IloKol

IloKol

Straipsniai: 50

Murzė – trikojė drovuolė: jai tereikia naujo šeimininko švelnumo

2018 balandžio mėn. 11 d. 09:08
Murziukė
DELFI skaitytoja
Katulei Murzei galėtų būti apie 1,5 metukų. Ėmė ir taip netikėtai ir nelauktai atsirado ji pas mus prie prieglaudos supakuota į dėžę. Vargo kamuolėlis su kraupiai atrodančia letenėle, taip kraupiai, kad veterinarams teko ją amputuoti...

Šuniukas Tutis ieško namų

2017 kovo mėn. 23 d. 10:44
Tutis
Tai šuo lyg iš meksikietiško televizijos serialo nužengęs – pristatome jums Tutį!

Rainė Kalnietė ir paprasta jos istorija (1)

2017 kovo mėn. 1 d. 13:25
Rainė
Šiai katytei – kokie 5-7 mėn. Prieš kokius porą mėnesių ji atklydo į vieną iš nuosavų kiemų Kalnų g. Jonavoje.

Pupsė nori tapti jūsų šeimos dalimi (1)

2017 vasario mėn. 21 d. 11:10
Pupsė
Pradžia buvo tokia: viename iš Jonavos kiemų, tarp kažkokių neaiškios paskirties statybinių – buitinių atliekų krūvos kalytė atsivedė šunyčių. Kasdieniška, bet vis tiek labai skaudi istorija. Teko šeimyną iškrapštyti iš tų vietų.

Šeimininko netekę Gučis ir Čepsis trokšta kito žmogaus

2017 vasario mėn. 3 d. 10:26
Čepsis
Jaunučiai (maždaug dvejų metų), linksmučiai, taikūs ir draugiški bei labai energingi šuneliai. Panašu, kad tikrai mylimi buvo, nes bendrauti nori, džiaugtis žmogumi nori...

Ilga ir paini Bailiukų šeimos istorija: reikia pagalbos (1)

2017 sausio mėn. 20 d. 16:11
Patelė
Pradžia: vienoje Jonavos r. sodų bendrijoje kažkas išmetė kalytę. Toji apsigyveno viename iš sklypų, po nameliu. Savaime suprantama atsivedė mažylių. Kaimynystėje ir žiemos metu sode gyvenantys žmonės kreipėsi dėl pagalbos šeimai.

Našlaitė Pupa tikisi vėl rasti namus (2)

2017 sausio mėn. 3 d. 13:57
Pupa
Dviejų nedidukių šunyčių šeimininkė mirė. Į mus pagalbos kreipėsi kaimynai, kuriems pagailo iš namų į laiptinę išvarytų gyvūnų. Pupa visą naktį lojo prie buto durų, prašydamasi namo, tačiau... O štai Rudė iš laiptinės pabėgo ir kelias dieneles valkatavo, kol kaimynai pagavo ir ją.

Kuba ir Pinčiukas: našlaitukai prie grandinės (3)

2016 gruodžio mėn. 29 d. 16:38
Kuba ir Pinčiukas: našlaitukai prie grandinės
DELFI skaitytojo nuotr.
Apie šiuos du šunelius papasakojo kaimynė: šeimininkė mirė, o jie taip ir liko – pririšti prie grandinių. Toji kaimynė kažkiek pamaitina, gal ir dar kas nors iš šalia gyvenančių kažką numeta. Štai ir tiek tos istorijos...

Su Žvaigždute jūsų dienos bus kitokios

2016 gruodžio mėn. 28 d. 15:17
Žvaigždutė
Kada dalinotės savo šventėmis, savo namais su benamiu? Kada jūsų namų šiluma šildė sustirusį priklydėlio kūnelį? Kada jūsų šeimos juokas ir švelnumas kažkam atskleidė kitokią gyvenimo pusę? Taigi... Praleiskite su Žvaigždute bent jau kelias dienas. Ji tikrai neturi kur prisiglausti...

Koltūnėlis sužalota letenėle (2)

2016 gruodžio mėn. 19 d. 11:32
Koltūnėlis
Koltūnas užklydo į Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos kiemą. Jaunąją kartą auklėjantys šios mokyklos pedagogai parodė puikų pavyzdį mokiniams, nepaliko keturkojo likimo valioje, kreipėsi pagalbos.

