Tvarumas, ekologija, sąmoningas vartojimas – tai ne tik skambios frazės, tai gyvenimo būdas, kuriuo Europoje ims vadovautis vis daugiau žmonių. Statistika išties verčia sunerimti. Kasmet sukuriama apie 25,8 milijonai plastikinių šiukšlių ir tik 30 proc. jų yra surenkama ar išrūšiuojama. Kur „dingsta“ visa kita? Kaupiasi gamtoje, nesuirdamos, teršdamos aplinką ir kenkdamos mūsų sveikatai. Europos sąjunga 2019 m. patvirtino direktyvą, kovojančią su plastiko tarša.
Aktorė Ineta Stasiulytė atvira: svarbu, kad parduotuvė, kurioje apsiperku, atsakingai žiūrėtų į aplinkosaugą

Tiesa, vieni gyventojai ir prekybos vietos suskubo judėti link švaresnės Žemės idėjos įgyvendinimo, o kiti – tam dar nemato būtinybės.

Atsisakė maišelių, o lojalumo korteles pavertė virtualiomis

Parduotuvių tinklo „LIVIN“ direktorius Bernardas Tautkus sako, kad aplinkosaugos tema yra išties aktuali ir svarbi: „Aplinkai draugiški sprendimai išlieka nuolatiniu prioritetu visose mūsų parduotuvių vystymo srityse. Tiek plečiant asortimentą, vertinant naujus produktus bei jų pakuočių tinkamumą perdirbimui, tiek vykdant parduotuvių atnaujinimus. Visuomet renkamės žingsnius, kurie mažina gamtai daromą žalą“.

Livin
Livin
© Organizatorių nuotr.

Pasak pašnekovo, vienas svarbiausių žingsnių – plastiko mažinimas: „Jau nuo šių metų pradžios visiškai atsisakėme vienkartinių plastikinių maišelių, o nuo šiol kviesime ir aktyviai skatinsime pirkėjus vietoj fizinės lojalumo kortelės rinktis gamtai draugiškesnę prisijungimo prie lojalumo programos alternatyvą – nemokamą virtualią „LIVIN“ lojalumo kortelę telefone. Virtualia kortele ir bene didžiausiomis rinkoje lojalumo programos vertėmis galės pasinaudoti kiekvienas, apsiperkantis tiek penkiuose didžiuosiuose miestuose esančiose „LIVIN“ parduotuvėse, tiek internetinėje parduotuvėje. Netolimoje ateityje taip pat planuojame popierinių maišelių pasirinkimą papildyti daugkartinio naudojimo tekstiliniais pirkinių maišeliais“.

Livin
Livin
© Organizatorių nuotr.

Garsi moteris ir rūšiuoja atliekas, ir atsisakė tam tikrų prekių

Kino, teatro ir televizijos aktorė, prodiuserė Ineta Stasiulytė, kuri yra nuolatinė „LIVIN“ pirkėja, pasakoja, kad supratimas ir noras gyventi ekologiškai jos šeimoje atėjo palaipsniui. „Viskas prasidėjo nuo įvairių švarinimosi akcijų, vėliau susidomėjome tvaria ir ekologiška gyvensena. Pirmieji žingsniai buvo žengti, pradedant rūšiuoti atliekas, tada stengtis naudoti kuo mažiau plastiko, dar vėliau rinktis tik tam tikrus produktus, kai kurių atsisakyti. Pavyzdžiui, naudojame daugkartines šluostes, kurių po vieno panaudojimo nereikia išmeti. Taip pat nenaudojame jokių cheminių valymo priemonių, nes tai, kas patenka į kanalizaciją, galiausiai pasiekia vandens telkinius“, – sako žinoma moteris.

Ineta Stasiulytė
Ineta Stasiulytė
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasak jos, puoselėjant ekologišką gyvenseną, dažnu atveju įvairių natūralių buitinių prekių ar net maisto produktų surasti įprastuose prekybos centruose išties nelengva, todėl tenka ieškoti specializuotų parduotuvių.

„Po tokių paieškų, atradau ekologiškų prekių parduotuvę „LIVIN“. Jei man kažkas patinka, aš galiu daug metų lankytis, pirkti ar naudotis tos vietos paslaugomis. Taip nutiko ir su šia parduotuve. Tai sparčiai auganti sveiko maisto, natūralios kosmetikos ir švaros prekių vieta, kurioje aš randu viską, ko man reikia ekologiškam gyvenimo būdui“, – tikina I. Stasiulytė.

