Tobulėjant technologijoms keičiasi ne tik moksleivių bendravimo, bet ir mokymosi įpročiai. Pedagogai pastebi, kad tiek gabių, tiek motyvacijos stokojančių šiuolaikinių moksleivių ugdymui kuriami įrankiai naudingesni tuomet, kai dėmesys kreipiamas į asmeninius kiekvieno vaiko poreikius. Lietuvos mokytojai jau gali naudotis vienu iš naujų būdų, padedančių prisitaikyti prie kiekvieno vaiko. Tai – „Eduka klasė“ aplinkoje talpinamos skaitmeninės užduotys, nuo šiol skirstomos pagal įvairius sudėtingumo lygius. Apie tai, kaip mokytojams vienoje klasėje suspėti dirbti su skirtingų gebėjimų vaikais, komentuoja pedagogai ir sprendimus kuriantys specialistai.
Elektroninis vadovėlis kompiuteryje
Elektroninis vadovėlis kompiuteryje

Sudominti vaikus padeda individualus dėmesys jiems

„Šiuolaikinio jaunimo problema – dėmesio koncentracijos stoka. Dabartiniai vaikai sunkiau orientuojasi knygose ir vadovėliuose, nes jiems patogiau žiūrėti į kompiuterio ekraną – čia jie iš karto supranta, kur ir ką reikia daryti. Skaitmeninės technologijos tampa kiekvieno moksleivio ypatingo dėmesio objektu ir iš esmės keičia mokymosi procesus“, – sako Renata Kondratavičienė, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Matematikos, informatikos ir fizikos katedros edukologijos mokslo krypties doktorantė, Vilniaus kolegijos informacinių technologijų lektorė ir pedagogė.

Pažinodama šiuolaikinės kartos mokinius, R. Kondratavičienė įsitikinusi, jog moksleiviai geriau sprendžia užduotis, kurios yra parinktos pagal jų interesus ir gebėjimus. Interaktyvioje platformoje „Eduka klasė“ mokytojai gali matyti ir atsirinkti užduotis pagal jų sudėtingumo lygį – į lengvas, vidutinio sunkumo ir sunkias. Užduotis galima paskirti individualiai arba visai mokinių grupei. Mokytojai platformoje taip pat gali matyti, kaip jų mokiniams sekasi spręsti šias užduotis.

Kuria įrankį mokytojams

„Interaktyvi mokymosi ir vertinimo platforma „Eduka“ buvo kuriama kartu su mokytojais. Ja siekiame išspręsti aktualiausius šiuolaikinio švietimo iššūkius: efektyvinti mokyklos valdymą, vertinti mokytojų darbą ir fiksuoti moksleivių pasiekimus. „Eduka klasė“ suteikia mokytojams daugiau papildomos informacijos – nuo įdomių nuorodų ir testų iki interaktyvių mokomųjų objektų. Tai yra pirmoji tokio pobūdžio integruota platforma Lietuvoje“, – teigia Tadas Pukas, „Eduka“ sukūrusios leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų skyriaus vadovas.

Tadas Pukas
Tadas Pukas

R. Kondratavičienės teigimu, spręsdami skaitmenines užduotis mokiniai, vos atsakę, iškart mato teisingus atsakymus – tai padeda mokytojams taupyti laiką ir lengvai patikrinti mokinio gebėjimus. Pedagogė itin vertina galimybę vienoje vietoje rasti ir naujausius vadovėlius, kuriuos mokytojas gali priskirti savo klasės vaikams.

„Tai – itin patogu, nes iki šiol mūsų ugdymo procesas buvo susietas tik su tuo vadovėliu, kurį mokykla turėdavo galimybę įsigyti. Be to, čia galime rasti tekstines, vizualines ir net garsines užduotis, kurios geriau pritraukia ir išlaiko mokinių dėmesį“, – pasakoja R. Kondratavičienė.

Vaikai skirtingi, bet gerai mokytis gali visi

Mokiniai yra labai skirtingi ir skirtingais būdais pasiekia geriausių rezultatų. Todėl pasak T. Puko, diferencijuotas ugdymas kompensuoja brendimo ar nevienodo mokymosi tempo sukeltas spragas.
„Užduočių sprendimas virtualioje aplinkoje suteikia galimybę vaikams patiems save įsivertinti ir matyti mokymosi rezultatą. Mokytojui paskyrus, jie gali savarankiškai paskaityti skaitmeniniame vadovėlyje bet kurią temą, o vėliau atlikti užduotis ir matyti, kokių žinių dar trūksta, kitaip tariant – patys stebėti savo augimą“, – sako T. Pukas.

Interaktyvi platforma „Eduka“ gali būti naudojama tiek kaip pagrindinė, tiek kaip pagalbinė mokymo forma. Pedagogė R. Kondratavičienė pastebi, kad individualus dėmesys ir vaikams parenkamos skirtingo sudėtingumo lygio užduotys padeda pasiekti geresnių rezultatų.

