Gruodinukas

Gruodinukas

Straipsniai: 50

Gyvūnų globėjai paaiškina: kada ir kodėl reikia sterilizuoti augintinius (8)

2016 balandžio mėn. 12 d. 17:20
 Gyvūnų sterilizacijos akcija
"Lesė" nuotr.
Gyvūnų globos organizacijos su siaubu laukia skambučių apie priveistus namie šuniukus ar kačiukus, kurių šeimininkams visai nereikia. Kodėl su siaubu, juk savanoriai turėtų norėti pasirūpinti silpniausiais? Todėl, kad jų daugiau, nei įmanoma pasirūpinti, ir kažkiek jų tikrai žus, bus išmesti, kartais kartu su mamomis.

Gražuolis Largo ieško namų (3)

2016 sausio mėn. 28 d. 12:25
Largo
Šuo Largo šį rudenį buvo rastas griovyje netoli Rudaminos. Ar jis ten šiaip leido laiką, vaikydamas peles ar varles?.. Ne, jis buvo nutrenktas automobilio ir paliktas ten likimo valiai.

Gyvūnų auginimo žinovams: baikite tikėti gandais (61)

2016 sausio mėn. 1 d. 21:13
Gyvūnų auginimo <em>žinovams</em>: baikite tikėti gandais
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Gyvūnų apsauga Lietuvoje: tarp dviejų ugnių? Iš tiesų supaprastinu situaciją. Gyvūnų globa, apsauga ir teisės mūsų šalyje šiuo metu – ne tarp dviejų ugnių, o tarp daugybės pliekiančių iš savo pozicijų „ugniasvaidininkų“.

Generolė Ramaška nori į atsargą

2015 gruodžio mėn. 18 d. 11:26
Ramaška
Ji gyva per stebuklą. Kai ši katė pateko į „SOS gyvūnų“ globą, ilgai „kabojo“ tarp mirties ir gyvenimo. Išsekusi, serganti, pagyvenusi, susivėlusi... Dar paaiškėjo, kad ir augliukų turi. Daugybė jautruolių tuoj nurodytų užmigdyti, bet savanoriai nutarė pabandyti ją ištraukti.

Buvusi grandinės vergė Aza – fotomodelis

2015 gruodžio mėn. 2 d. 11:10
Aza pozuoja projekte "Balti ūsai"
Žmonės žmonės... Ant grandinės laikote tiek šunų, o jie dažnai tokie švelnūs, mylintys, visiškai ne pikti sargai... Aza – kaip tik tokia. Gerutė, meili, protinga, įsimylėjusi žmogų, greitai pasitikinti...

Miela trumpakojė Mira ieško namų (2)

2015 spalio mėn. 7 d. 12:44
Kalytė
Džiaugsmas, uodegytės vizginimas, meilė ir pozityvumas – štai taip galima apibūdinti neseniai į prieglaudą atvykusią kalytę Mirą.

Dovanojama rudeniškų spalvų katė Arija

2015 spalio mėn. 6 d. 13:38
Arija
Nepaprasta gražuolė Arija ieško namų. Ši katė – tikra dama, nuostabių spalvų kailiuko ir labai katiniško žvilgsnio. O jau koks snukutis, nosytė, simetriškai nuspalvinta...

Mistiška katė Arvena – nefotogeniška, bet labai gera (3)

2015 rugsėjo mėn. 16 d. 18:23
Arvena
Turėjau globoje ne vieną ir ne dvi kates, visos jos skirtingos, apie kiekvieną gali pasakyti, kad „tokios dar nebuvo“, bet Arvena... Na, TOKIOS tikrai dar nebuvo!

Mistiška katė Arvena ieško žmogaus, kurį galėtų mylėti (11)

2015 rugsėjo mėn. 13 d. 09:00
Mistiška katė Arvena ieško žmogaus, kurį galėtų mylėti
Globėjų nuotr.
Globojome ne vieną ir ne dvi kates, visos jos skirtingos, taip, apie kiekvieną gali pasakyti, kad „tokios dar nebuvo“, bet Arvena... Na, TOKIOS tikrai dar nebuvo!

