Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kokias savybes „Lidl Lietuva“ priskiria dirbantys šalies gyventojai. Anot apklausos rezultatų, respondentai prekybos tinklą mato kaip šiltą, draugišką ir geranorišką darbdavį, o jame dirbančius komandos narius laiko labiau energingais ir susitelkusiais už kitų prekybos tinklų personalą.
Sandra Savickienė
Sandra Savickienė
© Autorių nuotr.

„Ši apklausa atskleidė, kad šalies gyventojai mato ir vertina mūsų įmonės indėlį į žmogiškųjų išteklių sritį. Tai – ne tik tokie objektyviai pamatuojami kriterijai kaip konkurencingas atlygis ar papildomos naudos, bet ir draugiškos bei šiltos vidinės atmosferos kūrimas. Suprantame, kad mūsų darbuotojų gerovės užtikrinimas yra vienas pagrindinių sėkmingos veiklos aspektų, tad tikimės, kad tyrimo rezultatai padės ir toliau puoselėti motyvuojančią ir augti skatinančią prekybos tinklo aplinką“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

Apklausos dalyviai „Lidl Lietuva“ kaip darbdaviui priskyrė tokias savybes kaip šiltumas, draugiškumas ir geranoriškumas, atskleidė tyrimų bendrovės „Kantar“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Prekybos tinklą respondentai asocijavo su tokiomis darbdavio savybėmis kaip bendrumo ir priklausymo kolektyvui jausmas bei paprastumas. Organizacijos darbuotojai, savo ruožtu, nurodė ir paslaugumą, atvirumą bei nuoširdumą.

Galiausiai, dirbantys šalies gyventojai „Lidl Lietuva“ komandos nariams labiau nei kitų šalies prekybos tinklų personalui priskyrė teigiamus emocinius faktorius, ypač energingumą, veiklumą, kompetenciją ir sutelktumo jausmą.

Puoselėjamą atmosferą vertina ir patys darbuotojai

Tyrimas papildomai atskleidė, kaip į prekybos tinklą žiūri ir jame dirbantys darbuotojai. „Lidl Lietuva“ komandos narių akimis „Lidl“ kaip darbovietė yra geranoriška, spontaniška, jaunatviška, gyvybinga ir šilta.

„Tokios apklausos kaip ši rodo, kad mūsų pastangas dėl darbuotojų pastebi ir įvertina ne tik jie patys, bet ir šalies gyventojai. Juk be geriausių darbuotojų ir iki smulkiausių detalių sustyguotos vidinės darbo kultūros, būtų sudėtinga kalbėti apie gerą prekybos tinklo įvaizdį tarp visuomenės atstovų“, – teigia S. Savickienė.

Ji pažymi, kad gerą atmosferą darbe atskleidžia ir kiti aspektai: „Pavyzdžiui, puikią darbuotojų savijautą mūsų organizacijoje atspindi ir įmonėje vis labiau populiarėjanti darbuotojų rekomendacijų programa – kasmet sulaukiame apie 100 esamų darbuotojų rekomendacijų į atviras pozicijas. Tai rodo, kad mūsų personalas nebijo, o atvirkščiai – drąsiai kviečia savo artimuosius, draugus ar pažįstamus prisijungti prie „Lidl Lietuva“ kolektyvo.“

Darbuotojų gerovę laiko svarbiausiu prioritetu

Specialistė pratęsia, kad norint kurti šiltą ir draugišką atmosferą darbovietėje, būtina investuoti į nuolatinį darbuotojų ugdymą ir ilgalaikę ateitį, tačiau nevalia pamiršti ir papildomų motyvacinių priemonių.

„Įmonės viduje kiekvienam darbuotojui sudarome kasmetinį mokymosi planą, padedantį tobulinti esamas kompetencijas, ugdyti naujas. Be to, skatiname komandos narius augti ir siekti karjeros aukštumų, todėl esame įdiegę Talentų valdymo procesą, kurio metu vertiname darbuotojo įgūdžius, potencialą, o pasiekus gerų rezultatų, komandos nariai kyla pareigose, auga ir jų atlyginimas.

Žinoma, darbuotojais rūpinamės ir kitais būdais – draudžiame juos privačiu sveikatos draudimu, sudarome galimybę skiepytis nuo gripo, nepamirštame komandos narių ir jų vaikų per didžiausias metų šventes, kurias jie praleidžia su artimaisiais. Tikime, kad šios ir daugybė kitų kruopščiai suplanuotų priemonių padeda sukurti teigiamą organizacijos mikroklimatą“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė.

