Viktoras Stanislovaitis

Viktoras Stanislovaitis

Straipsniai: 15

„Kviečia Joniškėlio respublika“ – gyvų įspūdžių festivalis (17)

2014 liepos mėn. 16 d. 17:24
„Kviečia Joniškėlio respublika“ – gyvų įspūdžių festivalis
Organizatorių nuotr.
Gyvosios karo istorijos ir muzikos festivalis „Kviečia Joniškėlio respublika“ liepos 18-19 dienomis kviesiantis susipažinti su nedideliu, bet turtingu šiaurinės Lietuvos miestu Joniškėliu ir turtinga jo istorija, svečius stebins pramogų gausa ir gera muzika nuostabaus grožio dvaro bei jo parko apsuptyje.

Dvaras, saugantis ankstesniųjų gyventojų istorijas (2)

2014 balandžio mėn. 11 d. 09:46
Dvaras, saugantis ankstesniųjų gyventojų istorijas
Autoriaus nuotr.
Dėl savo darbo specifikos (užsiimu labai keista veikla - naktimis gąsdinu žmones) kone kasdien tenka būti Joniškėlio Karpių dvaro sodybos parke. Pasibaigus programai, šiurpių istorijų priklausę turistai nuolat teiraujasi, ar man pačiam nebaisu vaikščioti šimtamečių medžių paunksnėje, ar senosios didikų dvasios nedrumsčia ramybės, kai grįžtu namo?

Jei būtų karas - nugalėtojas aiškus (1022)

2014 kovo mėn. 23 d. 09:00
Jei būtų karas - nugalėtojas aiškus
AOP nuotr.
Paskutiniu metu viešojoje erdvėje nerimsta diskusijos „kas būtų, jeigu būtų“. Suspės NATO ar nesuspės? Gins Lietuvą, ar bus nuošalyje? Mes sugebėsim apsiginti, ar kaip keturiasdešimtaisiais pasiduosime be šūvio? Įvairiausio plauko „specialistai“ tiesiog apsiputodami skaičiuoja mūsų ginkluotę, deda į šuns dienas karinę vadovybę ir nepaliaudami aiškina, kad „neverta blusai šokinėti prieš dramblį“.

Savamokslės dizainerės namuose - netradiciniai sprendimai namų nuotraukų galerija! (21)

2014 kovo mėn. 22 d. 09:00
Savamokslės dizainerės namuose - netradiciniai sprendimai
Autoriaus nuotr,
Šiandien madingi žurnalai, televizijos laidos, kurie didžiulį dėmesį skiria namų interjerui. Skoningai, originaliai įrengtas būstas – kone privalomas kiekvienos garsenybės ar turtuolio atributas. Kartu tai ir savotiška dizainerio vizitinė kortelė: pritraukti naujus klientus ir... varyti neviltį daugumai mirtingųjų.

Joniškėlio gyventojos namai – tokie, iš kurių derėtų pasimokyti kalėdinės dvasios (61)

2013 gruodžio mėn. 12 d. 11:04
Joniškėlio gyventojos namai – tokie, iš kurių derėtų pasimokyti kalėdinės dvasios
Autoriaus nuotr.
Kalėdos vis labiau ir labiau užvaldo mūsų sielas ir namus. Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse įžiebiamos eglės, prekybininkai iš paskutiniųjų stengiasi, kad jų parduodamos prekės atsirastų mūsų kalėdinių norų sąraše...

Kurti pasaką namuose įkvėpė…turgelis (43)

2013 rugpjūčio mėn. 15 d. 09:07
Kurti pasaką namuose įkvėpė…turgelis
Joniškėlyje (Pasvalio raj.), Savanorių g. 46 numeriu paženklinta sodyba traukia ne vieno praeivio akį. Prie vartų svečius pasitinka besišypsantis nykštukas, šalia jo „ganosi“ kaimenė dinozaurų. Pasukęs į preciziškai nupjautą sodą patenki tarsi į pasaką: sukasi vėjo malūnas, vaikšto grakščios gulbės, ant milžiniškų akmenų tupi ir savo princo laukia varlės-karalienės. Tai Algimanto Šunausko ir Vlados Matulėnienės sodyba.

Pasvalio šauliai dar kartą įrodė savo jėgą (1)

2013 rugpjūčio mėn. 14 d. 13:17
Pasvalio šauliai dar kartą įrodė savo jėgą
V. Stanislovaičio nuotr.
Rugpjūčio 9-11 dienomis Rokiškio rajone, ūkininko Krisiūno sodyboje vyko ketvirtosios Panevėžio apskrities šaulių rinktinės vasaros žaidynės. Ketvirtą kartą iš eilės jose dalyvaujanti ir ketvirtus metus pirmą vietą laiminti Pasvalio septintoji kuopa ir šiemet įrodė, kad jiems nėra lygių.

