Nors studijos prestižiniame Oksfordo universitete Didžiojoje Britanijoje sudarė sąlygas profesinių aukštumų siekti bet kuriame pasaulio kampelyje, iš Rokiškio kilęs Aurimas Vyšniauskas nusprendė grįžti į Lietuvą ir savo karjeros kelią tiesti dėstant Vilniaus universitete (VU). Bendraudamas su DELFI jaunas vyras pasakoja, kad ugdydamas Chemijos ir geomokslų fakulteto (CHGF) studentus jaučiasi realizuojantis save, be to, prisideda keliant vertingų studijų kokybę.
Aurimas Vyšniauskas
© Organizatorių nuotr.

Pasakodamas savo istoriją A. Vyšniauskas užsimena, kad kadaise ir pats buvo Vilniaus universiteto studentas – mokėsi chemijos paslapčių. Tačiau jau po pirmų studijų Vilniuje metų pasitaikiusi proga mokytis visame pasaulyje reikšmingame Oksforde negalėjo likti neišnaudota.

Prestižiniame universitete A. Vyšniauskas studijavo ketverius metus, Oksfordo duris užvėrė rankose laikydamas chemijos studijų magistro diplomą. Tačiau tiek jaunam vyrui nebuvo gana – 2016-aisiais A. Vyšniausias atsiėmė ir pasaulyje taip pat pripažinto Londono imperatoriškojo koledžo suteiktą doktorantūros diplomą.

Ir nors įgyti moksliniai laipsniai rokiškėnui sudarė sąlygas veiklą tęsti bet kurioje pasaulio valstybėje, šiandien A. Vyšniauskas pasakoja, kad labiau už viską norėjo vertingas žinias realizuoti Lietuvoje. „Tiesą sakant, visad galvojau, kad anksčiau ar vėliau sugrįšiu, o baigus doktorantūros studijas ir man, ir žmonai atrodė, kad dabar – patogiausias metas“, – sako A. Vyšniauskas.

Aurimas Vyšniauskas
Aurimas Vyšniauskas
© Asmeninio albumo nuotr.

Vyras neslepia: kalbant apie karjerą, greičiausiai būtų daugiau išmokęs, jei dar kokius ketverius metus būtų likęs dirbti mokslininku Anglijoje, ir tik tada sugrįžęs. Kita vertus, dabar jis turi pastovų ir, svarbiausia, mėgstamą mokslininko darbą: „Didžiojoje Britanijoje, kaip ir bendrai Vakaruose, mokslo sistema išbalansuota, pastovų darbą turi tik laboratorijų vadovai. Taigi kol netampi vadovu, neturi pastovios darbo vietos, taip pat ir žemės po kojomis.“

VU Chemijos ir geomokslų fakultete (CHGF) A. Vyšniauskas studentams dėsto jau metus. Ketvirto kurso studentus mokslininkas moko paviršiaus chemijos, tuo tarpu pirmo kurso studentams vedė bendrosios chemijos seminarus.

Aurimas Vyšniauskas Oksfordo universitete
Aurimas Vyšniauskas Oksfordo universitete
© Organizatorių nuotr.

„Čia jaučiuosi reikalingesnis. Mano darbas čia yra prasmingesnis, nes Didžiojoje Britanijoje įgyta patirtis kelia mano kaip darbuotojo vertę. Be to, stengiuosi prisidėti prie bendro Lietuvos mokslo sistemos lygio kėlimo, nes gana aiškiai matau, kur ir kodėl kartais nusileidžiame vakarietiškai sistemai“, – svarsto A. Vyšniauskas.

Kalbėdamas apie dėstytojo darbą pašnekovas neslepia: dėstymas reikalauja labai daug laiko, ypač kai reikia paruošti ištisą kursą. Tačiau A. Vyšniauskui tai – ne kančia, o malonumas, nes tuo pačiu ir pats jaučiasi besimokantis.

„Be to, labai malonu, kai studentai teigiamai atsiliepia apie mano dėstymo metodus ar kurso turinį. Bendrai, mano darbas yra labai prasmingas, nes prisidedu prie studento, jauno žmogaus augimo“, – tikina.

Apie VU CHGF studentus dėstytojas atsiliepia kaip apie žingeidžius ir laisvai bendraujančius, gabius, pozityviai atsipalaidavusius.

Chemijos laboratorija
Chemijos laboratorija
© E.Kurausko nuotr.

Taip pat ir studijų kokybę vertina palankiai: „Jei studentas stengiasi, dirba, siekia savo tikslo, jis įgys tvirtą žinių pamatą chemijos ir biochemijos srityje. Pavyzdžiui, baigusi VU CHGF mano žmona įstojo į Kembridžą, kur baigė doktorantūrą. Taigi žingeidus studentas tikrai nepražus ir įgys vertingų žinių. Kalbant apie perspektyvas, Lietuvoje plečiasi biotechnologijos sektorius, taigi darbuotojų reikia vis daugiau.“

Pokalbį su DELFI A. Vyšniauskas baigia prisipažindamas apie dėstant asmeniškai išsikeltus tikslus: „Kiekvieną dieną noriu kaip įmanoma geriau išmokyti studentus ir padaryti taip, kad mokymosi procesas studentui būtų įdomus, malonus. Šiuos tikslus pasiekti nėra lengva, nes viskas priklauso ir nuo studento: kuo daugiau jis dirbs, tuo daugiau išmoks, tačiau tikėtina, kad tai atitinkamai suteiks daugiau streso ir mažiau malonumo. Taigi mano užduotis – atrasti balansą.“

Užsakymo nr.: PT_78315625

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Theresos May problema, vedanti į blogiausią scenarijų: ją išsprendus krizė baigtųsi akimirksniu (39)

Vienintelis būdas išsivaduoti iš krizės gniaužtų – sugebėti sutelkti parlamento daugumą,...

Už mažamečių operacijas gydytojai ėmė kyšius: galėjo ir neduoti, visus vaikus mylėjau kaip savo (588)

Nors kvėpavimo takų ligomis sergančius vaikus gydytojas turėjo operuoti nemokamai, tačiau...

Valentinas Mitė. Aikštinga kaip vaikas Britanija nesugeba nei likti, nei išeiti iš ES (4)

Didžioji Britanija visada norėjo kažkokių ypatingų sau sąlygų Europos Sąjungoje, kažkokių...

Penkeri metai po okupacijos: Krymas Rusijai kainavo nesuvokiamą sumą (924)

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aneksavo Ukrainos...

Naujausi prezidentiniai reitingai: lyderių trejetuke vienas pakilo, kitas leidžiasi (553)

Prezidento rinkimų reitinguose smuktelėjo pirmaujančio Gitano Nausėdos populiarumas, o jo...

Kaip atrodys naujasis „Akropolis“ prie Vingio parko: planuojamas ir gyvenamasis rajonas, ir verslo zona (96)

Šalia Vingio parko , Neries pakrantės ir vienos iš judriausių mieste Geležinio Vilko gatvės 14...

25 kilogramų atsikračiusi Donalda Meiželytė papasakojo, kokie trys dalykai padėjo sulieknėti: sportuoti jau negaliu (22)

Žinoma televizijos laidų vedėja ir visuomenės veikėja Donalda Meiželytė puikiai žino, ką...

Tarp 20 nesveikiausių pasaulio valstybių – Lietuva: dvi pagrindinės priežastys, kodėl taip sergame (8)

Po neseniai atlikto pasaulinio sveikatos lygio įvertinimo paaiškėjo, kurios šalys išsiskiria...

Nėštumo požymiai, kuriuos mažai kas žino: kuo čia dėti košmarai ir blizgantys plaukai?

Regis, kad pagrindinius nėštumo simptomus žino kiekviena moteris, tačiau be klasikinių yra ir...

Partinių reitingų švytuoklė vėl pakėlė „valstiečius“ (158)

Kovą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tapo populiariausia partija, o Tėvynės...