Užtikrinant finansinį saugumą, ima rūpėti kiti darbo aspektai

Anot S. Savickienės, dar vienas itin svarbus faktorius, auginantis pozityvią darbo kultūrą ir motyvuotą darbuotoją yra jo darbo įvertinimas. Tai padaryti organizacijai padeda vienas didžiausių atlyginimų mažmeninės prekybos rinkoje.

„Siekiame užtikrinti, kad kiekvienas mūsų komandos narys jaustųsi saugiai dėl savo finansinės padėties ir galėtų susikoncentruoti į kitus darbo aspektus – savęs realizaciją, augimą tiek iš asmeninės, tiek iš profesinės pusės. Todėl mūsų darbuotojams siūlome vieną didžiausių atlyginimų tarp didžiųjų šalies prekybos tinklų, kuris, vasario mėnesio „Rekvizitai.lt“ duomenimis, siekia 2176,74 eurus“, – teigia specialistė.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,3 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 55 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Užsakymo nr.: PT_86852335

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.4000

Verslui tiesiama pagalbos ranka: mažos ir vidutinės įmonės gali pretenduoti į finansavimą verslo plėtrai Maksimalus išmokos dydis - 70 000 eurų (1)

Dėl Covid-19 pandemijos kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektorius, kaip ir didelė dalis...

Patogesnio apsipirkimo patirtį gali užtikrinti ir tai, kaip pateikiamos prekių kainos (1)

Populiarėjančios elektroninės kainų etiketės ne veltui grasina išstumti popierines. Kaip...

„Apple“ sprendimus pasirinkusi „airBaltic“ – myliomis priekyje (7)

JAV technologijų kompanija „ Apple “ vienu labiausiai atpažįstamų prekės ženklų tapo dėl...

Ledai pajudėjo: valstybės subsidijas verslui keičia novatoriška ir tvari pagalba (4)

Pandemija skaudžiai kirto ne tik mažiems verslams – rimtų sunkumų patiria ir daugelis anksčiau...

Specialistė apie šiuolaikinius vadovus: ne kiekvienas jų žino svarbiausią stiprios komandos formulę (8)

Kad ir kiek potencialiai sėkmingų inovatyvių idėjų, verslo plėtros planų puoselėtų vadovas,...

Top naujienos

Virusologų įspėjimas: delta atmaina situaciją verčia aukštyn kojomis (39)

Delta atmaina yra sparčiausiai plintanti, greičiausiai prisitaikanti ir grėsmingiausia...

Kauno LGBT eitynių organizatoriai: jei savivaldybė skųs sprendimą leisti renginį, tai bus apgailėtina (148)

LGBT bendruomenė ir Gegužės 1-osios profesinė sąjunga švenčia pergalę prieš Kauno...

Malinauskas: jau po dviejų mėnesių galime pamatyti tektoninius lūžius politikoje ir visuomenėje (334)

Buvęs ekspremjero Sauliaus Skvernelio patarėjas ir vaizdo reportažų kūrėjas Skirmantas...

„The New York Times“: Lietuvoje migrantai jaučiasi sutrikę (584)

Europos Sąjungos narė Lietuva neabejoja, kad Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka...

Remigijus Šimašius vedė trečiąkart: jums netikėta? Mums irgi! (761)

„Jums netikėta? Mums irgi. Šiandien su Gilma sumainėme žiedus. Džiaugiamės gavę palaiminimą...

Kuo kvepia Užkalnio meilė? (30)

„Parašykit,“ sakė mano skilties redaktorė, „apie tai, kuo kvepėjote, kai susipažinote su...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas nuvers Šimonytės vyriausybę – virusas ar pabėgėliai? (134)

Tokį keistą klausimą šią savaitę išgirdau Veisiejų turguje, stovėdamas nedidelėje...

Raketes niokojusiam Džokovičiui – grėsmė iš Tokijo parsivežti nebent japoniškų suvenyrų

Novakas Džokovičius sensacingai liko nieko nepešęs olimpiniame vyrų vienetų turnyre....

Žurnalas „Panelė“ | D+

Neturintiems laiko sportuoti: vos per 7 minutes ištreniruosite visą kūną

Kiekvienas žino – sportuoti nors šiek tiek yra būtina. Juk sportas nulemia ne tik grakštesnes...

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje patrulinius skrydžius pradėjo lenkų ir latvių pasieniečiai (109)

Šeštadienio rytą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje patrulinius skrydžius pradėjo lenkų ir...