Rugsėjo 4–8 d. Kėdainiai švęs 647 –ąjį gimtadienį ir šis gimtadienis bus neeilinis – miestiečiams ruošiama itin turtinga ir turininga programa: šventėje įvyks 6 didieji koncertai, renginiu rūpinasi net 4 organizatoriai, kurie miestiečiams ruošia 7 skirtingas programas. Penkias dienas vyksiančios šventės metu kėdainiečius ir miesto svečius džiugins populiariausi muzikos atlikėjai, sporto, diskusijų, kultūriniai renginiai ir pačios įvairiausios, kiekvieno susidomėjimą pažadinsiančios veiklos!
Kėdainių miesto gimtadieniui artėjant, atskleidžiama programa - „647“
© Organizatorių nuotr.

Techninis įgyvendinimas

Vienas pagrindinių šiųmetinės šventės papuošalų – koncertų scena Didžiosios rinkos aikštėje. Organizatoriai suprojektavo netradicinę, daug sudėtingesnę, didesnių resursų pareikalausiančią, tačiau kur kas „galingesnę“ ir įmantresnę sceną, nei Kėdainiai kada matė iki šiol. Scenos šviesų dizainą kuria ir joms diriguos Showart kūrybos studijos šviesų dailininkas Elvinas Pocius, techniniais sprendimas rūpinasi technikos vadovas Gediminas Žemaitaitis.

Kruopščiai suprojektuotoje ir surinktoje muzikos šventykloje, melodingas liturgijas skaitys stipriausi ir laukiamiausi Lietuvos muzikos šventikai, tokie kaip Evelina Sašenko su Jeronimu Miliumi, kuriems gyvą muziką gros ne bet kas, o pats valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“; įmantrią sceną matuosis ir projekto „Lietuvos balsas“ žvaigždė, sėkmingai muzikinę karjerą vystanti Monika Marija; taip pat išvysite ir jaunimo dievaičius, angelus sargus bei nuolatinius jų ausų gyventojus – grupę „8 Kambarys“. Scenoje pasirodys superbalso savininkas, visada į natą pataikantis, solfedžio profesionalas Linas Adomaitis. Koncerto finalas patikėtas Lietuvos superhitų fabrikui – Sauliui Prūsaičiui!

Kėdainių miesto gimtadieniui artėjant, atskleidžiama programa - „647“
© Organizatorių nuotr.

Dar vienu šviesos šaltiniu taps Evangelikų reformatų bažnyčia, kurią nuolatos veiks įvairios vizualinės reformos: keisis spalvos, raštai, formos ir trafaretai! Šiuo unikaliu šviesos projektu norima, kad žmonės patirtų gerų emocijų bei naujų pojūčių. Ir pamatytų senuosius reikšmingus pastatus atgyjančius naujai su visa jų turtinga praeitimi. Renesanso bažnyčia skirtingai švies net tris vakarus iš eilės. Būtinai užsukite ir ne kartą!

Visą išssamią šventinių dienų programą rasite adresu: https://bit.ly/2Z9wyyV

Keturi festivaliai!

Į gimtadienio šventės programą šiemet įtraukti net keturi, skirtingų profilių festivaliai. Pirmasis – skirtas Kėdainių mažyliams – “Šeimų pasakų festivalis”. Festivalis kviečia visus vaikus pasakas kurti, jas iliustruoti ir išgirsti. Keliaudamas po Lietuvą festivalis skaičiuoja jau šeštuosius metus. Festivalis unikalus ir turiningas, nes savo veiklomis orientuojasi būtent į vaikų kūrybiškumą, vaizduotės ir fantazijos lavinimą. Festivalio programoje: pasakų kūrimas Giedriaus Arbačiausko koncertas, teatro „Lino lėlės“ spektaklis, bei daugelis kitų prasmingų veiklų.

Kėdainių miesto gimtadieniui artėjant, atskleidžiama programa - „647“
© Organizatorių nuotr.

