Andrius Bagdonas – gerai žinomas vardas pajūrio gyventojams. Daugiau nei 10-metį jis aktyviai dirba Neringos savivaldybės miesto taryboje, šiuo metu yra opozicijos lyderis. Tačiau šiemet neringiškis išplaukia į platesnius vandenius ir rinkimuose į LR Seimą kandidatuoja Pasaulio lietuvių apygardoje, o Liberalų sąjūdžio sąraše jam skirta antroji vieta. A. Bagdoną galima vadinti kylančia liberalų žvaigžde iš Nidos, tad kalbiname šį politiką, siekdami daugiau sužinoti apie jį bei jo tikslus.

Papasakokite apie save – koks yra Andrius Bagdonas ne politiko tribūnoje?

Gimiau, augau ir kaip asmenybė subrendau Neringoje, čia plėtoju smulkųjį verslą. Kaip ir tūkstančiai žmonių, viską sukūriau sunkiu darbu. Todėl kaip ir daugelis jūsų, žinau, kad gyvenime nieko neduodama už dyką.

Taip pat nuo mažų dienų sportuoju. Mane užgrūdino žvarbus Kuršių marių vėjas ir šaltas vanduo. Buriuoti pradėjau sulaukęs vos septynerių, esu ne kartą tapęs Lietuvos čempionu. Komandinio darbo subtilybių išmokė kitas aktyvus pomėgis – esu aistringas krepšinio mėgėjas. Dar 2006-aisiais kartu su kitais aktyviais neringiškiais inicijavome sporto klubo Neringos „Kuršiai“ įkūrimą. Nuolatinis judėjimas ir energija lydi mane kiekvieną dieną.

Paminėjote krepšinio klubą – kaip sekėsi vystyti jo veiklą?

Šį gyvenimo periodą prisimenu su didžiule šypsena veide – per dvejus metus klubo prezidento pareigose pavyko nuveikti išties nemažai. Mano darbas su vaikais ir jaunimu neliko nepastebėtas ir 2013-aisiais už nuopelnus Lietuvos krepšiniui Lietuvos krepšinio federacijos buvau apdovanotas I laipsnio atminimo medaliu.

Kodėl kandidatuojate į Seimą?

Nesvarbu, gyvename Nidoje, Čikagoje ar Londone – visus mus jungia ryšys su Lietuva. Nes Lietuva – ten, kur tu. Suprantu, kad norėdami gyventi klestinčioje, pasauliui atviroje, bet savitumą išsaugusioje valstybėje, privalome prisidėti prie jos kūrimo. Todėl turime imtis konkrečių veiksmų, kad mūsų išeiviai išlaikytų ryšį su Tėvyne. Man svarbu, kad Lietuvoje ar užsienyje sunkiai dirbantys, besimokantys ar vaikus auginantys žmonės nesijaustų tarsi atskirtyje ir žinotų, kad yra reikalingi bei laukiami.

Andrius Bagdonas
Andrius Bagdonas
© Organizatorių nuotr.

Liberalų sąjūdžio sąraše jūs – antras numeris. Kaip manote, kas lėmė tokį gerą rezultatą?

Esu komandos žmogus ir dėl savo komandos esu pasiryžęs padaryti labai daug. Nuolat bendrauju su žmonėmis visoje Lietuvoje ir gebu sutelkti juos bendram tikslui. Štai, pavyzdžiui, karantino metu koordinavau liberalų iniciatyvą „Oranžinė banga“, kurios metu savanoriavome karštojoje koronos linijoje, padėjome pristatyti vaistus bei maisto prekes žmonėms, esantiems rizikos grupėje, patys dovanojome ir kvietėme kitus dovanoti išmaniuosius įrenginius moksleiviams, neturintiems galimybės mokytis nuotoliniu būdu. Manau, jog ši ir kitos mano iniciatyvos neliko nepastebėtos, todėl kolegos suteikė man tokį stiprų pasitikėjimo mandatą, nes žino, jog taip pat dirbsiu ir Seime – neskaičiuodamas darbo valandų.

Kokie bus pagrindiniai jūsų prioritetai Seime?

Dirbsiu ties pagalba verslui, kuriant darbo vietas, kad ne tik Vakaruose, bet ir Lietuvoje galėtume džiaugtis europietiškais atlyginimais. Tikiu, jog Lietuva turi potencialo tapti Baltijos regiono lydere pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas – tereikia drąsių politinių sprendimų bei laisvės veikti kūrybingiems žmonėms.

Kartu dėsiu visas pastangas, kad mūsų išeiviai išsaugotų ryšį su Tėvyne. Sieksiu, kad kiekvienas lietuvių kilmės asmuo galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę, įgijus kitą. Taip pat dirbsiu, kad 2023-aisiais visi Lietuvoje bei užsienyje gyvenantys piliečiai valdžią galėtų rinkti internetu.

Pilietybės išsaugojimas – išties viena aktualiausių temų pasaulio lietuviams. Kaip vertinate vykusį referendumą ir ar planuojate toliau dirbti ties šiuo klausimu?

