Tobulėjant technologijoms keičiasi ne tik moksleivių bendravimo, bet ir mokymosi įpročiai. Pedagogai pastebi, kad tiek gabių, tiek motyvacijos stokojančių šiuolaikinių moksleivių ugdymui kuriami įrankiai naudingesni tuomet, kai dėmesys kreipiamas į asmeninius kiekvieno vaiko poreikius. Lietuvos mokytojai jau gali naudotis vienu iš naujų būdų, padedančių prisitaikyti prie kiekvieno vaiko. Tai – „Eduka klasė“ aplinkoje talpinamos skaitmeninės užduotys, nuo šiol skirstomos pagal įvairius sudėtingumo lygius. Apie tai, kaip mokytojams vienoje klasėje suspėti dirbti su skirtingų gebėjimų vaikais, komentuoja pedagogai ir sprendimus kuriantys specialistai.
Elektroninis vadovėlis kompiuteryje

Sudominti vaikus padeda individualus dėmesys jiems

„Šiuolaikinio jaunimo problema – dėmesio koncentracijos stoka. Dabartiniai vaikai sunkiau orientuojasi knygose ir vadovėliuose, nes jiems patogiau žiūrėti į kompiuterio ekraną – čia jie iš karto supranta, kur ir ką reikia daryti. Skaitmeninės technologijos tampa kiekvieno moksleivio ypatingo dėmesio objektu ir iš esmės keičia mokymosi procesus“, – sako Renata Kondratavičienė, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Matematikos, informatikos ir fizikos katedros edukologijos mokslo krypties doktorantė, Vilniaus kolegijos informacinių technologijų lektorė ir pedagogė.

Pažinodama šiuolaikinės kartos mokinius, R. Kondratavičienė įsitikinusi, jog moksleiviai geriau sprendžia užduotis, kurios yra parinktos pagal jų interesus ir gebėjimus. Interaktyvioje platformoje „Eduka klasė“ mokytojai gali matyti ir atsirinkti užduotis pagal jų sudėtingumo lygį – į lengvas, vidutinio sunkumo ir sunkias. Užduotis galima paskirti individualiai arba visai mokinių grupei. Mokytojai platformoje taip pat gali matyti, kaip jų mokiniams sekasi spręsti šias užduotis.

Kuria įrankį mokytojams

„Interaktyvi mokymosi ir vertinimo platforma „Eduka“ buvo kuriama kartu su mokytojais. Ja siekiame išspręsti aktualiausius šiuolaikinio švietimo iššūkius: efektyvinti mokyklos valdymą, vertinti mokytojų darbą ir fiksuoti moksleivių pasiekimus. „Eduka klasė“ suteikia mokytojams daugiau papildomos informacijos – nuo įdomių nuorodų ir testų iki interaktyvių mokomųjų objektų. Tai yra pirmoji tokio pobūdžio integruota platforma Lietuvoje“, – teigia Tadas Pukas, „Eduka“ sukūrusios leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų skyriaus vadovas.

Tadas Pukas
Tadas Pukas

R. Kondratavičienės teigimu, spręsdami skaitmenines užduotis mokiniai, vos atsakę, iškart mato teisingus atsakymus – tai padeda mokytojams taupyti laiką ir lengvai patikrinti mokinio gebėjimus. Pedagogė itin vertina galimybę vienoje vietoje rasti ir naujausius vadovėlius, kuriuos mokytojas gali priskirti savo klasės vaikams.

„Tai – itin patogu, nes iki šiol mūsų ugdymo procesas buvo susietas tik su tuo vadovėliu, kurį mokykla turėdavo galimybę įsigyti. Be to, čia galime rasti tekstines, vizualines ir net garsines užduotis, kurios geriau pritraukia ir išlaiko mokinių dėmesį“, – pasakoja R. Kondratavičienė.

Vaikai skirtingi, bet gerai mokytis gali visi

Mokiniai yra labai skirtingi ir skirtingais būdais pasiekia geriausių rezultatų. Todėl pasak T. Puko, diferencijuotas ugdymas kompensuoja brendimo ar nevienodo mokymosi tempo sukeltas spragas.
„Užduočių sprendimas virtualioje aplinkoje suteikia galimybę vaikams patiems save įsivertinti ir matyti mokymosi rezultatą. Mokytojui paskyrus, jie gali savarankiškai paskaityti skaitmeniniame vadovėlyje bet kurią temą, o vėliau atlikti užduotis ir matyti, kokių žinių dar trūksta, kitaip tariant – patys stebėti savo augimą“, – sako T. Pukas.

Interaktyvi platforma „Eduka“ gali būti naudojama tiek kaip pagrindinė, tiek kaip pagalbinė mokymo forma. Pedagogė R. Kondratavičienė pastebi, kad individualus dėmesys ir vaikams parenkamos skirtingo sudėtingumo lygio užduotys padeda pasiekti geresnių rezultatų.

„Skaitmeninės užduotys vaikams patinka, nes jie iškart gauna grįžtamąjį ryšį ir įvertinimą. Be to, tiek mokytojai ir vaikai, tiek jų tėvai gali stebėti mokymosi progresą bei aptarti padarytas klaidas. Užduočių atlikimo tempas taip pat pritaikomas prie individualių moksleivio mokymosi poreikių, todėl jaučiame, kad didėja mokinių susidomėjimas ir motyvacija, ugdomas jų kūrybiškumas bei kritinis mąstymas“, – sako pedagogė.

Mokytojai taip pat kuria užduotis

Nemažai mokytojų kuria užduotis savo moksleiviams ir patys, atsižvelgdami į klasės lygį ir išmoktas temas. Tam, kad sukurtas užduotis būtų patogiau priskirti mokiniams ir nereikėtų vargti su kopijuojamais popieriaus lapais, „Eduka klasė“ aplinkoje mokytojai gali patys įsikelti ar koreguoti informaciją.

Sistemoje mokytojai gali sukurti užduotis su vienu ar keliais teisingais atsakymo variantais, taip pat atviro tipo užduotis, kuriose mokiniai turi pateikti atsakymus laisvos formos tekstu. Prie pastarosios užduoties mokytojai dažnai prisega dokumentą iš savo kompiuterio arba nuorodą į vadovėlį iš „Eduka“ saugyklos. Pasak R. Kondratavičienės, susiejus užduotis su žinių šaltiniu, sukuriami labai skirtingi ir naudingi užduočių rinkiniai.

Užsakymo nr.: PT_75870255

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tymais susirgusios mergaitės mama kreipiasi į visuomenę: jei mylite savo vaikus, neleiskite šiai beprotybei tęstis (345)

„Mano vardas Gintė, esu 9 mėnesių Simonos mama. Šiuo metu esame ligoninėje, sveikstame. Jeigu...

„Brexit“ paskubino kraustynes: išvykstantys lietuviai susipakuoja ištisus butus (581)

Vis dar tvyrant chaosui dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES)...

Svajonių kruizas virto baisiausiu košmaru: dužo stiklai ir 20 žmonių priešais mane tiesiog dingo (128)

Nuotraukos ir filmuota medžiaga atskleidžia, kokį siaubą turėjo išgyventi kruizinio laivo...

Meilutytė suka atgal į Los Andželą ir bandys vytis konkurentes (45)

Pasitikrinti sveikatos į Lietuvą šį mėnesį grįžusi Rūta Meilutytė netrukus pratęs...

Lietuvoje sutriko interneto ryšys

Viena didžiausių šalyje informacinių technologijų (IT) paslaugų tiekėjų „Baltneta“...

Juodasis savaitgalis Vilniuje: nepagražinta naktinės sostinės realybė (53)

Neramus savaitgalis Vilniuje – neblaivūs vairuotojai talžė automobilius, baruose linksminęsi...

Rusija sureagavo: yra proga pataisyti santykius, bet ar Donaldas Trumpas rizikuos (95)

Rusija paragino JAV prezidentą Donaldą Trumpą pasinaudoti galimybe „perkrauti“ santykius po...

Senovinis Katalonijos miestas, kurį būtina aplankyti „Sostų karų“ gerbėjams (7)

Žirona – tai ne tik oro uosto atvykimo salė. Nedidelis oro uostas lietuviams pakankamai gerai...

Ekspertas pataria: kaip išsirinkti spalvas savo svajonių interjerui

Namai – mūsų oazė, kurioje galime būti savimi. Jie atspindi mūsų asmenybę: ką mėgstame, kuo...

Nūdienos rykštė – nevaisingumas: mokslų daktarė įvardijo pagrindines priežastis (13)

Liepą sukaks 41-eri metai pirmam po pagalbinio apvaisinimo pasaulyje gimusiam žmogui. Nors per...