Dar vienas gimtadienyje laukiamas festivalis – ,,Radviliada 2019“. Tai tradicinis festivalis, kurio tikslas – priminti miestui apie aukso amžių išgyvenusius Kėdainius ir lyg šių dienų išlikusias to amžiaus relikvijas, tokias kaip miesto senamiestis, architektūra, istorija. Nuo vargonų iki senovinių gitarų, nuo koncertų iki spektaklių – turtinga kultūrinė programa kiekvienam kėdainiškiui primins apie šaknį, kurios vaisiai iki šių dienų sėkmingai sirpsta!

Trečiasis – folkloro festivalis „Į vidurio Lietuvą susiėję“, bus kur kas galingesnis nei žada šis kuklus pavadinimas. Juk niekam ne paslaptis – kiekvienas folkloro ansamblis, scenoje užsidega ir sprogsta nelygu dinamitas! Barškinami būgnai, tampomi akordeonai, skraido lėkštės ir švilpia dūdelės! O ką jau kalbėti apie tai, kai iš gerklės gilumos, dar yra ir kaip reikiant užtraukiama apie kokią žalią rūtą! Tradicinės dainos, šokiai, žaidimai ir virtuvė – „Į vidurio Lietuvą susiėję“ pasiūlys viską!

Kėdainių miesto gimtadieniui artėjant, atskleidžiama programa - „647“
© Organizatorių nuotr.

Nuo rugsėjo 4 d. iki 7 d. vyks ir sporto entuziastų festivalis „Sportiška savaitė“. Programoje visa kūno kultūros enciklopedija – ir futbolas, ir viskas kas su kamuoliu, ir kovos menai (plikomis rankomis), ir joga (nėrimasis iš kailio), ir įvairiausi ratuotieji – dviračiai, paspirtukai, bėgimas kojomis, vaikščiojimas ant rankų ir net ėjimas su lazdelėmis (šiaurietiškomis).

Susitikimai su „žvaigždėmis“

Senosios bibliotekos kiemelyje prie Nevėžio upės bus įkurta jaunimo erdvė, kurioje įvyks pokalbiai su gerai pažįstamais Lietuvos pramogų pasaulio, verslo ir kultūros atstovais. Patirtimi dalinsis tokie Lietuvos padangių kūnai, kaip Indrė Stonkuvienė, kuri papasakos apie „laisvę būti savimi“, Beata Nicholson iškeps sultingą seminarą tema „Jei ne dabar, tai kada? Jei ne tu, tai kas?“, Indrė Kavaliauskaitė - Morkūnienė išduos visas paslaptis apie savo gyvenimo būdą, na o vakaro uoga – Jurgis Didžiulis, viską darys atvirkščiai - užuot šnekėjęs – dainuos, o vietoje to, kad atsakytų – pats klausinės! Pasiruoškite!

Šventinė programa, tvarkaraštis

Nuo rugsėjo 4 d., trečiadienio, prasidės Sporto ir sveikatinimo savaitė „Kėdainiai 647“.

Rugsėjo 6 d., penktadienį, 19:30 val. Didžiosios Rinkos aikštės scenoje iškilmingo šventės atidarymo metu bus įteikta garbinga Kėdainių garbės piliečio Česlovo Milošo premija, pasveikinti miesto svečiai ir užsienio partneriai. Atidarymo koncerte šventinę programą atliks valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir solistai Evelina Sašenko bei Jeronimas Milius.

Rugsėjo 6 d., penktadienį, Knypavos Rinkos ir Senosios Rinkos aikštėse nuo vidurdienio visų miestiečių ir svečių lauks atrakcijų parkai, kuriuose visų lauks didžiuliai batutai, laipynių atrakcionai iš Latvijos ir kitos pramogos.

Kėdainių miesto gimtadieniui artėjant, atskleidžiama programa - „647“
© Organizatorių nuotr.

Penktadienį daugiakultūriniame centre bus atidarytas festivalis „Radviliada 2019“. Festivalio koncertai ir meninė programa bus rodoma įvairiose erdvėse, ji truks visą šventinę savaitę.

Rugsėjo 7-ąją, šeštadienį – pagrindinę Kėdainių miesto šventės dieną pradėsime su tradicine tautodailininkų, ūkininkų muge, kuri veiks nuo 09:00 iki 17:00 val. Mugės prekeiviai visus pasitiks Didžiojoje gatvėje. Šurmulį garantuos vykstanti linijinių šokių programa, kurios šokėjai džiugins visą rytmetį. Prie šurmulio prisijungs ir BORN AGAINS MCC Kėdainių baikerių klubas su ratuotais riteriais iš kitų miestų. Baikerių kolona judės miesto gatvėmis, motociklų griausmas skelbs dienos pradžią, o visi norintys prisiliesti prie geležinio žirgo, tai galės padaryti Didžiosios Rinkos aikštėje, kur įvyks visų motociklų kolonos ekspozicija.

Nuo 12.00 val. Pasakų parke šeimas kvies „Šeimų pasakų festivalis“ kuriame netrūks vaikų ir jaunųjų atlikėjų pasirodymų, bus kuriamos ir vaidinamos pasakos, savo spektaklius–žaidimus scenoje parodys teatras „Lino lėlės“, o festivalio pabaigoje koncertuos aktorius Giedrius Arbačiauskas.

Viena iš naujienų šių metų šventėje šeštadienio dienos programoje, tai – visus šokių entuziastus subursiantis folkloro festivalis „Į vidurio Lietuvą susiėję“, kuris prasidės 13:00 val. Kėdainių kultūros centre, o finalinis šokio koncertas įvyks Didžiosios Rinkos aikštėje 14:00 val. Festivalio organizatorius, Kėdainių kultūros centras, visą šeštadienio dieną organizuos įvairias liaudiškų amatų veiklas bei pasirodymus skirtingose miesto erdvėse, tad geros nuotaikos ir pramogų užteks kiekvienam įvairaus meno gerbėjui.

Kėdainių miesto gimtadieniui artėjant, atskleidžiama programa - „647“
© Organizatorių nuotr.

Tradicijos išlieka

18:00 val. Didžiosios Rinkos aikštėje, skambant grupės „Studija“ dainoms, miestelėnai ir svečiai kviečiami į tradicija tapusias vaišes. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis visus vaišins vietoje kepamais blynais su įvairiais pagardais, o Trūskavos seniūnas Vytautas Zakaryza išvirs visų pamėgtą savo firminę sriubą. Mugės prekeiviai kvies skanauti ir įsigyti kitų gardžių vietoje pagamintų patiekalų.

Nuo 19:30 val. Didžiosios Rinkos aikštės scenoje vyks gyvo garso koncertas, kurio metu skambės Lino Adomaičio, Monikos Marijos, 8 kambario ir Sauliaus Prūsaičio dainos. 22:00 val. dangų nušvies šventinis fejerverkas, po kurio bus tęsiamas koncertas.

Šių metų šventėje – abu vakarus (penktadienį ir šeštadienį), nuo 21:00 iki 24:00 val., Rotušės kiemelyje vyks tylioji diskoteka jaunimui „Silent disco“, kurios metu kiekvienas galės klausytis sau patinkančios muzikos, nes vienu metu gros net keli didžėjai. Penktadienį diskoteka įvyks ir Didžiosios Rinkos aikštėje, kuri prasidės iš karto po pagrindinio penktadienio koncerto.

Tai tik dalis Kėdainių miesto šventės renginių, į kuriuos kviečiami visi kėdainiečiai ir miesto svečiai.

Organizatoriai kviečia vaikų kolektyvus, pavienius solistus registruotis ir savo pasirodymais praturtinti miesto šventės programą. Registracija vyksta iki rugpjūčio 31 dienos adresu info@showart.lt

Norinčius prekiauti mugėje, kviečiame registruotis elektroniniu paštu: muges@showart.lt

Šventę organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių kultūros centras, Kėdainių krašto muziejus ir kūrybos studija SHOWART.

Daugiau informacijos apie Kėdainių miesto šventės renginius rasite: https://bit.ly/2P2FRfm

Visą išssamią šventinių dienų programą rasite adresu: https://bit.ly/2Z9wyyV

Šventės rengėjai yra dėkingi didiesiems rėmėjams: AB „Lifosa“, AB „Panevėžio energija“, AB „Krekenavos agrofirma“, UAB „Helanas“ ir 75 metų jubiliejų švenčiantis „Kėdainių konservų fabrikas“.

Ir rėmėjams, kurie remia šių metų šventę: Lietuvos Kultūros taryba, AB ,,Linas Agro“, UAB „LTP Texdan“, UAB „Projektas KARMA“, UAB ,,Ukmergės versmė“, UAB ,,Kėdainių melioracija“, UAB ,,Kedmela“, UAB „Kėdainių krovimo aikštelė“, AB „Kauno tiltai“, UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „Daumantai LT“, S. Savicko degalinių tinklas, UAB „Linėja“, Kėdainių rajono vartotojų koperatyvas, UAB „Takada“, AB „K2LT“, Indrė ir Viktoras Fiodorovai, Vaidotas Avižius bei parduotuvė „Moki veži“ ir Kavos namai „Kavamanija“.

Šventės informaciniai rėmėjai: LRT televizija, UAB „15min“, Balticum televizija, laikraštis ,,Rinkos aikštė“, www.kedainetis.lt, laikraštis „Kėdainių mugė“, manokedainiai.lt.

Kėdainių miesto šventės draudikas: ERGO. Apdrausti reiškia suprasti.

Užsakymo nr.: PT_82054159

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Violeta Niūklienė: „Nėra jokio pagrindo nepasitikėti trąšų verslu“ (1)

Kol Lietuvos agrocheminių produktų ir trąšų pramonės bei prekybos asociacijai priklausančios...

Sostinės savivaldybė išsinuomos 50 vieno kambario butų visose Vilniaus miesto seniūnijose (9)

Būstas paraiškų teikimo dieną arba ne vėliau kaip po 3 (trijų) mėnesių nuo pasiūlymų eilės...

Sostinės savivaldybė perka vieno, dviejų, trijų ir keturių kambarių butus visose Vilniaus miesto seniūnijose. (8)

Savivaldybė įsigys 10 (nuo 25 iki 38 kv. m dydžio) vieno kambario butų, 10 (nuo 38 iki 56 kv. m...

Studijos daugiakultūrėje aplinkoje neiškėlus kojos iš Lietuvos – misija įmanoma (2)

Svajojantiems apie studijas tarptautinėje aplinkoje, paskaitas vien tik anglų kalba, dėstytojus,...

Apliejote nešiojamą kompiuterį? Gelbėjimo instrukcija ir viskas, ką reikia žinoti (14)

Kompiuteris yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, kurio reikšmė ypač išaugo nuotolinio darbo ir...

Top naujienos

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (319)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (273)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (20)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (32)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...

Intymi išpažintis: man 25-eri ir aš lig šiolei nežinau, kas yra orgazmas (17)

Kalbos apie seksą ir seksualumą neretai verčia jausti didelį spaudimą būti „normaliems“, t....

Aurimas Kuckailis | D+

Ašaromis nuplautas futbolo žvaigždės nuopuolis: į dugną nutempė vaikų pornografija, pasmerkė komandos draugai (5)

Vokietija niekaip nenusipurto slogučio, užgulusio po ką tik praūžusios ir didelio atgarsio...

Šiurpi per naktį mirusių 1746 žmonių paslaptis atskleista: ant lavonų netūpė net musės (23)

1986 metų rugpjūčio 21 dieną prie Nioso ežero Šiaurės vakarų Kamerūne pasigirdo keistas...

Pastebėtas paslaptingos smegenų ligos protrūkis: kerta žmonėms nuo 18 iki 85 metų (14)

Kanados Naujojo Bransviko provincijoje stebimas paslaptingos smegenų ligos protrūkis . Jau...

Daugelis tėvų vis dar vengia kalbėtis su savo vaikais apie seksą: psichologė paaiškino, kodėl tai būtina ir nuo kelių metų pradėti (77)

Daugelį tėvų ši tema vis dar verčia raudonuoti ir jaustis nejaukiai. Bet norite tikėkite, norite...