Savaitgalis UNESCO dizaino mieste, kupiname modernistinės architektūros, gatvės meno, gardžių aromatų, įkvepiančios gamtos ir muzikos garsų – pasiekiamas ranka. Šią vasarą svečius Kaunas pasitinka išgražėjęs ir paruošęs kalną kaunastiškų patirčių. Klausiate, kas ta kaunastika? Ogi kaip fantastika, tik dar geriau. Kauną patogiai pasieksite traukiniu, autobusu, automobiliu ar net laivu. O tada…

Kaunastiškas savaitgalis: Kaip viską suspėti?

Savaitgalis UNESCO dizaino mieste, kupiname modernistinės architektūros, gatvės meno, gardžių aromatų, įkvepiančios gamtos ir muzikos garsų – pasiekiamas ranka. Šią vasarą svečius Kaunas pasitinka išgražėjęs ir paruošęs kalną kaunastiškų patirčių. Klausiate, kas ta kaunastika? Ogi kaip fantastika, tik dar geriau. Kauną patogiai pasieksite traukiniu, autobusu, automobiliu ar net laivu. O tada…

Čia siūlomas savaitgalio planas – laisvos formos ir gali lengvai virsti trimis ar keturiomis dienomis. Kaunas – kompaktiškas, taigi nėra svarbu, kur nuspręsite apsistoti. Žinoma, centre ar senamiestyje smagiausia – pavyzdžiui, istoriniame pastate įkurtas „Daugirdas“ turi ir nuostabų restoraną bei panoraminę terasą, o rugpjūčio pradžioje pačioje miesto širdyje, Maironio gatvėje, šalia įspūdingojo Lietuvos banko, atidaromas šiuolaikiškas viešbutis „Moxy Kaunas Centre“. Daug pasiūlymų rasite „AirBNB“ platformoje – net autentiškų art deco butų, apstatytų istoriniais baldais! O išskirtinei patirčiai – svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, boutique tipo viešbutis ir aukščiausios klasės restoranas barokiniame Pažaislio vienuolyne.

Po Kauną gastroliuoti smagiausia pėsčiomis, tolimesnius objektus galite pasiekti išsikvietę taksi „Bolt“ programėle ar pasinaudoję šios kompanijos paspirtukais. Dviračius ir automobilius trumpalaikei nuomai siūlo visame mieste išsibarstę „CityBee“. Yra net „It’s Kaunastic“ dedikuotas automobilis – gal pavyks tokį išsinuomoti?!

Pirmoji diena – Senamiestis ir ne tik

Puiki vieta pradėti pažintį su Kaunu – Kauno pilis, vienas seniausių miesto pastatų. Pirmąkart pilis čia iškilo dar XIV a., vėliau buvo daug visko, bet iki XXI a. išliko tik vienas bokštas. Jame veikia Kauno miesto muziejaus skyrius. Greta pilies – vienas žymiausių gatvės meno pavyzdžių, „Senelis išminčius“. Daugiau grafičių, gatvės meno objektų ir kitų urbanistinių miesto akcentų rasite žemėlapyje „Sienografo užrašai“ – jį ir daug kitų spalvingų ir turiningų „It’s Kaunastic“ serijos maršrutų turizmo informacijos centre, veikiančiame Kauno rotušėje (čia irgi miesto muziejaus skyrius – galite užlipti į bokštą), pasiimsite nemokamai.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Rotušė apsupta erdvia aikšte, kurioje vasarą karaliauja ne tik pėstieji ir vestuvininkai, bet ir kavinių bei restoranų lankytojai. Itališkas, meksikietiškas maistas, žvėriena, kokteiliai, desertai – net keliolika įvairių maitinimo įstaigų įsikūrusios Rotušės aikštėje. Gausu čia ir kultūros – literatūros muziejus, meno galerijos, parduotuvėlės.

Kalbant apie muziejus, keliaujantys su vaikais neturėtų aplenkti Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus. Jame skamba net laiptai, o susipažinti galite ne tik su mūsų tautos, bet ir kitų pasaulio šalių tradiciniais instrumentais.

