Prieš dvejus metus Kaune savo padalinį įkūrusi Socialinių mokslų kolegija (SMK) apie tokį spartų augimą nė nesvajojo – šiemet rugsėjį čia studijuos jau beveik 1300 studentų. Įkvėpti tokio stojančiųjų pasitikėjimo ir itin sklandžios integracijos į Kauno miestą, SMK strategai ėmėsi ambicingos plėtros: kitąmet kolegija įkurtuves švęs naujuose, jau savuose namuose Aleksote, šiomis dienomis architektai baiginėja ir viso naujutėlio studentų miestelio planą. Būtent čia iškils modernumu bei pažanga stebinantis mokslo ir studijų kompleksas, įsikurs ir skaitmeninių inovacijų centras – abiejų erdvėmis ir paslaugomis galės naudotis ne tik kolegijos studentai, bet ir miesto įmonės bei vietos bendruomenė.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.

Pernai į SMK Kauno filialą buvo priimta jau 470 studentų, studijų programų pasirinkimą papildė dar kelios, tarp jų ir sparčiai kituose SMK padaliniuose Vilniuje ir Klaipėdoje populiarėjanti mados ir stiliaus vadybos programa.

Planuojame, kad šiemet naujus mokslo metus Kaune pradės ne mažiau 500 studentų, kurie galės rinktis iš dar daugiau specialybių. Štai nuo rugsėjo kolegija kvies mokytis visiškos naujos Lietuvoje studijų programos – strateginio dizaino. Jau trečiąjį stojimo sezoną tarp SMK Kauno filiale populiariausių abiturientų pasirinkimų – kūrybinės industrijos, marketingas ir reklamos kūrimas, kone be konkurencijos lyderio pozicijų nuo pat pirmųjų metų neužleidžia estetinė kosmetologija.

Socialinių mokslų kolegijos nuotr.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.

„Šiuo metu yra pats stojimo įkarštis, ir mes jau matome, kad dėl prognozių neklydome – stojančiųjų srautas didelis. Ypač širdį glosto gausybė abiturientų, kurie ateina pagal rekomendacijas, – jų pažįstami studijuoja arba jau baigė studijas kituose mūsų padaliniuose ir savo patirtimi yra patenkinti. Ta teigiamų atsiliepimų sklaida iš lūpų į lūpas mums yra didelis įvertinimas ir laimėjimas“, - pasakoja Inga Bilinskienė, SMK Kauno filialo vadovė. Ji pripažįsta, kad Kaune, kuris nuo seno laikomas aukštųjų mokyklų miestu, konkurencija yra nemaža, naujiems rinkos dalyviams paprastai nebūna lengva. Be to, prieš dvejus metus nusprendus Kaune kurti SMK padalinį pats kolegijos vardas čia buvo mažiau žinomas nei Vilniuje ar Klaipėdoje, kurioje prieš 25-erius metus ši kolegija ir įkurta. „Tačiau įsitikinome, kad nerimavome be reikalo, – Kaunas mūsų nenuvylė. Miestas ir pats auga, gražėja tiesiog akyse, čia kuriasi nauji verslai, klesti pramonė, ateina investicijos, o ir patys kauniečiai nebenori niekur migruoti ir mieliau lieka gimtajame mieste ir studijuoti, ir dirbti, ir gyventi, – pastebi I. Bilinskienė. – Pati esu kaunietė, dešimt metų gyvenusi Vilniuje, bet grįžau į Kauną, nes jis tampa visomis prasmėmis vis patrauklesniu miestu. Akivaizdu, kad ir SMK padalinį čia įkūrėme pačiu laiku.“

Socialinių mokslų kolegijos nuotr.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.

Anot SMK Kauno filialo vadovės, pavyko surinkti ir stiprią komandą, užsidegusią šį naują startą paversti sėkmės istorija, o ir studentus traukia atviras, betarpiškas bendravimas, didelė abipusė pagarba ir supratimas. I. Bilinskienė džiaugiasi, kad jai kaip filialo vadovei svarbu, kad tiek darbuotojai, tiek studentai pagiria – čia jiems gera būti. Puikiai studentai integravosi ir į miesto visuomeninį gyvenimą – savanoriauja pagrindinio filialo draugo, Kauno Senamiesčio draugijos, organizuojamuose koncertuose, labdaros renginiuose, kitose iniciatyvose.

