Pilietė_D

Pilietė_D

Straipsniai: 12

Santykiai šeimoje lėmė nusikaltėlio ir alkoholikės ateitį (40)

2014 gegužės mėn. 2 d. 17:15
Santykiai šeimoje lėmė nusikaltėlio ir alkoholikės ateitį
AOP nuotr.
Na, štai, sugrįžtu ir vėl. Praėjusiame straipsnyje nagrinėjau teorijas apie tai, kad santykiai su šeima turi stiprų ryšį su mūsų fizine ir dvasine sveikata, taip pat besikartojančiomis nesėkmėmis. Rėmiausi Susan Forward „Toxic parents“ (Nuodijantys tėvai) bei Alice Miller „Kūno maištas“ knygomis, kurios man paliko didelį įspūdį. Pratęsdama šią temą noriu panagrinėti kitas dvi labai opias temas bei jų galimą ryšį su šeimos santykiais. Tai - nusikaltimų bei priklausomybių temos.

Kaip ligą santykiai su artimais žmonėmis prišaukė (161)

2014 balandžio mėn. 25 d. 10:41
„Jaunas vaikinas, kuriam apie 21-eri metai, netikėtai sužinojo besergąs paskutiniosios stadijos kraujo vėžiu. Labai gaila, bet po diagnozės ir pirmosios chemoterapijos mano mielas draugas iškeliavo į dangų. Niekad nepamiršiu mūsų paskutiniojo pokalbio ligoninės palatoje, kur jis, galima sakyti, patvirtino mano ir autorių teoriją dėl blogų vaikystės išgyvenimų“, - pasakoja DELFI skaitytoja. Ji dalijasi mintimis apie tai, kaip ligas gali sukelti ir mūsų vidinė savijauta.

Mano patirtis: kaip atpažinti flirtą? (20)

2014 balandžio mėn. 24 d. 15:31
Perskaičiau kelis publikuotus straipsnius apie flirtą. Gal ir jūs skaitėte? Jei ne, tai šiek tiek papasakosiu. Viena mergina pasakojo, kaip gali suvilioti bet kurį vyrą, o vaikinas skundėsi, kad ištobulinęs savo bendravimo ir manipuliavimo įgūdžius suprato, kad tai tuštybės mugė. Straipsniai pasirodė, mat DELFI šią savaitė ragino rašyti būtent apie tai, kaip mums ar kitiems sekasi kažką vilioti. Ši tema uždegė ugnį ir mano sieloje. Tik, deja, aš jums nepasakosiu savo viliojimo ypatumų, taip pat nei girsiuos, nei skųsiuos, nes flirto meno niekada nesimokiau ir nesimokysiu.

Būsimos mamytės analizė: kokie personažai lankosi mamyčių forumuose (117)

2014 balandžio mėn. 14 d. 09:17
Visai neseniai, pirmąjį kartą savo gyvenime ėmiau ir užsiregistravau į vieną moteriškų forumų „mamyčių vaikučių“ tema. Tikslas paprastas – laukiuosi ir pamąsčiau, kad norėčiau rasti bendraminčių ar net būsimų draugių vėžimėlių stumdymui ateityje.

Kas ne taip: trys istorijos apie meilės nerandančias moteris (99)

2014 balandžio mėn. 11 d. 09:08
Suintrigavo mane vieno iš DELFI piliečių parašytas straipsnis pavadinimu „Dėmesio! Vyrai, su kuriais nepavyks sukurti šeimos“. Juokingas pasirodė jis man ir naivus. Parašytas, žvelgiant į situaciją tik iš vienos banalios pusės ir aptariant tik mažytį šio didelio pyrago trupinėlį.

Kelionių agentūros darbuotoja: kaip atostogauja lietuviai (299)

2014 balandžio mėn. 9 d. 09:59
Sėdžiu, gurkšnoju kavą, žiūri į pilką Vilniaus dangų pro atvirą mūsų biuro langą ir, primerkusi akis, mąstau, ką gi man iš tikrųjų reiškia atostogos. Mąstyti truputį trukdo triukšmas sklindantis nuo gatvės, o nuotaiką sekundėlei sugadina ne tokie jau ir seni prisiminimai. Prikandu lūpą ir …. imu garsiai juoktis. Prieš akis man lėkte lekia 2 metai pradirbti turizmo sektoriuje, tiksliau tariant, kelionių agentūroje. O, kad Jūs žinotumėt, kaip jie pakeitė mano požiūrį į atostogas!

