Prasidėjęs rudens sezonas reiškia, kad į mokyklas ir darželius keliaujantys vaikai vis dažniau susidurs su šaltėjančiu metų laiku suaktyvėjančiais ligų sukėlėjais. Gydytojų teigimu, nors imunitetu rūpintis reikia nepertraukiamai, papildomi vitaminai rudenį ir žiemą praverstų visiems mažamečiams, ypač netylant kalboms apie antrąją koronaviruso bangą. Todėl liepos mėnesį Vilniuje, Naujamiestyje, duris atvėrusi „MediCA klinika“ nusprendė aktyviai prisidėti prie rajono bendruomenės sveikatos palaikymo ir padovanoti Vilniaus Naujamiesčio mikrorajono lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikams vaikiškų vitaminų.
„MediCA klinika“ aktyviai prisideda prie Naujamiesčio bendruomenės sveikatos palaikymo – lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikams dovanojo vaikiškų vitaminų
„MediCA klinika“ aktyviai prisideda prie Naujamiesčio bendruomenės sveikatos palaikymo – lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikams dovanojo vaikiškų vitaminų
© Organizatorių nuotr.

Imuniteto formavimas reikalauja darbo visus metus

„MediCA klinika“ vaikų gydytoja Mantė Barzdenytė pasakoja, kad imunitetą svarbu stiprinti ištisus metus, tačiau norint sustiprinti vaikų organizmą prieš rudenį, omenyje reikėtų turėti kelias pagrindines taisykles.

„Tiek suaugusiųjų, tiek vaikų sveikata didele dalimi priklauso nuo įdėtų pastangų metų eigoje – reguliarios ir subalansuotos mitybos, pastovaus miego režimo, nuolatinės ir aktyvios fizinės veiklos. Be to, šiais laikais kai kurie tėvai pradeda ignoruoti skiepus – nesilaiko numatyto grafiko arba išvis neskiepija savo atžalų. Tai yra didžiulė klaida, nes norint, kad vaikai susikurtų imunitetą nuo jiems itin pavojingų ligų, vakcinos yra būtinos“, – sako M. Barzdenytė.

Ji priduria, kad perdėtas vaikų saugojimas taip pat gali pakenkti vaikų imuniteto formavimuisi: „Mažamečių laikymas steriliame burbule gali turėti neigiamų padarinių ateityje, nes tik kontaktavus su kai kuriais ligų sukėlėjais yra įgyjama imuninė atmintis ir apsauga, todėl vaikams reikia leisti žaisti, bendrauti su kitais bendraamžiais.“

Vitaminai vaikams
Vitaminai vaikams

Džiaugiasi vaikų sveikatai rodomu dėmesiu

Lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė sako, kad būtent darželiai yra vienos pirmųjų vietų, kuriose vaikai platesniu mastu susiduria su naujomis ligomis, tad jų lankymas prisideda prie ankstyvojo imuniteto formavimosi vaikystėje.

Anot J. Gritėnienės, „MediCA klinika“ noras „Šnekutį“ lankantiems mažamečiams padovanoti vitaminų formuos tinkamus vaikų įpročius rūpintis savo sveikata ir ją prižiūrėti.

„Prieš tai nebuvome sulaukę panašių siūlymų iš kitų klinikų, ligoninių ar poliklinikų, todėl labai džiaugiamės „MediCA klinika“ išreikštu rūpesčiu vaikais ir vertiname jų parodytą pavyzdį. Tokios iniciatyvos kaip ši tik dar labiau sustiprina bei suartina mūsų bendruomenę, juolab kad kalbėjimas apie didesnį dėmesį savo sveikatai ir imuniteto stiprinimui prieš pat šaltojo sezono ir mokslo metų pradžią yra labai svarbus, ypač šalia lūkuriuojant galimai antrajai koronaviruso bangai“, – sako darželio direktorė.

