Prasidėjęs rudens sezonas reiškia, kad į mokyklas ir darželius keliaujantys vaikai vis dažniau susidurs su šaltėjančiu metų laiku suaktyvėjančiais ligų sukėlėjais. Gydytojų teigimu, nors imunitetu rūpintis reikia nepertraukiamai, papildomi vitaminai rudenį ir žiemą praverstų visiems mažamečiams, ypač netylant kalboms apie antrąją koronaviruso bangą. Todėl liepos mėnesį Vilniuje, Naujamiestyje, duris atvėrusi „MediCA klinika“ nusprendė aktyviai prisidėti prie rajono bendruomenės sveikatos palaikymo ir padovanoti Vilniaus Naujamiesčio mikrorajono lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikams vaikiškų vitaminų.
„MediCA klinika“ aktyviai prisideda prie Naujamiesčio bendruomenės sveikatos palaikymo – lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikams dovanojo vaikiškų vitaminų
„MediCA klinika“ aktyviai prisideda prie Naujamiesčio bendruomenės sveikatos palaikymo – lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikams dovanojo vaikiškų vitaminų
© Organizatorių nuotr.

Imuniteto formavimas reikalauja darbo visus metus

„MediCA klinika“ vaikų gydytoja Mantė Barzdenytė pasakoja, kad imunitetą svarbu stiprinti ištisus metus, tačiau norint sustiprinti vaikų organizmą prieš rudenį, omenyje reikėtų turėti kelias pagrindines taisykles.

„Tiek suaugusiųjų, tiek vaikų sveikata didele dalimi priklauso nuo įdėtų pastangų metų eigoje – reguliarios ir subalansuotos mitybos, pastovaus miego režimo, nuolatinės ir aktyvios fizinės veiklos. Be to, šiais laikais kai kurie tėvai pradeda ignoruoti skiepus – nesilaiko numatyto grafiko arba išvis neskiepija savo atžalų. Tai yra didžiulė klaida, nes norint, kad vaikai susikurtų imunitetą nuo jiems itin pavojingų ligų, vakcinos yra būtinos“, – sako M. Barzdenytė.

Ji priduria, kad perdėtas vaikų saugojimas taip pat gali pakenkti vaikų imuniteto formavimuisi: „Mažamečių laikymas steriliame burbule gali turėti neigiamų padarinių ateityje, nes tik kontaktavus su kai kuriais ligų sukėlėjais yra įgyjama imuninė atmintis ir apsauga, todėl vaikams reikia leisti žaisti, bendrauti su kitais bendraamžiais.“

Vitaminai vaikams
Vitaminai vaikams

Džiaugiasi vaikų sveikatai rodomu dėmesiu

Lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė sako, kad būtent darželiai yra vienos pirmųjų vietų, kuriose vaikai platesniu mastu susiduria su naujomis ligomis, tad jų lankymas prisideda prie ankstyvojo imuniteto formavimosi vaikystėje.

Anot J. Gritėnienės, „MediCA klinika“ noras „Šnekutį“ lankantiems mažamečiams padovanoti vitaminų formuos tinkamus vaikų įpročius rūpintis savo sveikata ir ją prižiūrėti.

„Prieš tai nebuvome sulaukę panašių siūlymų iš kitų klinikų, ligoninių ar poliklinikų, todėl labai džiaugiamės „MediCA klinika“ išreikštu rūpesčiu vaikais ir vertiname jų parodytą pavyzdį. Tokios iniciatyvos kaip ši tik dar labiau sustiprina bei suartina mūsų bendruomenę, juolab kad kalbėjimas apie didesnį dėmesį savo sveikatai ir imuniteto stiprinimui prieš pat šaltojo sezono ir mokslo metų pradžią yra labai svarbus, ypač šalia lūkuriuojant galimai antrajai koronaviruso bangai“, – sako darželio direktorė.

