Skrybelaite

Skrybelaite

Straipsniai: 20

Nekenčiat Kovo 8 d.? O aš nekenčiu niurzgų! (43)

2013 kovo mėn. 8 d. 11:06
Man labai „patinka“ žmonės, kurie mato pareigą išlįsti kiekvienai įmanomai progai pasitaikius ir pareikšti, kad nekenčia kokios nors šventės ar dienos: „nekenčiu kovo 8-osios“, „nekenčiu Valentino dienos“, „nekenčiu Kalėdų“, „nekenčiu Joninių“ ir t.t. Sakau jums atvirai: užknisot! Niekam nerūpi, kad jūs ko nors nekenčiat.

Apie gimdymą namuose: ar tokie tėvai iki galo suvokia atsakomybę? (106)

2013 sausio mėn. 30 d. 10:00
Liaudies išmintis sako, kad reikia visada tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam. Šio pasakymo raginčiau nepamiršti ir tiems, kurie šiuo metu diskutuoja apie tai, ar moteriai gali būti suteikta teisė gimdyti namuose. Esame laisva šalis, tad atsakymas kaip ir turėtų būti „taip“, bet visoje šioje diskusijoje pasigendu vieno labai svarbaus atsakymo – kas prisiims atsakomybę?

Mieli moksleiviai, baikite inkšti! (92)

2012 spalio mėn. 22 d. 10:37
Labai nemėgstu besiskundžiančių dėl visko žmonių, ypač kai jie neturi tam absoliučiai jokio pagrindo. Pastaruoju metu pasirodė nemažai straipsnių su moksleivių inkštimu, jie netgi protestavo prieš blogą Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimą, kuriuo remiantis dabar jie greičiausiai turės laikyti daugiau (net 5!!!!!!!!!!!!!) egzaminus, dėl to jie ruošiasi emigruoti. Na ir pirmyn!

Šokas: tautiečiai emigruoja ne dėl valdžios?! (227)

2012 spalio mėn. 17 d. 10:26
Labai daug Lietuvoje gyvenančių žmonių mėgsta skųstis, kad Lietuvos valdžia yra bloga, kad Lietuvoje neįmanoma (iš)gyventi, kad vyksta masinė evakuacija ir t.t. Visų pirma norėčiau priminti, kad valdžią mes išsirenkame patys. Jeigu valdžioje būsiančių politikų asmeniškai jūs nerinkote, padėkokite savo mieliems kolegoms tautiečiams, kurie tai padarė.

Rinkiminiai debatai, arba cirkas nemokamai (15)

2012 spalio mėn. 9 d. 09:41
Man labai labai patinka rinkimų kampanija. Ir jums turėtų patikti. Su sąlyga, kad į visus politikų postringavimus žiūrite nerimtai, na, tarkime, kritiškai. O kitaip į visą šitą cirką žiūrėti ne tik neįmanoma, bet ir kenksminga sveikatai. Tad kas pirmadienį vakare matė LRT debatų laidą - sveikinu, aukščiausio lygio cirką pamatėte nemokamai.

Rinkimų kampanija, arba pajacų šou prasidėjo (22)

2012 rugsėjo mėn. 13 d. 10:10
Jeigu visur mieste aplink matai užrašus „tiek, kiek mes, dar niekas nepadarė“, „balsuokite atsakingai“, „mes už žmogų“, „mums rūpi kiekvienas rinkėjas“, būk tikras – artėja rinkimai. Žodžiu, išlindo visi pajacai į viešumą. O paskui juos ir kiti pajacai, su šūkiais „visi jie vagys“, „nėra už ką balsuoti“, „jie pardavė Lietuvą“, ir t.t. Taigi, vienas kito verti pajacai.

Gimdymas namuose: ar jūs išprotėjot?! (211)

2012 liepos mėn. 26 d. 12:40
Kalbant apie gimdymą ir apskritai nėštumą, man labai patinka visokios kalbos apie „moters teisę“. Moters teisė rinktis kur gimdyti ir apskritai ar gimdyti ir t.t. Bet šiame kontekste visada pamirštama kito žmogaus teisė – vaiko. Lygiai taip pat tėveliai, užsimanę gydyti savo vaiką vien žolelėmis, nes, matai, nepasitiki gydytojais, kalba apie savo teises. O jūsų vaiko teisės, atsiprašau, kur?

