Lietuvių įkurtas finansinių technologijų (FinTech) startuolis „Bankera“ pristatė pirmąją savo elektroninės piniginės versiją ir pasiūlė mokėjimų paslaugas privatiems klientams. Paprastą paslaugų planą pasirinkę privatūs klientai nemokamai vykdys SEPA mokėjimus, jiems taip pat nebus taikomi IBAN mokėjimo sąskaitos eurais atidarymo bei mėnesiniai aptarnavimo mokesčiai. „Bankeros“ elektroninėje piniginėje nemokamai atsidaryti sąskaitą bei atlikti klientų tapatybės nustatymo procesą galima nuotoliniu būdu, pasitelkiant skaitmenines technologijas.
Bankera nuotr.
Bankera nuotr.

„Savo paslaugas pirmiausia pasiūlydami privatiems asmenims, norime parodyti, kad Lietuvos FinTech centro ambicija gali duoti tiesioginę naudą vartotojams, kuriems prieinamos ir patogios finansinės paslaugos yra vis aktualesnės“, – teigia „Bankera“ bendraįkūrėjas Vytautas Karalevičius.

„Džiaugiamės, kad „Infobalt“ asociacijos narė žengia į šalies vartotojų rinką ir planuoja plėtrą joje. Šios naujos „Bankera“ paslaugos – akivaizdus įrodymas, kad palanki reguliacinė aplinka finansinių technologijų naujovėms vystyti atneša tiesioginę naudą Lietuvos gyventojams – didina paslaugų ir tiekėjų įvairovę, gerina konkurencingumą“, – sako Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacijos „Infobalt“ finansinių technologijų vadovas Paulius Tarbūnas.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus Kęstučio Šetkaus teigimu, lietuvių sukurti FinTech sprendimai neabejotinai prisidės prie Lietuvos, kaip FinTech centro garsinimo visame pasaulyje.

„Itin džiugu, kad Lietuva per tokį trumpą laiką demonstruoja lyderystę FinTech srityje pasauliniu lygiu. FinTech sektoriaus plėtra pripažįstama kaip prioritetinė, tad svarbu ir toliau tęsti sklandų tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šios industrijos plėtros, ypač daug dėmesio skirdami pagalbai inovatyviems startuoliams ir pažangioms įmonėms“, – sako MITA direktorius K. Šetkus.

„Bankeros“ elektroninės piniginės paslaugos netrukus bus prieinamos ir verslui. Artimiausiu metu „Bankera“ planuoja teikti verslo sąskaitų, įmokų surinkimo internetu paslaugas. Privatiems bei verslo klientams taip pat planuojama siūlyti mokėjimų korteles. Kasdienių finansinių operacijų valdymą visi „Bankera“ klientai taip pat galės vykdyti per šiuo metu dar kuriamą mobiliąją aplikaciją, kuri bus prieinama Android bei iOS platformose.

Anot V. Karalevičiaus, iš panašių Europoje ir Lietuvoje jau veikiančių sprendimų, „Bankera“ išsiskirs gyvu klientų aptarnavimu, kuris padės operatyviau ir kokybiškiau spręsti iškylančius klausimus nuotoliniu būdu.

„Mūsų sukaupta patirtis kituose FinTech projektuose leidžia teigti, kad finansinių paslaugų versle svarbiausias yra klientų pasitikėjimas, kurį labiausiai lemia geras aptarnavimas. Todėl nusprendėme į jį investuoti, užtikrindami, kad kiekvienas klientas galėtų jaustis ramiau, žinodamas, jog turi galimybę neišėjęs iš namų 24 valandas per parą gauti kokybišką pagalbą iš kitoje ekrano pusėje esančio žmogus“, – tvirtina „Bankera“ bendraįkūrėjas.

Pristačiusi elektroninę piniginę, „Bankeros“ komanda žada plėtoti šį sprendimą ir jo pagrindu realizuoti kitas inovatyvias idėjas. Visiems klientams „Bankera“ savo platformoje ilgainiui pasiūlys papildomas funkcijas: mokėjimų inicijavimą, mokėjimus pagal gavėjo telefono numerį ar elektroninį paštą, automatizuotą pinigų atidėjimą taupymui. Šiais metais „Bankeros“ klientai taip pat turės galimybę atsidaryti daugiavaliutę sąskaitą ir vykdyti valiutos keitimus itin palankiais kursais.

Registruotis ir naudotis „Bankera“ elektronine pinigine galima adresu bankera.com.

„Bankera“ – jau daugiau nei kelerius metus veikianti FinTech įmones vienijanti ekosistema, kurią įkūrė trys jauni verslininkai iš Lietuvos: Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius ir Justas Dobiliauskas. „Bankeros” finansinių ir susijusių paslaugų ekosistemos įmonėse dirba per 100 žmonių komanda, kuri toliau plečiama, kuriant naujas darbo vietas Lietuvoje.

„Bankeros“ elektroninės piniginės ir kitas susijusias paslaugas teikia įmonė „Era Finance Ltd.“, kuri yra Lietuvos banko patvirtintas licencijuotos elektroninių pinigų įstaigos „Pervesk“ tarpininkas, veikiantis jos vardu. „Pervesk“ aptarnaus „Bankeros“ klientų sąskaitas, vykdys klientų tapatybės nustatymą, tikrinimą, atliks klientų rizikos vertinimą bei kitas procedūras. Visų „Pervesk“ klientų lėšų saugumas užtikrinamas griežtai laikantis įstatymų.

„Bankeros” kuriami inovatyvūs mokėjimų sprendimai jau sulaukė nemažai dėmesio tarptautinėje rinkoje. Visai neseniai „Bankera“ buvo minima pasaulyje pirmaujančių novatorių reitinge „2019 Fintech100: Leading Global FinTech innovators“, kurį sudarė ir paskelbė verslo konsultacijų bendrovė KPMG kartu su rizikos kapitalo investicijų fondu „H2 Ventures“. Reitinge pristatomos pažangiausios FinTech sektoriaus įmonės iš 29 pasaulio valstybių, o „Bankera“ šiuometiniame sąraše yra vienintelis Lietuvai atstovaujantis startuolis, užimantis 42 vietą.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.3750

Lietuvos gyventojai palaiko daugiabučių modernizaciją

Daugelis šalies gyventojų norėtų modernizuoti savo daugiabutį, nes mano, kad renovacija...

A. Kriščiūnas: „Savo mamai per Kalėdas dovanosiu žinias, ne daiktus“

Nenumaldomai artėja gruodis, kuomet visiems galvas susuks kalėdinių dovanų paieškos artimiesiems...

Kokia sėkmingai su Kinijos ir Vokietijos gamintojais konkuruojančios įmonės paslaptis? (2)

Prieš 91-erius metus nuo žemės ūkio ir skalbimo mašinų gamybos pradėjusi įmonė išaugo iki...

Verslo pradžios istorija: užgimė neradus, kas galėtų suvirinti vartus (4)

Vartai į verslininko Rimanto PurOno namus, galima sakyti - lemtingi. Galbūt ir iki šiandien jie...

Šilumos kaina Kaune – vėl mažiausia tarp Lietuvos miestų (15)

Šilumos kainoms Kaune pasiekus rekordines žemumas, miesto meras Visvaldas Matijošaitis...

Top naujienos

Naujausi duomenys: patvirtinti 2339 nauji atvejai, 22 asmenys mirė (411)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2339 koronaviruso atvejai . Nuo viruso mirė 22 asmenys.

Ant Nausėdos stalo tikrai sudėtinga ministrų dėlionė: kai kurios kandidatūros – tikras galvos skausmas (603)

Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo komanda pradėjo išsamiai nagrinėti kandidatus į ministrus....

Butų nuomos kainų pokyčiai – galvosūkis ir patiems ekspertams: nesutaria, kas lėmė tokias sumas (176)

Pavasarį kritusios būsto nuomos kainos per vasarą ne tik stabilizavosi, bet dar ir, palyginti su...

Paulius Gritėnas. Mus žudo nebe virusas, o cinizmas (63)

Kuo koronaviruso laikai skiriasi nuo istorinių maro epidemijų? Modernusis mokslas per kelis...

„Juodasis penktadienis“: kodėl prekybininkai taiko tokias dideles nuolaidas? (25)

„ Juodasis penktadienis “ Vakaruose laikomas svarbiausia apsipirkimų diena metuose. Nors...

Karbauskis: valdantieji daro spaudimą prezidentui, apie kokį mes net nedrįsome pagalvoti (416)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia...

Raimundas Ereminas | D+ nariams

Geri darbai gamtai. Sodiname medelį

Kada jei ne dabar sodinti medelį? Pasodinkime medelį visiems. Bet... Ar taip daroma? Ką žmonės...

Vidurio Lietuvoje klajoja meška: medžiotojai dalijasi įrodymais (19)

Raseinių r. medžiotojai rado meškos pėdsakus. Kaip informuoja agroeta.lt, pėdsakai buvo rasti per...

Atsakingo požiūrio apdovanojimai. Lietuvos verslas dalijasi gėriu su kultūros ir meno pasauliu (11)

Atsakingo požiūrio apdovanojimai skirti paminėti Lietuvos verslo pasaulio geradarius, kurie...