Nuolatinis darbuotojų kvalifikacijos lygio kėlimas yra viena iš prioritetinių Europos Sąjungos krypčių. Įmonės, prisidedančios prie nuolatinio darbuotojų mokymo, yra laikomos ne tik pranašesnėmis, tačiau ir sugebančiomis užtikrinti, kad visapusiškai bus patenkinti tiek įmonės, tiek ir klientų poreikiai. Kvalifikuoti darbuotojai yra laikomi pažangios įmonės standartu, todėl vis daugiau įmonių vadovų investuoja į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei kvalifikacijos kėlimą.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Slapto pirkėjo tyrimų agentūroje „SeeNext“ dirba daugiau nei 600 slaptų pirkėjų. Darbas tokioje agentūroje reikalauja specialių žinių, nuolatinio tobulėjimo bei mokėjimo prisitaikyti prie tam tikrų situacijų, todėl 2019 metais įmonė nusprendė pasinaudoti Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų investicijomis ir įgyvendinti projektą „Kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“.

Pasak „SeeNext“ vadovo Daliaus Beginsko, įmonės tikslas visuomet buvo teikti kokybiškas paslaugas, o tai užtikrinti padeda nuolatinis darbuotojų mokymasis ir tobulėjimas darbo vietoje.

Mokymai nėra vien informacijos išklausymas

Vietoje nestovintis, tobulėjantis įmonės darbuotojas padeda užtikrinti ne tik įmonės pažangumą rinkoje, tačiau ir lengvesnę bei sklandesnę įmonės komunikaciją su klientais. Įmonės „SeeNext“ vadovas D. Beginskas teigia, kad visi darbuotojai turi žinoti, kaip veikia įmonė ir ką atsakyti į jį besikreipiančiam klientui.

„Be mokymų kokybiškų paslaugų nebus. Reiktų prisiminti, kad tikri mokymai įvyksta tada, kai nepalieki žmogaus vieną kartą išdėstęs medžiagą ir niekada prie to daugiau nesugrįžęs. Tai, kas yra pasakyta, darbuotojas turi įsiminti, praktiškai panaudoti, o vėliau – atsakyti, kaip ir kur tai panaudojo ir kiek tai jam padėjo darbe. Todėl mes savo paslaugų kokybę keliame pastoviai. Šiandien gyvenimas juda taip, kad susiduriame su labai daug informacijos ir naujovių, tad negalime nuo jų atsilikti,“ – teigia D. Beginskas.

Įmonė taiko daug mokymosi ir tobulėjimo metodų. Vienas jų yra apjungti tai, kas buvo ką tik sužinota, su tuo, kas buvo išklausyta prieš kurį laiką. Tokios užduotys skatina ne tik geresnį informacijos įsisavinimą, bet ir neleidžia naujiems mokymams užgožti jau kažkada girdėtų patarimų bei faktų.

Temų įvairovė – praktinė būtinybė

Anot įmonės vadovo, „SeeNext“ kreipia dėmesį į įvairiapusišką darbuotojų paruošimą, kuris užtikrina, kad darbuotojai, esant reikalui, sugebės priimti tinkamus sprendimus ir atitinkamai reaguoti į susidariusią situaciją: „Pirmas dalykas dirbant su slapto pirkėjo tyrimais ir apklausomis yra duomenų apdorojimo specifika – to mes mokomės pas statistikos specialistus, akademikus. Sekančiu žingsniu mokomės klientų aptarnavimo, psichologinių niuansų, subtilybių, kaip dirbti su klientais. Taip pat tobuliname save darbui su slaptais pirkėjais, kad jie atitinkamai atliktų užduotį,“ – pasakoja pašnekovas.

Tobulėjimas kelia darbuotojų motyvaciją

Lietuvoje vis dažniau galime sutikti įmonių vadovų, kurie mano, kad darbuotojų kvalifikacijos kėlimas ir tobulėjimas darbo vietoje yra kryptingos ir tikslingos investicijos, kurios ne tik gerina įmonės reputaciją rinkoje, tačiau ir suteikia daugiau pasitikėjimo ir motyvacijos patiems darbuotojams.

„Natūralu, kad kai kurie darbuotojai į įvairius mokymus žvelgia įtariai ir klausia, kam to reikia ir kada to prireiks, tačiau galiausiai darbuotojai įsitraukia į mokymus, kryptingai tobulėja, o rezultatai džiugina ir juos pačius. Vidinės motyvacijos suteikia ir tai, kad darbuotojas pats gali priimti teisingus sprendimus ir nereikia klausti vadovo, kaip ir ką padaryti,“ – teigia D. Beginskas.

Taip pat itin svarbus ir vadovų vaidmuo mokymų procese – svarbu yra skirti laiko ir konkrečiai kiekvienam besimokančiam atsakyti į rūpimus klausimus ir dvejones. D. Beginskas pasakoja, kad mokymų rezultatus būtina įvertinti, o tam labiausiai tinka individualių rezultatų stebėsena. Jei užduotis darbuotojas įvykdo per gerokai trumpesnį laiką, tai rodo ne tik mokymų naudą, bet ir darbuotojo norą tobulėti. D. Beginsko manymu, darbuotojų pažanga rodo motyvaciją, o motyvacija leidžia suprasti, kad darbuotojas darbo vietoje jaučiasi savas ir laukiamas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal 9 veiksmų programos prioritetą „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 2014 – 2020 m. periodu viso administravo 8 priemones. Pagal šį prioritetą šiuo metu iš viso yra įgyvendinami 959 projektai už 64,9 mln. Eur ES investicijų, iš jų baigti 234 projektai už 10,4 mln. Eur ES investicijų. ES investicijų dėka buvo keliama darbuotojų kvalifikacija pameistrystės, ,,kompetencijų vaučerio“ sistemos formomis, organizuoti mokymai, skirti sektorinėms kompetencijoms ugdyti, darbuotojai buvo ugdomi užsienio Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimo (MTEPI) centruose ar MTEPI veiklas vykdančiose užsienio įmonėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis. 

Užsakymo nr.: PT_84774089

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Naujieji „iPad“ ir „iPad mini“ jau Lietuvoje: kuo jie nustebins? (4)

Šiandien Lietuvoje prasideda oficiali naujųjų „ iPad “ planšetinių kompiuterių prekyba. Iš...

Baltijos jūra – raktas į regiono valstybių gerbūvį (2)

Kasmetinis ES Baltijos jūros regiono strategijos forumas, kuris vyks rugsėjo 27 – spalio 1 d.,...

Mokslų daktarė įsitikinusi – jei atsisakysite šių maisto produktų, svoris kris be pastangų (36)

Biomedicinos mokslų daktarė, docentė Sandrija Čapkauskienė pasakoja, kurie produktai svorį...

Smulkiųjų ūkių savininkai skatinami bendradarbiauti (10)

Ieškodami verslo plėtros galimybių, smulkiųjų ūkių savininkai vis dažniau kooperuojasi bendrai...

Lietuvoje atidarytas kompetencijų centras „Blockchain Lithuania“ (1)

Rugsėjo 16-ąją Vilniuje įvyko blokų grandinių (angl. blockchain ) kompetencijų centro...

Top naujienos

Analitikai su nerimu stebi įvykius Vokietijoje: šis scenarijus Europai pridarytų daug bėdos (190)

Labai tikėtina, kad po šį sekmadienį vykstančių rinkimų į Vokietijos parlamentą bus...

Raminta Rakauskė | D+

Metalo supirkinėtojai tokių kainų nebuvo matę nuo 2009-ųjų: gyventojai nešė viską, ką galėjo

Kol dalies pramoninių metalų kainos po truputį sminga žemyn, kai kurių vis dar skaičiuoja...

Liūdnos žinios: Kaune kovojama dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės Kauno klinikų reanimacijoje gydomi du vaikai (837)

Medikų nerimas auga: reanimacijoje vis daugiau koronavirusu sergančių vaikų. LNK žinios praneša,...

Plakatą Nausėdai JAV iškėlusi lietuvė: mūsų yra visame pasaulyje (853)

Plakatą „Nausėda yra homofobas“ iškėlusi mergina yra lietuvė Eglė Malinauskaitė . 21 metus...

Orai: nauja savaitė atneš permainų (1)

Praslinkus aktyviam Atlanto ciklonui, šeštadienį nuo Skandinavijos priartės naujas žemo...

Brutualiu žinomos prodiuserės nužudymu kaltinamas žurnalistas išsidavė itin išsamiais įvykio aprašymais (15)

39 metų televizijos prodiuserė iš Prancūzijos Sophie Toscan du Plantier ramiame Airijos regione...

Pristatė, kaip artimiausiu metu keisis pensijos Lietuvoje: nėra viskas jau taip gerai (370)

Rugpjūčio mėnesį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pristatė, kaip...

Pats garsiausias ir paslaptingiausias klubas Berlyne: ką jie ten taip slepia? (20)

Berlynas – 100% pats išskirtiniausias miestas Europoje, turintis unikalią aurą, kurios...

Agnė Kulitaitė | D+

Agnė Kulitaitė: iki kominių pasivažinėjimų vidury dienos nueinamas labai ilgas kelias (2)

Pastarojo laiko įvykiai tik dar kartą patvirtino, jog net ir šiais neramiais laikais konstantų vis...

Gražiausia pasaulio lengvaatlete tituluojama vokietė bėgimo takelį išmainė į podiumą (71)

22 metų Alica Schmidt buvo per žingsnį nuo savo didžiausios gyvenimo svajonės, tačiau jos...