„MediCA klinika“ dovanoti vitaminai padės mažamečiams formuoti tinkamus įpročius rūpintis savo sveikata
„MediCA klinika“ dovanoti vitaminai padės mažamečiams formuoti tinkamus įpročius rūpintis savo sveikata

Vitaminai pravers kiekvienam

Nuo pavasario iki rudens vaikai turi galimybę valgyti sveiką ir natūralų maistą – daržoves ir vaisius, tačiau, ekspertų teigimu, esant netinkamai mitybai, neleidžiant vaikui žaisti lauke, perdėtai jį saugant ir pakankamai neišsimiegant, organizmas darosi mažiau atsparus ligoms, todėl tėvams vertėtų pagalvoti apie atžalų imunitetą stiprinančius vitaminus.

„Šaltuoju metų laiku, kai sunkiau rasti šviežių vaisių ir daržovių, reikėtų pagalvoti apie papildomą vitamino C vartojimą. Šis vitaminas stiprina vaikų imunitetą, didiną atsparumą infekcijoms ir padeda jiems greičiau pasveikti. Kai jo trūksta, pablogėja mažamečių apetitas, jie dažniau serga peršalimo ligomis, greičiau pavargsta. Dėl to ir nusprendėme „Šnekučio“ darželį lankantiems vaikams padovanoti būtent vitamino C trūkumą kompensuojančių vaikiškų vitaminų“, – sako M. Barzdenytė.

Ji priduria, kad svarbu suprasti, jog nors vitaminai nėra panacėja, apsaugosianti nuo visų ligų, bet padeda palaikyti organizmo atsparumą įvairioms ligoms: „Vitaminai yra tik pagalbinė priemonė, padedanti sutvirtinti jau padėtus vaikų imuniteto pamatus, tačiau prieš šaltąjį metų sezoną pastebėjus, kad vaikų organizmas yra nusilpęs, papildomai naudoti vitaminus praverstų kiekvienam mažamečiui.“

„MediCA klinika“ regiono vadovė Rita Kučinskaitė, marketingo ir pardavimų vadovė Ernesta Juodviršienė ir lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė
„MediCA klinika“ regiono vadovė Rita Kučinskaitė, marketingo ir pardavimų vadovė Ernesta Juodviršienė ir lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė
© Organizatorių nuotr.

Sveikos gyvensenos ugdymui – gausus spektras veiklų

Šiuo metu darželį „Šnekutis“ lanko 117 vaikų nuo pusantrų iki šešerių metų, kuriems darželio auklėtojos ir darbuotojai nuolat stengiasi skirti didelį dėmesį mažamečių sveikatingumui. Anot ugdymo įstaigos atstovų, ateities planuose – tikslas tapti sveikuolių darželiu.

„Kiekvieną dieną su vaikais darome mankštą, turime kūno kultūros mokytoją, su kuriuo kuo daugiau laiko stengiamės aktyviai praleisti lauke. Be to, darželyje dirba visuomenės sveikatos specialistė, kuri moko vaikus rūpintis savo sveikata. Taip pat neseniai pradėjome auginti savo daržoves – vaikai patys jį prižiūri, laisto“, – teigia J. Gritėnienė.

Ji priduria, kad darželyje taip pat nuolat akcentuojama sveikos mitybos svarba. „Šnekutyje“ vaikai visada valgo daug šviežių daržovių, vaisių ir uogų, gimtadieniai yra švenčiami be saldumynų, o anot darželio direktorės, tai taip pat padeda stiprinti vaikų imunitetą.

M. Barzdenytė priduria, kad darželyje suformuoti įpročiai neretai tampa stipriu pagrindu tolimesnėje vaikų ateityje: „Namie patys galime prižiūrėti savo vaikų mitybą ir sveiką gyvenseną, bet darželyje sveiki įpročiai turėtų būti pastiprinti. Kitaip tariant, labai svarbu, kad vaikai ne tik su savo tėveliais, bet ir darželyje daug laiko praleistų gryname ore, judėtų ir, žinoma, valgytų sveiką ir subalansuotą maistą.“

Užsakymo nr.: PT_85241339

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Paraudusi ir skausminga oda po deginimosi saulėje: specialistas pataria, koks kremas galėtų padėti efektyviai ją nuraminti (2)

Kol vieni šią vasarą ieško gaivaus šešėlio pasislėpti nuo spindulių, kitiems saulės vonių...

