Kiek laiko negalima sportuoti, ar sunku atsistatyti po operacijos, kada galėsiu keliauti į darbą – šie ir daugelis kitų klausimų iškyla moterims, kurios nori pasididinti krūtinę. Operacija gali atrodyti gąsdinanti, sukelsianti daug nepatogumų gyvenime. Tačiau, kaip yra iš tiesų, pasakoja „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius.

Pasididinti krūtinę gali bet kokio amžiaus moteris – gydytojo teigimu, amžius nedaro jokios įtakos. Vis dėlto, „Gijos Klinikų“ specialistai tokio tipo operaciją atlieka tik nuo pilnametystės. „Amžiaus ribos nėra. Jei, tarkime, 60-ties metų moteris nori atlikti šią operaciją, teigiamai įvertinus jos fiziologinę ir sveikatos būklę – mes tą galime padaryti“, – sako chirurgas ir priduria: „tačiau geriausi operacijos rezultatai dažniausiai būna moterims iki 50-ties, kol oda pakankamai elastinga, kad galėtų adaptuotis prie pasikeitusios krūtinės formos“.

Ypatingo pasiruošimo nereikia

D. Bagdanavičiaus teigimu, ypatingo pasiruošimo šiai operacijai taip pat nereikia, išskyrus kelis paprastus nurodymus, kurių reikėtų laikytis. „Visada prašome, kad prieš operaciją moterys nusipraustų po dušu ir nesiteptų jokiais kremais. Be to, svarbu, kad 6 valandas prieš chirurginę intervenciją nieko nevalgytų ir negertų“, – pasakoja chirurgas.

Implantų parinkimas
Implantų parinkimas
© Organizatorių nuotr.

Jis priduria, kad būtina pasidaryti kraujo tyrimus ir elektrokardiogramą. „Mūsų klinikoje tyrimus galima atlikti tą pačią dieną – keletą valandų prieš operaciją. Tokiu atveju pacientei nereikia niekuo rūpintis ir keliauti pas šeimos gydytoją dar gerokai prieš operaciją“, – galimus variantus vardija specialistas.

Įprastai krūtų didinimo operacija trunka nuo 50 min. iki 1 val. 20 minučių. Gydytojo teigimu, tai priklauso nuo dedamų implantų ir operacijos metu naudojamos technikos.

Namo – kitą dieną po operacijos

Pooperacinio laikotarpio taip pat nereikėtų bijoti – jau kitą dieną galima vykti namo. Tiesa, svarbu prisiminti, kad 10 dienų po operacijos negalima vairuoti, tad reikėtų iš anksto pasirūpinti, kaip grįšite namo.

Pasak gydytojo, atsistatymas po operacijos dažniausiai užtrunka 4–7 dienas. „Pirmosiomis dienomis krūtinėje galite jausti veržimo, tempimo jausmą. Panašiai tokį, kokį jaučiate po intensyvios treniruotės. Taip yra todėl, kad implantai dedami dalinai po raumeniu, dalinai – po liauka. Tad, kol raumuo atsistato į savo padėtį po pratempimo, jaučiamas diskomfortas. Tačiau jis greitai praeina ir pacientė gali pati savimi pasirūpinti, eiti į darbą, atlikti buities darbus, tačiau tik tuo atveju, jei tai nereikalauja fizinio krūvio“, – sako jis.

Krūtinės didinimo operacija
Krūtinės didinimo operacija
© Organizatorių nuotr.

Kurį laiką reikia paisyti tam tikrų apribojimų

Aktyvios fizinės veiklos, sporto – plaukimo, jodinėjimo ir kt. – reikėtų vengti 2 mėnesius. Po šio laiko galima įprastai užsiimti savo mėgstamu sportu ar kita intensyvia veikla.

„Pacientė turėtų pasisaugoti ir kitų dalykų, pavyzdžiui, aukštai nekelti rankų. Ji gali išsiplauti galvą, pasidaryt makiažą, tačiau turėtų vengti sunkių daiktų kėlimo. Svarbiausia – neskubėti, išlaukti ir klausyti gydytojo rekomendacijų, pavyzdžiui, po dušu maudytis ne anksčiau kaip 3 dienos po operacijos“, – aiškina Darius Bagdanavičius.

Pacientės po operacijos turi nešioti specialią liemenėlę – ją taip pat reikia nešioti 2 mėnesius tam, kad implantai būtų tinkamoje padėtyje, vietoje, o krūtinė gražiai susiformuotų. Kompresinę liemenėlę reikia dėvėti 23 val. per parą.

Pasak gydytojo, galutinį rezultatą galima išvysti po 3–6 mėnesių, kadangi tiek laiko formuojasi krūtinė. Tiesa, kartais tai gali užtrukti ir iki metų. „Visoms pacientėms sakau, kad reikia bent pusmečio, kad pamatytų tikrąjį vaizdą. Tereikia būti kantrioms“, – šypsosi plastinės chirurgijos specialistas.

Krūtinės didinimo operacija
Krūtinės didinimo operacija
© Organizatorių nuotr.

Galima sukurti visiškai natūralios krūtinės efektą

Gydytojo teigimu, dažnai jaudinamasi dėl to, kad krūtinė po didinimo atrodys nenatūraliai. Tačiau jis primena, kad tai priklauso nuo to, kaip susitariama su paciente. „Jeigu moters ir specialisto nuomonės sutampa – po krūtų didinimo operacijos tik artimieji galės pasakyti, kad tai – dirbtinė krūtinė“, – patikina jis.

Norėdami, kad galutinis variantas pilnai pateisintų lūkesčius, gydytojai iki operacijos daug bendrauja su pacientėmis. Konsultacijų metu plastikos chirurgas įvertinta pacientės krūtų anatomiją: dydį, formą, spenelio padėtį, ir panašiai.

„Pokalbių metu mes norime išsiaiškinti pacientės lūkesčius, o kad ji pati lengviau įsivaizduotų galutinį rezultatą – gali pasimatuoti specialias liemenėles su skirtingo dydžio ir formos implantais“, – pasakoja specialistas.

Chirurgas išskiria, kad yra keli implantų variantai, kuriuos gali rinktis moteris. „Apvalūs implantai gali būti ergonominio arba paprasto gelio – pastarasis suteikia didesnį „push up“ efektą, vadinasi, krūtinė atrodys mažiau natūrali. Ergonominiai implantai taip nesukelia krūtų, tad šios atrodo natūraliau“, – paaiškina D. Bagdanavičius.

Norinčios visiškai natūralaus efekto, pasak gydytojo, turėtų rinktis anatominį arba lašo formos implantą – tada bus tikrai sunku pastebėti, kad krūtinė yra dirbtinė.

Krūtinės didinimo operacija
Krūtinės didinimo operacija
© Organizatorių nuotr.

Svarstančioms, keliais dydžiais galima krūtinę pasididinti, gydytojas paaiškina, kad viskas priklauso nuo krūtinės ląstos ir matmenų. „Jeigu išmatavimai leidžia dėti didesnį implantą, o jo kraštai nėra matomi, tai galima padidinti, tarkime, ir nuo A iki D dydžio“, – patikina jis.

Specialisto teigimu, jeigu matmenys leidžia, tiek padidinti galima jau pirmuoju kartu. Tiesa, kitu atveju tektų pakartotinai atlikti operaciją arba taikyti hibridinį metodą – dėti implantą, atitinkantį moters matmenis, ir kartu savais riebalais užpildyti visą krūtinę.

Tačiau, jeigu krūtinės ląstos apimtis ypač maža, drastiškai didinti krūtinės tikrai nerekomenduojama, nes galutinis rezultatas gali atrodyti ypač nenatūraliai, nugarai tektų neproporcingai didelis krūvis, o ir fiziologiškai gali būti neįmanoma to padaryti.

Motiva Implantai
Motiva Implantai
© Organizatorių nuotr.

Svarbiausia – prisižiūrėti

Gydytojas pastebi, kad po operacijos pacientės įgauna didesnį pasitikėjimą savimi. „Jos noriai demonstruoja krūtinę – renkasi sukneles su gilesne iškirpte, nusiperka naujus maudymosi kostiumėlius, atskleidžiančius jų moteriškumą. Žiūrint į jas matai kitas moteris – švytinčias ir nesigėdijančias parodyti, ką turi gražaus“, – šypsosi plastikos chirurgas.

Pacientė po operacijos
Pacientė po operacijos
© Organizatorių nuotr.

Chirurgo teigimu, gyvenimas po operacijos gali tik pagerėti, kadangi implantai netrukdo jokiai įprastinei veiklai. Pavyzdžiui, manoma, kad moterys, turinčios implantus, negali žindyti savo mažylių, tačiau, pasak jo, tai nėra tiesa.

Tačiau gydytojas primena, kad nereikėtų pamiršti savimi rūpintis ir prisižiūrėti, net visiškai sugijus krūtims. „Dauguma gamintojų garantuoja, kad jų implantai – visam gyvenimui, ir jų keisti nereikia. Tai iš dalies yra tiesa, tačiau įmanoma mechaniškai pažeisti implantą“, – įspėja specialistas.