Moterys rūpinasi savo grožiu dėl vyrų ar dėl kitų moterų? (80)

2012 liepos mėn. 17 d. 11:08
Mano draugė savo bendradarbes vertina išskirtinai pagal grožį - jeigu naujokė yra negraži (na, arba bent jau negražesnė už ją), tai jai patinka. Jeigu naujokė yra graži, tai iš karto tampa prieše, nesvarbu, gerai ji dirba ar nelabai. Štai besiklausant tokių kalbų kokį dešimtą kartą pagalvojau: o gal moterims iš tiesų svarbiau ne tai, ką apie jas galvoja vyrai, o tai, ką apie jas galvoja moterys?

Ką turi bendro „Ledynmečio“ voverė Skretas ir emigrantai? (88)

2012 liepos mėn. 9 d. 11:11
"Ledynmečio" voverė
Stopkadras
Neseniai žiūrėjau labai linksmo ir daugelio pamėgto filmuko „Ledynmetis“ ketvirtąją dalį. Vienas iš mėgstamiausių šio filmuko personažų visada buvo voverė Skretas, karštligiškai ir aistringai medžiojantis giles ir beveik visada dėl šios savo aistros sukeliantis didesnes ar mažesnes tragedijas. Šioje filmuko dalyje Skretas buvo kaip niekada panašus į emigrantus. Tuoj papasakosiu, kodėl.

Kodėl aukštojo mokslo diplomas Lietuvoje nieko nereiškia? (82)

2012 birželio mėn. 10 d. 17:19
Štai ir prasidėjo eilinė banga, nunešanti mokyklų abiturientus į įvairias aukštąsias ar ne tokias aukštas mokyklas. Vieni jau nuo kokios penktos klasės žino, kuo nori būti užaugę, kitiems gi nesvarbu - svarbiausia duotų „popieriuką“. Taip paniekinamai šiais laikais Lietuvoje vadinamas aukštojo mokslo diplomas.

Protingi Lietuvos žmonės, vienykimės! (173)

2012 gegužės mėn. 24 d. 11:02
Pastaruoju metu manęs neretai klausia, ar viena partija (pavadinimo rašyti nenoriu, bet kad visi suprastumėte - jos spalva violetinė) turi šansų patekti į Seimą. Kadangi esu gana skeptiška visokioms panašioms partijoms, kurios neturi nei aiškios ideologijos, nei aiškios programos, nei aiškaus tikslo, visada pasakydavau: baik tu, nėra tiek nemąstančių žmonių Lietuvoje.

Patarimai: kaip išsirinkti tinkamą profesiją? Svarbiausia - kalbėtis su širdimi (28)

2012 kovo mėn. 16 d. 14:36
„Ką sakei? Kur stosi? Tu ką? Tai neperspektyvu! Tu ką nori visą gyvenimą dirbti už kapeikas? Paklausyk manęs, aš daugiau patirties turiu!“. Pažįstama? Tikiu. Iš tikrųjų dvylikta klasė, egzaminai gali būti suprantami kaip tam tikras lūžis mūsų gyvenime. Kuriuo keliu pasukti? Kokią profesiją pasirinkti? Kaip nesuklysti?

Kalėdiniai patarimai. Ministrų portfelių dalybos (4)

2011 gruodžio mėn. 2 d. 11:20
Norėdamos praskaidrinti Kalėdas, prieš kelis metus su sese sugalvojome savo šeimai išdalinti ministrų portfelius. Juk kiekvienoje šeimoje yra žmogus, kuris yra pamišęs dėl sveikatos, šeimos narys, kuris labai kultūringas, kuris labai išsilavinęs, ir pan. Tiesa, šeima (ar giminė) turėtų būti nemaža, kad visi ar beveik visi portfeliai būtų išdalinti.