Dovanojamos barzdotosios damos (4)

2015 rugsėjo mėn. 8 d. 12:43
Dovanojamos barzdotosios damos
N. Sevostjanovienės nuotr.
Nors „SOS gyvūnų“ prieglaudos sklype verda statybos (klojami pamatai naujoms patalpoms šunims), pagrindinė veikla irgi nesustoja. Pristatome naujokes, barzdotąsias damas Liolikę, Bolikę ir Čigonę.

Ką daryti dingus augintiniui? (5)

2015 rugsėjo mėn. 4 d. 15:13
Ieškoti! Ne sėdėti namie ir liūdėti, ne guostis, kad „gal sugrįš“, „gal kas atneš“, o aktyviai tuo užsiimti, jei gyvūnas jums rūpi.

Mažasis Alanas ieško namų (2)

2015 rugpjūčio mėn. 29 d. 09:00
Šunelis Alanas
Alanas – vienas mažiausių „SOS gyvūnų“ prieglaudos šunelių pagal ūgį. Pagal amžių jis yra brandus vyrukas (pagal gydytojo žodžius – 5-6 metų), o pagal elgesį tai jis žvalus ir jaunas šunelis, žaismingas, mėgstantis pakibinti žmogų.

Kalytė Rikota: žygiams pasiruošusi! (1)

2015 rugpjūčio mėn. 15 d. 08:00
Rikota
„SOS gyvūnų“ globotinė Rikota ieško bendrakeleivių gyvenimo kelyje. Žada įnešti savo indėlį – mylėti, saugoti, neleisti apkerpėti ir visaip skatinti aktyvų gyvenimo būdą.

Katinas Džiugis: kodėl nusipelnė būti išmestas? (8)

2015 rugpjūčio mėn. 9 d. 08:00
Džiugis nori namų
„Buvau tiesiog rainai baltas, paprastas lietuviškas katinas. Ne ypatingas, ne veislinis, už kurį mokėti pinigai. Buvau meilus, labai meilus, šeimininkai turbūt nuo to pavargo, bet aš nesupratau ir toliau murkiau jiems. O gal todėl manęs nebereikėjo, kad buvau ne puodas su pinigais, o tik augintinis – man reikėjo pirkti maistą, kraiką...

Fotomodelis Forsaitas ieško rimtų šeimininkų (5)

2015 liepos mėn. 30 d. 16:52
IMG_0367
Forsaitas – jaunas, 2 metų ryškaus kailio ir ryškaus charakterio katinas. Tiesiog pirmo ryškumo žvaigždė!

Linksmuolė Pelėda ieško aktyvių šeimininkų (1)

2015 liepos mėn. 29 d. 10:35
Linksmuolė Pelėda ieško aktyvių šeimininkų
DELFI skaitytojo nuotr.
Taip, ji tikrai tokia juokinga! „SOS gyvūnų“ prieglaudos globotinė, kalytė Pelėda išsiskiria iš kitų savo linksmu snukučiu ir gera nuotaika. Ji džiaugsmingai pasitinka kiekvieną atėjusį žmogų, mėgsta jį apkabinti ir pabandyti pabučiuoti.

Namų ieško Tedis – cirko šuo (1)

2015 liepos mėn. 6 d. 08:00
Namų ieško Tedis – cirko šuo
DELFI skaitytojo nuotr.
„SOS gyvūnų“ globotiniui Tedžiui – apie 3 metus. Jis tikrai traukia žvilgsnį savo gera nuotaika ir gražia spalva. Labai laukiame, kol ką nors sužavės taip, kad iškeliaus kartu, nors ir... šlubuodamas.

