Viena moderniausių Šiaurės Europoje gyvūnų pašarus gaminanti bendrovė atskleidžia, jog 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programa (KPP) suteikė šiam verslui galimybių atsinaujinti, modernizuoti techniką, padidinti gamybos našumą ir net sukurti naują, aukščiausios klasės produktų kategoriją. Verslo atstovai džiaugiasi paramos nauda, leidžiančia efektyviai vykdyti veiklos plėtrą ir ragina kitus žemės ūkio perdirbėjus nedvejojant teikti paraišką.
Žemės ūkio produktus perdirbantiems verslininkams – parama veiklos tobulinimui ir vystymui
© DELFI / Andrius Ufartas

Vaikystės svajonė tapusi ilgametės sėkmės istorija

UAB „KIKA group” istorija prasidėjo dar prieš 30 metų, kuomet įmonių grupės savininkė Janita Januškauskaitė-Plungė, būdama vos 15-os, gimtadienio proga įsigijo išsvajotą pudelį. Šis šuo, vardu Kika, įtraukė Janitą į gyvūnų priežiūros ir mitybos pasaulį, o bėgant metams jos meile ir rūpesčiu augintiniams užsikrėtė vis daugiau šeimos narių bei aplinkinių žmonių.

Šiuo metu UAB „KIKA group” yra tarptautinė įmonių grupė, kurios sudėtyje – ir viena moderniausių gamyklų Šiaurės Europoje UAB „Akvatera LT”, sėkmingai dirbanti nuo pat 2004 m. UAB „Akvatera LT” gamina sausus ekstruduotus aukščiausios klasės kačių ir šunų pašarus, kurie eksportuojami į daugiau nei 50 pasaulio šalių. Įmonės vadovas Tauras Plungė atskleidžia, jog verslo plėtrai didžiulę naudą teikia Lietuvos kaimo plėtros programos parama pagal veiklos sritį „Parama investisijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“:

„Visada, prieš realizuojant investicinius projektus, pasidomime, ar šiuo metu yra kvietimų paramai. Informaciją apie tai rasti visai nesunku, o kilus klausimams, NMA profesionalai maloniai konsultuoja apie planuojamas bei esančias paramų programas bei paraiškų teikimo sąlygas”, – pasakoja UAB „KIKA group” vadovas Tauras Plungė.

Ragina nedvejoti ir pildyti paraišką

Verslininkas teigia, jog, sulaukusi paramos, bendrovė įsigijo specializuotą įrangą, leidžiančią pradėti naujos kategorijos aukščiausios kokybės produktų gamybą, kurią jau pripažino bei įvertino Lietuvos bei užsienio vartotojai: „Sulaukę paramos, pradėjome gaminti aukščiausios kokybės funkcinius skanėstus-papildus šunims ir katėms. Mums tai labai svarbus, strateginis žingsnis, nes prie funkcinių pašarų, būtina turėti ir skanėstus-papildus, kurie yra emocinio ryšio bei treniravimo įrankis tarp žmogaus ir jo augintinio.”

„Esant galimybei, kai bendrauju su kitais verslininkais, visada pabrėžiu galimybes gauti paramą, iliustruodamas tai savo pavyzdžiu. Skatinu visus veikti ryžtingai, siekti paramos ir tokiu būdu įsigyti efektyvesnes technologijas bei didinti našumą, kurti naujus produktus. Mes, lietuviai, esame sumani ir darbšti tauta. Daugeliu atvejų esame efektyvesni už didžiąsias nacijas – kuriame begalę nuostabių produktų, kurie pasiekia net tolimiausius žemės kampelius ir džiugina vartotojus savo kokybe, funkcijomis bei išskirtinumu”, – sako T. Plungė.

Kriterijai, norintiems kreiptis dėl paramos

Paraiškos dėl paramos pagal KPP veiklos sritį „Parama investisijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki 30 d. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistė Virginija Verikaitė atkreipia dėmesį į projekto reikalavimus:

„Paraiškas teikti gali juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara, o taip pat, juridiniai asmenys, kurie užsiima žemės ūkio veikla, perdirbdami dalį valdoje užaugintos produkcijos bei planuojantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimo ir (ar) rinkodaros veikla.”

Žemės ūkio produktus perdirbantiems verslininkams – parama veiklos tobulinimui ir vystymui
© Organizatorių nuotr.