Dėl šios priežasties jis visoms moterims rekomenduoja pasidaryti krūtų echoskopinį tyrimą kas porą metų – taip ultragarso pagalba bus galima įvertinti implanto būklę. „Jeigu implantas nėra pažeistas – jo keisti tikrai nereikia, - įsitikinęs „Gijos Klinikų“ plastikos chirurgas Darius Bagdanavičius.

Užsakymo nr.: PT_82334433

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.6667

Chemijos pamoka virtuvėje arba idealios mitybos paieškos (2)

Ar gerai mokate Mendelejevo lentelę? Jeigu per chemijos pamokas rinkote dvejetus ar trejetus,...

Lietuvių sukurtas inovatyvus COVID-19 testas – pamirškite mėginius iš nosiaryklės (36)

Ieškodama patogiausių ir inovatyviausių būdų nustatyti SARS-CoV-2 virusą, diagnostikos centro...

Gydytoja dermatologė Greta Valančienė apie dažną odos ligą: arba išmoksite ją valdyti, arba ji jums apkartins gyvenimą (9)

Vis dažniau aknė kankina ne tik paauglius, bet ir suaugusius žmones. Nepriklausomai nuo amžiaus,...

Kaip užgesinti iš skrandžio kylančią liepsną? (17)

Daugelis žinome, kad skrandžio gaminamos sultys, kurių viena svarbiausių sudėtinių dalių –...

Gydytoja-hematologė apie nepagydomą ligą – hemofiliją: dėl tobulėjančios medicinos šiandien pacientai gali nugyventi visavertį gyvenimą

Hemofilija – dažniausiai paveldima arba retais atvejais įgyjama liga, kurios metu sergančio...

Top naujienos

Pakliuvo į sudėtingą sukčiavimo schemą ir to nesuprato: kaip už svetimus pinigus aferistai gauna prekes (42)

Per pandemiją sukčiai dar labiau įsigudrino ir kuria naujas sudėtingas sukčiavimo schemas....

Dailius Dargis | D+

Byla, dėl kurios tyrėjas nusprendė mesti darbą: visą Lietuvą kraupinusį serijinį žudiką išdavė kvepalų buteliukas

2000 metais iki gegužės 9-osios be žinios dingo trys 20 – 25 metų merginos. Tomis dienomis...

Kaip vieno ekonomisto protestas ant plauko pakabino 740 mlrd. Europos atsigavimo fondą (69)

Berndas Lucke privertė Vokietijoje stabdyti 750 mlrd. eurų vertės koronaviruso pandemijos...

„Depo“ pirkėjui – įspūdinga bauda: klouno kaukė neapsaugo nuo koronaviruso (548)

Klouno kaukė neišgelbėjo nuo atsakomybės – į Vilniaus Ukmergės gatvėje esantį prekybos...

Šiluma pasidžiaugėme, o dabar laukia snaigės, o kai kur – net ir plikledis (1)

Pirmadienio dieną šalies vakaruose bus debesuota su pragiedruliais. Šiame regione daug kur palis,...

Prabangieji turizmo perlai: 10 įspūdingiausių viešbučių grandinių pasaulyje (2)

Jau daug metų pasaulio viešbučiai veikia grandinėmis, ir dėl to keliautojai skirtingose šalyse...

Tarp Europos galingųjų bręsta naujas konfliktas: netikėtos galimybės gali atsiverti ir Lietuvai (413)

Prancūzija ir Vokietija. Jei reikėtų įvardyti dvi šalis, aplink kurias sukosi didieji XIX ir XX...

Vaistininkų pagyros grilio mėgėjams – vis dažniau kepamos daržovės, vis rečiau maistas virsta angliuku (1)

Vienas ryškiausių pavasario rodiklių – galimybė maistą gaminti lauke. Artėjant savaitgaliui...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Gydytoja papasakojo, kaip atrodo priklausomybės pradžia: po 20 metų tokie pacientai atvyksta į jos kabinetą (4)

„Klasikinis pacientas yra tas, kuris ateina ir pasako, kad problemų su alkoholiu pradėjo turėti...

Tyrimas rodo, kad „afrikinė“ COVID-19 atmaina geba lengviau įveikti „Pfizer“ vakcinos sukurtą „gynybą“ (76)

Pietų Afrikos Respublikoje ( PAR ) aptiktoji koronaviruso atmaina geba lengviau „pralaužti“ „...