Nuskriaustų gyvūnų globėjai: tai, ką matome kasdien, žlugdo tikėjimą žmonėmis (134)

2015 birželio mėn. 26 d. 17:11
Nuskriaustų gyvūnų globėjai: tai, ką matome kasdien, žlugdo tikėjimą žmonėmis
Globėjų nuotr.
Nepradėkite auginti šuns, katės, triušio, vėžlio, jei nesate pasirengę, maldaute maldauja visos prieglaudos ir kitos gyvūnų globos organizacijos. Bet jums atrodo, kad jūs daugmaž atsakingas žmogus, kaip sužinoti, kad gyvūno geriau neauginti?

Linksmuolis Cezarijus ieško naujų namų

2015 birželio mėn. 21 d. 09:00
Cezarijus
Kas „SOS gyvūnų“ kiemelio draugiškiausias padauža, šmaikščiausias „nuotraukų gadintojas“, pasalūniškas juokintojas? Ogi Cezarijus!

Katė daro ne vietoje? Priežastys ir patarimai (2)

2015 birželio mėn. 18 d. 11:26
Viena iš dažnų priežasčių, kodėl žmonės nori kam nors atiduoti katę arba ją tiesiog išmeta – šlapinimasis arba tuštinimasis ne vietoje. Išskyrus retus atvejus tai yra katės blogos savijautos arba sveikatos bėdų požymis, o šeimininkas ją tiesiog išgrūda iš namų – valio, jis problemą išsprendė!! Bet katei problema liko... Ir galbūt labai skausminga...

Didžioji Sparta ir mažoji Milka ieško šeimininkų (1)

2015 gegužės mėn. 25 d. 13:37
Sparta ir Milka žaidžia
Pristatome dvi žavias kalytes, „SOS gyvūnų“ globotines. Sparta yra truputį jaunesnė už Milką... Bet jau dvigubai didesnė! Tad jei ieškote šunelio, kuris išaugs į didelį, gražų, aktyvų, sportišką šunį, rinkitės rusvąją Spartą.

Du šaunūs šuneliai ieško namų (4)

2015 gegužės mėn. 18 d. 09:03
Žiulis
„SOS gyvūnų“ prieglaudos kiemelyje – dvi meilumo bombos. Viena bombikė mažesnė, jos vardas Sakura. O kita bomba didelė ir galinga, vardu Žiulis.

Kira: gyvenimas prasideda iš naujo! (7)

2015 gegužės mėn. 14 d. 14:51
DSCF2388
Didžiulės judrios ausys, trumpas uodegiukas, grakščios kojelės – Kira tikrai panaši į stirnaitę! Ši jaunutė kalytė laukia naujų namų „SOS gyvūnų“ „Akropolio“ namelyje Vilniuje.

Kalytė Amūra – ramybė ir prieraišumas jūsų namuose

2015 gegužės mėn. 9 d. 09:00
Amūra
Eime pasivaikščioti, Amūra! Taip, „SOS gyvūnų“ prieglaudos kiemelyje yra daug labiau besiveržiančių „prisivizginti“ tavo dėmesio, jei išsitrauki pavadį, bet turi turėti šansų ir ramieji! O ji kaip tik tokia.

Vilniuje ir Šiauliuose vyks nemokamos sterilizacijos akcija (11)

2015 gegužės mėn. 8 d. 15:02
narvai
VšĮ „SOS gyvūnai“ informuoja, kad šią gegužę Lietuvoje viešės ne kartą mūsų šalies beglobius gyvūnus sterilizavusi/kastravusi Vokietijoje įsteigtos Europos gyvūnų ir gamtos apsaugos asociacijos (ETN) veterinarų komanda. ETN dėka iš viso Lietuvoje jau sterilizuota daugiau nei 3600 gyvūnų.

Rimtuolis pūkuotukas Bafis ieško namų (4)

2015 gegužės mėn. 3 d. 09:00
bafis0
Triufeliukas, burbuliukas, pūkuotukas. Taip norisi pavadinti šį unikalios spalvos ir romaus žvilgsnio katulį. Jau tokiam tik ant pagalvėlių, pasakysit... O bet tačiau, gyvenimas jo nebuvo lengvas.

Paraginimas: nebijokite vyresnių katinėlių (7)

2015 balandžio mėn. 16 d. 11:42
Magnolija
Gyvūnų globos organizacijų savanoriams kartais sunku suprasti, kodėl žmonės ieško tik 2 mėn. kačiukų, o visus kitus vertina kaip „per senus“, ir tikina, kad „jie nepripras“. Tu stovi, laikydamas ant rankų suaugusį katiną, kuris palaimingai prisiglaudęs murkia, aplink kojas trinasi dar du, o tau numodami ranka sako, kad ne, šitie netinkami... Liūdna.

Plutas, kuris mato širdimi (3)

2015 balandžio mėn. 9 d. 10:51
plutas3
Susipažinkite: tai – „SOS gyvūnų“ globotinis Plutas. Jis yra nemažo ūgio, tačiau laibo sudėjimo patinėlis. Draugiškas, gražiai, ramiai vaikšto su pavadėliu.

Namų ieško žemaitis Velingtonas fon Katinas (7)

2015 balandžio mėn. 4 d. 08:00
Katinas
Vieną dieną „SOS gyvūnų“ prieglauda gavo nerimo pilną žinutę... Na taip, taip, Velingtonai, čia istorija apie tave, leisk papasakoti! Ne, jis įsitaiso po alkūne ir imasi murkti savo reklaminį skelbimą pats. Atsispirti šiam 8 kg svorio „traktoriukui“ tikrai nelengva, tad paklausykim.

Ką daryti, kad žmonės provincijoje žiauriai neatsikratytų kačiukų ir šuniukų (24)

2015 kovo mėn. 13 d. 09:57
Ką daryti, kad žmonės provincijoje žiauriai neatsikratytų kačiukų ir šuniukų
DELFI skaitytojo nuotr.
Gyvūnų globos organizacijos kasmet su pavasariu sulaukia mažų šuniukų ir kačiukų lietaus, kasdien po daugelį kartų savanoriai aprėkiami telefonu, kad nepajėgia paimti dar ir dar vienos kažkieno priveistos ar pamestos krūmuose vados, bet... Šįkart ne apie neatsakingus žmones, kurie sako „aš nusaugosiu“, „aš išdalinsiu“, „aš neisiu prieš gamtą“. Tokių visad buvo ir bus.

Stebuklai įvyksta: kaip šunelis kovojo ir nugalėjo (7)

2015 kovo mėn. 2 d. 17:24
Atvykimas
Gyvūnų prieglaudų gyvenimas nėra giedras: nelaimės, bėdos, ligos... Savanoriai skuba ieškoti namų, skuba pas veterinarus, skuba suteikti pagalbą tam, kam neatidėliotinai reikia, pamiršdami savo sveikatą, o neretai – ir šeimas...

Dovanojamos trys žavios kalytės (7)

2015 vasario mėn. 20 d. 16:27
Dovanojamos trys žavios kalytės
Autoriaus nuotr.
Trys gražuolės, blondinė Freska, „pipiriukais pabarstyta“ Petra ir smėlinės spalvos Luna – apie 4 mėn. žavios kalytės. Jos atvyko į „SOS gyvūnų“ prieglaudą iš Nemenčinės.

Kas pametėte labradorą? (12)

2014 rugpjūčio mėn. 5 d. 15:50
Kas pametėte labradorą?
DELFI skaitytojo nuotr.
Jis toks didelis, geras ir smagus, kad visus aplinkinius verčia šypsotis. Ir pats šypsosi kartu, nors logiškai mąstant, šunys to nemoka. Bet šis labradoras, atrodo, moka. Kodėl po 10 metų toks šuo tapo nebereikalingas?

Mažasis Rainis augs Didžiuoju (2)

2014 liepos mėn. 28 d. 10:16
Mažasis Rainis augs Didžiuoju
DELFI skaitytojo nuotr.
Vieniems žmonėms labiau patinka smulkios katės, kitiems - apvalutės, o Rainis laukia tokių, kurie žavisi ilgakojėmis ir ilgauodegėmis katėmis. Jis tokio neeilinio stoto, kad veterinaras net juokėsi, jog radome kažkur nendrinės katės jauniklį... Keturių mėnesių,o atrodo kaip pusmetinis!