„MediCA klinika“ dovanoti vitaminai padės mažamečiams formuoti tinkamus įpročius rūpintis savo sveikata
„MediCA klinika“ dovanoti vitaminai padės mažamečiams formuoti tinkamus įpročius rūpintis savo sveikata

Vitaminai pravers kiekvienam

Nuo pavasario iki rudens vaikai turi galimybę valgyti sveiką ir natūralų maistą – daržoves ir vaisius, tačiau, ekspertų teigimu, esant netinkamai mitybai, neleidžiant vaikui žaisti lauke, perdėtai jį saugant ir pakankamai neišsimiegant, organizmas darosi mažiau atsparus ligoms, todėl tėvams vertėtų pagalvoti apie atžalų imunitetą stiprinančius vitaminus.

„Šaltuoju metų laiku, kai sunkiau rasti šviežių vaisių ir daržovių, reikėtų pagalvoti apie papildomą vitamino C vartojimą. Šis vitaminas stiprina vaikų imunitetą, didiną atsparumą infekcijoms ir padeda jiems greičiau pasveikti. Kai jo trūksta, pablogėja mažamečių apetitas, jie dažniau serga peršalimo ligomis, greičiau pavargsta. Dėl to ir nusprendėme „Šnekučio“ darželį lankantiems vaikams padovanoti būtent vitamino C trūkumą kompensuojančių vaikiškų vitaminų“, – sako M. Barzdenytė.

Ji priduria, kad svarbu suprasti, jog nors vitaminai nėra panacėja, apsaugosianti nuo visų ligų, bet padeda palaikyti organizmo atsparumą įvairioms ligoms: „Vitaminai yra tik pagalbinė priemonė, padedanti sutvirtinti jau padėtus vaikų imuniteto pamatus, tačiau prieš šaltąjį metų sezoną pastebėjus, kad vaikų organizmas yra nusilpęs, papildomai naudoti vitaminus praverstų kiekvienam mažamečiui.“

„MediCA klinika“ regiono vadovė Rita Kučinskaitė, marketingo ir pardavimų vadovė Ernesta Juodviršienė ir lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė
„MediCA klinika“ regiono vadovė Rita Kučinskaitė, marketingo ir pardavimų vadovė Ernesta Juodviršienė ir lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė
© Organizatorių nuotr.

Sveikos gyvensenos ugdymui – gausus spektras veiklų

Šiuo metu darželį „Šnekutis“ lanko 117 vaikų nuo pusantrų iki šešerių metų, kuriems darželio auklėtojos ir darbuotojai nuolat stengiasi skirti didelį dėmesį mažamečių sveikatingumui. Anot ugdymo įstaigos atstovų, ateities planuose – tikslas tapti sveikuolių darželiu.

„Kiekvieną dieną su vaikais darome mankštą, turime kūno kultūros mokytoją, su kuriuo kuo daugiau laiko stengiamės aktyviai praleisti lauke. Be to, darželyje dirba visuomenės sveikatos specialistė, kuri moko vaikus rūpintis savo sveikata. Taip pat neseniai pradėjome auginti savo daržoves – vaikai patys jį prižiūri, laisto“, – teigia J. Gritėnienė.

Ji priduria, kad darželyje taip pat nuolat akcentuojama sveikos mitybos svarba. „Šnekutyje“ vaikai visada valgo daug šviežių daržovių, vaisių ir uogų, gimtadieniai yra švenčiami be saldumynų, o anot darželio direktorės, tai taip pat padeda stiprinti vaikų imunitetą.

M. Barzdenytė priduria, kad darželyje suformuoti įpročiai neretai tampa stipriu pagrindu tolimesnėje vaikų ateityje: „Namie patys galime prižiūrėti savo vaikų mitybą ir sveiką gyvenseną, bet darželyje sveiki įpročiai turėtų būti pastiprinti. Kitaip tariant, labai svarbu, kad vaikai ne tik su savo tėveliais, bet ir darželyje daug laiko praleistų gryname ore, judėtų ir, žinoma, valgytų sveiką ir subalansuotą maistą.“

Užsakymo nr.: PT_85241339

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Klausos aparatai grąžina ne tik klausą, bet ir gyvenimo spalvas

Specialistai akcentuoja, kad klausos sutrikimai – individualūs. Todėl ir priemonė šiai problemai...

