Darbo užmokestis, gyvenamoji vieta ir nuolatinio ryšio palaikymas su darbdaviu - tai pagrindiniai kriterijai, į kuriuos atsižvelgia darbo svetur ieškantys tautiečiai. „Vokietijoje, Olandijoje ar Skandinavijos šalyse dirbančių lietuvių lūkesčiai po pandemijos pasikeitė. Šiandien iš darbdavio jie jau tikisi daugiau pridėtinių verčių, - sako HEADEX atrankų departamento vadovė Toma Stonkienė. - Tad tiek darbo ieškantys, tiek jį siūlantys į šią partnerystę žvelgia plačiau”.
„Headex Group“ atrankų departamento vadovė Toma Stonkienė
„Headex Group“ atrankų departamento vadovė Toma Stonkienė
© Organizacijos nuotr.

Darbuotojai tikisi daugiau verčių nei darbo užmokestis

Jeigu ieškote darbo ne Lietuvoje, vieni pirmųjų jūsų klausimų potencialiam darbdaviui, ko gero, bus susiję su darbo užmokesčiu, gyvenimo sąlygomis, kelione į pasirinktą užsienio šalį ir, pavyzdžiui, kasdienį vykimą į darbą, galimybės gaminti maistą, apsipirkti, sportuoti ar kitaip leisti laisvalaikį. Bet ar tikrai tuo apsiribosite?

„Kaip rodo patirtis, klausimų diapazonas gerokai platesnis, - sako bendrovės HEADEX atrankų departamento vadovė. - Darbo ieškantys asmenys daugiau dėmesio ėmė skirti darbdavio reputacijai. Ir tai nėra blogai. Išties pravartu paskaityti apie darbovietę jos oficialiuose šaltiniuose. Kiek mažiau dėmesio derėtų kreipti į forumuose išsakomas mintis, nes nuomonės čia ne visada būna objektyvios. Tačiau patikimiausias ir profesionaliausiai šiuo metu itin dinamišką situaciją darbo rinkoje galintis įvertinti šaltinis išlieka atrankų specialistai. Jie - jūsų garantas, kad darbdavys laikysis numatytų įsipareigojimų”.

Kita svarbi vieta, į kurią, ko gero, nenumosite ranka - saugumas. Gerai vertinami darbdaviai stengiasi sukurti nepriekaištingas darbo sąlygas tam, kad darbuotojai ramiai galėtų atlikti savo pareigas ir likti sveiki.

Vis tik viena iš sričių, kurioje, anot atrankų specialistų, darbdaviams dar yra erdvės tobulėti, yra bendravimas su darbuotojais ir nuolatinio ryšio palaikymas. Net ir itin didelės įmonės užsienyje skiria daug žmogiškųjų išteklių tam, kad darbuotojas jaustų globą. Tad, jeigu dairotės galimybių padirbėti svetur, turėkite omenyje, kad vienas iš kokybiškos darbovietės kriterijų yra tas, jog ten turėsite konkretų asmenį, atsakingą už jūsų sėkmę – padedantį spręsti kasdienines problemas, klausimus darbe, o kartais net už jo ribų.

Darbo vietų gausa - rinktis yra iš ko

„Didžiausia darbo vietų pasiūla šiandien - logistikos, gamybos ir statybų sektoriuose. Tendencijos panašios tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, tačiau mūsų šalyje pastebimas itin didelis trūkumas aptarnavimo sektoriuje. Tai lemia ne tik pandeminė situacija, bet ir sezoniškumas”, - pasakoja T. Stonkienė.

Kodėl dabar pats geriausias metas užsidirbti užsienyje?
© Organizacijos nuotr.

Mėgstamiausios lietuvių darbo pozicijos užsienyje dėl gero darbo užmokesčio, yra logistikos, gamybos srityse. Jei nevaržo arba nėra būtinas kalbos mokėjimas, geras pasirinkimas yra aptarnavimo sektorius nuo viešbučių iki darbo prekyboje.

Galima pagrįstai teigti, kad apie konkrečias darbo pozicijas geriausia sužinoti tiesiai iš atrankų profesionalų, nes skiriasi ne tik darbovietės, bet ir ta pati darbo pozicija gali būti su daugybe skirtingų užduočių ar atsakomybių. Pavyzdžiui, pakuotojo darbas dar labai stereotipiškai siejamas su sunkiu fiziniu krūviu, tačiau dažnai jis yra gan automatizuotas ir fizinės jėgos poreikį nusveria kruopšumas, atsakingumas ar kitos savybės.

„Šiandien tautiečiams turime daug darbo pasiūlymų, tačiau mažiau norinčiųjų dirbti - nemažai jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių susiviliojo lietuviškomis išmokomis ir vasara, tačiau rudenį tikimės srauto padidėjimo, juolab, kad ir sąlygos užsidirbti ir gyventi dabar yra itin geros. Siūlome patrauklias darbo pozicijas Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje”, - pasakoja T. Stonkienė.

Kalbėdama apie darbuotojų trūkumą T. Stonkienė mini, jog tokio darbo vietų pasiūlos ir ieškančiųjų darbo skirtumo nebuvo net 30 metų. Kruopščiai ir metodiškai stebėdami rinkos dinamiką specialistai įvardija, jog apie 60 tūkstančių laisvų darbo pozicijų ir 19 tūkstančių naujų paraiškų dėl darbo paieškos yra išties ilgus metus nematytas skirtumas. Tad planuojantiems užsidirbti svetur - dabar pats geriausias metas.

Į darbą ar ant sofos? Rudenį žada itin geras sąlygas

Išaugus darbo pasiūlymų kiekiui ir darbuotojų išrankumui, tikėtina, jog rinkoje fiksuosime darbuotojams naudingą kovą. Darbdaviai ieško naujų savęs pristatymo formų, o ieškantys darbo tam tikra prasme stebi šiuos procesus ir laukia pridėtiniu verčių savo naudai.

„Tai, kas šiuo metu vyksta rinkoje, iš tiesų naudinga darbuotojams”, - pastebi HEADEDX atstovė, tačiau siūlo pernelyg ilgai nelaukti progos užsidirbti, o ieškoti pasiūlymo jau dabar, kuomet sąlygos itin palankios.

Šiuo metu darbo užmokestis siekia ir 2500 eurų per mėnesį. Įvardindami konkrečias sumas, pavyzdžiui, logistikos ar gamybos sektoriuose, HEADEX specialistai siūlo atkreipti dėmesį, jog darbdaviai be finansinio atlygio vis dažniau siūlo ir įvairių pridėtinių verčių. Vis dažniau pasitaiko ir tokių sėkmės istorijų, kuomet darbuotojas atvykęs į vieną darbo poziciją, labai greitai kyla karjeros laiptais ir netgi pasiekia vadovaujančias pozicijas. Atlygis, be abejonės, tokiu atveju taip pat viršija minėtas ribas.

Jau pirmųjų darbo pokalbių metu atrankų specialistai jums padės atskleisti stipriąsias savybes, patars, ką reiktų tobulinti, o tai labai svarbu besikeičiančioje darbo rinkoje. Tai galimybė dirbti dar sėkmingiau, išmaniau ir be abejonės gauti už tai deramą atlygį!

Užsakymo nr.: PT_88250719

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
2.3333

Prekių ženklų ar dizaino registracijai – 20 mln. eurų parama (1)

Spalio mėnuo – paskutinė galimybė pasinaudoti Europos Komisijos ir Europos Sąjungos (ES)...

„Gubernijos“ Duonos Girai – 25-eri: pasitikrinkite, kiek daug žinote apie girą? (14)

Žmonių simpatijas Lietuvoje ir pasaulyje pelniusi „Gubernijos“ Duonos Gira spalį švenčia...

VDU inkubatoriuje įsikūrusios įmonės įkvėpimo semiasi iš mokslo laimėjimų

Šiuolaikiniame pasaulyje kuriant tarptautinį bei novatorišką verslą tenka prisitaikyti prie...

Dainius Dundulis apie MMA didinimą: kiekvienas verslininkas turėtų būti suinteresuotas mokėti didesnius atlyginimus (67)

Nuo 2022 m. minimalią mėnesinę algą ( MMA ) planuojama didinti nuo 642 iki 730 eurų. Prekybos...

„Eleving Group“ sėkmingai išplatino vieną didžiausių 150 mln. EUR obligacijų emisijų Baltijos šalyse (10)

"Eleving Group" (anksčiau žinoma kaip "Mogo Finance"), Latvijoje įsikūrusi ir Vidurio, Rytų ir...

Top naujienos

Teismas nutarė įkalinti svetimą galimybių pasą panaudojusį vilnietį (314)

Su svetimu galimybių pasu į parduotuvę atėjęs ir jį panaudojęs vilnietis bus įkalintas. Taip...

Vilniuje uždraudus kietąjį kurą, gyventojai turės kelis pasirinkimus: siūlo valstybės paramą (45)

Vilniaus miesto savivaldybei apsisprendus uždrausti naudoti akmens anglį ir durpių briketus, dalis...

Neeilinė situacija ES: slepiama informacija apie šalies prezidentą (12)

Čekijos politinį gyvenimą lydi savotiškas Šaltojo karo laikų šnipų romano šleifas, o...

Prasiautusi audra pridarė žalos visoje Lietuvoje: kai kur skraidė stogo dalys, ne vienas automobilis – sumaitotas elektros neturi 3 tūkst. vartotojų (57)

Per praėjusią parą ugniagesiai jau apie 100 kartų vyko šalinti stipraus vėjo padarinių:...

Lietuvoje tik dviem savivaldybėms pavyksta išlikti raudonojoje zonoje: kitos ir toliau „juoduoja“ (54)

Epidemiologiniame Lietuvos žemėlapyje vis dar vyrauja juodojoje zonoje atsidūrusios...

Fuerteventūroje – vos 30 COVID-19 atvejų: ten gyvenantis Algis Kriščiūnas įvardijo, kokias klaidas daro lietuviai (41)

Saulėtoje Fuerteventūroje su šeima gyvenantis garsus menininkas Algis Kriščiūnas sako, kad...

Paulius Gritėnas. Kodėl taip jautrina jautrumas kalbai?

Politinis korektiškumas arba jautrumas kalbai Lietuvoje sukelia vis naujas nepasitenkinimo,...

Atidaromas didžiausias outlet Šiaurės Europoje – „Vilnius Outlet“ (137)

Penktadienį sostinėje duris atveria didžiausias Šiaurės Europoje outlet centras – „Vilnius...

Italų policininko protrūkį melagingai susiejo su judėjimu prieš COVID-19 vakcinas ir „žaliąjį pasą“ (2)

Įsiutusį italų policininką vaizduojančiu vaizdo įrašu socialiniuose tinkluose pasinaudota,...

Medikai papasakojo, ką dabar mato ligoninėse: skirtumas nuo praėjusios žiemos – akivaizdus

Medikų profsąjungos pasisako už privalomą skiepijimą nuo kovidą visiems dirbantiems kontaktiniu...