Tomio prašymas: katinėlis ieško namų (4)

2014 liepos mėn. 4 d. 11:22
Tomio prašymas: katinėlis ieško namų
„Gerbiamoji publika, - jei galėtų, kreiptųsi į mus Tomis, ir pasitaisytų smokingą, vos aptempiantį jo drūtokus šonus. - Prašyčiau trupučio dėmesio. O gal ne trupučio. Gal geriau daug ir visam laikui!“.

Nepaprastos išraiškos katytė ieško namų (7)

2014 birželio mėn. 8 d. 08:00
Ar aš jums patinku?
Zara - iš tų kačių, apie kurias sakoma - ji tokia. Na, tiesiog ji tokia. Tokia juokinga, tokios neįtikėtinos išraiškos, tokio liekno sudėjimo, tokia judri ir smalsi. Ir jei norėtumėt, kad būtų kitokia, jei tikitės, kad ji ims ir pasikeis pagal reikalavimus, na, tai būtų beprasmiai norai.

Laikos mišrūnė Ramunėlė ieško aktyvių šeimininkų (2)

2014 gegužės mėn. 21 d. 12:05
Laikos mišrūnė Ramunėlė ieško aktyvių šeimininkų
Trūksta energijos? Trūksta judesio? Bet jūs to tikrai norite, tikrai tikrai? Tada susipažinkite su mūsų „laikute“ Ramunėle! Visiškas pozityvas!

Šuo neėda - gydome eutanazija? (9)

2014 gegužės mėn. 7 d. 16:22
Šuo neėda - gydome eutanazija?
Ar ji turėjo šeimininką? Taip. Ar tai buvo tikras šeimininkas? Deja... Jis atvedė šią mažutę, septynetą metų kartu pragyvenusią kalytę į veterinarijos kliniką, nes ją esą reikia užmigdyti, prastai jaučiasi, porą savaičių beveik neėda.

Katę nusprendė užmigdyti, nes... „nelimpa“ (88)

2014 balandžio mėn. 3 d. 12:07
Lietuvą apėmusi masinė psichozė – tokia mintis peršasi, skaitant gyvūnų globa užsiimančių organizacijų tinklalapius. Ultimatumai pilasi kaip iš gausybės rago: paimkit arba užmigdysim. Paimkit rytoj. Paimkit šiandien. Tuoj pat. Kam jūs reikalingi, jei nepaimat?

Pilkosios Greisi vargai: ant nevilties slenksčio (9)

2014 kovo mėn. 15 d. 08:00
Pilkosios Greisi vargai: ant nevilties slenksčio
Pilka katė - vadinasi, laiminga, gali pamanyti daugelis. Kad ir be dokumentų, ras namus, bus mylima. Ir tas daugelis suklys... Sėkmė ne visada atseka paskui pilkos spalvos uodegytę.

Ar Zuikis Striukauodegis atras savo žmogų? (4)

2014 vasario mėn. 27 d. 15:55
Ar Zuikis Striukauodegis atras savo žmogų?
Žmogau, būk toks geras, ateik pas Zuikį. Jis tavęs laukia. Jis paprašys atsisėsti, kad galėtų užlipti ant kelių. Jis glaustysis taip smarkiai, kaip tik leisi, ir net su letenėle prisitrauks ranką, kad paglostytum. Jis labai nori būti mylimas.

Kreipimasis į neatsakingus gyvūnų augintojus: tu juk vis tiek „žinai“ geriau (50)

2014 vasario mėn. 27 d. 09:41
Artėja pavasaris - rujos metas katėms ir šunims. Noriu paskatinti šeimininkus: būtinai leiskite lakstyti savo nesterilizuotiems gyvūnams lauke! Būtinai, tegu susilaukia vadų, nors jų niekam nereikės, nes šuniukų ir kačiukų kur kas daugiau, nei žmonių, norinčių juos auginti. Ir praėjus mėnesiui kitam, ramiai kreipkitės į gyvūnų globos organizacijas, kad paimtų jūsų nuosavų augintinių jauniklius, nes „jūs privalote“.