Sveikatą stiprinantis poilsis gali būti net labai romantiškas

Vėstant orams pats laikas susirūpinti ne tik apsauga nuo peršalimo ligų, bet stiprinti visą...

Rudens sezono pradžia – kasmetinis galvos skausmas tėvams: kaip apsaugoti vaiką nuo susirgimų (1)

Prasidėjęs rudens sezonas reiškia, kad į mokyklas ir darželius keliaujantys vaikai vis dažniau...

Stonkaus ir Palšytės „JUMP ON!“ iššūkį priėmę lietuviai demonstravo kvapą gniaužiančius šuolius VIDEO

Praūžė pirmoji didžiausio Lietuvoje nuotolio sporto festivalio „JUMP ON!“ savaitė. Jos metu...

Pagalba sunkiausiai besiverčiantiems: nemokami kompensuojamieji vaistai ir priemonės. Kaip pasinaudoti šia lengvata? (5)

Nuo liepos mėnesio kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones sunkiausiai...

Top naujienos

Valentinas Masalskis: žmonės galbūt pamiršo – gyvename ne vardan malonumų ieškojimo (25)

Kai ruošiesi interviu su teatro ar kino žmonėmis sukirba nerimas: galbūt apie pagrindinius ir...

Svarsto, kaip kontroliuoti triukšmaujančius: užsienyje draudimai tokie, kad mums kol kas sunku įsivaizduoti (227)

Ko gero, daugeliui bent kartą gyvenime teko patirti jausmą, kai kaimynai visai negerbia vienas kito...

Europos „koronaviruso žvaigžde“ tapusi šalis dabar klimpsta vis giliau: deja, klydome (162)

Kai birželio mėnesį ant viduramžiško Prahos Karolio tilto į „Covid-19“ „atsisveikinimo...

Pacientų kantrybė išseko: medikai nekelia ragelio, o jei atsiliepia, bendrauja šiurkščiai (420)

Maždaug prieš dešimtmetį kur kas daugiau panevėžiečių sveikatos reikalus patikėdavo...

Klaipėdoje BMW užlėkė ant šaligatvio ir užvažiavo ant moters su dviem vaikais (17)

Rugsėjo 19 d., apie 19.45 val., Klaipėdoje, Kretingos g., automobilis „ BMW 325“, vairuojamas...

Kaip iš kino filmo: Kristina į ligoninę nespėjo – pagimdė uošvio automobilyje (28)

Kaip sakoma, tu planuoji, o Dievas juokiasi. Būtent šis posakis geriausia tinka, kalbant apie...

Bikinio kategorijos grožis ir drausmė: nuo gatvės iki čempionės titulo skiria pusmetis laida „Sportinė forma“ (36)

„Ateidavau į klubą pasportuoti, bet kartą priėjo prie manęs trenerė Renata pakalbėti ir sako:...

Sostinės padangę nušvietė festivalis „Vilniaus fejerija“

Šeštadienį, rugsėjo 19 d., Vingio parke įvyko dvyliktasis tarptautinis „Vilniaus fejerija“...

Sprendžiu dilemą: pasisakyti žmonai apie vienkartinį nuklydimą į kairę ar ne (3)

Neištikimybė – viena dažniausių porų santykius ardančių priežasčių. Nereikia nė sakyti,...

Džiazo vokalistė Kristina Jatautaitė: juokiuosi iš savęs, kad esu transformeris

Vieną dieną ji – elegancija ir žavesiu spindinti dama iš Svingo eros. Kitą - maištaujanti...