Ledukas: apšarmojusi karšta širdelė

2016 gruodžio mėn. 13 d. 10:36
Ledukas
Šį pasakojimą norėtųsi pradėti ne nuo gyvūno, nors būtent jis – katinėlis – yra pagrindinis herojus, o nuo jaunutės mergaitės, kuri padarė tai, ko nesugebėjo būrys suaugusiųjų. Ji pastebėjo mažutėlį visiškai sušalusį katinėlį, ji rado savyje jėgų nepalikti mažylio sustingimui, paėmė ir kreipėsi pagalbos, nedrąsiai įžengusi į vet.gydyklą, užantyje laikydama snieguotą radinuką.

Katytė Alvė trokšta saugumo... (1)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 14:41
Alvė
Tebūnie jos vardas Alvė, nors kažkokį vardą ji tikrai turėjo, juk yra visai naminė. Ne itin daug laiko ji dar praleidusi lauke, tad pasitikėjimas žmogumi nespėjo įsikeroti katytės širdutėje. Būtent tas pasitikėjimas ir yra didžiausias priešas. Nesistengia Alvė atsirinkti žmonių, todėl bet kas bet kada gali ją nuskriausti, o skriaudikų toje vietovėje labai daug, oi, kiek daug...

Milė iš Ruklos miškų ieško šeimininkų (2)

2016 lapkričio mėn. 25 d. 11:37
Milė
Patamsėje eidami namo iš mokyklos vaikai rado mažutėlę kalytę. Geros vaikiškos širdelės greitai ėmėsi veiksmų. Mažytė šunytė nunešta į parduotuvę ir pardavėjų paprašyta pamaitinti, o patys vaikai pasileido per Ruklą ieškoti gyvūnus mylinčios tetos. Žinoma, kad rado, nes žinojo, kur ieškoti.

Juodas katinėlis, kuriam jau laikas namo (2)

2016 lapkričio mėn. 14 d. 17:58
Juoduliukas
Šis mielas juodakailis, kiek šokoladinio atspalvio katinėlis – kokių 2,5 – 3 mėn. amžiaus. Kaip tik tokio, kai galima keliauti į savus naujus namus.

Rika ir Rica: kai užklumpa liga... (2)

2016 lapkričio mėn. 9 d. 09:56
Rika ir Rica
Nė vienas nežinome, ką lemtis mums paruošusi, nė vienas gyvenimo nenugyvensime be nelaimių, be ligų, taip jau šiame pasaulyje yra...

Markizas: kai pasibaigia daržovių sezonas (1)

2016 lapkričio mėn. 3 d. 11:55
Markizas
Tūkstančiams keturkojų jau priartėjo lėtos žiaurios mirties laikotarpis, nes vienas – daržovių – sezonas pasibaigė... Taip, sodai ištuštėjo, žmonės grįžo į šildomus butus miestuose, o keturkojai liko laukti soduose.

Kalytei Buksai reikia namų (1)

2016 spalio mėn. 24 d. 11:40
Buksa
Buksa priklydo į vieną Jonavos r. Bukonių kiemą. Žmonės pamanė, kad šunytė tiesiog pasimetusi, pavaišino ją ir tikėjosi, kad pailsėjusi jų pievelėje ji keliaus namo. Bet rytą rado Buksą įsikūrusią šalnotoje žolėje, lyg leistų suprasti, kad niekur niekas jos nebelaukia. Žmonės vis neprarado vilties, kad kalytės kažkas ieško, tačiau per porą savaičių taip ir neatsiliepė šeimininkai.

Mažoji Čelsė: be namų negerai (1)

2016 spalio mėn. 17 d. 10:36
Čelsė
Kaip gera turėti kampelį, kuriame ramu numigti, pasislėpti nuo žiemos speigo ar vasaros karčio, kur esi mylimas...

Katytė Diva: įbaugintai gražuolei reikia namų

2016 spalio mėn. 7 d. 11:29
Diva
Diva – graži katytė. Apmaudu, kad jos grožio nuotraukose nematyti, tad pabandysiu kelias žodeliais aprašyti.

Naktyje atrasta Perla ieško namų (4)

2016 spalio mėn. 3 d. 11:11
Perla
DELFI skaitytojo nuotr.
Tai buvo eilinė sargo naktis, eilinis budėjimas vienoje iš Jonavos įmonių. Išgirdęs lyg ir automobilio durelių trinktelėjimą, lyg nuvažiuojantį automobilį žmogus išėjo patikrinti ir rado ją – Perlą. Išsigandusią, susigūžusią katytę. Štai tokia kasdieniška šios gražuolės istorija.

Blicas: įgąsdintas, liūdnas, be vilties (3)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 10:25
Blicas
Blicui – kiek daugiau nei metukai. Dar kūdikystėje jis tapo benamiu, bet neilgai trukus pavyko rasti namus. Tikriausiai tokia jau dalia – visą laiką būti kažkam našta...

Barsis: liūdnasis kovotojas (3)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 14:06
Barsis
Barsis kurį laiką slampinėjo ties „Achemos“ gamykla Jonavoje. Daug žmonių jį matė ir net keletas kreipėsi dėl jo pagalbos, o vieniems pavyko prisišaukti varguolį ir nuvežti iki „VetPet“ gydyklos. Pačiu laiku šunelis papuolė į veterinarų rankas, nes babeziozė senokai vargino keturkojį.

Mauricijui reikia namų! (3)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 17:20
Mauricijus
Mauricijus pričiuptas Jonavoje, tarp Kauno ir Klaipėdos gatvių, kur valkatavo jau apie mėnesį. Tuomet jo kailiukas buvo dar gražus, švarus, purus, o dabar teliko tik purus... Tad viltis, kad Mauricijus gyvena kažkur šalia, išblėso.

Katinėliai, kuriems pasisekė: ieškome jiems šeimininkų

2016 rugsėjo mėn. 19 d. 11:27
Katinėliai, kuriems pasisekė
Kiekviena mūsų diena kupina rutinos, kuri vyksta tarsi savaime, pradedant rytiniu kavos puodeliu, baigiant vakariniu lovos pasiklojimu. Ir taip kas rytą, kas vakarą...

Ūselis – mielas ir ieškantis šeimininkų (27)

2016 rugpjūčio mėn. 11 d. 17:54
1
Ėmė ir atsidūrė mažas katinėlis šalia vieno Jonavos daugiabučio. Sergantis, įbaugintas, panašu, kad muštas, ištepliotu snukučiu, bet visiškas naminukas. Teko katinėliui keliauti į vet.gydyklą sveikatos ir laimės ieškoti.

Prieraišioji Musytė iš kaimo nori rasti namus (1)

2016 gegužės mėn. 4 d. 10:54
Musytė
Kažkaip iš kažkur ėmė ir atsirado viename vienkiemyje katytė, kuri netrukus parodė ir savo kraitelį: dvi dukrytes.

Jonavoje rasta katytė (1)

2016 kovo mėn. 22 d. 13:20
Jonavoje rasta katytė
Jonavoje, Kosmonautų g., rasta katytė. Kailiukas – rudai-gelsvai rainas, nebūdingas lietuviškiesiems rainiukams.

Kas pametėte gražuolį šunį? (2)

2016 kovo mėn. 7 d. 10:23
Kas pametėte gražuolį šunį?
Globėjų nuotr.
Gaurelis rastas Jonavoje prie prekybos centro „Norfa“ šlaputėlis, purvinas ir labai drebantis. Gaurelis – ne pirmos jaunystės, ne mažiau 5 metukų, draugiškas ir ramus.

Kruopa: nusviesta prie durų

2015 spalio mėn. 14 d. 10:48
Kruopa
Šiai mažutėlei katytei – kokie 1,5 mėnesio, o jai jau teko patirti žmogaus neapykantą: kažkam leido sąžinė atnešti ir nusviesti šį mažutėlį bejėgį gyvūnėlį prie gydyklos durų.

Aika ir Ledi iš Baisogalos: gyvenimas gali būti gražus

2015 rugpjūčio mėn. 26 d. 11:01
Ledi
Šios dvi kalytės kurį laiką valkatavo po Baisogalą, ilgai valkatavo, sunkiai vertėsi. Kur miegodavo, tegalim spėlioti, o štai maitinosi viskuo, ką galima kramtyti, pavyzdžiui – žole...

Laura ir jos Baimė: padėkite katytei rasti namus (1)

2015 rugpjūčio mėn. 10 d. 09:59
Baimė
Ji tiesiog atsirado viename privačiame kiemelyje. Žinoma, kad ne iš niekur, kažkas žinojo, kur numesti gyvūnėlį. Išsigandusi, alkana, jau pradėjusi sirguliuoti katytė buvo „užpelinguota“ kiemelio senbuvių.

