Tomas Reves

Tomas Reves

Straipsniai: 8

Apie mirties bausmės įteisinimą: mes nežudome žmonių ir nenorime, kad mus žudytų (20)

2013 lapkričio mėn. 5 d. 14:24
Daugiau nei prieš mėnesį įvykdytas žiaurus merginos nužudymas ir dėl jo kilęs rezonansas visuomenėje sukėlė aršias diskusijas dėl mirties bausmės sugrąžinimo į Baudžiamajame kodekse už nužudymą numatytų sankcijų sąrašą. Nors jau seniai buvo akivaizdu, kad mirties bausmės Lietuvoje nebus, nebent pasikeistų santvarka, tačiau sveikos diskusijos dar niekam nepakenkė ir jos yra sveikintinos.

Nuomonė. Metas išsivaduoti iš gėjų sąmokslo teorijų užvaldyti pasaulį atsakas į V. Sinicos ir P. Stonio straipsnį (69)

2013 gegužės mėn. 23 d. 11:32
Gegužės 17 dieną pasaulyje buvo minima Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją, skirta paminėti dieną, kai 1990 metais Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išbraukė homoseksualumą iš tarptautinio ligų klasifikatoriaus. Ta proga Lietuvoje LGBT bendruomenė šią dieną paminėjo įvairiais renginiais. Tačiau jai įgelti suskubo ir kovotojai prieš homoseksualus.

Ar reikia Lietuvoje įteisinti partnerystę? (61)

2013 vasario mėn. 26 d. 09:09
Vasario 20 d. LR Seime parlamentarės Dalios Kuodytės ir LR Liberalų Sąjūdžio iniciatyva surengta diskusija dėl partnerystės instituto Lietuvoje galimybių viešojo erdvėje sukėlė dar vieną diskusijų bangą, kurią kol kas, panašu, laimi partnerystės instituto šalininkai – viešojo erdvėje bent jau iš pirmo žvilgsnio liberalai sulaukia palaikymo.

Interneto komentarai: žodžio laisvės varžymas ar įstatymo pergalė? (48)

2011 rugpjūčio mėn. 25 d. 15:40
Per pastaruosius metus interneto komentatoriai vienas po kito priversti minti teismų slenksčius. Jie nuteisiami, priverčiami mokėti baudas, o jų kompiuteriai - konfiskuojami. Tad visuomenė susirūpino, kad toks persekiojimas gali būti jų žodžio laisvės suvaržymas. Kas tai yra iš tiesų: ar kitokią nuomonę turinčiųjų medžioklė, ar tik teisingumo apraiška.

Nuomonė. Sprendimas atšaukti įlaipinimą pro priekines duris - logiškas ir teisingas (157)

2011 rugpjūčio mėn. 3 d. 10:00
Kaip DELFI rašė, nuo rugpjūčio pirmos buvo atšaukta prieštaringa lipimo pro priekines duris tvarka. Vilniaus meras Artūras Zuokas atšaukė savo pirmtakų bandytą įgyvendinti sistemą, kuri nors ir veikia kituose Lietuvos miestuose bei Vilniuje, tačiau dėl paties miesto specifikos ši sistema, nors ir palaikoma daugelio keleivių, patyrė visišką fiasko.

Dėl vykstančios konferencijos prie prezidentūros sustiprinta apsauga

2011 birželio mėn. 30 d. 10:47
Dėl vykstančios konferencijos prie prezidentūros sustiprinta apsauga
Konferencijos „Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavydžiai“ proga prie prezidentūros sustiprinta apsauga.

Vilniaus viešojo transporto pakeitimų fiasko (atsakymas į kritiką) (202)

2011 vasario mėn. 19 d. 13:37
Kaip jau buvo rašyta, Vilniaus miesto viešojo transporto pakeitimai, įsigalioję nuo praeitų metų liepos 15 dienos, patyrė gėdingą nesėkmę. Viešojo transporto vadovų naivūs lūkesčiai pagerinti keleivių saugumą ir patogumą bei sumažinti be bilietų važiuojančių keleivių skaičių - sužlugo. Tai rodo keli elementarūs faktai.

Vilniaus viešojo transporto pakeitimų fiasko, arba biurokratijos disfunkcijos (150)

2011 vasario mėn. 13 d. 17:12
Vilniaus viešojo transporto pakeitimų fiasko, arba biurokratijos disfunkcijos
A.Solomino nuotr.
Nuo praeitų metų liepos 15 dienos Vilniuje įvesti pakeitimai Vilniaus miesto viešojo transporto sistemoje, o būtent keleivių įlaipinimas pro priekines duris, patyrė visišką fiasko.