Referendume dėl pilietybės išsaugojimo pilietinę valią išreiškė maždaug 1,3 milijono Lietuvos žmonių, iš kurių 70 proc. balsavo už. Turėdami tokį stiprų tautos mandatą, privalome dirbti toliau. Žinoma, gaila, jog daugiausia pastangų dėl referendumo sėkmės įdėjo užsienio lietuvių bendruomenės, o ne politikai. Tačiau kaip dainavo M. Mikutavičius – „juk mes ne iš tų, kur pralaimi dar nenugalėti.“

Todėl iškart po Seimo rinkimų turime inicijuoti antrą referendumą dėl pilietybės išsaugojimo ir jį organizuoti kartu su 2024-ųjų LR Prezidento rinkimais. Taip pat privalome pasiekti susitarimą, kad visos parlamentinės partijos palaikytų šią iniciatyvą bei aktyviai agituotų visuomenę balsuoti už. Galiausiai, reikalinga efektyvi kampanija, kuriai toli gražu neužteks kelių mėnesių iki referendumo.

Ar sieksite sugrąžinti emigrantus į Lietuvą?

Nemėgstu žodžio „emigrantas“. Turime gražų lietuvišką žodį „išeivis“. Ir išvykę iš Lietuvos – jokie ne emigrantai, o išeiviai. Lietuviai, išėję į pasaulį laimės ieškoti. Ir labai gerai, jeigu laimę jie rado kažkur užsienyje. Svarbiausia, kad šie žmonės išlaikytų ryšį su Tėvyne. Todėl noriu kurti globalią galimybių Lietuvą. Valstybę, kurios piliečiai nebūtų varžomi beprasmiais draudimais, laisvai dirbtų ir užsidirbtų bei būtų atviri sparčiai besikeičiančiam pasauliui.

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidato Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje Nr. 71 Andriaus Bagdono PK sąskaitos

Užsakymo nr.: PT_85372167

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.8750

Aušrinė Armonaitė: sėkmingas referendumas dėl pilietybės taps prioritetu Lietuvoje (278)

Pasaulio lietuviai antrame ture turi apsispręsti, kam patikės atsakomybę bei įsipareigojimą kurti...

Vaidas Šalaševičius: dirbdamas Seime stengčiausi subalansuoti bausmių sistemą (12)

Kaip teisininkas, jau 20 metų tiesiogiai dirbantis darbo ir verslo teisės bei mokesčių...

Linkevičius: apie lietuvių patriotiškumą, užsienio politikos iššūkius ir galimybę tapti Lietuvos premjeru (88)

Jau kurį laiką savo reitingus auginantis užsienio reikalų ministras, LSDDP partijos kandidatas...

Arvydas Pocius: duokime daugiau jėgos Klaipėdai ir Lietuvai (29)

Kai manęs paklausia, kodėl tapau TS-LKD nariu, aš atsakau - todėl, kad man rūpi Lietuva ir jos...

Top naujienos

Protrūkis Lazdijuose atskleidė nelegalią veiklą: tarp slapta sportuojančių – ir TS-LKD vicemeras (287)

Susirgimų koronavirusu protrūkis Lazdijų sporto centre atskleidė galimai neteisėtą veiklą.

Įspėja automobilių perpardavinėtojus: taip, kaip buvo, nebebus (420)

Nuo gegužės 1 dienos visi Lietuvoje parduodami automobiliai privalės turėti savininko deklaravimo...

Po siūlymo keisti pensinio amžiaus ribą – prieštaringos reakcijos: sako, kad tai neišvengiama (100)

Europos Komisija siūlo Lietuvai sudaryti sąlygas, kad lietuviai ateityje dirbtų iki 72–ejų...

Įtampa nemažėja: Rusijai – reikalavimas sumažinti ambasados teritoriją (199)

Rusijos ambasada privalo apleisti dalį Stromovskos parko (apie 5 tūkst. kvadratinių metrų),...

Šie trys pavasariniai augalai kaip mat sustiprins imunitetą ir apsaugos nuo ligų: jūs net neįsivaizduojate, ką iš tiesų jie gali (36)

Nors kai kuriuos šių augalų žmonės laiko įkyriomis piktžolėmis, žolininkė Danutė Kunčienė...

Finansų bitės užrašai | D+

Vis dar mistiškai skambančios tarpusavio skolinimosi platformos: ar įmanoma iš jų saugiai pralobti?

Dažnas lietuvis dar vis tinkamai nežino, kaip taupyti, o dauguma santaupas vis dar laiko grynaisiais...

Siaubingas įvykis Vilniuje: sulaikytas 15-metę, įtariama, tvirkinęs vyras (4)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniuje buvo sulaikytas vyras, kuris įtariamas kraupiu...

Prezidentūra: laisvinimai buvo reikalingi, bet reikia ruoštis ir blogėjimui vakcinacijos spartinimui ragina pasitelkti influencerius (21)

Karantino atlaisvinimai buvo reikalingi, tačiau svarbu ruoštis ir galimam situacijos blogėjimui,...

Ministrė: pakoreguotą valstybės biudžetą numatoma pateikti gegužę (5)

Finansų ministrė teigia, kad pakoreguotą šių metų valstybės biudžetą Vyriausybė Seimui...

NTAKD vadovas: Lietuva nebėra daugiausiai alkoholio suvartojanti valstybė (61)

Lietuva padarė pažangą ir, kol kas neoficialiais Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO )...