Klaipėdos universiteto (KU) chemijos, elektros ir informatikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis kokybės ženklo apdovanojimas „Investors‘ Spotlight“. Juo pažymima, kad šių sričių studijų programos – kokybiškos ir atitinka verslo poreikius, o absolventai turi didžiulę paklausą darbo rinkoje. KU inžinerijos krypties studijų absolventų įsidarbinimas siekia net 95 proc.
Klaipėdos universiteto chemijos, elektros ir informatikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis kokybės ženklo apdovanojimas „Investors‘ Spotlight“
Klaipėdos universiteto chemijos, elektros ir informatikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis kokybės ženklo apdovanojimas „Investors‘ Spotlight“

Pasak VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktoriaus Manto Katino, inžinerijos srities bei informacinių technologijų specialistų, kuriuos Lietuva gali pasiūlyti čia ateinantiems užsienio investuotojams, trūksta. Būtina spręsti paklausių darbuotojų trūkumą, kitaip Lietuvos konkurencinis pranašumas mažės. „Tikimės, kad verslo įmonių indėlis į studijų programų peržiūrą bei atnaujinimą bus reikšmingas žingsnis pirmyn, ir studentai, pasirinkę inžinerines specialybes Klaipėdos universitete, savo karjerą pradės ir tęs Klaipėdos krašto įmonėse,“ – teigia UAB „Neo Group“ Personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Žilienė.

Informatikos inžinerijoje – naujausios versle naudojamos technologijos

Norint neatsilikti nuo pasaulinės IT rinkos tendencijų, šiuolaikinėms studijų programoms ypatingai svarbu greitai reaguoti į pokyčius ir nuolat tobulinti studijų kokybę bei vystyti studijų programas, įtraukiant naujausias technologijas ir rinkos tendencijas. Pasak informatikos studijų programos vadovo doc. dr. Mindaugo Kurmio, „Investors‘ Spotlight“ iniciatyva dar labiau sustiprina ir leidžia tobulinti studijų programą, gaunant pasiūlymus ir rekomendacijas iš įvairių sričių IT verslo atstovų bei atsižvelgiant į rinkos poreikius.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

„Informatikos inžinerijos programai suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas yra reikšmingas įrodymas, kad studijų programos dėstytojai bei studentai eina teisinga kryptimi“, - sako doc. dr. M. Kurmis. Anot jo, šis įvertinimas suteiks ir papildomos motyvacijos studentams, kadangi bus užtikrinamas dar glaudesnis bendradarbiavimas su verslu ne tik atliekant praktikas: verslo atstovai aktyviai dalyvaus ir dėstymo procese.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

KU informatikos inžinerijos studentai išmoksta ne tik programuoti šiuolaikinėmis programavimo kalbomis, naudoti šiuolaikines priemones ir technologijas, bet gauna įgūdžius, kaip kuriami, diegiami ir vystomi inžineriniai produktai įmonėse. Universiteto paruošti specialistai yra itin paklausūs darbo rinkoje, todėl didžioji dalis studentų sėkmingai pradeda darbinę karjerą dar studijų metu. Daugiau nei 90 proc. baigusių minėtą studijų programą įsidarbina pagal specialybę. Absolventai gali dirbti įvairiose inovatyvius gaminius kuriančiose informacinių technologijų kompanijose bei IT skyriuose, tapti informacinių technologijų projektų vadovais, ekspertais, konsultantais ar mokslininkais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dalis absolventų sėkmingai įkuria savo IT įmones.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Atnaujintoje chemijos inžinerijoje – dėmesys tvariam vystymuisi