Maksas ir Pifas ieško namų (2)

2015 gegužės mėn. 2 d. 09:00
M I
Gyveno senolis ir du šuneliai – Maksas ir Pifas. Nežinome, kaip jiems sekėsi gyvenimas kartu, greičiausiai buvo tiek blogų dienų, tiek gerų. Bet taip jau nutiko, kad senolis nebepajėgė rūpintis savo augintiniais ir šie atvyko pas mus laukti antrojo šanso.

Loja – nepastebimoji mažylė (3)

2015 balandžio mėn. 8 d. 17:04
Loja – nepastebimoji mažylė
DELFI skaitytojo nuotr.
Perfrazuosime vieną posakį – pasitinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą. Juk renkamės dažniausiai akimis, ypač šunelius iš skelbimų. Loja negali pasigirti išskirtine išvaizda, jos tiesiog niekas nepastebi. Ji – „pilka pelytė“. Bet pabendravus su šuneliu, atsiskleidžia jo būdas.

Donis: eilinis išmestukas ieško namų (2)

2014 liepos mėn. 18 d. 09:52
Donis: eilinis išmestukas ieško namų
Paskutiniu metu neįtikėtini kiekiai gyvūnų yra tiesiog išmetami. Daugelį jų nukankina žmonės, dar dalį sužaloja šuneliai. Ir tik vienetams pavyksta sulaukti pagalbos ir išsigelbėti. Šis katinėlis vis dar laukia savo lemties – žūties arba gyvenimo...

Joninės Jonavoje - kitaip (2)

2014 birželio mėn. 25 d. 11:24
Joninės Jonavoje - kitaip
Autoriaus nuotr.
Daugelį metų Jonavoje Joninių slėnis šią dieną ūždavo dūgzdavo nuo pat ankstyvo ryto, tačiau šiemet slėnyje tylu...

Snaputis: didelis ir liūdnas (12)

2014 birželio mėn. 4 d. 09:50
Snaputis: didelis ir liūdnas
Snaputis kažkada turėjo namučius. Abejoju, ar buvo mylimas, juk laukan mylimo augintinio niekas neištrenkia. O štai Snaputį išmetė...

Erkės puola. Padėkite!

2014 gegužės mėn. 15 d. 11:31
Erkės puola. Padėkite!
Pavasarėjant gyvūnų prieglaudų savanoriai susiduria su dar viena problema – erkėmis. Maloniai nustebina, kai atvykęs naujokas neturi nė vienos erkės.

Baltas kaip sniegas Mikelandželas pavasarį ieško šilumos (2)

2014 balandžio mėn. 9 d. 14:37
Baltas kaip sniegas Mikelandželas pavasarį ieško šilumos
Kai nutirpsta sniegas, visa, kas balta, tampa labai ryšku ir pastebima. Tai ir nežinia, kiek laiko šis baltutėlis katinėlis vargo kieme. Kai savo švelnumu patraukė dėmesį, jo kailiukas jau buvo spėjęs išsitepti tepalais, ausytės galiukas – apsvilti. Ko gero, gelbėdamasis nuo šalčio jis miegodavo po automobilių kapotais.

Jonavoje - tradicinės linksmybės (5)

2014 kovo mėn. 5 d. 16:57
Jonavoje - tradicinės linksmybės
Skaitytojo nuotr.
Dūzgė Jonava antradienį nuo pat vidudienio, linksmybės visą miestą iki vakaro drebino. Kas dirbo ir šventinio šurmulio pradžios nematė, tas po darbo spėjo. Juk šiandien Kaziuko mugė ir Užgavėnės.

Rainoji Pūkė: ar verta ateiti į šį pasaulį? (4)

2014 kovo mėn. 5 d. 10:23
Rainoji Pūkė: ar verta ateiti į šį pasaulį?
Kaip manote, ar verta gimti, ar verta ateiti į šį pasaulį? Vienas atsakytų - „taip, verta. Juk aplinkui tiek visokių įdomybių“, įsijungtų televizorių, pasiimtų lėkštę šiltos sriubos, uždarytų langą, kad vėjas neneštų vidun šalto lietaus lašų ir jaukiai įsitaisytų minkštoje lovoje.

