Pastarąsias savaites sostinės savivaldybė kviečia visus neabejingus savo miestui žmones dalyvauti seniūnaičių rinkimuose – dalyvauti rinkimuose patiems arba balsuoti už savo rajono seniūnaitį. Balsuoti už pasirinktą seniūnaitį vilniečiai galės iki gruodžio 6 d. el. būdu ir raštu.
© DELFI / Andrius Ufartas

Pasak Vilniaus savivaldybės vyriausiosios patarėjos seniūnijų ir bendruomenių klausimais Daivos Mikulskienės, seniūnaitis ar seniūnaitė turėtų būti rūpestingas žmogus, energingas ir atsidavęs, kuriam rūpi jo gyvenamosios teritorijos problemos. Tai žmogus, kuris geba ir žino, kokiais būdais galima padėti bendruomenės gyventojams, sprendžia toje vietovėje iškilusias problemas, tarpinė grandis tarp gyventojų ir institucijų, atstovaujanti jų interesams. Kalbant apie atstovaujamų gyventojų skaičių, jis yra įvairus – nuo kelių šimtų žmonių Grigiškėse iki penkių tūkstančių, tarkim, Žirmūnuose”, – pasakojo patarėja.

Kaip vieną iš pagrindinių savybių patarėja įvardija žmogaus bendruomeniškumą. „Paprasčiau tariant, tai yra mano kaimynas, kuriuo aš pasitikiu, kad jis tikrai pasirūpins ir perduos priimantiems sprendimus tai, ką mes, gyventojai, susitarėme”, – aiškino D.Mikulskienė.

Vilniuje yra 189 seniūnaitijos. Seniūnaičiai renkami nuo 2011 metų, tai palyginus vis dar nauja pareigybė. Šie bendruomenių atstovai dirba visuomeniniais pagrindais, darbų kliūva nemažai, o atlygis – simbolinis. Seniūnaičiui su jo veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti skiriama išmoka, už kurią atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Šios išmokos dydį ir atsiskaitymo tvarką nustato savivaldybės Taryba. „Siekiame, kad savivaldoje seniūnaičių balsas būtų vis labiau girdimas“, – teigė pašnekovė.

Miroslavas Bielinis, Šnipiškių Seniūnaičių sueigos pirmininkas ir Giedraičių seniūnaitijos seniūnaitis, pripažino, kad norint šiose pareigose galima kalnus nuversti. Iš prigimties ūkiškas vyras džiaugėsi nuveiktais darbais įgyvendinant vandens ir nuotėkų tinklo plėtrą: „Įgyvendinta dujų pravedimo Giedraičių gatvėje iniciatyva leido prisijungti dujas pigiau, gyventojai sutaupė tūkstančius eurų ir pagerino buitines sąlygas“, – pasakojo seniūnaitis. Aktyviam vilniečiui rūpėjo aplinkos ir gatvių rekonstrukcijos priežiūros, paveldo puoselėjimo ir apsaugos klausimai, šventinių renginių organizavimas ir šnipiškiečių bendruomenės interesų atstovavimas. Jo iniciatyva įrengti treniruokliai ir supynės vaikų žaidimų aikštelėje „Drakono pieva“, krepšinio stovai Kintų g. aikštelėje, pėsčiųjų perėjos ir greičio ribojimo kalneliai Giedraičių gatvėje. „Ne kartą teko pačiam remontuoti sugadintas supuokles, bibliotekėlę ir skelbimų stendus, taigi darbų iš tiesų tiek, kad spėk suktis“, – šypsojosi seniūnaitis.

Jo teigimu, seniūnaitis – tarpinė grandis tarp seniūnijos ir savivaldybės. Skirtingai nuo seniūnų, kurie skiriami miesto administracijos, seniūnaičiai savo pareigas užima gyventojų pasitikėjimo principu – yra išrenkami. Į šias pareigas gali kandidatuoti kiekvienas norintis pokyčių, nebijantis atsakomybės ir pasišventęs atstovauti bendruomenei žmogus. „Mes – seniūno akys ir ausys, geriausiai pažįstantys bendruomenės narius, todėl galime perduoti svarbiausias naujienas, gyventojų nusiskundimus, lūkesčius ir norus. Iš savo patirties galiu pasakyti – šis darbas, nors ir nelengvas, tačiau prasmingas ir įdomus“, – pripažino M.Bielinis.

Elektroninio ryšio priemonėmis savo valią gyventojai gali išreikšti seniūnaičių rinkimams skirtoje interneto svetainėje: https://ebalsavimas.vilnius.lt, patvirtindami savo tapatybę elektroninėmis identifikavimo priemonėmis. Seniūnaičių rinkimas raštu vyksta apklausiant seniūnaitijos gyventojus. Apklausą vykdo kandidatas į seniūnaičius arba jo atstovas. Apklausoje dalyvaujantis seniūnaitijos gyventojas anketoje pats įrašo savo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, datą ir pasirašo.

Užpildytas ir pasirašytas anketas kandidatai į seniūnaičius pateikia atitinkamos seniūnijos rinkimų komisijai seniūnijos darbo metu arba el. paštu ebalsavimas@vilnius.lt, pasirašydami kvalifikuotu el. parašu ne vėliau kaip kitą darbo dieną pasibaigus balsavimui raštu. Jei pateikimo diena yra nedarbo ar šventinė diena, užpildytos anketos nurodytais būdais pateikiamos kitą darbo dieną.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės administracijos užsakymą. Turinys apmokėtas.

Užsakymo nr.: PT_82931985

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Viešas gydytojų odontologų draugijos ir lietuvos medikų sąjūdžio kreipimasis (35)

Šiandien Seime bus balsuojama dėl įstatymų pataisų, kuriomis siekiama odontologų licencijavimo...

Atnaujinus projektą, Reformatų sode tęsiami tvarkymo darbai

Pačiame Vilniaus centre Pylimo gatvėje esančio Reformatų sodo atkūrimo ir sutvarkymo darbai...

Sostinė kviečia rinkti seniūnaičius (5)

Pastarąsias savaites sostinės savivaldybė kviečia visus neabejingus savo miestui žmones dalyvauti...

Dėl didžiulio susidomėjimo prekyboje pasirodys papildomi Fanų zonos bilietai į „Limp Bizkit“ koncertą (9)

Vasario 26 dieną „Žalgirio“ arenoje Kaune pasirodys pasaulinio garso amerikiečių repo metalo...

Ieškant kalėdinių dovanų: ar iš tiesų reikia verstis per galvą, ieškant išskirtinės dovanos (4)

Mūsų kultūroje gausu įvairiausių posakių, susijusių su dovanomis, jų įteikimu ar gavimu:...

Top naujienos

Valandas iki gimdymo skaičiuojanti verslininkė Toma Dambrauskė – apie pirmojo vaikučio netektį, pagalbinį apvaisinimą ir likimo dovaną (1889)

Trys nėštumai – trys skirtingos patirtys. Verslininkė, socialinių medijų specialistė, prekės...

Įspėja dėl sunkių eismo sąlygų: snigs beveik visoje šalyje, kai kur – ypač pavojinga (3)

Ketvirtadienio naktį, vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose pasnyguriuos. Ten eismo sąlygos bus...

Paskutinį bilietą nugvelbė „Atletico“, Neymaras su PSG surengė šou Paryžiuje (1570)

Vėlų trečiadienio vakarą pasibaigė UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapas –...

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (324)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (153)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Atsisveikinkite su laidais: spėjama, kad „Apple“ išleis „iPhone“ modelį, neturintį jokių lizdų (39)

Žymus „Apple“ analitikas Ming-Chi Kuo sudarė naujus tyrimų užrašus, kuriuose aprašomos...

Orijaus kelionės. Turtuolių dangoraižis virto landyne: norėdami čia vykti pasisamdykite apsauginį (18)

Pietų Afrikos Respublikoje keliavęs Orijus Gasanovas apsilankė aukščiausiame dangoraižyje visame...

Eglė Juozėnaitė

Filosofas apie gyvenimo prasmės paieškas: tai ne karjera, didelė alga ir net ne šeima

Bet kuris iš mūsų gali labai daug ką. Gali pasikeisti iš visiško lūzerio į absoliutų...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (109)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...