Vilniuje atsidarė naujas „Antėja“ diagnostikos centras – visos sveikatos paslaugos vienoje vietoje! (48)

Vienas didžiausių ir pažangiausių laboratorijų, procedūrų kabinetų bei klinikų tinklas...

Naujos kataraktos gydymo technologijos klinikoje „Naujas regėjimas“ (9)

Diagnozę „katarakta“ išgirsta kas ketvirtas pas oftalmologą atvykęs vyresnio amžiaus...

Klinika „Naujas regėjimas“ siūlo itin patrauklią lazerinės regėjimo korekcijos kainą apie šią procedūrą pasakoja gydytojas-oftalmologas Povilas Stirbys (2)

Rega – pats svarbiausias iš visų žmogaus pojūčių, kuriuos jam davė gamta. Regėdami mes...

Naujovė Lietuvoje: prasitęsti vaistų receptus jau galima internetu (8)

Lietuvoje jau galima prasitęsti vaistų receptus internetu – tokią paslaugą pirmoji šalyje ima...

Top naujienos

Skandalingas policijos tyrimas: slapti įrašai atskleidė, kaip patrulis platino ir svaiginosi narkotikais

Skandalingas policijos pareigūnų tyrimas atskleidė, kaip Vilniaus policijos Patrulių rinktinėje...

Skaičiuoklė: kaip pasikeistų jūsų senatvės pensija, įgyvendinus ažiotažą sukėlusią siūlomą reformą

Vienoda bazinė pensija visiems – jau kitąmet kai kam pensijos išaugtų ir daugiau nei dvigubai,...

Įvardino rizikingiausias NT rinkos šalis: būsto kainos gali būti pervertinamos 10 proc.

„Oxford Economics“ praneša, kad turtingiausių valstybių būsto kainos gali būti pervertintos...

Istoriniame Latvijos mieste atrado kardinaliai pasikeitusį kvartalą: vakarais čia plūsta jaunimas, o būsto kainos jau kaip Rygoje (14)

Kuržemės centre, Latvijoje , yra vieta, kurią istorijos, gamtos ir gastronomijos mėgėjai vertina...

Vytautė Merkytė | D+

Apokalipsė, kuri neatėjo: įtikėję, kad ateities nėra, sektos nariai atsisakė dirbti ir naujas aukas verbavo per seksą (1)

Michaelo Youngo vaikystė buvo neįprasta: berniukas uoliausiai iš savo brolių ir seserų apsiėmė...

Pažintis su keturiais nelegalais Dieveniškėse: niekur neskubėdami paprašė išvirti kavos (496)

Lietuvos pasienyje, Šalčininkų rajono Dieveniškių kaimelyje, kur būriai žmonių protestuoja...

Atostogos gali būti kitokios, nei tikitės: Kroatija ir Juodkalnija dėl koronaviruso ribos pramogas (21)

Lietuvių pamėgtos atostogų šalys Adrijos jūros pakrantėje – Kroatija ir Juodkalnija...

Griškonis irklavimo finale neprilygo galingiems varžovams – liko toli nuo medalių (3)

Jūros miško keliu pavadintame Tokijo olimpiniame irklavimo kanale vienintelis iš lietuvių likęs...

Gyventojai tūžta ant būsto administratoriaus: po brangaus remonto laiptai atrodo kaip po karo, bet pavojaus niekas netvarko (79)

Vilniuje, Karoliniškėse, esančio daugiabučio gyventojų kantrybė trūko – laiptų remontą...

11 metrų baudinių seriją pralaimėjusi „Sūduva“ baigė savo žygį Europoje „Kauno Žalgiris“ finišavo beviltiškai, krito ir „Panevėžys“ (69)

Lietuvos futbolo klubams ketvirtadienio vakaras buvo kaip niekad įtemptas – net trys A lygos...