Vilnietė, anglų kalbos dėstytoja Danutė (60 m.), laikraštyje perskaičiusi apie tai, kad odontologijos klinikoje „Dantų harmonija” visi vieno žandikaulio dantys atkuriami vieno vizito metu, nepatikėjo. Šiandien jos veide šviečia graži kaip jaunystėje šypsena: „Dėkoju likimui už tai, kad anuomet smalsumas nugalėjo. Aš visgi nuėjau į tą kliniką, pas gydytoją Marių Bučinską. Man iš tiesų viršutinius dantis atkūrė per vieną vizitą. Kai po kelerių metų susiruošiau susitvarkyti apatinius dantis, tiesiu taikymu nudrožiau ten pat”.
Danutė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kad teks galvoti apie dantų atkūrimą, moteris suprato būdama 45-erių. Jau tada pradėjo domėtis, kokios yra galimybės, metodikos, ieškoti patikimos klinikos. „Silpnus dantis greičiausiai paveldėjau iš savo tėvų ir senelių. Buvau dar jauna, kai jie tapo kažkokie pernelyg paslankūs, lyg judėjo, klibėjo. Nepadėjo nei apnašų valymas, nei dantų priežiūra”, – pasakojo p. Danutė.

Danutės dantys prieš ir po implantacijos
Danutės dantys prieš ir po implantacijos
© Organizatorių nuotr.


Ilgai ieškojo, kaip atkurti dantis

Jos patirtis tokia pat, kaip ir daugelio pusamžių žmonių, kuriems gamta pašykštėjo stiprių, sveikų dantų. Iš pradžių teko atsisveikinti su vienu, veliau – keliais krūminiais dantimis. Kol tarpo be dantų nesimatė, lyg ir buvo galima apsimesti, kad problemos nėra. Bet su laiku tą tarpą slėpti darėsi vis sunkiau. „Aš esu linksmas, pozityvus žmogus, nuolat šypsausi. Tačiau vienu metu supratau, kad dešinėje pusėje, kai nusišypsau, atsiveria siaubingos bedantės dantenos. Pasidarė sunku ne tik valgyti, bet ir gyventi!”, – atviravo moteris. Apie nuimamus dirbtinius dantis ji nė nesvarstė, o tinkamo sprendimo paieškos truko keletą metų. Domėjosi vienur, kitur, išgirdo daugybę istorijų apie dantų atkūrimą. Vieni sakė, kad bus be proto brangu, kiti – kad užtruks ilgai, nes reikės ištverti laiką išvis be dantų, kol priaugins aptirpusį žandikaulio kaulą implantams. Draugai vardijo savo ir pažįstamų atvejus – kaip skaudėjo, tino, negijo ir pan.

VISI ANT KETURIŲ gydymo metodas
VISI ANT KETURIŲ gydymo metodas
© Organizatorių nuotr.

Gerbia už pašaukimą

Apie tai, kad teks bent dieną gyventi be dantų, p. Danutė nė negalėjo pagalvoti. „Mano darbas yra tarp žmonių, aš negaliu tokia rodytis net savo šeimai, ką jau kalbėti apie kolegas ir studentus. Galite įsivaizduoti, kaip buvau nusiminusi ir kaip apsidžiaugiau, kai gydytojas M. Bučinskas pirmos konsultacijos metu man paaiškino, kad nereikės jokių kaulų priauginimų, kad be dantų nebūsiu nė dienos. Tą dantų atkūrimo vizitą prisimenu iki šiol. Baimės buvo, bet būkštavau be reikalo. Man neskaudėjo, nei kai šalino likusius beverčius savus dantis, nei kai sriegė implantus naujiems. Tą pačią dieną ant ką tik įsriegtų implantų pritvirtino laikinų dantų eilę. Gydytojas kruopščiai su juvelyro kantrumu dailino naujus dantis, kad man tiksliai tiktų, kad būtų patogu ir jausti, ir valgyti. Kas, kad laikini. Ir tada, ir dabar žaviuosi šio žmogaus požiūriu į savo darbą. Kartais atrodė, kad jis irgi jautė menkiausią nepatogumą, kurį ir aš jutau, perspėdavo, paguosdavo. Tokiais atvejais supranti, jog patekai į gydytojo iš pašaukimo rankas”, – įspūdžiais dalinosi pašnekovė. Po pusmečio, kai implantai visiškai prigijo, laikini dantys buvo pakeisti nuolatiniais.

Implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas
Implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas
© Organizatorių nuotr.
Ryte ateini su keliais savais, kuriuos reikia šalinti, o vakare išeini su nauja, gražia šypsena.
p. Danutė

Nauji dantys – kaip savi

Moteris sakė visiškai pasitikėjusi gydytoju. Jei ir buvo kažkokių sudėtingų situacijų, tai gydytojas rado sprendimą. „Manau, kad toks dantų atkūrimo metodas, kokį yra įvaldęs gydytojas Marius Bučinskas ir jo klinika, prilygsta aukštajam pilotažui odontologijoje. Visiems vieno žandikaulio dantims pritvirtinti sriegiami 4 implantai. Ryte ateini su keliais savais, kuriuos reikia šalinti, o vakare išeini su nauja, gražia šypsena. Suprantu, kaip tai neįtikėtinai skamba, kol pats to nepatiri. Ir su laikinais, ir dabar, su nuolatiniais atkurtais dantimis jaučiuosi kaip su savais, net užmirštu apie juos. Manau taip yra dėl to, kad naujus dantis man preciziškai pritaikė, pagal mano burną, buvusius nuosavus dantis. Net kai kuriuos nuvalgytus kraštelius, ypač apatinių dantų, atkūrė kaip buvo”.

Implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas
Implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas
© Organizatorių nuotr.

Pradėjo pastebėti kitų dantis

Šeimos nariai suprato, kad silpni Danutės dantys yra rimta sveikatos problema, kad juos būtina atkurti, ir ne tik dėl grožio. Nors grožis irgi neliko nepastebėtas. „Po visko vyras padovanojo profesionalią fotosesiją. Šypsojausi iš laimės ir jaučiausi ko gero gražesnė, nei buvau. Esu labai laiminga. Kolegos irgi pastebėjo pokyčius. Dažnai girdžiu komplimentą: – Viešpatie, kokie gražūs tavo dantys”, - atviravo Danutė. Ji pati irgi ėmė dažniau pastebėti aplinkinių dantis. Kartais pasižiūri į bendraamžius ir pagalvoja, kaip jie pagražėtų ir atjaunėtų, jei tik susitvarkytų dantis. Viena kolegė svarsto susidėti nuimamus dirbtinius, tačiau tokių tikrai nepatartų. Net jei tau 60 metų, kaip atrodys gyvenimas, kai vakare išimi, pamerki, o ryte įsidedi... „Jei tik gali sau leisti, nenuimami dirbtiniai dantys yra geriausia išeitis, juo labiau, kad yra tokios metodikos ir tokie gydytojai”, – įsitikinusi p. Danutė.

Kviečiame į nemokamą seminarą pacientams Vilniuje apie dantų atkūrimo ant implantų galimybes.
Seminare kalbėsime apie pavienių dantų, jų eilių ar viso žandikaulio dantų atkūrimą naujausiomis technologijomis ir pristatysime privalumus bei išskirtinumus.
Seminaras vyks š. m. spalio 17 d., ketvirtadienį, 18:30 val.
Klinikoje „Dantų harmonija“
Olimpiečių g. 1A-9, Vilniuje
Būtina išankstinė registracija telefonu:
+370 610 11 222
Arba internetu paspaudę čia.

Užsakymo nr.: PT_82339645

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
2.8667

Top naujienos

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (141)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (5)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (169)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (11)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...

Po skyrybų dramos – atviras Andriaus Šedžiaus interviu apie vaikus: apie tai vėliau teks papasakoti ir mažyliui (72)

Neseniai skyrybas išgyvenęs verslininkas Andrius Šedžius dabar visą savo dėmesį sakosi...

Sunkiai sergančios aktorės Anastasijos Zavorotniuk dukra pasidalijo jautria žinute (54)

Šeštadienį, spalio 12-ąją, sunkiai serganti aktorė Anastasija Zavorotniuk kartu suvyru Piotru...

Mirotičiaus šou laimėjo „Barcelonai“ trilerį prieš „Valencia“, Kulboka padėjo nugalėti „Baskonia“ (1)

Nikola Mirotičius surengė fenomenalų pasirodymą bei vienas ant savo pečių ištempė...

Metusi mokytojos darbą emigravo į Norvegiją: griauna stereotipus apie fabrikuose žuvį dorojančius tautiečius (170)

Pedagogės Laimutės Skiudulės vardą, be abejo, žino kone kiekviena Stavangerio ( Norvegija )...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (3)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Ant bangos: Rapšys iškovojo dar vieną auksą Berlyne (54)

Įspūdingą formą šį sezoną demonstruojantis Danas Rapšys iškovojo dar vieną aukso medalį...