V.Verikaitė aiškina, jog nurodyti subjektai gali kreiptis dėl paramos vaisių, uogų bei daržovių perdirbimui ir (arba) rinkodarai, jų perdirbimo procese susidariusių atliekų perdirbimui. Taip pat remiama augalininkystės produkcijos, mėsos bei pieno perdirbimo ir (arba) rinkodaros bei jų atliekų perdirbimo veikla.

Specialistė pažymi, jog dėl paramos gali kreiptis tik juridiniai asmenys, mažiausiai vienerius metus iki paraiškos pateikimo nepertraukiamai užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) rinkodara arba žemės ūkio veikla ir perdirbantys dalį valdoje išaugintos produkcijos bei tie, kurių pajamos iš nurodytos veiklos per ataskaitinį laikotarpį sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų pareiškėjo veiklos pajamų.

Žemės ūkio produktų perdirbimui šiemet skirta daugiau nei 16,88 mln. eurų

V. Verikaitė teigia, jog vienam projektui numatytos lėšos gali siekti 1 mln. eurų, skirtų 50 proc. padengti projekto paraiškoje numatytas išlaidas. Šiemet, KPP programos veiklos sričiai „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ iš viso skirta daugiau nei 16,88 mln. eurų.

NMA specialistė primena, kad paraiškos dėl paramos lėšų gavimo pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ bus priimamos nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d., o jas pateikti galima NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose.

Užsakymo nr.: PT_88032753

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.0000

Atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimas daugiabučių gyventojams leidžia ženkliai sutaupyti

Paskutiniu metu lietuvių tarpe pastebimas išaugęs susidomėjimas daugiabučių renovacija bei...

Fortepijono perfekcionisto Piotro Anderszewski koncertas Paliesiaus dvare

Gruodžio 12 d. Paliesiaus dvaro koncertų salėje „Pasaga“, laukia pianisto Piotro Anderszewski...

Istorines datas galima iškalti, bet pilietiškumą reikia išjausti (5)

Pilietiškumas – tema ir vertybė, neprarandanti savo aktualumo. Ypatingai svarbu, jog vaikų...

Tvarumo hakatonas: sprendimai pasienio ruožo apsaugai, švietimui, atliekų surinkimui

2021 m. lapkričio 19-21 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros projekto „TechHub“...

Kaip Švedijai pavyksta tik 1 proc. atliekų šalinti sąvartynuose? (3)

Lietuvai išgyvenant perversmą atliekų tvarkymo srityje, 99 proc. Švedijos buitinių atliekų jau...

Top naujienos

Prabilo dėl suklastotų depozito ženklų problemų prisidaręs Puteikis: tikrai nepiešiau ir neklijavau (4)

Pirmadienį Vilniuje politikas Naglis Puteikis prisidarė problemų, kai, kaip įtariama, į...

Ukraina ragina dėl Rusijos imtis skubių veiksmų: tai, ką matome, labai rimta Lenkijos premjeras: pabuskit (107)

Kijevas pirmadienį paragino imtis skubių veiksmų atgrasyti Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą,...

Pradinukų kaukėmis turės rūpintis tėvai: nuo gruodžio 1 d. – naujos taisyklės (16)

Pradinukų kaukėmis rūpinsis patys tėvai. Kol kas vaikai klasėje sėdi be kaukių, tačiau jau nuo...

Patvirtintos galutinės kainos: elektra daugumai brangs 10 proc., dujos – iki 36 proc. (1)

Elektra daugumai reguliuojamų vartotojų nuo sausio brangs apie 10 proc. Naujos kainos bus taikomos...

Lenkija pastebi pavojingą tendenciją dėl migrantų (1)

Lenkijos specialiųjų tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas pirmadienį pranešė, kad pastarosiomis...

Valančiūnas – nebe Jonas, o Dirkas: sužavėti komandos draugai lietuviui lipdo legendos vardą (9)

7 iš 7 tritaškių per vieną NBA rungtynių pusę – įspūdingas pasiekimas jau pačiam...

Nuo rytojaus laukia pokyčiai dėl galimybių paso: jam gauti galios tik PGR testas

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems...

Andriukaitis perspėja dėl naujos atmainos: šiuo atveju didelė rizika užsikrėsti netgi pilnai pasiskiepijus

Pasaulyje plintant naujai omikron koronaviruso atmainai, Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO )...

Afganistano moteris fotografijose įamžinusi Jovita pakraupo nuo jų istorijų: protu nesuvokiama, kad tai vyksta XXI amžiuje (72)

Jovita Balčiūnaitė praėjusią savaitę pristatė savo fotografijų parodą „...ir tada atėjo...