Judėjimas yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Žinoma aktorių pora Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė neabejoja, kad aktyvus laisvalaikis suteikia daug džiaugsmo, leidžia išlikti stipriems ir tvirtiems bei suartina juos kaip porą. Sportuoti ir įgyvendinti savo tikslus jiems padeda ir išmanieji įrenginiai, kurių dėka gyventi aktyviai šiandien yra dar paprasčiau.
Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė: „Mūsų pasirinkimas – subalansuotas gyvenimo būdas“
© Organizatorių nuotr.

Mantas ir Gelminė visada buvo fiziškai aktyvūs ir sportiški. Sportas, sveika mityba ir ekologija jiems nėra tik laikinas etapas ar mados dalykas. Abu sutaria, kad aktyvus gyvenimo būdas suteikia teigiamą balansą, padeda rūpintis sveikata, leidžia palaikyti gerą fizinę formą ir tiesiog daro gyvenimą prasmingesnį.

„Mūsų kasdienybė labai greitai kintanti, neturime pastovios rutinos, todėl sportas tampa tuo rodikliu, kuris padeda viską sudėlioti į lentynėles. Esame scenos žmonės, todėl mums itin svarbi fizinė ištvermė, tvirtas, stiprus ir greitas kūnas. Būtent jis aktoriams yra svarbiausias įrankis, kuriuo galime pasakoti savo istorijas žiūrovams“, – mintimis dalijosi žinomas aktorius, humoristas, laidų ir renginių vedėjas bei virtualios mokyklos „Digiklasė“ įkūrėjas Mantas Stonkus.

Jis džiaugiasi, kad aktyvus gyvenimo būdas pastaraisiais metais vis labiau populiarėja ir juo „užsikrečia“ vis daugiau žmonių. Aktorius įsitikinęs, kad fizinė veikla ne tik naudinga mūsų sveikatai, kūnui ir mintims, bet kartu moko siekti savo tikslų ir ugdyti valią, kantrybę ir ištvermę.

Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė: „Mūsų pasirinkimas – subalansuotas gyvenimo būdas“
© Organizatorių nuotr.

„Kasdien sportuoju ir dėl to, kad noriu būti pavyzdžiu savo vaikams. Tikiu, kad tai padeda formuoti sveikos gyvensenos įpročius, kurie nulems jų pasirinkimus ateityje. Manau, kad matydami aktyvią ir sportuojančią šeimą, užaugę jie taip pat mielai rinksis aktyvų laisvalaikį“, – sakė Mantas.

Aktyvios atostogos Nidoje ir kasdieniai sporto iššūkiai

Šią vasarą žinoma pora daug laiko praleidžia važinėdami dviračiais. Dviračių sportas leidžia mėgautis grynu oru, netikėtais maršrutais ir vienas kito kompanija. Investavę į kokybiškus dviračius, Mantas ir Gelminė leidžiasi ir į ilgus, aktyvius žygius. Pavyzdžiui, visai neseniai jie kartu įveikė 100 km atstumą važiuodami dviračiais.

„Atostogų metu dviračiai yra pats geriausias pasirinkimas. Kam dabar prakaituoti salėje, kai galima sportuoti tiesiog lauke. Be dviračių sporto aš taip pat labai mėgstu plaukimą, o Gelminė mėgsta išeiti pabėgioti. Stengiamės būti aktyvūs tiek leisdami laiką kartu, tiek atskirai“, – pasakojo Mantas.

Šiuo metu atostogaudama Nidoje pora derina vasaros malonumus, skanų maistą ir laiką su draugais kartu su sportu ir kita aktyvia fizine veikla. Toks subalansuotas gyvenimo būdas teikia daug džiaugsmo.

„Visada laikomės principo, kad kasdien turi įveikti kokį iššūkį, išbandyti kažką naujo, nuveikti kažką aktyvaus. Tuomet jau galima ir pasilepinti ar apdovanoti save, jautiesi to nusipelnęs“, – sakė Mantas.

Aktyviai porai svarbus ne tik pats procesas, bet ir nuoseklus rezultatų sekimas, savo savijautos ir progreso stebėjimas. Tai jiems padeda padaryti išmanieji įrenginiai, kuriuos Mantas vadina savo aktyvaus gyvenimo dienoraščiu.

„Pats niekaip nesuskaičiuotum kokius atstumus nuėjai ar nuvažiavai, kiek kilometrų sudeginai ar kaip keitėsi tavo širdies ritmo rodmenys, tačiau su išmaniuoju laikrodžiu ir telefonu visa ši statistika yra fiksuojama ir analizuojama. Tai ne tik labai patogu, bet ir praverčia, kai nori įvertinti kaip tau sekasi sportuoti, kiek buvo užtingėta, o kur patobulėjai arba kur dar reikėtų padirbėti“, – mintimis dalijosi Mantas.

Įtraukiančios tarpusavio varžybos

Sportuodami kartu Gelminė su Mantu stengiasi rasti aukso viduriuką – veiklas, tempą ir atstumą, kuris tiktų jiems abiems.

„Natūralu, kad man labiau sekasi vienose sportinėse užduotyse, o Gelminei – kitose. Stengiamės sportuoti draugiškai ir palaikyti vienas kitą. Praėjusią savaitę konkuruodami, kuris bus aktyvesnis, pasisėmėme šiek tiek adrenalino – abu labai norėjome laimėti aktyvumo varžybas“, – pasakojo Mantas.

Jis prisipažino, kad jiedu su Gelmine nevengia vienas kito ir patraukti per dantį, jei kažkuris vieną ar kitą dieną užtinginiauja. Mažesnį dienos aktyvumą iškart išduoda ir ant riešo dėvimas „Apple Watch“ laikrodis. Pora kasdien stengiasi sąžiningai užpildyti jame esančius aktyvumo ratus (angl. Activity Rings), kurie seka nueitą atstumą, sudegintas kalorijas ir atstistojimų skaičių. Tačiau dienų būna visokių, ir vieną patinginiavus, kitą dieną reikia atsigriebti.

Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė: „Mūsų pasirinkimas – subalansuotas gyvenimo būdas“
© Organizatorių nuotr.

Išmanusis laikrodis tiek Mantui, tiek Gelminei yra lyg treneris, kuris nuolat stebi jų tikslus ir rezultatus, primena pajudėti, kai reikia – subara, kai reikia – pagiria, o labai dažnai tiesiog suteikia papildomos motyvacijos nueiti, nubėgti ar nuvažiuoti daugiau.

Mantas džiaugiasi, kad technologijos jam padeda pasirūpinti savimi: „Gyvenimo tempui vis greitėjant, labai patogu, kad tiesiai į laikrodį gauni priminimą atsigerti vandens ar atsistoti nuo stalo. Atrodo, toks paprastas dalykas, tačiau tai tikrai veikia“.

Judėjimo laisvė ir naudingos įrenginių funkcijos

Žinomai aktorių porai ypatingai svarbi judėjimo laisvė, kurią suteikia tarpusavyje sujungti išmanieji įrenginiai.

„Man geriausia tokia technika, apie kurią neturi pernelyg daug galvoti, kur viskas veikia intuityviai ir sklandžiai, be jokių trikdžių. Sporto ir aktyvios veiklos jau negaliu įsivaizduoti be savo „Apple Watch“ laikrodžio, „AirPods“ ausinių ir „iPhone“ telefono. Jų kombinacija leidžia man įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir nepertraukiamai daryti tai, ką noriu daryti“, – patirtimi dalijosi Mantas.

Jis pastebi, kad ypač patogu, jog, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu į skambučius gali atsiliepti savo laikrodžiu ir kalbėtis per „AirPods“ ausines. Kitas privalumas tas, kad gali pamiršti kur yra tavo fizinė piniginė, nes atsiskaityti visada gali laikrodžiu, esančiu ant tavo riešo.

Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė: „Mūsų pasirinkimas – subalansuotas gyvenimo būdas“
© Organizatorių nuotr.

Sportuodami ar važinėdami dviračiu, jie nepamiršta rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Važinėjant judriomis Vilniaus gatvėmis, Mantas ausinėse visada įsijungia „Transparency mode“ funkciją, kuri leidžia girdėti, kas vyksta aplinkoje. Šį režimą aktorius naudoja ir važinėdamas Nidoje – taip jis gali girdėti paukščius, vėją, jūros ošimą ir kitus aplinkos garsus.

Tuo tarpu, kai reikia tylos ir ramybės, praverčia „Noise Cancellation“ triukšmo slopinimo funkcija. Mantas ją naudoja ne tik tada, kai nori susikaupti darbams, bet ir vietoj ausų kištukų einant miegoti.

Aktyviam gyvenimui taip pat įkvepia „Apple Watch“ apdovanojimų funkcija, kuri leidžia rinkti specialius ženkliukus už savo sportinius pasiekimus. Skirtingoms treniruotėms Mantas ir Gelminė pasirenka atitinkamus „Workouts“ tipus (plaukimą, važinėjimą dviračiais, bėgimą, vaikščiojimą ar kt.). Tai leidžia sekti savo rezultatus ir siekti progreso.

Daugiau informacijos apie aktyvų gyvenimą su „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ rasite čia.

Užsakymo nr.: PT_87740905

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(49 žmonės įvertino)
2.7143

Laikas ruoštis – mėsa anksčiau ar vėliau taps prabangos preke (61)

Paskaičiuota, kad iki 2050 metų pasaulyje turėtų būti pagaminama dvigubai daugiau maisto dėl...

Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė: „Mūsų pasirinkimas – subalansuotas gyvenimo būdas“ (69)

Judėjimas yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Žinoma aktorių pora Mantas Stonkus ir...

Nusikelti į Niujorką galima Klaipėdoje: „Švyturys BHouse“ žada tikrą vasaros sezono bombą (5)

Užklupę vasaros karščiai į Lietuvos pajūrį sutraukė minias šalies gyventojų – jau dabar...

Pirmoji opera Neringoje – apie meilę, kuri nesibaigia (1)

Vasarotojų Neringoje laukia unikali patirtis – mokyklos sporto salė virs autentiška scena...

„Upės terasa“ – nauja laisvalaikio, restoranų ir koncertų erdvė Vilniaus centre (4)

Lauko terasų gausa garsėjantis prekybos centras CUP karantino atlaisvinimus pasitinka pristatydamas...

Top naujienos

Migrantų krizės įaudrintai Lietuvai – dar vienas išbandymas: Rusija jau pradeda telkti pajėgas (41)

Pirmieji ešelonai jau atvyko, o dar daugiau – pakeliui. Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos...

Kad įgyvendintų svajonę, teko padirbėti ir užsienyje: siekiantiems iš to praturtėti, tokios veiklos nesiūlo (3)

Meilė žirgams prasidėjo nuo tada dar būsimo vyro padovanoto žirgo, o šiandien šeima Biržų...

Tikisi rasti papildomų darbuotojų už 760 eurų atlyginimą: ieškom žmonių, kurie nori dirbti valstybei (297)

Lietuvos–Baltarusijos pasienyje kasdien sulaikant maždaug po 100 neteisėtai sieną kirtusių...

Galingos stichijos šią vasarą – tik pradžia: ekstremalūs orai taps dažnesni ir mirtinai pavojingi (32)

Dar visai neseniai apie klimato kaitą buvo kalbama kaip apie ateities grėsmę. Jos fronto linija –...

Jūros šventės linksmybės pajūryje: alkoholis liejosi upeliais, viruso pavojai pamiršti nuotraukų galerija iš Klaipėdos (222)

Penktadienį Klaipėdoje įsibėgėjusi Jūros šventė nemažino apsukų ir kitomis dienomis....

Rimvydas Valatka. Dieveniškių kilpa Šimonytei (294)

Jei Lietuvoje yra nors vienas žmogus, kuriam niekas šioje pavydu alsuojančoje šalyje, įskaitant...

Mirė Kazio Lozoraičio našlė Giovanna Pignatelli-Lozoraitis (56)

Sekmadienio rytą Italijoje mirė Giovanna Pignatelli-Lozoraitis – dailininkė ir buvusio Lietuvos...

Olimpiniai čempionai JAV krepšininkai pirmose grupės rungtynėse krito prieš Prancūziją (103)

Siekį apginti triskart paeiliui iškovotą olimpinių čempionų titulą slogiu žingsniu pradėjo...

Karščiausia Europos būsto rinka priešina politikus (1)

Švedijos būsto kainų ralis, dėl kurio šalies būsto rinka tapo viena iš karščiausių...