Laimė ieško savo laimės (2)

2014 vasario mėn. 17 d. 09:45
Murkaliukė Laimė
Vieną rudens dieną Vilniaus kieme, kur visos katės sterilizuotos, atsirado maža juoda katytė. Patikli, žvilganti, murkianti. Tik kodėl ji taip keistai vaikšto?..

Šachmatiniai katinėliai ieško namų (3)

2014 sausio mėn. 16 d. 09:45
Kaisa ir Bandis
Žvilga lyg šermuonėliai, bet iš tiesų katinėliai. Juodi kaip sabaliukai, bet... Taip, tai murkliukai. Du žaismingi, panašūs, bet visai ne giminės, jaunuoliai ieško namų (kartu arba atskirai).

Katino Tučkaus likimas kabo ant plauko (6)

2014 sausio mėn. 15 d. 10:34
Kai gelbėji, bet išgelbėti vienas pats negali
DELFI skaitytojo nuotr.
Tučkus - didžiulis, gauruotas, tikras katinas. Truputį nepriklausomas, truputį pašėlęs, bet draugiškas. Ir su nuosprendžiu.

Trys dalykai, kuriuos būtina žinoti turintiems katę ar šunį (47)

2014 sausio mėn. 6 d. 15:49
Ši kalytė rasta Šalčininkų rajone, šuninga...
Apie tuos, kurie nemyli augintinių, juos kamuoja, galima rašyti ir rašyti, ir visi jau pavargo nuo to fakto, kad kone kiekvienas kaimas ar kiemas turi savo „kojų sukiotoją“. Šįkart norėčiau parašyti apie tuos, kurie myli savo auginamus gyvūnus, bet elgiasi neatsargiai.

Zuika: unikali marmurinė gražuolė (4)

2013 gruodžio mėn. 20 d. 10:14
Zuika: unikali marmurinė gražuolė
Yra kačių kailio spalvos pavadinimas, kuris nesidomintiems atrodo keistas: marmurinė. Koks čia marmuras, jei katė rudai oranžinė, tarsi iš skiautelių susiuvinėta? Bet pripratus skamba labai gražiai: marmuriukė. Marmuriukė Zuika.

Kad šventės neateitų su ašaromis: kaip pasirūpinti savo augintiniu (3)

2013 gruodžio mėn. 6 d. 10:03
Fejerverkai, bombelės, įvairūs blizgesiai - traškesiai vis dažniau pokši kiemuose ir gatvėse. Ir vis daugiau skelbimų apie pabėgusius šunis, kurie išsigando šių neišvengiamų mūsų švenčių atributų...

Meilusis Bubas: surasti namus arba grįžti į lauką (8)

2013 lapkričio mėn. 22 d. 10:19
Meilusis Bubas: surasti namus arba grįžti į lauką
Ak, tas Bubas, na, kas per katinas! Tu jį bandai fotografuoti, o jis kad meilinasi, kad trinasi, jau taip pasiilgęs dėmesio, toks gerulis... O paskui pasinaudojęs proga ima praustis, švarintis. Tarsi ruošdamasis į naujus namus. Tarsi mes abu apsimetam, kad dabar nepaimsiu ir neįkelsiu jo atgal į klinikos stacionaro narvą...

Kazino komanda ieško namų (2)

2013 lapkričio mėn. 14 d. 10:41
Pagausiu, pagausiu!
Keturi šuneliai atvyko į „SOS gyvūnų“ prieglaudą kaip siuntinys - kartoninėje dėžėje. Palikta prie vartų po lietumi, ji buvo virtusi į košę... Ir tame purvyne krebždėjo keturi blondinukai šuneliai.