Kėdainiuose jau ketvirti metai veikia vienintelė tokio tipo Lietuvoje neformaliojo švietimo įstaiga, pavadinta „Sėkmės ir lyderystės mokykla“, kurią tiek idėjomis, tiek ir finansiškai remia koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė, verslininkė Jolanta Blažytė. Čia, į Kėdainių „Šviesiosios“ gimnaziją, susirenka 129 mokiniai iš Kėdainių rajono gimnazijų ir progimnazijų.
Renginio akimirka
Renginio akimirka
© Organizatorių nuotr.

Mokiniai supažindinami su įvairiomis greito įsiminimo ir greitojo skaitymo, teksto suvokimo technikomis. Tobulinami kūno kalbos ir viešojo kalbėjimo įgūdžiai. Didelis dėmesys skiriamas savęs ir aplinkinių pažinimui, savanorystės įgūdžių ir vertybinių nuostatų formavimui, mokėjimui inicijuoti ir prisiimti atsakomybę.

Sėkmingi projektai tęsiami

Įgyvendinus 4 etapų praktinę edukacinę tikslų siekimo programą „AŠ GALIU“, „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ moksleiviai toliau tobulina savo lyderystės gebėjimus ir išvyko į trijų dienų patyriminę stovyklą Latvijoje. Čia su jais bendravo lektoriai, kurie yra labai gerai vertinami Latvijoje ir nuolat dirba su jaunimu. Kiekvienas jų atstovauja tam tikrai krypčiai ir temai, kuria pasidalino su jaunimu.

„Šiuo išvažiuojamuoju renginiu pradėtas įgyvendinti programos ,,Aš galiu“ tęsinys ,,Aš galiu 2“. Išvyka į Latviją suteikė galimybę klausytis lektorių iš Latvijos paskaitų lyderystės, tikslų formavimo, jų siekimo ir įgyvendinimo temomis. Sudaryta galimybė tobulinti anglų kalbą, nes visos paskaitos vyko anglų kalba ir džiugu, kad mokiniai (net ir septintokai) suprato lektorius, o atsiradus sunkumams, jiems padėjo vyresni draugai. Programa buvo įgyvendinama atostogų metu, todėl buvo keliami uždaviniai susipažinti su kaimyninės šalies kultūra, papročiais, maistu.

Violeta Liutkienė
Violeta Liutkienė
© Organizatorių nuotr.

Vakare vaikai su mentoriais apibendrindavo dienos įvykius, netgi ilsėdamiesi prie jūros, jie tęsdavo programos užduotį. Patenkinti ketvirtus metus besimokančių mokinių poreikius yra sunku, nes per tuos metus jie girdėjo labai daug lektorių, labai daug ko sužinojo ir jų programa jau yra besibaigianti. 1,2,3 metus besimokantiems mokiniams veikla tiek mokykloje, tiek veikla išorinėse edukacinėse erdvėse yra įdomi, ir didelė dalis mokinių praktiškai nepraleidžia užsiėmimų. Stovyklos mokiniams organizuojamos atostogų metu ir yra tos pačios ugdymo programos sudėtinė dalis tik kitoje erdvėje. Išvažiavimas iš namų ir stovyklavimas ugdymo procesui suteikia dar daugiau žavesio ir labai gaila, kad organizuojant formalųjį ugdymą, taip dirbti nėra galimybių“ – po išvykos pasakojo Kėdainių „Šviesiosios“ gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.

Jaudinančios emocijos ir išgyvenimai

„Autobusas sustojo automobilių stovėjimo aikštelėje prie „Šviesiosios“ gimnazijos, toje pačioje aikštelėje, iš kurios ir išvykome į trijų dienų jaunimo lyderystės įgūdžių ugdymo stovyklą „Aš galiu 2“, esančią Latvijoje. Per autobuso langą pamatau savo tėtį ir galvoje ima suktis klausimai: Ko išmokau? Ką sužinojau? Kas mane nustebino? Kas patiko? Kas...? Tai klausimai, kurių būtinai paklaus tėtis ir mama...„Aš išmokau labiau pasitikėti savimi, nugalėjau baimę užkalbinti nepažįstamą man žmogų, išmokau komandinio darbo, supratau, ką reiškia „išeiti iš komforto zonos“, – greitai sudėlioju galvoje atsakymus.

O visų šių dalykų mokymasis prasidėjo tik įsėdus į autobusą, kai gavome pirmąsias užduotis. Autobuse mums reikėjo susėsti komandomis, kurias suformavo stovyklos vadovai – mentoriai. Tai buvo man, manau, ir kiekvienam, mažai pažįstami žmonės. Teko susipažinti, kalbėti ir susikalbėti, nes turėjome atlikti komandines užduotis.
Rygą pasiekėme jau daugiau mažiau pažindami vienas kitą. Ir tai buvo mums tik į naudą, nes, gavus naują užduotį, reikėjo ne tik „atgaminti“ visas savo anglų kalbos žinias, bet ir gebėti greitai priimti sprendimus, suktis iš susidariusios padėties. Mums teko pagalbos prašyti praeivių, Rygos gyventojų, ir netgi Latvijos Parlamento apsaugininkų. Buvome patenkinti, nors ir ne visus Rygos senamiesčio objektus, nurodytus užduotyse, mums pavyko surasti, bet mes jau buvome komanda. O tai ir buvo svarbiausia mūsų užduotis.

Emilė Stadalnykaitė
Emilė Stadalnykaitė
© Organizatorių nuotr.

Antroji stovyklos diena prasidėjo paskaita „Kaip tapti geresne savęs versija?“. Vėliau žaidėme komandinius žaidimus, kūrėme įvairias strategijas, atlikome užduotis. Antrąją dienos dalį praleidome su Rygos improvizacijos mokytojais, kurie mus „išvedė iš komforto zonos“, mokė įveikti baimes, ugdytis didesnį pasitikėjimą savimi.

Paskutinę stovyklos dieną praleidome Siguldoje, mano nuomone, viename gražiausių Latvijos miestų. Aplankėme Siguldos pilį, uolas, pasivaikščiojome po miestą, sukomės panoraminiu ratu.
Autobusui pajudėjus namų link, buvome pavargę, bet kupini naujų žinių ir įgūdžių. Ši stovykla mums leido suprasti, kad viskas nėra taip sudėtinga – reikia tik būti savimi, su visais privalumais ir trūkumais, reikia nebijoti klysti, tai nėra silpnybės, o žmogiškumo ženklas.

Tokios buvo mūsų, „Sėkmės ir lyderystės“ mokyklos mokinių pavasario atostogos. Šioje mokykloje mums duodama galimybė mokytis išsikelti ir kryptingai siekti savo tikslų, įveikti baimes, ugdytis didesnį pasitikėjimą savimi, formuoti naudingus įpročius ir leisti sau būti savimi. Kai mes galime geriau pažinti save, mes turime galimybę mokytis tų dalykų, kurių negauname įprastoje mokykloje“ – potyriais dalijosi „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ mokinė Emilė Stadalnykaitė.

Padėka - verslininkei

Jolanta Blažytė
Jolanta Blažytė
© Organizatorių nuotr.


Viena iš mokinių Austėja Šilkaitytė taip pat neslėpė savo susižavėjimo unikaliais mokslais. „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ dėka mes turime galimybę keistis. Jei ne ši mokykla, tikriausiai nebūčiau išdrįsusi dalyvauti daugelyje konkursų, nebūtų tokio noro užsiimti mėgstama veikla – fotografija. Ši mokykla, nors, manau, būtų teisingiau ją vadinti antraisiais namais, suteikia visiems galimybę tapti lyderiais. Mes galime keliauti, džiaugtis ir tobulinti emocinį išsilavinimą. Visi drauge mes esame viena didelė šeima – komanda. Žinoma, nieko panašaus nebūtų, jei mūsų nepalaikytų ir mumis nesirūpintų verslininkė Jolanta Blažytė. Džiugu, kad ji padeda „Sėkmės ir lyderystės mokykloje“ ugdyti jaunus žmones. Mintyse kirba daugybė gražių žodžių jai, tačiau labiausiai noriu padėkoti už galimybę tapti lydere, kuri nebijo rizikuoti ir klysti.

Užsakymo nr.: PT_77785799

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dr. Vytas Naudužas, Dr. Kęstutis Paulavičius: antžeminių lošimų likimas – Valstybės institucijų rankose (2)

Bankrotas negalimas veikimas. Kokia smulkmė tas kablelis! Bet būtent jis keičia reikalus.

Prisijungimas prie centralizuotos nuotekų šalinimo sistemos – nauda ir gyventojams, ir gamtai (20)

Naudodamiesi patogumais namuose dažnai net nesusimąstome, kad iš praustuvių ištekantis vanduo...

„Dr. Oetker“ Tvarumo politikos projektai jau vykdomi pilnu tempu (1)

„Dr. Oetker“ visada prisiėmė atsakomybę ir tvarius veiksmus mato kaip savo įmonės DNR dalį....

Diskusijų programos, skirtos 2021 m. balandžio 11 d. naujiems Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams, antroji laida (3)

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose kandidatuoja Jurgis Baublys,...

Diskusijų programos, skirtos 2021 m. balandžio 11 d. naujiems Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams, pirmoji laida (6)

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose kandidatuoja Jurgis Baublys,...

Top naujienos

Naujausi reitingai rodo, kad medaus mėnuo baigiasi – žengiame į naują periodą   (129)

Medaus mėnuo didžiausiai valdančiajai partijai, Tėvynės sąjungai -Lietuvos krikščionims...

Dalinama parama darbuotojų testavimo nepaspartino: verslas randa pigesnių būdų (2)

Nuo kovo 29 d. „Invega“ priima verslo paraiškas dėl kompensacijų už darbuotojų testavimą....

The Economist | D+

„AstraZeneca“ kraujo krešulių istorija: ėmus atidžiau tirti šiuos atvejus, paaiškėjo kai kas neįprasto

Anglijos vyriausiasis patarėjas sveikatos klausimais Chrisas Witty puikiai prisimena įtemptą 2020...

Muzikos prodiuseris Tyla: kultūros sektorius turi veikimo planą, bet niekas mūsų nesiklauso (18)

Prekybos centrams taip ir neatvėrus durų, toliau nuo karantininių draudimų kenčia ir kultūros...

Pavasarinės salotos: penki auksiniai ingredientai, už kuriuos organizmas padėkos

Sveika ir skanu – pripažinkime, ne visada pavyksta suderinti. Visgi, žinant kelias mitybos...

Dvigubu dubliu pasižymėjęs Sabonis su kompanija nesustabdė įkaitusio George'o ir „Clippers“

Paulo George'o vedamos Los Andželo „Clippers“ (38-18) ekipos nesustabdė ir Indianos...

Turtingoje Europos šiaurėje NT rinka muša rekordus: kainos vis kyla (9)

Šiaurės Europos nekilnojamojo turto rinka yra karštesnė nei bet kada, nes vis daugiau užsienio...

Siekiant atverti veiklas, Vyriausybė svarstys galimybių paso įteisinimą (26)

Vyriausybė trečiadienį turėtų svarstyti, ar įteisinti vadinamąjį galimybių pasą, kuris...

Sindromas, po kurio atsistatyti gali prireikti net ir penkerių metų: Lietuvos darbuotojų būklė – ties pavojinga riba trys požymiai, kad metas susirūpinti savo savijauta (1)

Praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje Žmogaus studijų centro atlikti Lietuvos...

Petras Gražulis nuvylė Birutę Navickaitę: atvykti į dukters gimtadienį „neapsimokėjo“, o pašokinėti noro buvo (51)

Kol Lietuvoje aptarinėjamas naujas Petro Gražulio išsišokimas, politiko vaiko mama Birutė...