Norint pasijausti kaip Marse ar Mėnulyje, visai nebūtina užsisakyti kelionės į kosmosą. Ventos regioninis parkas, įsikūręs palei Ventos upę, turtingas savo geologija, o Akmenės rajone yra nemažai karjerų, kurie itin primena tolimų planetų paviršių.
Jurakalnio atragis
© V. Tokarevos nuotr.

Didieji nuotykių ieškotojai, jau šį savaitgalį galės patys tuo įsitikinti – organizuojamas pirmasis žygis pėsčiomis Akmenės rajono karjerais.

Neeilinė galimybė

Pasivaikščioti karjerais – ne taip jau paprasta. Dėl saugumo į eksploatuojamus karjerus ekskursijos neorganizuojamos, todėl šio savaitgalio renginys – viena iš nedaugelio progų aplankyti didžiausią Lietuvoje aktyviai eksploatuojamą Karpėnų karjerą. Nuvykę pamatysite nuo 40 metrų aukščio šlaitų atsiveriančius ir akimi neaprėpiamus horizontus, priverčiančius pasijusti tarsi kosminėje odisėjoje.

Žygyje maršrutą siūloma rinktis pagal ištvermę ir pomėgius: 15 km, 25 km ar ilgiausią – net 45 km. Žygeiviai, pasirinkę ilgiausią maršrutą, apžiūrės ne tik Karpėnų, o taip pat Menčių ir Alkiškių karjerus, neaplenkiant gaivinančių ežero pramogų. Daugiau informacijos apie tai galite rasti interneto svetainėje.

Jei visgi nesate žygeivis, Ventos regioninis parkas pasiūlys ir kitų pramogų, o apie parko gamtos vertybes jus mielai pakonsultuos jo darbuotojai, kuriuos rasite lankytojų centre, Ventos g. 30A, Venta, Akmenės rajono savivaldybė, arba užsukę į parko interneto svetainę.

Dinozaurų pėdsakais

Ventos regioninis parkas išskirtinis ir tuo, kad čia išlikę Jūros periodo gyvūnų, tarp jų ir dinozaurų, liekanų. Vaikų ir suaugusiųjų smalsumą patenkins ir į daugelį klausimų apie išlikusią istoriją atsakys modernus lankytojų centras, kuriame įrengta speciali ekspozicijų salė su dinozaurų laikus menančiais eksponatais. Pasivaikščioję po ekspoziciją pamatysite įvairiausių fosilijų: nuo įspūdingų susuktų kiaukutų iki kalmarų protėvių kiautų.

Lankytojų centre pasitinka dinozaurai
Lankytojų centre pasitinka dinozaurai
© Rytis Šeškaitis

Lankytojų centras, kurio įrengimui buvo skirta virš 860 tūkst. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų, įdomus bet kokio amžiaus lankytojui, nes yra šiuolaikiškas ir modernus. Daugelis užtrunka prie įdomių informacinių terminalų, interaktyvių stendų. Ekspozicijų salėje atkuriami gamtos garsai, tad galima pasijusti taip, lyg laiko mašina būtų nukėlusi milijonus metų atgal.

Ventos regioninio parko darbuotojai, jau sumąstė kaip dar nustebinti lankytojus. Planuojama, kad pagal Europos Sąjungos 2014–2020 m. investicijų veiksmų programą įrenginėjant Papilės II piliakalnį, bus rekonstruojama ir Papilės atodanga. Joje ketinama formuoti specialų tunelį, į kurį įėję žmonės galės pasigrožėti Jūros periodo fosilijomis.

Spirale susivijęs Jurakalnio apžvalgos bokštas – būtinas aplankyti

Netoli vieno iš seniausių ir gražiausių Žemaitijos miestelių – Papilės – stūkso 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas, kuris yra bene lankomiausias objektas rajone. 2015 metais atidarytas apžvalgos bokštas įrengtas panaudojant Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšas. Jo statybai skirta virš 170 tūkst. eurų.

Pakilus į patį Jurakalnio apžvalgos bokšto viršų atsiveria kerintis vaizdas į Žemaičių apdainuotos upės Ventos vingius, Papilės miestelį, Daubiškių kaimą, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį, Papilės piliakalnius ir visą šį grožį aprėpiantį Ventos kraštovaizdžio draustinį.

Jurakalnio apžvalgos bokštas - vienas lankomiausių objektų
Jurakalnio apžvalgos bokštas - vienas lankomiausių objektų
© Ventės regioninio parko direkcijos nuotr.

Nuvykę į apžvalgos bokštą neaplenkite Jurakalnyje įrengto pažintinio tako. Juo eidami nueisite iki riedulių ekspozicijos, Simono Daukanto muziejaus. Ir nepraleiskite progos pamatyti 150 metų senumo penkiolikakamienės liepos. Dar 1960 m. liepa paskelbta gamtos paminklu. Šiuo metu yra išlikę 13 augančių kamienų ir vienas nusviręs. Galbūt dėl to žmonės ją vadina „Dvylika brolių“.

Dėka Europos Sąjungos fondų investicijų, Ventos regioninis parkas ir toliau gražinsis ir siūlys lankytojams naujas pramogas. Viekšnių mieste planuojama įrengti Kalupio pažintinį taką, vingiuojantį palei Kalupio upelį iki pat Ventos upės. Juo keliaujant pamatysite vandens malūnus, pasigrožėsite parko upėmis ir sužinosite, kokia visgi didelė vandens reikšmė mūsų Žemei. Taip pat planuojama sutvarkyti Purvių atodangą – bus įrengti nauji laiptai ir sutvarkyta apžvalgos aikštelė.

Į savo vasaros kelionių planą būtinai įtraukite Ventos regioninį parką – čia patiks ir dideliam, ir mažam.

www.am.lt

www.esinvesticijos.lt

Europos Socialinis fondas.

Užsakymo nr.: PT_75332327

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Negalėjo patikėti, kad tai lietuviškas kaimas: ten žmonės jachtom plaukioja (26)

Jeigu šią vasarą dar nespėjote pakeliauti ir atrasti kažko ypatingo – DELFI Kelionių...

Amerikoje ir Vokietijoje įsijungė panikos režimas: ką dabar daryti su savo pinigais (232)

Kai Vokietija nusičiaudi, Europa suserga, o kai nusičiaudi Jungtinės Valstijos , suserga visas...

Nuostabūs lietuvių pasirodymai Singapūre: Rapšys iškovojo aukso, Šidlauskas – sidabro medalius (11)

Fantastišką pasirodymą FINA pasaulio plaukimo taurės trečiajame etape tęsia abu Lietuvos...

Direktorius su BMW pajūryje leistiną greitį viršijo dvigubai – 180 km/val. (145)

Šį savaitgalį, kai Karklėje vyksta didelis muzikos festivalis, pajūryje dirba ir iš Vilniaus...

Įspėjimas tėvams: vaikų elgesio sutrikimas, kuris ateityje gali tapti rimtos priklausomybės priežastimi

Tokius vaikus atsisako saugoti auklės, mokyklose jie gauna daugiau kritikos nei kiti bendraamžiai, o...

Nelaimė lietuvių pamėgtoje Odesoje: įsiplieskė gaisras, aukų daugėja (7)

Ukrainos pietiniame Odesos uostamiestyje devyni žmonės žuvo ir dar 10 buvo sužeisti per...

Unikalų „Lotus“ kaunietis savo garaže konstravo šešerius metus (3)

„Užsieniečiai puristai smerkia, nes yra dingusi pakankamai reto automobilio autentika, o Lietuvoje...

Sodininkai kyla į kovą: kodėl galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus (39)

„Jiems galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus“, – nusivylusi ištarė Salomėja...

Romas Sadauskas – Kvietkevičius. Prezidentui naudinga leisti „valstiečiams“ likti valdžioje iki kadencijos pabaigos (101)

Žolinės savaitę naujojo derliaus Vyriausybė dar nepašventinta, o senosios jau beveik nebėra, bet...

Bendraudama su Meghan Markle karalienė Elizabeth nenori pakartoti svarbios praeities klaidos (2)

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II leido aiškiai suprasti, kad į karališkąją...