XXI amžius yra naujų medžiagų ir technologijų amžius, todėl chemijos inžinerijos bakalaurų poreikis taip pat auga. KU chemijos inžinerijos studijų programa yra ypatinga, nes praturtinta aplinkos inžinerijos dalykais, kurie būsimam specialistui suteikia technologijų poveikio aplinkai vertinimo ir mažinimo kompetencijų. Studentai geba taikyti žiedinės ekonomikos principus (mažinti atliekų kiekį ir taupiai vartoti išteklius, pakartotinai vartoti produktus arba juos perdirbti), kurti ir valdyti švaresnius, žalesnius technologinius procesus. Kitas KU chemijos inžinerijos studijų išskirtinumas yra susijęs su energija, todėl absolventai gebės atlikti energetinio efektyvumo vertinimą.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Moderni chemijos inžinerijos programa susideda iš trijų svarbiausių dirbantiems pramonės įmonėse dalių: procesų inžinerijos, aplinkos technologijų ir energetinio efektyvumo studijų. „Studentai susiduria su įvairiais procesais: pradedant alternatyviais energijos šaltiniais, baigiant vandens ar išmetamųjų dujų valymo technologijomis. Jie įgyja kompetencijas visoje gamybos grandinėje: nuo žaliavų iki produkto“, - pabrėžia chemijos inžinerijos studijų programos vadovė prof. dr. Audronė Žukauskaitė.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Chemijos inžinieriai – viena iš paklausiausių specialybių šiuolaikiniame pasaulyje – 97 proc. absolventų įsidarbina arba iš karto po studijų arba studijų metu. Jie dirba technologais, procesų inžinieriais, chemikais, aplinkos saugos specialistais pramonės bei uosto įmonėse, tyrimų bei projektavimo institutuose, chemijos laboratorijose, įgijus vadybinį ir praktinį patyrimą gali dirbti įmonių arba jos padalinių vadovais, projektų vadovais įmonėse.

Elektros inžinierių įsidarbinimas siekia 100 proc.

Elektromobiliai, robotai, pramonės automatinės sistemos, saulės ir vėjo elektrinės, elektriniai ir autonominiai laivai, daiktų internetas ir dirbtinis intelektas – elektros inžinerijos dalykai, kuriuos nagrinėja KU elektros inžinerijos studentai. Jie mokosi elektrotechnikos pagrindų, elektronikos ir automatikos dalykų, elektros pavarų ir keitiklių, elektros mašinų, energetikos, pramoninės robotikos.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Įgyta kvalifikacija absolventams suteikia žinias ir įgūdžius dirbti pramonės, energetikos, transporto ir kitokiose įmonėse vadovaujančiaisiais specialistais, technikais, automatikos ir robotikos specialistais, projektuotojais, darbų ar projektų vadovais. KU elektros inžinerijos absolventai prisideda prie naujų technologijų, inovacijų kūrimo. Vienas jų – daugeliu technologinių ir aplinkosauginių aspektų pirmaujantis klaipėdietiškas elektrinis autobusas „Dancer“.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

„Investors‘ Spotlight“ ženklas yra įvertinimas, kuris suteikia elektros inžinerijos ir kitoms Klaipėdos universiteto specialybėms pramonės ir verslo partnerių pasitikėjimą ir norą parodyti, kad minėtų programų absolventai yra paklausūs ir kuria pridėtinę vertę miestui ir regionui. Elektros inžinerijos programos 2018 metų absolventų įsidarbinimas siekia 100 proc.“, - pabrėžia elektros inžinerijos studijų programos vadovas doc. dr. Audrius Seniulis. Pasak jo, augant automatizacijos mastams, didėjant elektros energijos poreikiui šios srities specialistų paklausa darbo rinkoje yra didelė ir ateityje tik didės.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Rima Mickevičienė:

- Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad dabar jau net penkios KU inžinerinės programos turi darbdavių rekomendacijas (red. pastaba dvi studijų programos – informatikos ir mechanikos inžinerijos – kokybės ženklą gavo pernai) . Daug dirbome tobulindami studijų programas, ieškojome geriausių sprendimų, atliepiančių regiono poreikius ir globalias tendencijas. Veikiame Klaipėdoje, todėl prisidedame prie Vakarų Lietuvos ekonominės gerovės. Siekiame, kad pramonei ir verslui pakaktų inžinerijos ir IT specialistų.

KU rektorius prof. dr.Artūras Razbadauskas:

- Prestižinis studijų kokybės ženklas įrodo, kad studijų programos atitinka verslo poreikius ir universitetas ruošia aukščiausios kvalifikacijos specialistus, kurie laukiami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių įmonėse. Tikslieji mokslai yra ekonomikos ateitis. Jų reikia šiuolaikinei moderniai pramonei ir verslui. Turime moderniausią mokymo ir tyrimų įrangą, kartu su studentais kuriame sudėtingas sistemas pramonės bei verslo įmonėms.

