Kreiptis dėl paskolos – didelė atsakomybė, todėl prieš priimant šį sprendimą, būtina rimtai tam pasiruošti. Paskolų palyginimo paslaugas teikiantys ekspertai įsitikinę – paskubėjus su paskola, vėliau gali tekti gailėtis. Apie tai, kaip tinkamai pasirengti prieš imant paskolą, į ką būtina atkreipti dėmesį, kaip „nepasimauti“ ant kreditorių kabliukų pasakoja paskolų palyginimo platformos „Altero“ vadovas Arturs Kostins.
Paskolų palyginimo platformos „Altero“ vadovas Arturs Kostins
Paskolų palyginimo platformos „Altero“ vadovas Arturs Kostins
© Organizatorių nuotr.

Ar šiais laikais yra populiaru imti paskolą? Dėl kokių priežasčių žmonės renkasi tokią paslaugą?

Šiuo metu susidomėjimas paskolomis yra tikrai didelis. Pastebime tendenciją, kad žmonės kreditavimo galimybių dažniausiai ieško didesniems pirkiniams, pavyzdžiui: automobiliui, būsto įsigijimui ar remontui. Mažesnės paskolų sumos yra susijusios su dovanomis, kelionėmis, buičiai skirtiems daiktais. Pagrindinė priežastis, kodėl yra imamos paskolos – noras turėti daiktą ar gauti paslaugą „čia ir dabar“. Tai reiškia, kad žmonės neturi laiko ar galimybių taupyti, todėl renkasi alternatyvą – pasiimti paskolą prieš tai suplanavus jos gražinimą per tam tikrą laiką.

Ne paslaptis, kad iki šių dienų yra išlikęs mitas, kad paskolos yra blogis, kurių visomis išgalėmis reikėtų vengti. Kaip yra iš tikrųjų? Ar tai pasenęs stereotipas?

Tiesa, kad Lietuvoje vis dar egzistuoja toks įsitikinimas, kad paskolos – tai spąstai, į kuriuos papuolus, lauk bėdos. Tačiau šis mitas pamažu yra griaunamas. Šiuo metu visuomenė plačiai informuojama apie vartojimo kreditus, rizikas, apsisaugojimą ir pan. Lietuvos bankas prižiūri ir reguliuoja kreditus teikiančias įstaigas, o kreditoriai savo ruožtu taiko įvairias sąlygas, kurios leidžia atidėti paskolos mokėjimą, prailginti terminą, atsakingai žiūri į dėl paskolų besikreipiančius asmenis ir bet kam pinigų nedalina.

Visgi, sutikite, kad pasiimti paskolą yra nemaža atsakomybė. Tad kaip turėtų pasiruošti ir ką privalo žinoti žmogus, apsisprendęs tokiam žingsniui?

Pirmiausia reikia nusistatyti, kokios sumos jums tikrai reikia. Kartais lūkesčiai viršija galimybes, todėl būtina įsivertinti savo finansus – pasiskaičiuoti, kiek pajamų gaunate, kiek patiriate išlaidų ir kiek pinigų galite skirti mėnesinėms paskolos įmokoms. Kiekvienas norime gyventi patogiai, todėl būtina atsižvelgti ir į tai, kad paskolos atidavimas netaptų nepakeliama našta. Žmogus, planuojantis skolintis, privalo suplanuoti ir adekvatų paskolos grąžinimo laikotarpį. Na, ir bene svarbiausias žingsnis – būtina pasidomėti pačiais kreditoriais ir jų siūlomomis sąlygomis.

Kodėl yra svarbu lyginti skirtingų kreditorių siūlomas paskolos gavimo ir grąžinimo sąlygas?

Kiekviena kreditus teikianti įstaiga turi savo rizikos vertinimo aspektus, išdavimo sąlygas, palūkanų normas, gražinimo terminus ir pan. Būna, kad pasitaiko tokių atvejų, kai per televiziją ar kažkur kitur reklamą pamatęs žmogus susigundo joje siūlomomis mažomis metinių palūkanų normomis. Dažnai atrodo, kad mažos palūkanos yra būtent tas faktorius, kuris leidžia tikėtis gerų sąlygų, tačiau tai tik dalis tiesos. Imant kreditą svarbiausia yra atsižvelgti ne į metinių palūkanų normą, bet į Bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Tai rodiklis, į kurį įeina visi mokesčiai, susiję su vartojimo kreditu: metinė palūkanų norma, sutarties, administravimo ir visi kiti apmokestinimai, kuriuos kredito bendrovė yra nusistačiusi taikyti. Pavyzdžiui, jei vienoje kredito įmonėje metinė palūkanų norma yra 5 proc., kas yra mažai, tai apskaičiavus BVKKMN, jis gali siekti ir 20 proc., kas jau yra labai daug. Tuo tarpu kitas kreditorius gali siūlyti didesnę metinę palūkanų normą, bet bendra kaina gali būti ir gerokai mažesnė.

Tačiau analizuoti gausybės skirtingų kredito bendrovių siūlomas sąlygas ir taikomus mokesčius atrodo gana sudėtingas ir daug laiko užimantis procesas, tiesa?

Tikrai taip. Todėl tam, kad palengvinti žmonių paieškas ir pateikti labiausiai jų lūkesčius atitinkančias kreditorių siūlomas sąlygas, egzistuoja tokios paskolų palyginimo platformos kaip „Altero“. Vietoje to, kad bendrauti su dešimčia ar daugiau kreditorių, užtenka užpildyti vos vieną paraišką, o tai padarius yra atrenkami ir pritaikomi būtent jums aktualiausi kredito pasiūlymai. Negana to, klientas visada gali kreiptis dėl konsultacijos telefonu ar elektroniniu paštu, o tai neabejotinai sutaupo nemažai laiko ir padeda geriau suprasti kreditavimo subtilybes.

