Jau šeštus metus gyvuojanti „Robotikos akademija“ gilina 4–12 metų vaikų STEAM (mokslas, technologijos, inžinerijos, kūryba, matematika) žinias. Būrelis, kuriame taikomos išmaniausios technologijos ir naujausi mokymo metodai, vyksta kiekvieną savaitę ir veikia daugiau nei 300 vietų visoje Lietuvoje. Tačiau čia organizacijos siekiai nesibaigia. Jų planuose – dešimtmetė akademija, kuri paruoštų vaikus gimnazijai.
Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Naudoja pažangiausias technologijas

„Matėme, kad Lietuvoje atsiranda nemažai įstaigų, mokančių vaikus technologijų, tačiau niekada nepajutome, ko vaikai ten išmoksta. Būtina suprasti, kad visi dabartiniai robotai, su kuriais vaikai dirba, po dešimties metų bus visiškai nebenaudojami ir nebereikalingi. Taigi supratome, kad mūsų misija – mokyti vaikus to, kas bus naudinga visą gyvenimą“, – apie įmonės idėją pasakoja vienas iš būrelio įkūrėjų – Kristijonas Vasiliauskas.

Kristijonas Vasiliauskas
Kristijonas Vasiliauskas
© Organizatorių nuotr.

Tai, pasak jo, nulėmė jų sprendimą mokyti 4–10 metų amžiaus vaikus inžinerinio mąstymo metodų, kai mažamečiai ugdomi spręsti problemas pažangiausiais įrankiais. „Kadangi šiandien pažangiausi yra robotai, būtent juos mes ir naudojame, – teigia K. Vasiliauskas ir priduria. – Tarkime, pirmokas pradeda lankyti šį būrelį. Jo metu mes teorines vaiko žinias, įgytas mokykloje, užtvirtiname praktikoje.“

Ruoš vaikus gimnazijai

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.


Dabar būrelį lanko tiek darželinukai (nuo keturių metų), tiek penktokai. Vis dėlto organizacijos įkūrėjų planuose – dešimtmetė akademija. Tuomet „Robotikos akademijoje“ mokytųsi vaikai nuo keturių iki keturiolikos metų ir būtų ruošiami gimnazijai.

„Norėdami to pasiekti, kiekvienais metais pridedame po naują programą. Šiemet labai stipriai dirbsime su penktokais, kadangi po metų jie jau pereis į kitą kategoriją. Iki penktos klasės vaikai mokomi inžineriniu mąstymo metodu, o vėliau – mokslinio mąstymo metodu“, – pasakoja Kristijonas Vasiliauskas.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Pastarasis metodas, pasak K. Vasiliausko, padės vaikams atsakyti į bet kokį galimą klausimą: „Vaikas gauna klausimą, patikrina, ar jis nėra atsakytas, iškelia hipotezę, sukuria eksperimentą arba renka argumentus ją patvirtinti ar paneigti, ir jeigu tai pavyksta, pateikia savo rezultatą“.

Pašnekovas priduria, kad akademijos būreliai padeda vaikams gauti geresnius pažymius mokyklose. Rezultatą pasiekti ypač padeda robotai ir jų pačių sukurtos pratybos. „Robotikos akademija“ – pirmasis būrelis Lietuvoje, sukūręs robotikos pratybas skirtas vaikams nuo darželinukų iki 4 klasės.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Be to, vaikai yra mokomi integruotose programose, kai teorinės žinios įprasminamos praktikos metu. Būrelyje užtvirtinama tai, ką tą savaitę vaikai mokosi mokykloje ar darželyje. Tarkime, jeigu matematikoje mokomasi skaičiuoti, o pasaulio pažinime – apie pėsčiųjų perėjas, ženklus, saugumą kelyje, tuomet būrelyje vaikai konstruos robotizuotą perėją, kurios signalas pasikeičia priartėjus pėsčiajam, kai bus saugus atstumas nuo pravažiavusio automobilio (pirmokų turinys).

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Visos užduotys ir iššūkiai užsiėmimų metu visiškai atitinka vaiko kompetenciją. „Jeigu matome, kad kažkuriam vaikui užduotis yra per lengva, ją pasunkiname. Ir priešingai, jeigu ji per sunki – suteikiame vaikui daugiau kompetencijų, kad galėtų susitvarkyti su užduotimi“, – sako organizacijos įkūrėjas.

Įtraukė ir pačius mažiausius

„Robotikos akademijos“ mažiausios grupės iki šiol ruošė vaikus nuo 4 iki 6 metų. 4–5 metų vaikai mokėsi minus pirmojoje klasėje, o 5–6 metų – nulinėje.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Keturių metų vaikai pirmiausia susipažįsta su „LEGO education“ rinkiniu, kuriame naudojamos įprastos, smulkios detalės, todėl iš pradžių jie mokosi paprastų, primityvių dalykų. Jie išsiaiškina, kaip viena detalė jungiasi su kita, kaip sudaro pamokoje konstruojamą mechanizmą. Vėliau – dirba su motoru, supranta, kad jis gali pakeisti rankų darbą.

Kristina Paukštytė
Kristina Paukštytė
© Organizatorių nuotr.

Kaip teigia, „Robotikos akademijos“ mažųjų grupių programas ruošianti Kristina Paukštytė, iš pradžių teko domėtis, ką sugeba atlikti 4–6 metų vaikai.