Aktorė teigia, kad šioje parduotuvėje labiausiai ją sužavėjo prekių gausa. „Prekių pasirinkimas išties didelis: nuo visiškai saugaus ir netaršaus skalbinių baliklio iki ekologiškų sausainių, kurių tikrai nereikės slėpti nuo vaikų“, – juokiasi moteris.

Livin
Livin
© Organizatorių nuotr.

Tvariai gyventi reikia ne dėl mados

Kalbėdama apie ekologišką gyvenimo būdą, I. Stasiulytė tikina, kad norint išugdyti šią vertybę, neužtenka tik žinoti, kokia pakuotė yra perdirbama, ar koks produktas neteršia gamtos. Anot jos, reikalingas sąmoningumo ir supratimo jausmas.

„Jei tai daroma vien tik dėl mados, kažkokio laikino pasirodymo ar pasipuikavimo, tai tikrai ilgai netruks. Visgi, kai ateina suvokimas, kad ne tik mūsų aplinka, kurioje gyvename, turi būti švari ir tvarkinga, bet viskas, kas už mūsų namų sienų, yra svarbu bei privalo būti puoselėjama, tuomet, galima sakyti, žengiame teisingu keliu. Be to, reikalinga ir vidinė disciplina – visą laiką būtina save „pagauti“ tuose momentuose, kai norisi padaryti kažkokius anksčiau įprastus, tačiau dabar nedovanotinus, dalykus“, – teigia aktorė.

Livin
Livin
© Organizatorių nuotr.

Tvaraus ir švaraus gyvenimo I. Stasiulytė moko ir savo vaikus, tačiau, kaip pati moteris sako, ne pastabomis, o pavyzdžiais.

„Baksnojimai pirštu ar kažkokie bumbėjimai nieko gero neatneš. Geriausias būdas mokyti – rodyti pavyzdį. Jei aš nuo žemės paimu trupinėlį ir išmetu jį į šiukšliadėžę, tai mūsų mažoji padaro lygiai tą patį, nes jai patinka, kai ją pagiria ir ji jaučiasi prisidėjusi. Darbais, o ne plepalais, galime įkvėpti savo pavyzdžiu“, – įsitikinusi žinoma moteris.

Pastovūs klientai – nuoširdžiai tikintys ekologijos idėjomis

Žinomai aktorei pritaria ir „LIVIN“ direktorius. Pasak jo, pirkėjai, kurie renkasi ekologiška produkcija prekiaujančias parduotuves, priima jas kaip sąmoningo vartojimo ambasadorius ir savo apsipirkimo patirtyje tikisi visų tvaraus gyvenimo būdo filosofiją atitinkančių sprendimų. Nuo pačios produkcijos, kurią galima rasti toje vietoje, iki aplinkos, pakavimo idėjų ir veiklos principų.

„Virtuali lojalumo kortelė – dar vienas žingsnis, kurį tikimės klientai priims ir naudos su džiaugsmu. Perkėlus lojalumo programą į skaitmeninę erdvę, išplėtėme ir jos valdymo galimybes, atitinkančias mūsų pirkėjų lūkesčius bei personalizuoto apsipirkimo tendencijas. Prie net 7 proc. nuo pirkinių sumos kaupimo lojalumo kortelėje prisidės asmeniniai pasiūlymai, kurie ypač aktualūs pagrindinėms mūsų klientų grupėms su išskirtiniais gyvenimo būdo bei mitybos poreikiais“, – pasakoja B. Tautkus.

Užsiregistruoti ir susikurti ištikimo kliento paskyrą pirkėjai gali „LIVIN“ internetinėje parduotuvėje, pasirinkę skiltį „Lojalumas“. Apsiperkantys fizinėse parduotuvėse, skaitmeninę kortelę gali išsaugoti savo telefone, „iPhone” telefonuose pridėdami ją „Wallet” programėlėje, o „Android” turėtojai – „WalletPasses“ programėlėje. Virtualią kortelę taip pat galima išsaugoti kaip QR kodo paveikslėlį, kurį, apsiperkant, nuskenuos parduotuvėje.

Livin
Livin
© Organizatorių nuotr.

Esami lojalumo programos nariai gali ir toliau naudotis turimomis plastikinėmis kortelėmis, tačiau jie turės galimybę kartu turėti ir virtualią kortelę, o tai šiais laikais itin patogu bei praktiška. Kitaip nei nemokamos virtualios, plastikinės kortelės bus mokamos visais atvejais. „LIVIN“ jas palieka tam, kad klientai, kurie dėl kažkokių priežasčių nenori naudotis virtualiomis, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonės, turėtų galimybę ir toliau naudotis lojalumo teikiamais privalumais.

Daugiau informacijos ir ekologiškų produktų rasite: www.livin.lt.

Užsakymo nr.: PT_84793167

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.5000

12 paprastų pratimų Jūsų kojų kraujotakai (24)

Sėdimas arba stovimas darbas reikšmingai prisideda prie kojų venų kraujotakos sulėtėjimo. Kad...

Vėžio diagnozė nebėra nuosprendis, bet gyvenimo pagrindą supurto (129)

Nors jau keletą metų Lietuvoje nėra tikslių duomenų, kiek iš viso žmonių serga vėžiu,...

Vilnius vakcinaciją skatins pozityviai – kvies paauglius sportuoti su krepšinio žvaigždėmis ir gauti skiepą (95)

Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius“ paauglius ir jaunimą skatins skiepytis...

Dantų implantai padeda susigrąžinti gyvenimo kokybę (29)

Dantų praradimas nėra vien tik estetinė problema – tai gali sukelti rimtų psichologinių ir...

Dermatologė: kaip tinkamai prižiūrėti odą vasaros metu? (16)

Lietuvą ir visą Europą alinant karščiams, būtina prisiminti pagrindines odos priežiūros...

Top naujienos

Slapta sudaryto sandorio atgarsiai nuaidėjo visame pasaulyje: gali tekti rinktis tarp dviejų grėsmių

Prancūzija nėra vienintelė šalis, nepatenkinta naujuoju JAV, JK ir Australijos saugumo susitarimu:...

Po tragiškos pareigūno žūties kraupioje avarijoje – policijos kova dėl sumokėtų pinigų (75)

Prieš ketverius metus Pagėgių savivaldybėje įvykusi tragiška avarija , kai tarnybos metu žuvo...

Prieštaraujantys masinei vakcinacijai rado kelią į Seimą: profesoriaus atsakas buvo negailestingas (405)

Masinei vakcinacijai prieštaraujantys aktyvistai, susibūrę į Sveikatos teisės institutą, rado...

Pardavęs verslą sostinėje Aukštadvaryje sukūrė Ameriką: esu pats laimingiausias žmogus (9)

„Esu pats laimingiausias žmogus. Darau tai, ką noriu“, – šypsosi Egidijus Šova. Prieš...

Mirė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas Leonardas Gutauskas (6)

Eidamas 83-iuosius metus naktį į šeštadienį mirė nacionalinės kultūros ir meno premijos...

Katkus apie vakcinaciją: yra trys etapai, vieną jau praleidome – jis nebegrįš (32)

Susirgimų koronavirusu kreivė ir toliau lipa aukštyn, bet įspūdžio jau kelias savaites nebedaro...

Po 300 skambučių tėvams nepavyko vaiko užregistruoti pas kardiologą: nebežino ko griebtis (444)

Pastaruoju metu pacientai negali suprasti, kodėl jiems taip sunkiai sekasi užsiregistruoti pas...

Paskelbę ultimatumą Šimonytei, opozicijoje „valstiečiai“ lieka vienui vieni: tai tik viešieji ryšiai, su mumis nieko nederino (212)

Ultimatumu premjerei Ingridai Šimonytei viešąją erdvę sudrebinti bandę „valstiečiai“ ir jų...

Paaiškino paliekamų arbatpinigių rebusą: kiek mokesčių kokiu atveju nubyra valstybei (85)

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija pasidalijo skaičiavimais, susijusiais su gyventojų...

Giedrius Drukteinis | D+

Giorgio Armani: kaip buvęs medicinos studentas tapo vyriškų madų diktatoriumi

Italų dizainerio Giorgio Armani vardu yra ženklinama daug daiktų – nuo kelnių iki...