„Skaitmeninės užduotys vaikams patinka, nes jie iškart gauna grįžtamąjį ryšį ir įvertinimą. Be to, tiek mokytojai ir vaikai, tiek jų tėvai gali stebėti mokymosi progresą bei aptarti padarytas klaidas. Užduočių atlikimo tempas taip pat pritaikomas prie individualių moksleivio mokymosi poreikių, todėl jaučiame, kad didėja mokinių susidomėjimas ir motyvacija, ugdomas jų kūrybiškumas bei kritinis mąstymas“, – sako pedagogė.

Mokytojai taip pat kuria užduotis

Nemažai mokytojų kuria užduotis savo moksleiviams ir patys, atsižvelgdami į klasės lygį ir išmoktas temas. Tam, kad sukurtas užduotis būtų patogiau priskirti mokiniams ir nereikėtų vargti su kopijuojamais popieriaus lapais, „Eduka klasė“ aplinkoje mokytojai gali patys įsikelti ar koreguoti informaciją.

Sistemoje mokytojai gali sukurti užduotis su vienu ar keliais teisingais atsakymo variantais, taip pat atviro tipo užduotis, kuriose mokiniai turi pateikti atsakymus laisvos formos tekstu. Prie pastarosios užduoties mokytojai dažnai prisega dokumentą iš savo kompiuterio arba nuorodą į vadovėlį iš „Eduka“ saugyklos. Pasak R. Kondratavičienės, susiejus užduotis su žinių šaltiniu, sukuriami labai skirtingi ir naudingi užduočių rinkiniai.

Užsakymo nr.: PT_75870255

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.0000

Ne tik hibridiniai automobiliai, bet ir hibridiniai parkai

Atidariusi pirmąjį pasaulyje hibridinių dviračių parką, „Toyota“ pademonstravo savo norą...

„Toyota“ dalyvauja Tokijo olimpinėse žaidynėse tausodama aplinką

Jei kas nors ir žino, kaip organizuoti transportą tokiame milžiniškame renginyje kaip olimpinės...

„Toyota“ Baltijos parolimpinė komanda (1)

Būdama pasauline mobilumo partnere olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, „ Toyota “ nori...

Šiaurės Amerikoje įprastas tvaraus investavimo modelis sėkmingai pritaikomas ir Lietuvoje (2)

Tvarumo sąvoka šiandien vis plačiau vartojama ne tik kalbant apie prekes ir produktus ar žmogaus...

Gaminate žuvį, bet nemėgstate jos kvapo? Liaudies patikrinti būdai, kaip jo atsikratyti (1)

Tikriausiai niekam nėra malonus pernelyg stiprus žuvies kvapas. Jei jūs ruošiate žuvį iš karto...

Top naujienos

Skandalingas policijos tyrimas: po svaiginančios šlovės pramogų pasaulyje – gėdingas nuopolis (55)

„DJ mokykla – tai ne tik galimybė gauti mokymų pradmenis, bet ir įsitraukti į pramoginę...

Aistė Žebrauskienė | D+

Geidžiamiausi darbdaviai ir tūkstančius siekiantys atlyginimų skirtumai: kai kur situacija – paradoksali

„Sodrai“ pradėjus skelbti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumus, kai kuriose didelėse Lietuvos...

Vytenis Miškinis | D+

Vieno žymiausių Lietuvos mafiozo nužudyme – mįslingo milijonieriaus šešėlis

Prieš 7 metus Lietuvą sudrebino mafijos laikus primenantis nusikaltimas – 4 šūviais nužudytas...

Po akistatos Ženevoje – vienareikšmis vertinimas: Bidenas gavo tai, ko norėjo (346)

Trečiadienį Ženevoje įvyko Joe Bideno ir Vladimiro Putino susitikimas. Teigiama, kad susitikime...

Itin saulėtas ir sausas: šeštadienis atneš net +33 laipsnių kaitrą (10)

Šeštadienio diena orus lems po truputį tolstantis anticiklonas. Diena vis dar bus saulėta ir...

Daug greičio ir taškų: puolime spindėjusi rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių testų ciklą (159)

Penktadienį vakare Lietuvos krepšinio rinktinė stojo į pirmą kontrolinį testą ruošiantis...

Nėščią žmoną ir dvi dukreles nužudęs monstras teigia tai padaręs iš meilės kitai: ji net susisiekė laiškais (39)

Moteris , dėl kurios Chrisas Wattsas išžudė savo šeimą, vėl su juo susisiekė. Kaip teigia už...

Klampus britų derbis baigėsi be įvarčių (60)

Penktadienio vakarą legendinį „Wembley“ stadioną drebino net ketvirtį amžiaus lauktas Europos...

Vairuotojas skaudžiai pamokė bendrovę, į kurios aikštelę po avarijos policija uždarė automobilį (112)

Po avarijos apgadintą automobilį griovyje palikusio ir iš eismo įvykio vietos pasišalinusio...

Pasaulio vicečempionai neįtikina: vos išnešė kailį prieš čekus (3)

Penktadienio vakarą startavo antrasis Europos futbolo čempionato turas D grupėje. Glazge vykusiame...