„Nenuostabu, kad tokia sėkminga pradžia įkvepia dar didesniems darbams. Jaučiame ne tik apšilę kojas, bet ir jau gerokai įsitvirtinę, todėl ir mūsų plėtra Kaune vis drąsiau įsibėgėja. Įleidžiame šaknis, atsiranda partnerysčių, mus geriau ima pažinti ir verslas. Be to, tuoj nebetilpsime ir savo nuomojamose patalpose Vytauto gatvėje, verslo centre „Aušra“, kad ir kaip mus čia patiktų“, - apie plėtros būtinybę kalba I. Bilinskienė.

Planuojama, kad kitų metų rugsėjo 1-ąją SMK Kaune duris atvers jau naujoje vietoje – viename gražiausių ir seniausių miesto rajonų Aleksote, kur šalia Kauno Botanikos sodo kolegija įsigijo sklypą su jame esančiu kultūrinio paveldo pastatu. Jis netrukus bus renovuotas. Čia ruošiamasi atidaryti skaitmeninį inovacijų centrą „Smart Society“ (liet. - sumani visuomenė), kurio tikslas bus padėti įmonėms kurti socialines, kultūrines, ekologines ir kitas inovacijas, į tai įtraukti ir kolegijos studentus, ir miestiečius.

Socialinių mokslų kolegijos nuotr.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.

„Taip pat šiame centre numatyta įrengti kelias laboratorijas: medijų, edukacinių technologijų, tvaraus verslo. Jose įmonėms bus teikiamos įvairios paslaugos, ir tuo pačiu pastatas tarnaus kaip atvira bendros kūrybos, intelektinio potencialo, bendruomenės erdvė, kviečianti burtis, naudotis modernia infrastruktūra, kurti inovacijas, ieškoti pažangių sprendimų“, - sako I. Bilinskienė.

Centro atidarymo data dar detalizuojama, o kol kas visos pastangos bus dedamos tam, kad laiku – 2021 metų rugsėjo 1-ąją – duris atvertų visiškai naujas 3500 kv. metrų keturių aukštų pastatas. Šiame mokslo ir studijų komplekse jau kitąmet įsikurs auditorijos ir kolegijos filialo administracija.

„Viskas vystoma vienoje teritorijoje, projektas ruošiamas nuosekliai ir apgalvotai. Turime puikius konsultantus ir vystytojus, kurie išmano, ką daro. Tai bus itin modernus daugiafunkcis pastatas, kuris taps viso mūsų studentų miestelio centru. Dar anksti kalbėti apie konkrečias datas, kada bus baigta visa plėtra, bet naujas kolegijos pastatas šioje vietoje turi išdygti ne vėliau nei po metų“, - tikina Kauno filialo vadovė I. Bilinskienė. Kai turės savus namus, SMK Kaune tikisi priimti 800-900 naujų studentų kasmet.

Sprendimu kurti filialą Kaune ir įsibėgėjančia plėtra šiame didmiestyje džiaugiasi ir SMK kanclerė, bendraįkūrėja ir bendraturtė Gabija Skučaitė. Anot ilgametės kolegijos vadovės, Kauno filialo idėja gimė neplanuotai, ekspromtu, bet tas entuziazmas, su kuriuo buvo imtasi darbo, taip visus įkvėpė, kad, atrodo, augimas jau nebesustabdomas.

„Palankiai susidėliojo laikas, susiformavo puikus kolektyvas, pataikėme ant visiško Kauno miesto renesanso – visi ženklai rodė, kad turime čia būti. Atvažiuodavau ir galvodavau – koks Kaunas gražus, koks žalias, kiek jaunimo, kiek verslo, kiek veiksmo! Dabar jau aiškiai žinau, kad Kaunas yra ta vieta, kur turime būti ir kur turime augti, - įsitikinusi G. Skučaitė. – Turbūt todėl taip greitai įtikėjome ir nusprendėme, kad Kaune turime statyti savo patalpas ir plėstis, dar glaudžiau integruotis į miestą.“

Socialinių mokslų kolegijos nuotr.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.

Paklausta, ar filialas Kaune – paskutinis taškas nacionalinėje SMK plėtroje, kanclerė patikino, kad šiuo metu jau kalbamasi su potencialiais tarptautiniais partneriais, nes yra norinčių pagal licencines sutartis atstovauti kolegiją užsienyje.

„Lietuvoje jau įsitvirtinome visuose trijuose didmiesčiuose, ir pagal šalies dydį tolesnė plėtra nebūtų logiška. Tikiu, kad ateityje tikrai būsime tarptautinis, pasaulinis prekės ženklas, tik tam dar turi būti įdėta daug darbo, nes yra daug formalių aplinkybių, kol kas tik aiškinamės galimybes“, - sako G. Skučaitė.

Socialinių mokslų kolegijos nuotr.
Socialinių mokslų kolegijos nuotr.

Šiuo metu jos komanda dirba prie dviejų virtualių platformų kūrimo – jų pagalba bus galima švietimo paslaugas teikti ir nuotoliniu būdu į bet kurį pasaulio kampelį. „Skaitmeninės platformos suteikia progą be didelių investicijų ir fizinio buvimo užsienio šalyje sukurti be galo daug vertės. Tikiuosi, kad jau kitąmet SMK apie šį savo plėtros etapą galės papasakoti kur kas daugiau“, - intriguoja SMK bendraįkūrėja G. Skučaitė.

Užsakymo nr.: PT_84832939

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

SMK kanclerė Gabija Skučaitė: „Didelis stebuklas savo akimis regėti studentų transformacijas“ (8)

Žinių kaupimas šiandien užleidžia vietą išminties kūrimui, o sausa teorija – mokymuisi per...

Po studijų – į vadovės kėdę lyderiaujančioje įmonėje (16)

Ineta Pocevičiūtė – buvusi Panevėžio kolegijos verslo vadybos studijų programos studentė....

Estetinė kosmetologija – populiariausia studijų programa Socialinių mokslų kolegijoje (SMK)

Kosmetologijos sritis ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio aukštosiose mokyklose kiekvienais metais...

„Amazon“ dirbanti lietuvė: studijų žinias pritaikiau per pirmą darbo pokalbį (6)

Internetinės prekybos milžinės „Amazon“ gretose šiandien skamba ir lietuviškas balsas. Čia...

Pirmame kurse įmonę įkūrę studentai: moko gyvenimas, o dėstytojai padeda (1)

Aleksandra Šukštulytė visiškai nieko nenusimanė apie verslą, tačiau šiandien ji – pusmetį...

Top naujienos

NT pirkėjai „pasileido plaukus“, bet ekspertai ragina mąstyti blaiviai: situacija – įtempta, viską lems keli veiksniai (75)

Po karantino paskelbimo ir staigaus NT rinkos sukrėtimo praėjo jau puse metų. Analitikai,...

Studentei valstybės parama dėl COVID-19 atsirūgo: viena ranka davė, kita atėmė gerokai daugiau (85)

Studentė, pasinaudojusi Vyriausybės parama dėl COVID-19 , pradėjus mokslo metus suprato, kad jai...

Lingienė pripažino: tai jau antroji banga, turinti specifinių požymių (387)

Ketvirtadienį Lietuva sumušė naują liūdną rekordą – per parą naujų koronaviruso atvejų...

Nusprendė oficialiai: Baltijos šalys išplės sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams (116)

Lietuva , Latvija ir Estija penktadienį išplės sankcijas Baltarusijos režimo atstovams,...

Rusijos antstoliai areštavo Navalno sąskaitas ir butą, bendražygiai kaltina Prigožiną

Opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sąskaitos ir butas Maskvoje buvo areštuotas, kol jis buvo...

Pasibaigė pirmoji LOGIN konferencijos diena: geriausi dienos kadrai (4)

Ketvirtadienio vakare sostinės Litexpo rūmuose nuskambėjo paskutinis pirmosios technologijų ir...

Paaiškino, kaip elgtis, jeigu ant automobilio šono radote durelių žymę (154)

Vienas didesnių galvos skausmų vairuotojams – atėjus prie automobilio, palikto daugiabučio kieme...

Koronavirusas įsisuko į saldainių fabriko „Rūta“ sandėlius: įmonė pati testuoja visus, turėjusius kontaktą (8)

Šiauliuose veikiančioje saldainių fabriko įmonėje „Rūta“ nustatyti du koronavirusinės...

Pasižvalgykite, kaip puošėsi žingeidūs LOGIN konferencijos svečiai (3)

Ketvirtadienį sostinėje, „Litexpo“ parodų rūmuose, prasidėjo dvi dienas truksianti...

Seimas nepanaikino mažai kam žinomo draudimo dėl grybavimo ir riešutavimo (8)

Gyventojai, atvykę į mišką grybauti, uogauti ar riešutauti, ir toliau negalės įžengti į...