Jau šeštus metus gyvuojanti „Robotikos akademija“ gilina 4–12 metų vaikų STEAM (mokslas, technologijos, inžinerijos, kūryba, matematika) žinias. Būrelis, kuriame taikomos išmaniausios technologijos ir naujausi mokymo metodai, vyksta kiekvieną savaitę ir veikia daugiau nei 300 vietų visoje Lietuvoje. Tačiau čia organizacijos siekiai nesibaigia. Jų planuose – dešimtmetė akademija, kuri paruoštų vaikus gimnazijai.
Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Naudoja pažangiausias technologijas

„Matėme, kad Lietuvoje atsiranda nemažai įstaigų, mokančių vaikus technologijų, tačiau niekada nepajutome, ko vaikai ten išmoksta. Būtina suprasti, kad visi dabartiniai robotai, su kuriais vaikai dirba, po dešimties metų bus visiškai nebenaudojami ir nebereikalingi. Taigi supratome, kad mūsų misija – mokyti vaikus to, kas bus naudinga visą gyvenimą“, – apie įmonės idėją pasakoja vienas iš būrelio įkūrėjų – Kristijonas Vasiliauskas.

Kristijonas Vasiliauskas
Kristijonas Vasiliauskas
© Organizatorių nuotr.

Tai, pasak jo, nulėmė jų sprendimą mokyti 4–10 metų amžiaus vaikus inžinerinio mąstymo metodų, kai mažamečiai ugdomi spręsti problemas pažangiausiais įrankiais. „Kadangi šiandien pažangiausi yra robotai, būtent juos mes ir naudojame, – teigia K. Vasiliauskas ir priduria. – Tarkime, pirmokas pradeda lankyti šį būrelį. Jo metu mes teorines vaiko žinias, įgytas mokykloje, užtvirtiname praktikoje.“

Ruoš vaikus gimnazijai

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.


Dabar būrelį lanko tiek darželinukai (nuo keturių metų), tiek penktokai. Vis dėlto organizacijos įkūrėjų planuose – dešimtmetė akademija. Tuomet „Robotikos akademijoje“ mokytųsi vaikai nuo keturių iki keturiolikos metų ir būtų ruošiami gimnazijai.

„Norėdami to pasiekti, kiekvienais metais pridedame po naują programą. Šiemet labai stipriai dirbsime su penktokais, kadangi po metų jie jau pereis į kitą kategoriją. Iki penktos klasės vaikai mokomi inžineriniu mąstymo metodu, o vėliau – mokslinio mąstymo metodu“, – pasakoja Kristijonas Vasiliauskas.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Pastarasis metodas, pasak K. Vasiliausko, padės vaikams atsakyti į bet kokį galimą klausimą: „Vaikas gauna klausimą, patikrina, ar jis nėra atsakytas, iškelia hipotezę, sukuria eksperimentą arba renka argumentus ją patvirtinti ar paneigti, ir jeigu tai pavyksta, pateikia savo rezultatą“.

Pašnekovas priduria, kad akademijos būreliai padeda vaikams gauti geresnius pažymius mokyklose. Rezultatą pasiekti ypač padeda robotai ir jų pačių sukurtos pratybos. „Robotikos akademija“ – pirmasis būrelis Lietuvoje, sukūręs robotikos pratybas skirtas vaikams nuo darželinukų iki 4 klasės.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Be to, vaikai yra mokomi integruotose programose, kai teorinės žinios įprasminamos praktikos metu. Būrelyje užtvirtinama tai, ką tą savaitę vaikai mokosi mokykloje ar darželyje. Tarkime, jeigu matematikoje mokomasi skaičiuoti, o pasaulio pažinime – apie pėsčiųjų perėjas, ženklus, saugumą kelyje, tuomet būrelyje vaikai konstruos robotizuotą perėją, kurios signalas pasikeičia priartėjus pėsčiajam, kai bus saugus atstumas nuo pravažiavusio automobilio (pirmokų turinys).

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Visos užduotys ir iššūkiai užsiėmimų metu visiškai atitinka vaiko kompetenciją. „Jeigu matome, kad kažkuriam vaikui užduotis yra per lengva, ją pasunkiname. Ir priešingai, jeigu ji per sunki – suteikiame vaikui daugiau kompetencijų, kad galėtų susitvarkyti su užduotimi“, – sako organizacijos įkūrėjas.

Įtraukė ir pačius mažiausius

„Robotikos akademijos“ mažiausios grupės iki šiol ruošė vaikus nuo 4 iki 6 metų. 4–5 metų vaikai mokėsi minus pirmojoje klasėje, o 5–6 metų – nulinėje.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Keturių metų vaikai pirmiausia susipažįsta su „LEGO education“ rinkiniu, kuriame naudojamos įprastos, smulkios detalės, todėl iš pradžių jie mokosi paprastų, primityvių dalykų. Jie išsiaiškina, kaip viena detalė jungiasi su kita, kaip sudaro pamokoje konstruojamą mechanizmą. Vėliau – dirba su motoru, supranta, kad jis gali pakeisti rankų darbą.