Centrinė senamiesčio ašis – Vilniaus gatvė, kupina kavinių, barų ir restoranų. Dešrainių skanaukite „ManGi“, tarpukario lietuvių ir litvakų patiekalų – „Lithuanian Pub Entry“, įdomesnių gėrimų – „Kadagyje“, „Hop Doc“, „Galeria Urbana“.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Jei dar nesutemo, keliaukite į Kauno tvirtovės IX fortą. Čia veikiančiame muziejuje susipažinsite su Holokausto istorija (kita svarbi stotelė norintiems tyrinėti šią temą – Sugiharos namai-muziejus Žaliakalnyje) bei pamatysite vieną įspūdingiausių memorialų, kuris tobulai atrodo leidžiantis saulei.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Aplankius miesto istorijos akcentus kviečiame į koncertą – šią vasarą Kaune karaliauja terasos po atviru dangumi ir geriausi Lietuvos atlikėjai. Šalia „Žalgirio“ arenos veikiančioje erdvėje „Pakrantė“ galbūt tilpsite į garsiausių pop atlikėjų koncertus, „Lauke“ ant M. Žilinsko galerijos laiptų – indie grupės ir kino filmai, „Adform“ kiemelyje senamiestyje – popmuzika. Neseniai pradėjusi veikti Kauno kultūros terasa žavi ne tik autentiška modernistine architektūra ir eklektiška programa visiems skoniams, bet ir užsklendžiamu stogu, taigi lietus čia niekuomet nebaisus.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Antroji diena – neriam į centrą

Savaitgaliais pusryčiai turi būti karališki, ir kauniečiai tai gerai žino. Nuo sultingų beigelių ar blynelių iki nepriekaištingo benediktų ir mimozos derinio, nuo vis populiarėjančių bowls’ų iki senos geros kaimiškos kiaušinienės – kad tik rastumėte laisvą stalelį! Puikius vėlyvuosius pusryčius siūlo ir jau minėtas „Monte Pacis“ – na, tokius, kuriais mėgaujantis galima ir pasipiršti…

Monte Pacis, Saules Pieva nuotr.
Monte Pacis, Saules Pieva nuotr.

… na, bet grįžkime į centrą. Užverskite galvą į viršų ir įsižiūrėkite, kokia išskirtinė yra modernistinė Kauno architektūra, pretenduojanti patekti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Funkcionalios formos ir sprendimai, tautiniai motyvai, elegancija ir nuosaikumas – tarpukario architektai buvo tikrai talentingi. Ypač žavu V. Putvinskio gatvėje – čia beveik visi namai neseniai restauruoti, įskaitant „Kauno modernizmo karūna“ vadinamą Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Jame nuolatines ekspozicijas pildo vis kitos įdomios parodos, o kitoje pastato pusėje – Vytauto Didžiojo Karo muziejus, ypač mėgstamas mažųjų kauniečių.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Čia ir ką tik sutvarkyta įspūdingo dizaino Vienybės aikštė, atvira riedutininkams, riedlentininkams, šeimoms su mažais vaikais, verslininkams, senjorams – visiems, turintiems bent lašelį laisvo laiko ir ūpo pokalbiams. Pasėdėję čia eikite Putvinskio gatve žemyn – E. Ožeškienės g. pamojuokite rožiniam drambliui, o už keliasdešimties metrų, dešinėje, laukia jo autoriaus Vytenio Jako įkurta „Kiemo galerija“. Tai – puikus bendruomenės meno pavyzdys, nuolat pasipildantis naujais piešiniais ir kitais akcentais.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Neišvengsite Laisvės alėjos – čia ir aplink spiečiasi miesto teatrai, kinas, filharmonija, restoranai, kavinės, biblioteka, švietimo įstaigos, ir, žinoma legendinis – o dabar jau ir grojantis bei šviečiantis – fontanas, prie kurio pasimatymus skiria visi.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Vakarėjant kviečiame prie Soboro – jis šiuo metu atnaujinamas, bet Nepriklausomybės aikštė jau pasiruošusi. Barai, naktiniai klubai – čia stilingiausias jaunimas ir kokybiškiausia muzika. Klubo „Anna Mesha“ legenda tokia stipri, kad jo filialas veikia ir sostinėje. Beje, jei ieškote gero vietinio alaus, užsukite į „Genys Taproom“, o tuomet – į „Vingiu Dubingiu“, kurie siūlo ir kaimynų produkcijos. Kita populiarumo neprarandanti vieta – „Kultūra“, kavinė Kauno paveikslų galerijoje. Vakarėjant jos laiptai nusėsti meniško jaunimo, kuris, tikėtina, prieš tai aplankė galerijos parodas ir užsuko į „Fluxus“ kabinetą. Juk čia, Kaune, gimė šios meno krypties krikštatėvis Jurgis Mačiūnas – netoliese yra ir meno kūriniu virtusi jo aikštė, į kurią įžengti negalima.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kažkur dienotvarkėje reikia įterpti pasikėlimą funikulieriumi – Aleksote esantis atvers labiausiai fotografuojamą miesto panoramą, o Žaliakalnio – įspūdingąją monumentalią Kristaus prisikėlimo baziliką, kurios statybos truko dešimtmečius – sovietų okupacijos laikais čia buvo radijo gamykla, o bažnyčia konsekruota jau tik atkūrus Nepriklausomybę. Žaliakalnyje apskritai galima būtų praleisti visą savaitgalį, jei tik turite noro! Kaip ir Šančiuose ir kitose Kauno dalyse, kuriose knibždėte knibžda istorijų, asmenybių ir įdomybių.

A. Aleksandravičiaus nuotr.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Taigi kaunastiško jums savaitgalio, ir nepamirškite jo įspūdžių instagrame žymėti #kaunastic.

Užsakymo nr.: PT_84890731

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
4.3333

Kiek kainuos į mokyklą išleisti vaiką? Specialistai komentuoja, koks turėtų būti mokinio krepšelis (40)

Artėjant mokslo metams, parduotuvių lentynose galime pastebėti vis daugiau kanceliarinių prekių....

Naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje: neliks abejingi net gurmanai (20)

Dėl COVID-19 įtakoti apribojimai keliauti, panašu, lietuvių nesustabdė nuo „ko nors naujo“...

Vaida Kurpienė: turėtume valgyti daugiau šviežių jūros produktų (54)

Lietuvos sveikos mitybos rekomendacijose nurodoma, kad jūrinės žuvies reikėtų valgyti du kartus...

Į mokyklą su „Lidl“ ir I. Mackevičiene: kodėl įžymybė sūnų mokslo metams ruošia iš anksto (51)

Nejučiomis baigia prabėgti vasara, o tai reiškia, kad tėvai turėtų susirūpinti pasiruošimu...

Kaunastiškas savaitgalis: Kaip viską suspėti? (12)

Savaitgalis UNESCO dizaino mieste, kupiname modernistinės architektūros, gatvės meno, gardžių...

Top naujienos

Pamirškite, kad COVID-19 pasireiškia tik karščiavimu ir kosuliu – medikams susirūpinimą kelia visai kiti simptomai (185)

Jungtinėse Valstijose pradėjus plisti koronavirusui , dermatologai ant kai kurių paciento odos...

Mirė žurnalistas Aurelijus Katkevičius papildyta 21:20 (166)

Eidamas 58-uosius metus mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“...

Baltarusių aktyvumas gali nustebinti net ukrainiečius: net atskiri kiemai ginasi prieš OMON'ą (506)

Protestai Baltarusijoje stipriai skiriasi nuo Ukrainos Maidano, čia į gatves išėję žmonės...

Kolegos prisimena Aurelijų Katkevičių: negalėjai nenorėti būti kaip jis (9)

Trečiadienio vakarą Lietuvą pasiekė liūdna žinia, kad Anapilin iškeliavo žurnalo „Verslo...

Minske – dar vienas neramus vakaras: pareigūnai panaudojo ašarines dujas, patvirtinta protestuotojo mirtis papildyta 23:59 (326)

Įvairiuose Minsko rajonuose trečiadienio vakarą rinkosi protestuotojų grupės. Portalo tut.by...

Po gaivesnės pertraukos sugrįš karštis, prognozuoja ypač šiltą savaitgalį (4)

Baltijos šalyse klajoja aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Ketvirtadienį jo įtaka bus juntama ir...

Užkalnis. Nesijuokime iš Baltarusijos – pas mus ne ką džiugiau (314)

Kad Baltarusija su visais jos rinkimais yra apgailėtina pelkė, nereikia nė aiškinti. Eiliniai...

Ko nepajėgė virusas, tą padarė nusivylimas valdžia: stoja Baltarusijos futbolo čempionatas (6)

Koronaviruso nepaisiusi ir dėl to visame pasaulyje pavasarį išgarsėjusi Baltarusijos futbolo lyga...

Vis daugiau moterų ryžtasi suvalgyti savo placentą: pasakė, kuo ji naudinga, o kaip gali pakenkti (21)

Daugelio jau nestebina kai kurių moterų pasirinkimas po gimdymo suvalgyti savo placentą. Manoma,...