Patogus ir greitas aptarnavimas – neabejotinai palengvina paieškas. Tačiau, ar tokia paslauga kainuoja?

Paslauga yra visiškai nemoka, tiesiog užpildžius paraišką, būtina pervesti 1 euro centą tam, kad būtų identifikuojamas paskolos gavėjas. „Altero“ platformos ypatumas – visi pasiūlymai yra tokie patys arba kartais net geresni, nei kreipiantis tiesiogiai į kreditorių. Visais būdais stengiamės padėti klientams, todėl jei matome, kad yra galimybė gauti paskolą geresnėmis sąlygomis, būtinai apie tai informuosime.

Sakote, kad dėl paskolos besikreipiantis žmogus gali ne tik gauti geriausius kredito pasiūlymus, bet ir patarimus bei atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Tačiau kas labiausiai neramina žmones ir ko jie dažniausiai teiraujasi?

Dabar žmonės labai dažnai teiraujasi dėl išankstinių grąžinimo sąlygų. Jiems įdomu, ar turėdami papildomų pinigų, gali juos gražinti anksčiau, ar bus taikomi papildomi mokesčiai, ar bus persiskaičiuotos palūkanos. Kreipiasi ir dėl refinansavimo paslaugos. Tai nebūtinai reiškia, kad jie turi blogas sąlygas, tačiau domisi, ar kažkur gali gauti dar geresnes. Pasitaiko užklausų ir dėl paskolų sujungimo, kai norima visus turimus kreditus perkelti į vieną bendrovę. Pastovus klientų domėjimasis džiugina ir parodo, kad visa kreditavimo edukacija veikia ir žmonės tampa kur kas labiau atsakingesni šiuo klausimu.

Užsakymo nr.: PT_83666267

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
2.6667

Kaip nepasiklysti šiuolaikiniame programėlių labirinte? (1)

Šiandien išmanusis telefonas yra tarsi geriausias mūsų (technologinis) draugas. Jame sutelpa...

Lietuvos miestas, kuris slepia mažai kam žinomas paslaptis (7)

Sunku patikėti, kad Kaišiadorys – nedidelis miestas vidurio Lietuvoje, kažkada buvęs galimybių...

„Ogmios miestas“ parduotuvės atveria duris

Nuo šio pirmadienio, laisvėjant karantino suvaržymams, didelė dalis prekybininkų ir paslaugų...

Tyrimas atskleidė, kurį Lietuvos alaus prekės ženklą vartotojai vertina palankiausiai (55)

Iš lietuviškų alaus prekės ženklų šalies vartotojai pirmenybę teikia „ Volfas Engelman “,...

„Lidl“ švenčia „Grožio festivalį“: asortimente – specialūs „Cien“ pasiūlymai (2)

Grožio ritualai ir laikas sau – naudingi tiek kūnui, tiek gerai savijautai. Tam, kad progų skirti...

Top naujienos

Raskevičius apie peticiją: ji yra nukreipta prieš mane, kaip žmogų, homoseksualų LR pilietį (251)

Grupė visuomenininkais prisistatančių asmenų ragina parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių...

Sąjungininkai gali ramiau atsikvėpti: didžiausios baimės dėl demokratų užmačių sklaidosi (27)

Aukšta koronaviruso pandemijos suvaldymo kaina ir kai kurių demokratų spaudimas reikšmingai...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Viena keisčiausių ir mįslingiausių mūsų planetos vietų – paslaptingi apskritimai dykumoje

Kai į kosmosą buvo išsiųsti pirmieji žmonės, Sacharos dykumoje atrasta unikali dykumos...

„Valstiečiai“ pabandė opozicijos partijoms pasiūlyti koalicijos sutartį (98)

„Valstiečiai“ ( LVŽS ) pabandė galimiems partneriams opozicijoje pasiūlyti koalicijos...

Užkalnis. Stambulo konvencija – nebaisi nesąmonė, kaip ir klimato kaitos susitarimas (103)

Stambulo konvencija , suprantama, siekia kilnaus tikslo. Moterų nevalia mušti? Žinoma. Nieko...

Du profesoriai įvertino vakcinas nuo koronaviruso: ar išties jų kokybė skiriasi? (314)

Šiuo metu dauguma jau tikriausiai pamiršo tą laiką, kai vos patvirtinus „ AstraZeneca “...

Po klajonių Laose laimę rado gimtojoje Tauragėje: gyvena karavane pamiškėje ir apie didmiestį nebesvajoja (30)

Daug keliavusi, tarp Vilniaus ir Tauragės besiblaškiusi, o galiausiai dešimt mėnesių praleidusi...

10 savybių, kurios yra būtinos lyderiui: pasitikrinkite, ar jas turite

Ar jau esate gimęs vadovauti, ar jums dar reikia įgusti, kad vestumėte savo komandą į priekį?...

Dažniausios sergančiųjų vėžiu baimės onkologo ir psichologo akimis: kaip jas įveikti

Pagrindinės baimės susirgus onkologine liga yra susijusios su gydymu ir atkryčio rizika. Pacientai...

Orijaus kelionės. Nameliai ant vandens Maldyvuose: tokių kainų dar niekada nebuvo

Nors Maldyvai skamba, kaip labai prabangi atostogų vieta, norėdami pabėgti nuo karantino...