Kristina Paukštytė
Kristina Paukštytė
© Organizatorių nuotr.

Kaip teigia, „Robotikos akademijos“ mažųjų grupių programas ruošianti Kristina Paukštytė, iš pradžių teko domėtis, ką sugeba atlikti 4–6 metų vaikai.

„Mes suprantame, kad tai yra mūsų patys mažiausi vaikai, todėl jų kompetencijos keičiasi labiausiai. Pavyzdžiui, keturių metų vaikas sugeba klausytis, žaisti, tyrinėti aplinką, tačiau nesugeba priimti sprendimų ir jų įgyvendinti. Tam yra mokytojas, kuris padeda viską įgyvendinti“, – aiškina pašnekovė.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Šiais metais organizacija nusprendė pasižiūrėti, kaip robotika sektųsi dar mažesniems, t. y. trijų metų vaikams, todėl jau ruošia programą ir planuoja nuo spalio mėnėsio kviesti į užsiėmimus Vilniuje. Moters teigimu, šie vaikai dirbtų su daug didesnėmis detalėmis nei dirba keturmečiai, mat didesnės detalės apsaugos vaikus nuo galimybės jomis susižeisti.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Trimečiai mokytųsi pažinti aplinkinį pasaulį, kuris pilnas ankstyvosios matematikos, mokslo ir kalbos bei logikos žinių. Patirtinis mokymasis, įtraukiantis tyrinėjimas naudojant LEGO kaladėles ir specializuotas detales įžiebtų mažųjų smalsumą ir skatintų pasinerti į atradimus. Tad vaikai turės galimybę pradėti savo išradėjo kelionę jau nuo trijų metų“, – pasakoja Kristina Paukštytė.

Užsakymo nr.: PT_79102817

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Namuose dažniau susižeidžia suaugusieji, bet pavojų kelia vaikų išradingumas

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje duomenimis, daugiau kaip pusė užregistruotų gyventojų traumų...

Ne per vieną naktį, o metus kurta virtuali mokykla karantino laikotarpiu taps tikru išsigelbėjimu 100-o specialistų pamokos, būreliai, konsultacijos (9)

Pamenate, visada svajojote apie darbą iš namų? Prisimenate, kaip vaikystėje visa klasė net...

Kodėl vaikams svarbu išsikelti tikslus arba kaip tai susiję su verslumo ugdymu?

Daugelis tėvų pastebi, kad vaikai dažnai neišnaudoja savo talentų dėl dėmesio stokos ar...

Ko apie vaikų auklėjimą gali išmokyti D. Bekhemas?

Visus šventai besižegnojančius, kad būti tėčiu ar mama yra amžinas galvosūkis ir kova, reiktų...

Kaip stiprinti vaikų psichologinį atsparumą? (1)

Orams atvėsus savo imunitetu susirūpiname labiau nei įprastai: vaistinėje dairomės vitamino C,...

Top naujienos

Lukašenka atkirto Nausėdai: tegu užsiima savo virusu (278)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalies patirtis...

Mirčių nuo koronaviruso – jau 9 (256)

Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius - 9, iš jų 6 iš Ukmergės. Visi mirusieji ukmergiškiai...

Policija pradėjo tyrimą dėl COVID-19 sergančios moters: rado lauke vedžiojančią šunį (109)

Klaipėdos apskrities policija ketvirtadienį pranešė, jog pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl...

Skvernelis: tiems, kuriems prašymai ir raginimai nė motais, turėtų padėti baudos (41)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po ketvirtadienį Vyriausybėje įvykusio COVID – 19...

Ieškoma būdų, kaip Lietuvai įsisavinti ECB kuriamus 750 mlrd. eurų (65)

Sprendžiant valstybei strategiškai svarbių įmonių finansines problemas, reikia įsteigti...

Investuotojas Variakojis siūlo planą Lietuvai: mažinti PVM, pamiršti biurokratiją ir gyventojams išdalyti vienkartines išmokas (2)

„Naikinkime visas biurokratines užkardas ir, tebūnie, su rizika verslui ir žmonėms dalinkime...

Aštri situacija uostamiestyje: karščiavimo kliniką nori palikti tik miesto problema, o KUL prasidėjo patikros (21)

Klaipėdos miesto savivaldybė dėl Karščiavimo klinikos steigimo kreipėsi į Lietuvos Respublikos...

Veryga: turime ruoštis, kaip išeisime iš karantino 14 pacientų reanimacijoje (230)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje...

Lukašenka: bijau, kad mūsų neperdalytų be karo (114)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad „koronaviruso...

Nuotolinio ugdymo iššūkiai tampa nepakeliami: prašo nutraukti mokslo metus (603)

Daugiau nei 18 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, adresuotą Seimui. Prašoma atkreipti dėmesį...