Žaliųjų ežerų „poilsiavietė“, arba laukinis vakarėlis vidury dienos (148)

2012 liepos mėn. 2 d. 12:49
Maudynės
L.Kasimov nuotr.
Įsivaizduokit, saulėta savaitgalio popietė, takučiu pro lauko kavinę - terasą laksto vaikai, kažkas už parankės veda močiutę... o poilsiavietės praeinamiausioje vietoje vyksta tikrų tikriausias „tūsas“, groja klubinė muzika, šoka keturios girtutėlės septyniolikmetės. Ant palapinės šono išganingai šviečia skubiosios kontracepcijos reklama.

Patarimas jaunimui Nr. 2: kaip rasti darbą? (65)

2012 balandžio mėn. 28 d. 12:29
Kilus diskusijoms apie tai, ar sunku/įmanoma susirasti darbą jaunimui, savo nuomonę panorau išsakyti ir aš. Liūdina pranešimai apie tai, kad Lietuva - giminių ir turtingų dėdžių kraštas, kuriame nėra teisybės. Nesutinku ir norėčiau įrodyti tai savo pavyzdžiu bei paskatinti jaunimą nenukabinti nosies.

Lietuvos verslo ypatumai: mano paskutinė darbo diena (319)

2011 liepos mėn. 28 d. 10:29
Šiandien geriant kavą sulaukiau draugės, neseniai įsidarbinusios gana solidžioje įmonėje, skambučio: „Nežinau, ką daryti, dirbau šį mėnesį, kaip jautis už visą kolektyvą, vadovas žadėjo atlyginimą padidint po bandomojo (sriūbčioja).... o reziumė, reziumė tai tokia, kad vėl 600 gavau (raudoja)...ir šneka su manim, kaip su pusprote“.

Vaikai ir senoliai. Kuriems reikia didesnio rūpesčio? (80)

2011 balandžio mėn. 29 d. 11:24
Kam rūpintis senu žmogumi, jei jis vis tiek išeis iš šio pasaulio? O ar nuoširdžiau rūpintumėmės juo, jei žinotumėme, kad po mirties tikrai tikrai egzistuoja gyvenimas ir mūsų mylimi artimieji ir draugai mus iš viršaus saugo, globoja. Kūdikėliams atiduodame visą meilę ir jėgas, nemiegame naktimis, aukojame paskutinius pinigus. Norime, kad jie užaugtų sveiki ir laimingi, nes žinome.... kad jie dar ilgai gyvens.

Ar svarbus dvasinis pasiruošimas santuokai? (47)

2011 balandžio mėn. 25 d. 13:17
Rengiantis vestuvių puotai bene didžiausias dėmesys skiriamas vestuvinių drabužių, žiedų paieškai, patalpų nuomai, fotografo išsirinkimui. Dauguma pritaria, kad tai gražiausia gyvenimo šventė, kurią reikia paminėti taip, jog atsimintumėte visą gyvenimą. Ši šventė turi tęstinumą ir tikslą – sutuoktiniai siekia ir prisiekia mylėti vienas kitą laimėje ir bėdoje, kol mirtis juos išskirs. Bet ar pakankamai dėmesio yra skiriama dvasiniam ir psichologiniam santuokos pasiruošimui?

O, šventas knygų naivume! (36)

2011 balandžio mėn. 20 d. 17:41
Per savo nei labai ilgą, nei labai trumpą gyvenimėlį perskaičiau ne vieną knygą, ilgą laiką buvau „užsikabinusi“ ant įvairios neva psichologinės literatūros. Tokių knygų dažnai matau draugų lentynose, neretai autobusų, troleibusų keleivių rankose. Jaučiu, kad šios knygos dabar „ant bangos“. Neneigsiu, kad ant šių knygų mažumėlę pykstu.