Vienas didžiausių Lietuvos šalies gamintojų UAB „Vikeda“ jau beveik 25 metus stebina lietuvius iš natūralaus ir šviežio pieno gaminamais įvairiausių skonių ir formų ledais. Pasakodamas apie šalies gyventojų ledų valgymo įpročius, įmonės generalinis direktorius Algirdas Gauronskis teigia, kad lietuviai labiausiai mėgsta plombyrus ir jau seniai geba atskirti kokybės skonį. Jo teigimu, išlaikyti poziciją rinkoje padeda ne tik sukaupta patirtis, bet ir tolesnis mokymasis, ypač, iš bendrovės partnerių. Vienas jų – mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“.
Ledų gamintojo „Vikeda“ generalinis direktorius: kokybės skonį atpažįsta kiekvienas lietuvis
© Organizatorių nuotr.

Anot A. Gauronskio, tik po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo kokybiški ir patraukliai supakuoti ledai buvo nepaprastai populiarūs, o tuo metu tokių skanėstų pasiūla šalyje buvo itin maža.

„Dėl to priėmėme sprendimą statyti modernų fabriką, kuris gamintų aukštos kokybės ledus ir prieš 24-erius metus Kėdainiuose pradėjome savo veiklą. Šiandien mūsų ledų fabrike veikia kelios galingos linijos, galinčios gaminti įvairių formatų ledus: ant pagaliuko, vafliniame kūgyje ar puodelyje, tūbelėse ar dėžutėje, o kasdien čia supakuojame beveik 400 tūkst. porcijų ledų. Įmonėje dabar dirba daugiau kaip 100 žmonių, o kai kuriais atvejais, mūsų komandai priklauso net kelios tos pačios šeimos kartos“, – pasakoja įmonės vadovas.

Ledus gamina tik iš natūralių ingredientų

Pašnekovo teigimu, bendrovė ledų gamybai naudoja tik šviežią, nenugriebtą ir lietuvišką pieną, o per metus jo sunaudoja net 2 tūkstančius tonų. Anot jo, apskritai įmonė ledus gamina tik iš natūralių ingredientų ir stengiasi palikti kuo mažesnį pėdsaką pasaulyje.

Ledų gamintojo „Vikeda“ generalinis direktorius: kokybės skonį atpažįsta kiekvienas lietuvis
© Organizatorių nuotr.

„Naudojame tik augalinius dažiklius ir stabilizavimo sistemas, mūsų leduose nerasite nei palmių aliejaus, nei konservantų. Taip pat vystydami naujus ledų skonius ir formas išliekame atsakingi prieš aplinką ir visuomenę. Jau esame smarkiai sumažinę plastiko naudojimą pakuočių gamyboje, tačiau panašių sprendimų ieškosime ir ateityje“, – sako A. Gauronskis.

Jis pažymi, kad itin didelis dėmesys skiriamas produkcijos kūrybiniam procesui: „Į ledų gamyba mes įtraukiame platų spektrą specialistų: nuo mokslininkų, tiekėjų ar įmonės darbuotojų iki partnerių, kurių patirtis ir kompetencija leidžia sukurti skanų ir kokybišką galutinį produktą. O kad jis taptų būtent toks, stengiamės kiekviename gamybos proceso etape, pradedant žaliavos pristatymu ir baigiant ledų išvežimu į parduotuvę. Taip pat, tokie sertifikatai kaip „IFS“, „UTZ“, „USDA“ ar „Orthodox Union“ užtikrina mūsų gaminamų ledų kokybę.

Algirdas Gauronskis
Algirdas Gauronskis
© Organizatorių nuotr.

Kokybės skonį supranta kiekvienas

Anot „Vikeda“ generalinio direktoriaus, lietuviai yra ypač išrankūs pieniškų ledų kokybei, nes šiandieninis vartotojas supranta, koks turėtų būti jų skonis ir sudėtis. Jo teigimu, didelė konkurencija rinkoje neleidžia atsipalaiduoti ir verčia ieškoti įkvėpimo.

„Skonio prasme Lietuvoje dominuoja pieniški ledai: plombyras išlaiko tvirtas pozicijas ir sudaro apie 80 proc. mūsų pardavimų, o norint išlaikyti aukštą jų kokybę, itin svarbu tolesnis tobulėjimas ir mokymasis. Pavyzdžiui, nuo pat „Lidl“ atėjimo į Lietuvą bendradarbiaujame su šiuo prekybos tinklu, kuris išsiskiria griežta kokybės kontrole, aukštais reikalavimais ir lūkesčiais. Toks preciziškas požiūris padeda mums sėkmingai vykdyti savo veiklą“, – teigia pašnekovas.

Šiuo metu „Vikeda“ prekybos tinklui „Lidl“ gamina per dešimt skirtingų ledų produktų. Tarp jų – pirkėjų pamėgti įvairių skonių „Ballino“ ir „Gelatelli“ grietininiai valgomieji ledai, plombyrai vafliniame puodelyje ir ragelyje, pagaminti iš nenugriebto, šviežio pieno.

Ledų gamintojo „Vikeda“ generalinis direktorius: kokybės skonį atpažįsta kiekvienas lietuvis
© Organizatorių nuotr.

Ilgai vystyta produkcija atsipirko

Pasak A. Gauronskio, jo vadovaujama įmonė prekybos tinklui „Ballino“, „Gelatelli“, „Kuljanka“ ir „Celebrate Football“ prekių ženklais pažymėtus ledus pradėjo gaminti tik po ilgo produktų vystymo, tačiau tai atpirko atvertos plačios užsienio rinkos galimybės.

„Po pirmų mūsų bendradarbiavimo su „Lidl“ metų, įmonės gaminamų ledų asortimentą išplėtėme svetur. Visada džiugu žinoti, kad mūsų pagamintais produktais gali mėgautis ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos valstybių gyventojai. Šiuo metu tiekiame ledus į Čekijoje, Danijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje esančias prekybos tinklo parduotuves. Be to, ypač vertiname išsamų ir detalų planavimą bei išankstinį užsakymų derinimą – tai leidžia taupyti laiką, efektyviai ir laiku pristatyti produkciją“, – teigia „Vikeda“ generalinis direktorius.

Svetur siūlo tik patikimiausių gamintojų produkciją

„Lidl Lietuva“ pirkimų skyriaus vadovas Domantas Vizbaras pratęsia, kad panašiu principu vasarą pasipildo ir Lietuvos „Lidl“ parduotuvių ledų asortimentas, į kurį atkeliauja įvairūs skanėstai iš užsienio valstybių. Pasak jo, prekybos tinklas tarptautinėms rinkoms atrenka tik patikimiausių tiekėjų produkciją.

Ledų gamintojo „Vikeda“ generalinis direktorius: kokybės skonį atpažįsta kiekvienas lietuvis
© Organizatorių nuotr.

„Nuolat siekiame, kad mūsų partneriai, kurių produkcija pasitikime labiausiai galėtų sėkmingai žengti į tarptautinius vandenis. Todėl džiaugiamės, kad „Vikeda“ natūralius ledus gali išbandyti ir užsienio klientai ir tikimės, kad ši partnerystė tęsis dar ilgą laiką“, – sako D. Vizbaras.

Anot pašnekovo, prekybos tinklas siekia užtikrinti ledų asortimento kokybę įvairiais būdais: „Pavyzdžiui, visų mūsų privačių prekių ženklų ledų glaisto gamybai yra naudojama tik „UTZ“ arba „Rainforest Alliance“ sertifikatais pažymėta kakava, taip pat kasmet stengiamės mažinti cukraus kiekį leduose. Be to, nuolat atliekame reguliarius ledų kokybės tyrimus.“

Užsakymo nr.: PT_87421175

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
2.5000

Viešbučiui „PACAI“ – prestižinis dizaino apdovanojimas

Vilniaus širdyje įsikūręs penkių žvaigždučių viešbutis ,,PACAI“ Tarptautiniuose svetingumo...

Pasibaigus karantinui prasideda asmeninių švenčių bumas: pagrindiniu akcentu tampa originalios lauko pramogos

Sugrįžusi vasara, o kartu ir po karantino prasidėjęs asmeninių vasaros švenčių sezonas...

„CGI Lithuania“ vadovas Karolis Baltrušaitis: „Lietuva turi potencialo tapti sveikatos apsaugos lydere pasaulyje“ (21)

Lietuva yra viena technologijų lyderių pasaulyje, žinoma dėl tokių bendrovių kaip „Vinted“...

Dirbti iš kurorto – misija įmanoma (3)

Poilsis Spa centre ir tuo pat metu nudirbti dienos darbai. Skamba ypač viliojančiai, ar ne? Šiuo...

Bankas kišenėje – ir kasdieniams finansiniams reikalams, ir investavimui (2)

Šiandien vienas žmogus per dieną pasinaudoja vidutiniškai dešimčia programėlių savo...

Top naujienos

Rusija skelbia britų laivo link paleidusi „perspėjamuosius šūvius“ ir „perspėjamąjį bombų numetimą“ papildyta (297)

Rusijos laivas Juodojoje jūroje paleido „įspėjamųjų šūvių“ į Jungtinės Karalystės karo...

Pavojingoje Afrikos šalyje įstrigo lietuvė: moterį su jos draugais sulaikė ginkluoti kariai be dokumentų keliautojai negali grįžti (192)

Ekstremalios kryptys – ekstremalios ir situacijos. Tą puikiai žino keliautoja, verslininkė...

Dulkys: VESK Vyriausybei siūlys netęsti karantino kai kurie suvaržymai liks (5)

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) Ministrų kabinetui siūlys netęsti karantino...

Dar vienas Kauno savivaldybės spjūvis LGBTQ+ bendruomenei: leidimas neduotas dar vienam renginiui (149)

Kauno savivaldybės sprendimai dėl LGBTQ+ bendruomenės vėl kelia aistras. Prieš kelias savaites...

Sinoptikai jau perspėja: kai kur kils škvalas įspėja, kur klius smarkiausiai (47)

Artimiausią parą per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Numatomi audringi orai , perspėja...

Pasakė, kaip bus galima vairuoti motociklą turint B kategorijos „teises“ (14)

Sulaukusiems 24 metų amžiaus, turintiems 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį ir norintiems...

Po fiasko sugrįžusius rusus pasitiko OMON, atpirkimo ožiu tapęs saugas kalasi prie kryžiaus (7)

Antradienį į Maskvą grįžusios Rusijos rinktinės kapitonas Artiomas Dziuba sušuko, kad nuo...

ES ambasadoriai sutarė dėl ekonominių sankcijų Baltarusijai (44)

Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė dėl ekonominių sankcijų...

Martynas Bendikas | D+

Slovėnijos krepšininkai jau žino Maskoliūno dvyliktuką: prieš Dončičių – jokių šansų

Luka Dončičius atvažiuoja. Dalaso „Mavericks“ superžvaigždė atidavė daugybę jėgų NBA...