Palaikyti vienas kitą, suremti pečius su draugu ir sugebėti kartu pasinaudoti netikėtomis galimybėmis – taip šiauliečiai įvardija savo stiprybes, užtikrinančias Šiaulių miesto gyventojų vienybę ir bendruomeniškumą. Nealkoholinį alų atnaujinusi Šiaulių darykla „Gubernija“ – tikras vietos bendruomenės atspindys su tokiu pat ryžtu palaikyti vienas kitą, puoselėti vienybę ir nuolatos būti už savus.
Gubernija
Gubernija

„Atnaujindami „Gubernijos“ nealkoholinį alų pakeitėme ne tik pakuočių išvaizdą, bet ir pačius skonius, kurie nuo šiol – lengvesni ir labiau atliepiantys vartotojų poreikius. Apie atsinaujinimą žmonėms pranešame ryžtingu šūkiu „Už savus!“. Per daugelį metų jau nesyk įsitikinome, kad būtent savų palaikymas idealiai atspindi Šiaulių miesto bei jo gyventojų pasaulėžiūrą. Taip ir „Gubernijos“ genuose savų palaikymas užkoduotas – nulemtas šiaulietiškos kilmės“, – sako bendrovės „MV GROUP Production“ rinkodaros direktorė Ieva Matulaitienė.

Pašnekovė pastebi, kad Šiaulių gyvenime nuo seno svarbų vaidmenį užimanti „Gubernija“ niekada nelieka nuošalyje bendruomenei sudėtingų išbandymų metu. Kartu atlaikyta carinės Rusijos priespauda, karų negandos, gaisrai ir nepriklausomos valstybės kūrimo iššūkiai.

„Bendruomeniškumas yra tarsi iškaltas istoriškai seniausios Lietuvos daryklos pamatuose. „Gubernija“ išliko per šimtmečius, nes visada palaikė, rūpinosi ir būrė šiauliečius. Saulės mieste susiformavo „Gubernijos“ pasaulėžiūra ir vertybės. Labai didžiuojamės Šiauliais ir norime puoselėti savo miesto savitumą ir vietos tradicijas. Esame pasiryžę skatinti bendruomeniškumo dvasią, kuri įkvepia mus naujiems sumanymams ir iniciatyvoms“, – sako I. Matulaitienė.

 Gubernija (Ryčio Šeškaičio nuotr.)
Gubernija (Ryčio Šeškaičio nuotr.)

Nusikeldama į praeitį pašnekovė pastebi, kad darykla buvo patriotų ir bendruomenės lyderių susibūrimų erdvė. Pavyzdžiui, spaudos draudimo laikotarpiu „Gubernija“ padėjo skleisti tautinės vienybės idėją, aktyviai puoselėjo lietuvišką kultūrą.

Istorijos metraščiuose užfiksuota, kad darykla aktyviai rėmė kultūrinius renginius, padėjo steigti pradžios mokyklas. O Šiaulių knygnešiai bravorą laikė ypač saugia vieta, todėl jo rūsiuose, išlikusiuose iki šių dienų, slėpė valdžios draudžiamą platinti lietuvišką spaudą. Darykloje vykdavo ir slapti lietuvių šviesuomenės susirinkimai.

Gebėjimą telkti bendruomenę Šiauliuose darykla išsaugojo iki šiol. Prasidėjus pandemijai „Gubernija“ nupirko medicininių priemonių siuntą, kuri buvo pristatyta į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Bendrovės „MV GROUP“ valdoma darykla medikams ir pareigūnams dalino paramą produktais, o miesto savivaldybę aprūpino dezinfekciniu skysčiu.

 Gubernija“ per karantiną regione inicijavo judejimą Savi už savus“
Gubernija“ per karantiną regione inicijavo judejimą Savi už savus“

Bendradarbiaudama su vietos verslu „Gubernija“ per karantiną regione inicijavo judėjimą „Savi už savus“, atkreipdama vietos bendruomenės dėmesį į tuos, kurie veikia greta.

Įgyvendindama judėjimą, „Gubernija“ finansavo dalies smulkių verslų Šiauliuose reklamos išlaidas. Taip darykla siekė paskatinti naudotis šių verslų paslaugomis ir išsaugoti darbo vietas.

Suteikta parama davė vaisių – verslų šeimininkai vieningai tikina, kad judėjimas „Savi už savus“ smarkiai prisidėjo siekiant geresnių verslo rezultatų sunkmečiu. Draugiška iniciatyva daugumą šiauliečių paragino atrasti naujų pramogų, restoranus, smulkiųjų amatininkų dirbinius ar kelią pas apylinkėse gyvenantį bitininką. Tuo tarpu paremtų verslų šeimininkai netruko perimti estafetę ir pratęsti judėjimą „Savi už savus“, savo gerais darbais apdovanodami kitus Šiaulių bendruomenės narius.

 Gubernija atnaujino nealkoholinį alų
Gubernija atnaujino nealkoholinį alų

„Šiandien atnaujintą nealkoholinį alų pristačiusi „Gubernija“ nori priminti, kad bendrystė prasideda nuo paprastų dalykų: pasisveikinimo ir trumpo pokalbio, šiltos šypsenos ar palaikymo šūksnio. Savas kraštas ir jo bendruomenė – viena didžiausių „Gubernijos“ vertybių, kurią įamžinome ir ant atnaujintų produktų pakuočių. Šiaulietišką „Gubernijos“ kilmę pakuotėse simbolizuoja saulės spinduliai – taip pagerbėme gimtąjį Saulės miestą“, – kalba I. Matulaitienė.