Klaipėdos universiteto nuotr.
Klaipėdos universiteto nuotr.

Klaipėdos universitetas kartu su dar penkiais Europos universitetais kuria pažangų ir ambicingą aljansą „EU-CONEXUS“, kuris suvienija šešių universitetų pajėgas apjungdamas daugiau kaip 40 tūkst. studentų, beveik 5,5 tūkst. profesorių, 33 fakultetus, 61 tyrimų institutą, beveik 400 studijų programų. Tad studentams atsiveria dar platesnės galimybės.

Daugiau informacijos apie studijas galite rasti čia.

Užsakymo nr.: PT_84473159

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

SMK kanclerė Gabija Skučaitė: „Didelis stebuklas savo akimis regėti studentų transformacijas“ (8)

Žinių kaupimas šiandien užleidžia vietą išminties kūrimui, o sausa teorija – mokymuisi per...

Po studijų – į vadovės kėdę lyderiaujančioje įmonėje (16)

Ineta Pocevičiūtė – buvusi Panevėžio kolegijos verslo vadybos studijų programos studentė....

Estetinė kosmetologija – populiariausia studijų programa Socialinių mokslų kolegijoje (SMK)

Kosmetologijos sritis ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio aukštosiose mokyklose kiekvienais metais...

„Amazon“ dirbanti lietuvė: studijų žinias pritaikiau per pirmą darbo pokalbį (6)

Internetinės prekybos milžinės „Amazon“ gretose šiandien skamba ir lietuviškas balsas. Čia...

Pirmame kurse įmonę įkūrę studentai: moko gyvenimas, o dėstytojai padeda (1)

Aleksandra Šukštulytė visiškai nieko nenusimanė apie verslą, tačiau šiandien ji – pusmetį...

Top naujienos

Žmogus, iliustravęs epochą: lietuvis tapo septintojo dešimtmečio legenda (5)

Nors Stasio Krasausko pavardė šiandien gal ir nėra plačiai žinoma, šis lietuvis buvo tikra...

Sutrumpinusi darbo savaitę įmonė skaičiuoja rekordinius metus: kiti mums sukioja pirštą prie galvos (10)

Prieš kelis metus statybinės chemijos produktų vystymo ir platinimo įmonė „Tegra State“...

Atvykę į nuostabaus grožio paplūdimį poilsiautojai gailisi: verslininkų įžūlumas siutina ne tik lietuvius (71)

Nors daug žmonių atvykę į vieną gražiausių Europos vietų – Pozitaną, Amalfio pakrantėje...

Sinoptikai perspėja: atkeliauja pirmosios šalnos (5)

Iš šiaurės besileidžiantis šaltasis atmosferos frontas atneš nedaug lietaus, tačiau oras keletu...

Net vidurinės nebaigęs vyras sugebėjo metus laiko dirbti gydytoju kolegoms nieko neįtariant (71)

Leidykla „Briedis“ pristato pasauliniu bestseleriu tapusią tikrą istoriją apie ano amžiaus...

Mokytojos pastaba kaukę pamiršusiam vaikui įsiutino mamą: pasiūlė paskaičiuoti, kiek tai kainuoja (396)

Išpuolis mokykloje, kurį patyrė kaukę pamiršęs vaikas, privertė jo motiną susimąstyti, ar...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: praneša apie izoliacijos pokyčius (97)

Nuo pirmadienio, izoliuotis reikės atvykus iš Švedijos, Norvegijos, Bulgarijos, Gruzijos, Kanados,...

Brangiausių automobilių TOP 3: kokie modeliai bei kainos dominuoja Baltijos šalyse, Ukrainoje ir Baltarusijoje? (40)

„Porsche“, „Ferrari“, „Lamborghini“, „Bentley“ savo savininkus dažniausiai randa...

Amanda apie santykių formą, kurią praktikuoja retas: daugelis tai supranta kaip mano sutikimą miegoti su visais (56)

Amsterdame gyvenanti Amanda savo tikrojo vardo atskleisti nenori. Mergina atvira – ne visa jos...

CSKA nepaliko jokių vilčių Maksvyčio komandai – laimėjo Gomelskio taurę (2)

Maskvos CSKA penktadienį triuškinamai net 91:51 nugalėjo Permės „Parma“, kurią treniruoja...