55 metai buvimo kartu: kaip įminti amžinos meilės paslaptį? (64)

2013 rugpjūčio mėn. 9 d. 13:49
55 metai buvimo kartu: kaip įminti amžinos meilės paslaptį?
Asm.arch. nuotr.
Jei jūsų kas nors staiga paklaustų – kas tai yra šeima? Vyresni tikriausia kažką burbteltų apie visuomenės ląstelę ar imtų porinti apie du žmonės susietus bendrais vaikais, ūkiu. Jaunimas, neabejotinai, aiškintų apie amžinąją meilę... O ką apie šeimą kalba žiniasklaida? Kokios vertybės sklinda iš interneto, televizijos?

Istorija vienai nakčiai atgis Joniškėlio Karpių dvare (2)

2013 gegužės mėn. 16 d. 10:11
Istorija vienai nakčiai atgis Joniškėlio Karpių dvare
Kartą per metus būna toks laikas, kai Joniškėlio Karpių dvaras – vienas didžiausių Lietuvos dvarų ir parkų atgyja ir pasakoja visiems keistas, nepaprastas ir jaukias istorijas! Gegužės 19 d., (sekmadienį), Pasvalio krašto muziejaus filialas, Joniškėlio krašto muziejus kviečią į romantikos ir stebuklų kupiną vakarą – Tarptautinei muziejų nakčiai skirtą renginį.

Kas laukia Joniškėlio Karpių dvaro? (18)

2013 kovo mėn. 19 d. 09:35
Karpių dvaro oficinos viduje
Jau septyniasdešimt metų, kaip Joniškėlyje nebegyvena Karpiai. Nebėra ir tų gražių, glazūruotais kokliais puoštų židinių. Tik ugnis vis dar spragsi. Dega dar gyvų, garsios giminės aplinkoje tarnavusių palikuonių prisiminimuose. Žiba širdyse tų, kurie po karo baigė čia įkurtą mokyklą. Tik ar bešildo?

Rugsėjį pražydo... obelis (9)

2012 rugsėjo mėn. 7 d. 16:59
Rugsėjį pražydo... obelis
Joniškėlio gyventoja Emilija Juknevičienė labai nustebo, kai susiruošusi skinti obuolius, rado... žiedais apsipylusią obelį. Septyniasdešimt dviejų metų moteris, teigė pirmą kartą gyvenime matantį tokį keistą reiškinį – rugsėjo mėnesį žydinčią obelį.

Joniškėlyje sudegė dvi šiaudų rulonų stirtos (4)

2012 rugpjūčio mėn. 19 d. 11:55
Joniškėlyje sudegė dvi šiaudų rulonų stirtos
Rugpjūčio 18-os vakarą Pasvalio krašto ugniagesiai skubėjo į Joniškėlį: senosios plytinės teritorijoje degė dvi šiaudų rulonų stirtos. Vos už keliolikos metrų nuo ugnies židinio atsidūrė UAB „Agrarinės paslaugos“ pardavinėjama žemės ūkio technika.

Medžių šaknys slėpė kraupią paslaptį (59)

2012 balandžio mėn. 19 d. 10:03
Medžių šaknys slėpė kraupią paslaptį
Tvarkant senosios universitetinės Joniškėlio (Pasvalio r.) mokyklos aplinką, po medžių kelmais rasti žmogaus skeleto fragmentai.

Prancūziškas seno parko valsas... (3)

2012 balandžio mėn. 18 d. 16:13
Prancūziškas seno parko valsas...
Esu keistuolis, pasakojantis žmonėms apie pasaulius, kurių labai senai nebėra. Kiekvieną dieną aš rodau prašalaičiams tuščias erdves, kurias bandau užpildyti praeities kvapais. Žaidžiu formomis, faktais, jausmais lipdydamas pageltusias fotografijas primenančius sapnus. Paklausite, kas man suteikė šią teisę?

Gerumo degtukų akcija Joniškėlio gimnazijoje (2)

2010 gruodžio mėn. 16 d. 09:54
Gerumo degtukų akcija Joniškėlio gimnazijoje
„Kalėdos – gerumo metas, todėl pasidalinkite savo šiluma su tais, kuriems jos labiausiai reikia – vienišais seneliais. Pirkite mokinių dekoruotas degtukų dėžutes (kaina nuo 1 Lt) ir paremkite šią gerumo akciją. Dėkojame už jūsų gerumą!“ Taip rašoma skelbime, kuris nuo praeitos savaitės pradžios kabo Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimnazijoje.