Per dvidešimt tūkstančių žaidėjų iš visos Lietuvos praėjusią vasarą pritraukusios „Nacionalinėse EKO lenktynės“ šiemet sugrįžta pilnos staigmenų. Jau šią savaitę galimybė dalyvauti interaktyviame edukaciniame žaidime atsivėrė visiems, kuriems įdomi ekologija, aplinkosauga, mokslas ir žmogaus veiklos įtaka gamtai. O praturtindamas savo žinias kiekvienas gali laimėti vertingų prizų.
Daugiau žinių, staigmenų ir vertingų prizų – išbandykite jėgas „Nacionalinėse EKO lenktynėse“
© Organizatorių nuotr.

Žaidimą organizuojanti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ tikisi, kad ši iniciatyva gyventojams leis geriau pažinti save ir supantį pasaulį, o tai skatins atsakingą elgesį ir augins visuomenės sąmoningumą. „Nacionalinių EKO lenktynių“ kūrėjai šiemet įdiegė daug naujovių, kurios patiks žaidėjams ir motyvuos į turnyrą įtraukti draugus ir šeimos narius. Pačių aktyviausių ir puikius rezultatus turnyre pasieksiančių dalyvių laukia įvairūs prizai, pavyzdžiui, išmaniosios apyrankės, belaidės ausinės ir net 10 irklenčių, su kuriomis vasara taps dar smagesnė. Tereikia atsisiųsti nemokamą „Nacionalinių EKO lenktynių“ programėlę į savo išmanųjį telefoną.

„Žaidimo programėlę pernai atsisiuntė per 20 tūkst. žmonių, nusprendusių išbandyti jėgas „Nacionalinėse EKO lenktynėse“. Tai buvo svarbiausia priežastis atnaujinti iniciatyvą. Šiemet atveriame galimybes lenktynėse dalyvauti dar daugiau žmonių, kuriems rūpi aplinkos apsauga ir tvarus gyvenimo būdas“, – teigia VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ vadovas Gintaras Varnas.

Net 500 skirtingų klausimų – į kiek atsakysite?

Anot G. Varno, praėjusių metų patirtis parodė, kad Lietuvos visuomenė yra linkusi įsitraukti į edukacinius projektus, kurie padeda geriau įsisąmoninti ir suvokti, kad saugant aplinką kiekvieno piliečio indėlis yra svarbus. USAD vadovas tikisi, kad šiemet „Nacionalinės EKO lenktynės“ bus dar populiaresnės, nes žaidimo kūrėjai parengė daugiau staigmenų ir įdiegė įvairių patobulinimų.

Naujajame žaidime dalyvių lauks net 500 skirtingų klausimų, susijusių su žmogaus veiklos poveikiu aplinkai, tvarumu, klimato kaita, kasdieniais įpročiais ir t. t. Geriausius rezultatus galės pasiekti tie, kurie į klausimus atsakys ne tik teisingai, bet ir greitai. Be to, papildomų taškų bus galima pelnyti į žaidimą pakviečiant draugus, be klaidų atsakius į ilgesnę klausimų seriją ar kitaip aktyviai įsitraukiant.

Iniciatyvos autoriai atkreipia dėmesį, kad žaidimas vyks etapais, o dalyviams teks ne tik pasirinkti teisingus atsakymus, bet ir spręsti paveikslėlių galvosūkius ar dėlioti žodžių grandinėles. Šiemet lenktynės bus itin dinamiškos, mat kiekvienas dalyvis turės savo oponentą – kitą žaidėją, kuris taip pat atsakinės į tuos pačius klausimus, o vėliau bus palyginami abiejų rezultatai.

Smagūs ir išmanūs prizai

Penki pasiekimų lygiai žaidime atitinka penkis prizų lygius: nuo smulkiausių iki vertingiausių. Vertingiausi prizai – net 10 irklenčių – lauks žaidėjų, kurie pasieks EKO-čempionų lygį.

USAD tikisi, kad žaidimą atsisiuntę vartotojai pramoga ims mėgautis nuo pat registracijos pradžios. Kiekvienas žaidėjas galės smagiai personalizuoti savo profilį – virtualiai susikurti savo personažą, parenkant spalvingą figūrėlę, aprangą, batelius ir atributus. Taip pasiruošus lenktynėms teliks stoti prie starto linijos ir stengtis kasdien pasiekti vis geresnį rezultatą.

Pasak „Nacionalinių EKO lenktynių“ iniciatoriaus USAD, kiekvieno klausimo atsakymas programėlėje yra tarsi dar vienas metras, nubėgtas švaresnio pasaulio link, o visas dalyvavimas turnyre – lyg ilgas ekomaratonas, kurio metu galima ne tik patobulėti, įgyti vertingų žinių, bet ir laimėti šaunių prizų. Tad kiekvienas lenktynių dalyvis turėtų siekti tapti EKO-čempionu ir patekti į aukščiausią prizų traukimo lygį.

„Nacionalinės EKO lenktynės“ tinka visoms amžiaus grupėms – dalyvauti gali kiekvienas, atsisiuntęs nemokamą mobiliojo telefono programėlę iš „Google Play“ arba „App Store“.

Vizualinis identitetas

Šiais metais atsinaujino ne tik „Nacionalinės EKO lenktynės“, bet ir USAD, pavasarį pasitinkantis ryškesniu vizualiniu identitetu. Lankytojai internete nuo šiol galės naršyti patogesnėje organizacijos svetainėje ir rasti daug aktualios informacijos apie užstato sistemą Lietuvoje. Pavasarinius rūbus keičia ir gerai socialiniuose tinkluose atpažįstamos linksmosios pakuotės. Ryškiaspalvis atsinaujinimas padės sukoncentruoti dėmesį į mums visiems svarbias problemas, tokias kaip klimato kaita, ir toliau darniai plėtoti dialogą apie tvarumą su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Apie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“:

Užstato sistema Lietuvoje veikia nuo 2016 m. Jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. USAD kasmet surenka 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių. Planuojama, kad dėl sistemos dalyvių bei šalies gyventojų sąmoningumo, šiemet gali būti surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 615 mln. vienkartinių pakuočių.

Užsakymo nr.: PT_87150859

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Ne tik hibridiniai automobiliai, bet ir hibridiniai parkai

Atidariusi pirmąjį pasaulyje hibridinių dviračių parką, „Toyota“ pademonstravo savo norą...

„Toyota“ dalyvauja Tokijo olimpinėse žaidynėse tausodama aplinką

Jei kas nors ir žino, kaip organizuoti transportą tokiame milžiniškame renginyje kaip olimpinės...

„Toyota“ Baltijos parolimpinė komanda (1)

Būdama pasauline mobilumo partnere olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, „ Toyota “ nori...

Šiaurės Amerikoje įprastas tvaraus investavimo modelis sėkmingai pritaikomas ir Lietuvoje (2)

Tvarumo sąvoka šiandien vis plačiau vartojama ne tik kalbant apie prekes ir produktus ar žmogaus...

Gaminate žuvį, bet nemėgstate jos kvapo? Liaudies patikrinti būdai, kaip jo atsikratyti (1)

Tikriausiai niekam nėra malonus pernelyg stiprus žuvies kvapas. Jei jūs ruošiate žuvį iš karto...

Top naujienos

Kada vaikas būtų skiepijimas prieš tėvų valią: pateikė situaciją, kai tėvų nuomonė nebūtų pati svarbiausia (1)

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sako, kad valdžios sprendimas leisti patiems...

Skandalingų įtarimų apie Lukašenką turintis buvęs baltarusių pareigūnas: jau niekas nebestebina papasakojo, kaip gali būti kankinamas Pratasevičius (112)

Birželio 14 d. buvusius Baltarusijos pareigūnus vienijantis judėjimas BYPOL savo „Telegram“...

Prancūzams Budapešte galėjo baigtis ir liūdniau – nuo pralaimėjimo išgelbėjo Griezmannas (35)

„Mirtininkų“ vadinamoje F grupėje bręsta įdomi intriga. Viena iš favoričių laikyta...

Nutekintas Lenkijos Vyriausybės kanclerio laiškas: jo turinys kelia rimtų dvejonių mini Skvernelį, Landsbergį, Šimonytę (79)

Nutekintame Lenkijos Vyriausybės kanclerio Michalo Dworczyko laiške minimi Lietuvos politikai...

Paulius Jurkevičius. Ar verta mainyti 1 kotletą Palangoje į 3 Neapolio picas?

Gal jau gana apie maršistus ir lgbtistus, apie puidokus ir pavilionius? Gal neverta? Nes toks...

Pablogėjęs regėjimas gali slėpti net vėžį: jo nepastebėti galite metų metus (2)

Tikriausiai dauguma yra girdėję ir bent kažką žino apie krūties, plaučių, prostatos vėžį ....

Suplanavus grįžti į Lietuvą – akibrokštas dėl COVID-19: moteris negali patikėti staiga pasikeitusiomis taisyklėmis (122)

Pasipiktino reikalavimų skiepams nuo COVID-19 suklaidinta keliautoja. Jai tai sugadino nuotaiką,...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Saugirdas Vaitulionis – apie išgyventus juodus periodus, ir Rimantė Kulvinskytė – apie šeimos skolas, iš kurių vos išbrido

„Esu turėjęs tokių juodų dienų, kai aš norėjau realiai šokti pro langą“, – itin...

Tiesioginių išmokų apmokestinimas – šokas ūkininkams: vardija, kas nutiktų (20)

Laidoje Delfi tema kalbėjome apie tai, kas nutiks Lietuvoje apmokestinus tiesiogines išmokas ir...

Itin karštą šeštadienį prie Žaliųjų ežerų – žmonių antplūdis (16)

Iki šiol karščiausią šios vasaros savaitgalį žmonės masiškai patraukė į gamtą. „Delfi“...