„Mes suprantame, kad tai yra mūsų patys mažiausi vaikai, todėl jų kompetencijos keičiasi labiausiai. Pavyzdžiui, keturių metų vaikas sugeba klausytis, žaisti, tyrinėti aplinką, tačiau nesugeba priimti sprendimų ir jų įgyvendinti. Tam yra mokytojas, kuris padeda viską įgyvendinti“, – aiškina pašnekovė.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Šiais metais organizacija nusprendė pasižiūrėti, kaip robotika sektųsi dar mažesniems, t. y. trijų metų vaikams, todėl jau ruošia programą ir planuoja nuo spalio mėnėsio kviesti į užsiėmimus Vilniuje. Moters teigimu, šie vaikai dirbtų su daug didesnėmis detalėmis nei dirba keturmečiai, mat didesnės detalės apsaugos vaikus nuo galimybės jomis susižeisti.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Trimečiai mokytųsi pažinti aplinkinį pasaulį, kuris pilnas ankstyvosios matematikos, mokslo ir kalbos bei logikos žinių. Patirtinis mokymasis, įtraukiantis tyrinėjimas naudojant LEGO kaladėles ir specializuotas detales įžiebtų mažųjų smalsumą ir skatintų pasinerti į atradimus. Tad vaikai turės galimybę pradėti savo išradėjo kelionę jau nuo trijų metų“, – pasakoja Kristina Paukštytė.

Užsakymo nr.: PT_79102817

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dažnai peršalate? „Nostra“ pataria, kaip paprastai išvengti pavasarinių ligų

Niekam ne paslaptis, kad pavasarį peršalimas užklumpa dažniau nei kitais metų laikais. Vis labiau...

Smagiai praleisti laiką kviečia Vilniuje vėl atsidaręs zoologijos sodas „Zoopark“

Geroji karantino atlaisvinimo naujiena – gyvūnų mylėtojų išsiilgto Vilniaus zoologijos sodo...

Unikalaus formato „Kakės Makės“ gidas – apie prasmingą skaitymą ir ugdančius pokalbius šeimoje (13)

Kiekviena karta skirtinga, o kuo ypatinga jauniausioji, 2010-iaisiais gimusi „alfa“? „Šios...

Artėja „Atliekų kultūros“ egzaminas: šios nuorodos padės pasiruošti

Progų išmokti geriau elgtis su atliekomis nestinga: patarimų siūlo televizijos laidos, naujienų...

„Gelbėkit vaikus“ mokys Lietuvos tėvus pozityvaus vaikų auklėjimo (9)

Šių dienų pandemijos kontekste, kai daug dalykų visuomeniniame gyvenime tarsi sustingo ir...

Top naujienos

Pamačiusi pervestą atlyginimą Šiaulių ligoninės medikė liko šokiruota: gydymo įstaigos versija – kitokia (232)

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbančios medikės sūnus teigia, kad jo mamai ligoninė...

Čaplinskas: panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį pandemijos scenarijų (290)

Panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį koronaviruso pandemijos scenarijų, tai yra – virusų...

Šiltas pavasaris kol kas traukiasi: laukia smarkūs lietūs, vietomis sugriaudės perkūnijos (4)

Krentant atmosferos slėgiui ir didėjant žemo slėgio lauko įtakai giedrių orų laikotarpis...

Lietuvoje prasidės didžiuliai pokyčiai: vieniems teks stipriai pakeisti savo įpročius, o kiti galės pasinaudoti parama (68)

Pustrečio milijardo tonų – štai tiek pačių įvairiausių atliekų kasmet susikaupia Europos...

Kasdienybės herojai. Eleonora – apie „Sel“ ir skyrybas: liūdna dėl savo gyvenimo, kad nieko nepasiekiau kita tema: stulbinanti „Misis Lietuva 2019“ Gretės Brokienės sėkmė (12)

Išskirtinis Eleonoros Sebrovos interviu - karjera grupėje „Sel“, skausmingos skyrybos ir...

Karolis Kasperas | D+

Japonų valdžia po šiai dienai neigia šį istorinį faktą: „komforto stotyse“ karius tenkino 200 tūkst. pagrobtų moterų

Lee Ok-Seon nieko neįtardama ėjo namo, kai iš pravažiuojančio automobilio iššoko grupė...

Štai kokių perliukų radau „Mamų mugėje“: vaiką galima aprengti už tiek, kiek kainuoja trys puodeliai kavos (54)

Ar brangu auginti vaikus, juk jie taip greit auga, todėl daug ir reikia – kas sezoną naujų batų,...

UEFA atsakas: grasina dar šią savaitę iš Čempionų lygos išmesti tris iš keturių pusfinalio dalyvių (116)

UEFA ketina imtis pačių griežčiausių ir beprecedenčių veiksmų prieš maištininkų...

Agnė Keizikienė | D+

Mokslininkas praskleidė šydą nuo paslaptingo sapnų pasaulio: kodėl sapnuojame, ką sapnai apie mus pasako ir kaip jiems padaryti įtaką?

Sapnai tarsi kokia astrologija: vieni į juos žiūri su šypsena, kiti – intensyviai tyrinėja. Kad...

Kūno kalbos ekspertė išanalizavo princo Philipo laidotuvių įrašus: žiūrovams nepastebimos detalės pasakė daugiau nei žodžiai (34)

Karalienė Elžbieta II stabtelėjo prieš įeidama į Šv. Jurgio koplyčią, lyg negalėtų...