„Kubilius dėl visko kaltas“, arba kodėl esame niurzgų tauta (408)

2011 lapkričio mėn. 2 d. 14:13
Stebint, kas vyksta Lietuvoje iš tikrųjų, ir kas vyksta tautiečių galvose, mintyse iškyla tik viena frazė: „patys muša, patys rėkia“. Štai Gerovės indekse Lietuvai aukščiau pakilti neleidžia, pasak pačių tyrėjų, „perdėtas pesimizmas“. Tai reiškia, kad gyvenimas Lietuvoje nėra toks blogas, kaip piešiame mes patys.

Tėvų pavyzdys vaikams: galvokite, ką darote (54)

2011 spalio mėn. 12 d. 11:40
Patys buvome vaikai ir patys puikiai prisimename, kad tėvų pamokslai atrodydavo gana juokingi, kai jie patys nesilaikė to, ką deklaravo. Tarkime, tėvelis, traukdamas cigaretės dūmą, sako: „vaikeli, rūkyti yra blogai“; arba „žinok, bl**, keiktis yra negražu“, ir pan. Tačiau mano manymu, kai kurie tėvai nesuvokia, kad toks jų atvirkštinis elgesys gali turėti labai liūdnų pasekmių.

„Haris Poteris ir Mirties relikvijos 2“: taip, tai jau pabaiga... (19)

2011 liepos mėn. 14 d. 15:05
„Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 2 dalis“ (2011)
"Acmefilm"
Dauguma draugų man sako: o tu ne per sena Hariui Poteriui? Negi vis dar tiki pasakomis? Ir iš tiesų, gerokai daugiau nei 15 metų, atrodo, įpareigoja žiūrėti žymiai rimtesnius filmus. O Haris Poteris, panašu, filmas visai nerimtas. Tačiau visiškai nesigailiu vakar skyrusi dvi valandas „Poteriados“ pabaigai.

Šv.Velykos: dabar atsikelk ir pirmyn! (22)

2011 balandžio mėn. 24 d. 11:52
Šiandien rytą mus aplankė džiugi žinia - Kristus prisikėlė! Visi kaip mat suskubome švęsti - susėdome prie Velykų stalo, akimirkai sustojome, išlipome iš to voverės rato ir susimąstėme. Pabuvome šalia tų, kurie yra mums artimi. Ir pagaliau pastebėjome, kad už lango - jau pavasaris.

Prekybininkų logika: kas galima Jupiteriui, tas neleidžiama jaučiui (105)

2011 balandžio mėn. 11 d. 09:34
Pastaruoju metu už akių kliūva vis dažniau pasirodantys straipsniai apie tai, kad kokia nors senutė „apvogė“ kokį nors didelį prekybos centrą. Tik pamanyk, įvykdė sunkų nusikaltimą - nesumokėjo už kavą - reikia ją „supakuoti“ ir įduoti policijai.

Imantys paskolas „šmutkėms“ yra idiotai! (105)

2011 kovo mėn. 13 d. 17:24
Šiandien noriu pakalbėti apie keistus, nemąstančius žmones, galima net pasakyti, „šmutkių“ vergus, kurie dėl savo idiotiškumo vėliau verkia ir dedasi aukomis. Savo laiku, kai krizė gąsdino mus kaip trečiasis pasaulinis karas, vienoje televizijų buvo tokia laida, kuri vadinosi „Kur dingsta pinigai“ (na, ar kažkas panašaus). Šiaip nelabai didelė televizijos gerbėja esu, bet šią laidą įsijungdavau pažiūrėti į visokius idiotus, su viltimi, kad niekada pati tokia netapsiu, jei prisižiūrėsiu jų pakankamai.

Kur, po galais, dingo tikri vyrai? (1667)

2011 kovo mėn. 5 d. 12:12
Prieš pradedant kalbėti lyg ir derėtų prisistatyti. Esu Skrybelaite (norėjau būti Skrybelaitė, bet man neleido, atseit, ė kažkuo užkliuvo), malonu susipažinti. Pradėti rašyti savo subjektyvius pastebėjimus mane paskatino vienas tekstas pavadinimu "Moterų ginklas - psichologinis smurtas prieš vyrą".