lyg feniksas prisikeltų iš pelenų?

Iš lietuvių teisių bilio: tiesa nustatoma žiūrovų SMS skaičiumi - 1000:30000 (774)

2012 balandžio mėn. 4 d. 09:00
Prieš savaitę televizijos laida „Akistata“ neblogai pasipelnė iš vis didesnio rezonanso visuomenėje sulaukiančios mergaitės tragedijos. Tačiau lietuvis – užsigrūdinęs žmogus, jį ne taip lengva nustebinti. Vis dėl to siurprizas slypėjo jau po laidos – labai keistose, it iš gausybės rago pasipylusiose žmonių išvadose. Štai vienas jaunuolis retoriškai paklausė: „Net 30 tūkst. balsų prieš mažiau nei tūkstantį balsų! Negi jie nori pasakyti, kad visus 30 tūkst. balsų atsiuntę žmonės yra idiotai?“ Suprask gi, žmonės nubalsavo – verdiktas yra, ko tie teisėjai dar laukia? Atsakymas paprastas – niekas nežino. Visi elgiasi taip, lyg žinotų – vieni kategoriškai pasisako už Laimutę Stankūnaitę, kiti už Neringą Venckienę, bet realybė yra kitokia.

Užaugęs Kovo 11-osios gatvėje. Arba apie šeimą, homoseksualus, emigrantus ir pilietiškumą (81)

2012 kovo mėn. 11 d. 17:00
Skaitytojo Aleksandro nuotr.
Kai man pasidaro liūdna, aš dažnai prisiminimuose grįžtu į savo pirmuosius namus, kur prabėgo visa mano vaikystė. Ir tuose prisiminimuose labai dažnai iškyla užrašas ant namo kampo „Kovo 11-osios 100“. Galbūt nuskambės keistai, bet ši data visų pirmiausia man kelia stipriausius sentimentus ne dėl istorinio leitmotyvo, tačiau būtent dėl to namo, už kurio kampo teko slėptis nesuskaičiuojamą daugybę kartų žaidžiant slėpynių. Likimo ironija, bet šiandien savo kailiu galiu įsitikinti, kaip toks mažas ir iš pirmo žvilgsnio bereikšmis dalykas – gatvės pavadinimas - gali iš esmės daro įtaką žmogaus gyvenimui.

Lietuviškas patriotizmas: kodėl pasiskundusias D.Rimšaitę ir E.Jackaitę siūloma deportuoti? (494)

2012 vasario mėn. 20 d. 16:52
„Tėve atleisk jiems, nes jie nežino ką daro.“ Lai niekas nesupyksta, kad pasinaudosiu šia citata ir pasakysiu: „Atleiskit jiems, gerbiamos Donata Rimšaite ir Egle Jackaite, nes jie nesupranta, ką daro.“ Tikiuosi neįsižeis ir krikščionys, kad pasinaudojau šia citata, nors aš pats ir nesu vienas jų. Bet aš esu tikintis ir, kaip ten bebūtų, vis dar stipriai tikiu Lietuva ir jos ateitimi.

Lietuvio dichotomija: arba konservatorius, arba komunistas (27)

2012 sausio mėn. 20 d. 11:14
Koks dvasinis patosas! Tikrai beprotiškai gražus straipsnis. Parašytas tiesiog meistriškai. Ar jau girdėjot paskutinę naujieną? E.Witting-Marcinkevičiūtė išsprendė Lietuvos problemų židinio rebusą. Ir kaip gražiai jį perteikė.

Ežiukas rūke: apie viską - nuo aviečių uogienės iki PVM tarifo, emigracijos ir šeimos koncepcijos (34)

2011 gruodžio mėn. 5 d. 11:29
Ežiukas rūke stop kadras
youtube.com
„Įdomu, pagalvojo ežiukas, jeigu arklys atsiguls miegoti, ar jis paskęs rūke?“ Neaišku, ar arklys būtų paskendęs, juk pasakoje viskas įmanoma, tačiau labai aišku, kad Lietuva paskęs ir paskęs ilgam, jeigu sveikas protas šįkart nenugalės prieš prietarus ir patriotizmo rezignaciją politinės demagogijos pavidalu mūsų seime. Neskubėkit daryti išvadų, aš ne tiek pasiskųsti noriu, kiek sudėti pilną mūsų valstybės šiandienos aktualijų kompoziciją, užuot mėginęs apeliuoti į moralines vertybes ir mėginti paveikti žmones įtikėti astrologinėmis mūsų šalies ateities prognozėmis.

Kiek kainuoja turėti krikščionį draugą Lietuvoje? (287)

2011 lapkričio mėn. 30 d. 12:51
Kalbėdami apie mūsų didžios (nepasikuklinkime) tautos paveldą, dažnai pamirštame vieną labai išskirtinį lietuviškosios kultūros aspektą. Konkrečiai kalbu apie tai, kad Lietuva niekada neturėjo valstybinės religijos, čia nuo pat Viduramžių egzistavo religinė pasirinkimo laisvė. Ir tai yra gana retas fenomenas senojo pasaulio istorijoje. Tai iš tiesų kalba apie išskirtinę kultūrą ir neregėtą pasaulietiškumą.

Manifestas poniai I.Degutienei: parodykite asmeninį patriotizmo pavyzdį (235)

2011 lapkričio mėn. 10 d. 13:39
Visai neseniai mūsų Seimo pirmininkė Irena Degutienė viešai pareiškė, kad mūsų tautos išeivija išduoda „amžinąsias vertybes“ pasirinkdama gyvenimą svetur vardan komforto. Netrukus, jos žodžiams susilaukus neigiamo atgarsio, išgirstame atsiprašymą ir patikslinimą, kad žodžiai neva buvo ištraukti iš konteksto ir ji atsiprašo už tai, kad įžeidė lietuvių emigrantus.

Atsivertusio konservatoriaus išpažintis. Už ką balsuosime? (42)

2011 spalio mėn. 26 d. 11:14
Kiekvienas metais, prieš artėjančius Seimo rinkimus, prasideda nacionalinis tautos vergvaldžių ir patriarchų paradas, pavadinimu „nupirk rinkėją“.

Dvigubos pilietybės istorija arba „Eadem Sed Aliter“ (75)

2011 spalio mėn. 16 d. 12:18
„Patriotas turi būti visada pasiryžęs apginti savo šalį nuo valdžios“, – Edvardas Abis, JAV rašytojas, gamtosaugininkas. Neišsigąskite, tai nebus dar vienas anarchistinis - populistinis raginimas šturmuoti Seimą ir padaryti tvarką. Prisiminiau šią frazę todėl, kad manau, jog dabar atėjo labai svarbus metas, kai lietuviai turi rimtai pradėti žiūrėti į savotišką moralinę konsolidaciją ir pradėti ginti vienas kitą.

Nuomonė. Šiuo metu kova vyksta už šeimą ar už save? (24)

2011 spalio mėn. 6 d. 13:26
Viešojoje erdvėje nerimsta diskusijos dėl Seimo suformuluoto teisinio tradicinės šeimos apibrėžimo. Aš asmeniškai visose viešose diskusijose labai mėgstu išskirti vieną diskusijų aspektą – kultūrą. Būtent kultūros stoka dažnai išprovokuoja įvairius nesutarimus ir trukdo prieiti konsensuso. Dėl to dažnai iškyla klausimas: ar mūsų politinis - teisinis aparatas kovoja už tautą, ar kiekvienas asmeniškai už save?