Juodukas ir Baltutės: linksmuoliams reikia namučių (2)

2014 vasario mėn. 11 d. 14:47
Juodukas ir Baltutės: linksmuoliams reikia namučių
Autoriaus nuotr.
Žiaurumas, neapykanta, abejingumas – tai kasdienybė, su kuria susiduria savanoriai. Bet kartais vis tiek neįmanoma atsistebėti žmogystų išradingumu atsikratant savo augintinių.

Trijulei ieškome namų arba laikinos globos (2)

2014 sausio mėn. 22 d. 11:46
Trijulei ieškome namų arba laikinos globos
Štai dar trys žavūs mažuliai šunyčiai. Kaip jau įprasta, niekam jie nereikalingi, trukdantys ir nekenčiami.

Margučių būrelis ieško namų (2)

2014 sausio mėn. 15 d. 13:45
Margučių būrelis ieško namų
Mamytės taksytės sterilizacija, tikimės, greitu laiku šeimininkas pasirūpins. O šiai dienai turime būrelį, tiksliau keturis, gražutėlius, mažutėlius, margutėlius, linksmutėlius, sveikutėlius šunyčius.

Kavarskiukas: liūdna vaikystė... (4)

2014 sausio mėn. 9 d. 11:24
Kavarskiukas: liūdna vaikystė...
Pamatę šio šunelio nuotraukas, supratome – arba lekiame jau dabar, arba jis užsikankins. Nebuvo kada nė galvoti kur jį priglausti, kaip ir kur gydyti. Nelaimėliui nuo ilgo bei gausaus viduriavimo iš išangės išlindo žarna. Šuneliui ilgą laiką teko kęsti skausmus. Štai taip šis šaunuolis atsidūrė pas mus.

Rikis: nereikalingasis ieško namų (3)

2013 gruodžio mėn. 30 d. 10:38
Rikis: nereikalingasis ieško namų
Prieglauda pilnėja itin sparčiai. Nieko stebėtino, juk brangūs tautiečiai tvarko savo būstus. Ir dažnam gyvūnas – tai nereikalingas rakandas ar šiukšlė, kuriuos reikia išnešti iš namų.

Juka: naujai atrastas pasaulis (6)

2013 gruodžio mėn. 7 d. 20:58
Juka: naujai atrastas pasaulis
Juka buvo viena iš tų, kurių žmonės geriausiu atveju stengiasi nepastebėti. O jeigu jau kam pakliūdavo „ant akių“, tai sulaukdavo neapykantos ir žiaurumo. Bet tai jau praeityje...

Mažulės: nieko naujo po saule... (1)

2013 lapkričio mėn. 20 d. 13:56
Mažulės: nieko naujo po saule...
Nuotraukose matote dvi šunytes. Išmestos, kad kur nors nusibaigtų. Judviem pasisekė, šiuo metu mažės pas laikiną globėją. Bet tą lietingą dieną buvo išmesta kančioms šimtai tokių, kaip jos. Sunku tai žinoti, o dar sunkiau žinoti, kad šitaip elgiasi žmonės – padarai, kurie atrodo kaip mes, gyvena šalia mūsų, galbūt kasdien maloniai pakalbina...

Mieli šuneliai ieško namučių (3)

2013 lapkričio mėn. 18 d. 09:37
Mieli šuneliai ieško namučių
Šie du mažyliai – broliukas ir sesutė – šiuo metu yra pas laikinus globėjus. Jie saugūs ir jaučia rūpestį bei meilę. Bet tai - tik laikina jų gyvenimo stotelė, reikia keliauti toliau – ieškome tikrųjų namučių.

Angliukai: mažutėliai spindinčiomis akytėmis (3)

2013 lapkričio mėn. 8 d. 11:15
Angliukai: mažutėliai spindinčiomis akytėmis
Stacionaro narve pamačiau juos – tris mažutėlius juoduliukus spindinčiomis akytėmis, tylutėliai ir ramutėliai gulinėjančius. Nustebę jie nedrąsiai žvilgčiojo į mane, o fotoaparato blykčiojimas juos kiek sujaudino ir mažyliai ėmė glaustytis vienas prie kito. Nors jie ir trise, bet didelio narvo kamputyje jie atrodė tokie vieniši...

Šuneliui reikia namų globos (4)

2013 lapkričio mėn. 3 d. 09:37
Šuneliui reikia namų globos
Kaune, Petrašiūnuose rastas šuniukas, pririštas prie medelio ir paliktas vienas atokioje vietoje.