Anot pašnekovės, pastarasis laikotarpis dar kartą įrodė, kad „Gubernija“ ir šiauliečiai nenuleidžia rankų susidūrę su iššūkiais. Miesto bendruomenė yra atvira, užsispyrusi ir atkakliai siekianti tikslų. Daryklos sukurtoje platformoje bendruomeniškas dalijimasis patirtimi ir žiniomis su vietos verslais padėjo šiauliečiams pamatyti naujas perspektyvas, ypač kai planus jaukė pandemija.

Gubernija
Gubernija

„Norime, kad Šiauliuose visi jaustųsi lyg geri bičiuliai, sutelkti bendros patirties ir tikėjimo savo jėgomis. Juk visada kartu vieningai palaikome savo sporto komandas. Stengiamės, kad miestas būtų švarus ir tvarkingas, kultūrinis gyvenimas – įdomus ir įtraukiantis. Norėdami pokyčių ir judesio, patys nesėdime rankų sudėję, o kad būtų smagiau, visada kviečiame prisijungti į bendrą kompaniją“, – dalijasi daryklą valdančios bendrovės rinkodaros direktorė.

Užsakymo nr.: PT_87480445

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Ledai pajudėjo: valstybės subsidijas verslui keičia novatoriška ir tvari pagalba (2)

Pandemija skaudžiai kirto ne tik mažiems verslams – rimtų sunkumų patiria ir daugelis anksčiau...

Specialistė apie šiuolaikinius vadovus: ne kiekvienas jų žino svarbiausią stiprios komandos formulę (7)

Kad ir kiek potencialiai sėkmingų inovatyvių idėjų, verslo plėtros planų puoselėtų vadovas,...

Unikalus sprendimas verslui, siekiančiam auginti savo klientų ratą: greitai, patogiai ir išmaniai pirkite bei parduokite savo produkciją (2)

Statistika rodo, kad vidutinis verslas per mėnesį praleidžia apie 90 valandų pirkimų ir...

Socialiai atsakingas darbostogų modelis pajūryje – dirbkite, ilsėkitės ir dalinkitės žiniomis

Dar prieš keletą metų darbostogos ( angl. workation ) dažniausiai buvo siejamos su laisvai...

Pagalba verslui: ne visi nukentėję nuo pandemijos pasinaudoja galimybe pretenduoti į finansavimą (9)

Pandemija vienaip ar kitaip paveikė daugelį verslo įmonių, tačiau tikrai ne visoms joms žinoma,...

Top naujienos

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (71)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

Nuvykus į ligoninę kauniečiui įtarė Laimo ligą, bet gydymo neskyrė: ligoninė paaiškino, kodėl taip nutiko (74)

„Delfi“ pasiekė skaitytojos Ingos pasakojimas, kuriame ji dalijasi savo brolio patirtimi. Anot...

Viena šeima įsisuko į nelaimių karuselę: po senelių laidotuvių neteko ir namų (27)

Antradienio naktį Šalčininkų r. Gerviškių seniūnijai priklausančiame Gudelių kaime nutiko...

Nuo skersinio kritęs Tvorogalas nevyniojo žodžių į vatą: noriu pamiršti tai, pailsėti nuo gimnastikos specialiai „Delfi“ iš Tokijo (75)

2019-ųjų Europos žaidynių ir 2020-ųjų Europos čempionas pratimuose ant skersinio Robertas...

Per pandemiją įkūrė verslą, kuris sulaukė didžiulės sėkmės: dabar net riboją gamybą, kad išlaikytų kokybę (131)

Tautvydo ir Arūnės Švenčionių „Obels dūmas“ – per pandemiją įkurtas šeimos verslas....

Kaip pasiruošti stovyklavimui, kad laikas gamtoje būtų malonus ir komfortiškas: nepamirškite šių daiktų

Šios savaitės pradžioje visa šeima išsiruošėme stovyklauti prie ežero. Augant vaikams norisi...

Nustebusio Rapšio apmaudas: sunku pasakyti, kodėl taip nutiko specialiai „Delfi“ iš Tokijo (148)

Pirmasis iš Lietuvos plaukikų į Tokijo baseiną šokęs Danas Rapšys 400 m plaukimo laisvu...

Šešis šimtukus už egzaminus gavęs panevėžietis rinksis studijas prestižiniame universitete (83)

Nors Nacionalinė švietimo agentūra paskutiniųjų valstybinių brandos egzaminų – istorijos,...

Niūrias nuotaikas pataisęs Šidlauskas prognozavo rekordus: vėsus, geras baseinas vėliavnešys krimtosi dėl klaidų ir perdegimo (23)

Pirmieji Lietuvos plaukikų startai Tokijo olimpinėse žaidynėse nepradžiugino. 400 m laisvu...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Milijonais skaičiuojamas vienos sėkmingiausių Lietuvos manekenių turtas ir Povilaičio namas Palangoje

Julijos Steponavičiūtės gyvenimo istorija – vaikystė be mamos, neregėta sėkmė modelių...