Kol vieni piktinasi karantinu ir jo suvaržymais, kiti išnaudoja progas bei išpildo seniai mintyse nugulusius tikslus ar net svajones. Kaip sakė Theodore‘as Rooseveltas, „vienintelė kliūtis įgyvendinti rytojaus planus yra šiandienos abejonės“. Su tuo sutinka ir garsi grožio ekspertė, jau 14 metų dirbanti nagų srityje, o šešerius metus – ir profesionalių nagų priauginimo kursų lektorė, instruktorė Lina Jonušė. Jos sukurta virtuali mokymų programa www.onlinenagukursai.lt moterims ne tik padeda pagilinti jau turimas žinias, tačiau ir leidžia tapti gerai uždirbančiomis profesionalėmis.
Pandemija – galimybė įgyti naują profesiją
Pandemija – galimybė įgyti naują profesiją
© DELFI montažas

Pasak L. Jonušės, mintis kursus organizuoti ne tik fiziškai, Klaipėdoje, tačiau persikelti į virtualią erdvę, gimė anksčiau nei pasaulį bei Lietuvą užklupo koronaviruso pandemija.

„Tai buvo labai sena idėja, kuriai niekada nebuvo laiko, nes visada mokymų centre buvo pilnos grupės mokinių, tad tokiam rimtam darbui pirmiausia reikėjo sudėlioti planus, techninius niuansus, tokius kaip filmavimo etapas, interneto svetainė su mokymosi platforma, videomedžiagos montavimas, rinkodara ir t.t. Pirmo karantino metu pradėjome planuoti, o galutinis rezultatas – kursai – pasirodė tik šv. Kalėdų antrą dieną.“

Karantinas – proga įgyvendinti senas svajones

Pasak pašnekovės, nors ji pradžioje buvo nusiteikusi gana skeptiškai, manė, kad tokie kursai negali būti lygiaverčiai gyviems mokymams, tačiau jau po pirmųjų bandymų jos nuomonė pasikeitė.

„Pirmųjų mokinių, išbandžiusių kursus „online“, grįžtamasis ryšys buvo labai teigiamas, o suburtų profesionalų komanda įrodė, kad tai gali būti kokybiški, naudingi mokymai. Pandemija ir pasaulį sukaustęs karantinas daug kam yra kaip savęs ieškojimo laikas, daug kas įgyvendina savo senas svajones, keičia specialybes. Ne išimtis ir manikiūrininkės profesija. Paskelbus kursų pradžią, sulaukiau daug užsiregistravusių mokinių. Mokymasis vyksta labai efektyviai, nes kasdien su mokiniais kalbamės, aiškinamės klaidas ir jas taisome. Labai džiugu, kai matau mokinių progresą, tai man, kaip instruktorei, labai svarbu. Taip pat sulaukiu džiugių žinučių, kad viskas aiškiai pateikta ir išdėstyta“, – sako pašnekovė.

Lina Jonušė
Lina Jonušė
© Asmeninio albumo nuotr.

Populiariausi www.onlinenagukursai.lt kursai yra baziniai nagų modeliavimo kursai. Jie skirti toms moterims, kurios yra naujokės, arba toms, kurios nori atnaujinti žinias nuo pagrindų, arba nėra patenkintos savo darbais. Šiuos kursus renkasi ir moterys, negalėdamos lankytis grožio salonuose, pamačiusios poreikį pačios išmokti susitvarkyti nagus namų sąlygomis.

Hobis, galintis virsti darbu

Mokymų centre gyvuose grupiniuose baziniuose kursuose, kurie trunka 10 dienų, suteikiami visi elektros prietaisai, įrankiai, priemonės. Tai kainuoja apie 650 eurų. Tokie pat interaktyvūs nagų kursai, kuriuos siūlo L. Jonušė, kainuoja 99 eurus (savarankiškas mokymasis) arba 149 eurus (su konsultacijomis). Mokinys gali mokytis du mėnesius, bet kuriuo paros metu, kada tik nori, kada tik turi laiko: tiek anksti ryte, tiek po dienos darbų. Baigus kursą, su konsultacijomis išduodamas oficialus sertifikatas.

„Kursų metu aš pati demonstruoju praktinį darbą su modeliu. Dalyvėms labai įdomus gelinis lakavimas, taip pat korekcija, nes tai procedūra, kurią moterys darosi kiekvieną mėnesį ar net kelis kartus per mėnesį pas savo manikiūrininkes. Priauginimai taip pat aktualūs, nes leidžia turėti ilgesnius nagučius nei natūralūs“, – apie tai, kas kursų dalyves labiausiai domina, pasakoja specialistė.

Pandemija – galimybė įgyti naują profesiją
Pandemija – galimybė įgyti naują profesiją
© Asmeninio albumo nuotr.

L. Jonušė turi jau 14 metų patirtį nagų modeliavomo srityje, nuolat tobulinasi profesionaliuose instruktorių kursuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, todėl ir kursų dalyviams gali perteikti aktualiausią informaciją bei pristatyti efektyviausius, moderniausius nagų priežiūros būdus.

„Seku pasaulio naujienas bei tendencijas, ir džiaugiuosi, kad darbas tapo mano hobiu, o tai tik padidina mano norą tobulėti. Neabejoju, kad po interaktyvių, mano vedamų, kursų atsiras ir tokių, kurios ryšis keisti profesiją bei išbandyti manikiūrininkės darbą“, – tvirtina profesionali instruktorė.

Nauja realybė – nauji įpročiai namuose

Dar pavasarį netikėtai užklupusi pirmoji pandemijos banga mus visus išmokė prisitaikyti ir daugelį savo veiklų – nuo darbo, vaikų ugdymo iki grožio procedūrų ar sporto – perkelti į namų erdvę. Visgi, ar realu išmokti tai, ką visada patikėdavai profesionalams, pavyzdžiui, tvarkingai, gražiai susitvarkyti nagus?

„Viskas yra įmanoma, svarbu įsigilinti į pateikiamą medžiagą, klausytis instruktoriaus, jei kažkas neaišku, peržiūrėti pamokas kelis kartus ir konsultuotis su profesionalais. Mano darbas ir yra paaiškinti bei nukreipti taip, kad mokinys suprastų. Turime sukaupę didelę patirtį, tad galime pakonsultuoti ir patarti, kokias priemones bei įrangą įsigyti. Tiems, kas nori, turime paruošę rinkinius su reikalingomis priemonėmis bei įrenginiais. Pagal kiekvieno galimybes yra skirtingai sukomplektuojami ir pasiūlomi rinkiniai“, – galimybes vardija L. Jonušė.

Lina Jonušė
Lina Jonušė
© Asmeninio albumo nuotr.

Virtualūs grožio procedūrų kursai populiarūs užsienyje, vis didesnio susidomėjimo jie sulaukia ir Lietuvoje. Kodėl anksčiau jų poreikio nebuvo? Pašnekovė atvira – galbūt, tiesiog nebuvo kokybiškų kursų, kurie būtų profesionalūs, gerai, aiškiai parengti. Kas tokių mokymų laukia, kai grįšime į įprastą gyvenimą? Ar jie dar bus reikalingi?

„Pasibaigus karantinui, manau „online“ kursai taip pat liks populiarūs, nes norintys pasiekti gyvus kursus ne visada gali sau leisti iš namų išvažiuoti 10-čiai dienų. Taip pat papildomi kaštai: kelionės išlaidos, apgyvendinimas ir t.t. Dalis kursų dalyvių – užsienyje gyvenančios lietuvės. Taip pat – mokymų kaina. Tokie kursai yra daug pigesni, nes galime vienu kartu mokyti daugiau mokinių, nereikia mokymų centro ir pan. Tai tikrai patogu, taupo laiką, leidžia mokytis norimu laiku, nesukelia papildomų išlaidų, o ir kaina žymiai mažesnė“, – virtualių mokymų privalumus vardija pašnekovė.

Ko išmoksi – ant pečių nenešiosi

L. Jonušė įsitikinusi – profesionalus sugebėjimas tvarkyti nagus gali tapti ir pragyvenimo šaltiniu:
„Šis amatas gali būti ir labai pelninga profesija. Profesionali manikiūrininkė uždirba tikrai nemažai. Taip pat ši profesija leidžia šiek tiek laisviau reguliuoti savo darbo laiką. Ne viena mergina, kuri planavo lankyti gyvus kursus dar prieš karantiną, pamačiusi tokią galimybę kaip virtualūs kursai, iškart užsirašė į juos. Kaip daugelis tvirtino – kam kažko laukti, kai galima veikti čia ir dabar“.

Pasak profesionalios nagų priauginimo kursų instruktorės, net ir žinomos moterys išdrįso pačios išmokti susitvarkyti savo nagus namų sąlygomis.

„Viena jų – nuostabi asmenybė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. Naujam amatui ji nesako ne, kodėl neišbandyti savęs, kodėl neišpildyti svajonės? Mes, moterys, esame bitutės darbštuolės, todėl puikiai galime suktis ne vienoje srityje, o karantinas parodė, kad net ir namuose galime mokytis, tobulėti bei save atrasti“, – pasakoja L. Jonušė.

Nijolė Pareigytė
Nijolė Pareigytė
© Asmeninio albumo nuotr.

Dainininkė, grupės „69 danguje“ narė ir renginių vedėja N. Pareigytė-Rukaitienė sako visada mėgstanti naujoves, iššūkius ir pati save neretai nustebina – būtent taip gimė mintis karantino laikotarpiu pačiai išmokti pasidaryti gelininį nagų lakavimą.

„Ko išmoksi – ant pečių nenešiosi. Nors visada maniau, kad geriausia kiekvienam daryti tai, ką jis išmano, todėl pati nagų sau neplanavau lakuoti, visgi karantinas daug ką gyvenime pakeitė. Dar tik peržiūrėjau pirmas L. Jonušės pamokas, tačiau turinys labai įtraukia, o darbų pavyzdžiai kitų mokinių, jau baigusių kursus, tiesiog žavi. Manau, kad vienoms tai galimybė pradėti naują veiklą, kitoms – tiesiog nauji įgūdžiai, juk visada norisi, kad nagai būtų tvarkingi, estetiškai atrodytų. Juk net ir normaliomis gyvenimo sąlygomis ne visada pavyksta užsirašyti pas manikiūro meistrę, kai reikia skubiai, tad tokie įgūdžiai tikrai nepakenks“, – tvirtina N. Pareigytė-Rukaitienė, karantiną nusprendusi išnaudoti naudingai, todėl mokosi naujų kalbų, skaito knygas ir bando perprasti manikiūro subtilybes „online“ mokymuose.

Užsakymo nr.: PT_86189153

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.6667

Kada pradėti naudoti senėjimą stabdančias kosmetikos priemones? (6)

Oda – pirmasis dalykas, išduodantis mūsų amžių. Todėl natūralu, kad daugelis moterų siekia,...

Norite atrodyti jauniau – pasirūpinkite paakiais: norimų rezultatų galite pasiekti greičiau nei tikėjotės (2)

Su patamsėjusiais paakiais susiduria tiek jaunos, tiek vyresnio amžiaus moterys. Aplink akis oda yra...

Veido priežiūros priemonių veiksmingumą lemia ne didelė kaina, o gera sudėtis (5)

Norėdamos džiaugtis skaisčia ir sveika veido oda , moterys jai turi skirti daug dėmesio ir...

Tarp išpardavimų savaitės pasiūlymų – „Calvin Klein“, „Guess“, „Armani“ prekių ženklai ir milžiniškos nuolaidos (4)

Ilgai lauktas beprotiškas akcijų mėnuo pagaliau atėjo – paskutinėmis lapkričio dienomis...

Top naujienos

Navalną Maskvoje jau sulaikė pareigūnai: aš nieko nebijau, viskas sufabrikuota Vnukovo oro uoste tęsiasi areštai, atnaujinta 21.11 (2219)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste...

Vakcinų ringe – italai: „ReiThera“ skiepai iš gorilų adenoviruso – po 5 eurus (176)

Europai trūksta patikimų ir pigių vakcinų nuo COVID-19 ? Italija skelbia: tokių vakcinų bus,...

Savaitės orai: po šalčio bangos – staigus atšilimas (9)

Iš šiaurinių platumų savaitgalį prasiveržęs senai neregėtas šaltis, pamažu silpnina savo...

Kryžkelėje tarp Amerikos ir Lietuvos atsidūrusi intymaus prekės ženklo įkūrėja: ten visiškai kitokios žaidimo taisyklės (24)

Gyvenimas mėgsta siurprizus. Kartais renkantis kur gyventi, o kartais – kokio verslo imtis. Taip...

Pavydo apakintas vyras griebėsi keršto: norėjau, kad visa giminė sužinotų tiesą (147)

Dėl nuolat naudojamo smurto mylimosios atstumtas vyras niekaip negalėjo susitaikyti, kad šį...

Vaikui suskaudo dantį, todėl prireikė skubios pagalbos: motina neteko amo pamačiusi, kiek turės sumokėti (1038)

Dviejų vaikų mama dėl savaitgalio įvykių atsidūrė beviltiškoje situacijoje. Sausio 9 d. vakare...

Lietuva ragina įvesti ES sankcijas Rusijai dėl Navalno sulaikymo (673)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų...

Eksperimentas virtuvėje. Jautienos steiką iškepė pagal restorano šefo receptą: vienas papildomas ingredientas išgelbėjo viską (46)

Pabandėme pagaminti jautienos kepsnį pagal dar vieną lietuvių šefo Mariaus Paplausko iš...

Anglijoje nužudytas treneris iš Lietuvos: vienas užpuolikų smogė plaktuku, kitas puolė kardu (123)

Penktadienį teisme kaltais dėl žmogžudystės pripažinti du vyrai, Anglijoje, Piterbore, vasarą...

Būsite viena koja priekyje: štai jie – batai, kurie bus madingiausi artimiausią pusmetį 12 modelių (52)

„Dėmesio renkantis batus niekada nebus per daug. Pernelyg daug moterų galvoja, kad jos...