Nors pastaraisiais metais skaičiuojama, kad vyrų ir moterų atlyginimai Lietuvoje skiriasi apie 15 proc., yra įmonių, kuriose situacija kur kas geresnė. Tarp tokių pavyzdžių –kasmečiuose „Baltic Salary Survey“ organizuojamuose „Lygiaverčio užmokesčio“ apdovanojimuose įvertinta „Švyturys-Utenos alus“, kuri jau antrus metus iš eilės pripažįstama viena teisingiausią atlygį mokančių įmonių šalyje.
J. Gedrimė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Įmonės atstovai įsitikinę, jog įvertinimai yra tik patvirtinimas, kad vykdoma atlygio politika ir vertybės, kuriomis vadovaujamasi, pasiteisina. Ir pateikia tai pagrindžiančių faktų: darbuotojai vieni lojaliausių rinkoje, jų įsitraukimas – didžiulis, darbo užmokestis nuolat peržiūrimas, o jo atotrūkis tarp tos pačios pareigybės specialistų – beveik nepastebimas.

„Baltic Salary Survey“ atlikto tyrimo metu vertinta, ar kompanijos moka vienodą atlygį tame pačiame pozicijų lygmenyje dirbantiems vyrams ir moterims, ar aukščiausiose įmonės pozicijose yra tolygiai tiek vienos, tiek kitos lyties atstovų, ir ar bendrai įmonės darbuotojams mokamas atlygis atitinka jų užimamų pozicijų vidutinius atlygius rinkoje.

Stengiasi ne dėl apdovanojimų, o dėl darbuotojų

Julija Gedrimė, „Švyturys-Utenos alus“ žmogiškųjų išteklių valdymo verslo partnerė Lietuvoje, sako, kad įmonė teisingo atlygio siekia ne dėl titulų.

„Jau daugelį metų įmonėje vykdome nuoseklią atlygio politiką, todėl įvertinimas mums yra ne sėkmė, o ilgamečio darbo rezultatas, esamos situacijos atspindys“, – sako J. Gedrimė.

Pasak jos, svarbiausios įmonės vertybės yra žmogiškosios: pagarba darbuotojui ir sąžiningumas. Ir, panašu, kad jų įgyvendinimo metodai pasiteisina – vidutinis darbo stažas įmonėje siekia net 12 metų, o kai kurie darbuotojai čia jau sukaupę daugiau nei 40 metų patirties.

„Jei darbuotojas pajustų, kad už žinias, gebėjimus, iniciatyvą ir pastangas yra atlyginama nesąžiningai, jo motyvacija labai greitai nukristų, o kritusi ne tik darytų įtaką darbo rezultatams, bet ir neigiamai veiktų kolegas“, – sako J. Gedrimė.

Siekia vidinio teisingumo

Šiais metais „Švyturys-Utenos alus“ „Lygiaverčio užmokesčio“ apdovanojimuose, lyginant su praėjusiais, pakilo iš 4 į 2 vietą. Iš viso konkurse dalyvavo net 215 įmonių veikiančių visoje Lietuvoje.

„Analitikai šį kartą vertino, ar tas pačias pareigas užimančiųjų atlyginimų skirtumai nėra pernelyg dideli: ar nėra taip, kad, pavyzdžiui, vienam pardavimo vadybininkui mokame gerokai mažiau ar daugiau nei kitam. Kadangi tokios praktikos nevykdome – tai mus išskyrė iš kitų įmonių“, – sako J. Gedrimė.

J. Gedrimė
J. Gedrimė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Anot jos, už tą patį darbą mokėti labai skirtingą atlygį būtų iš esmės nesąžininga ir labai pažeistų darbuotojų orumą. Normalu, kad kiekvieno darbuotojo įgūdžiai, kvalifikacija, patirtis bei asmeninės savybės yra ne vienodos, todėl net ir dirbant tose pačiose pareigose tam tikri atlyginimo skirtumai yra normalūs ir net reikalingi – tačiau labai svarbu, kad jų ribos būtų pakankamai siaurame rėžyje.

„Be to, kalbant iš darbdavio perspektyvos, – tikėtis, kad darbuotojai savo atlygio neaptarinėja tarpusavyje, yra naivu. Ir jei sužino, kad dirbančiųjų tą patį darbą atlyginimai ženkliai skiriasi, ar, dar blogiau, diskriminuoja, dingsta pasitikėjimas darbdaviu ir noras savo darbą atlikti kaip įmanoma geriau“, – dėsto J. Gedrimė.

Kai kurių darbuotojų atlyginimai istoriškai gali būti kiek didesni ar mažesni nei prisijungusiųjų pastaraisiais metais, tačiau darbo užmokestis įmonėje turėtų būti peržiūrimas kasmet ir tokie nuokrypiai sumažinami iki minimalių, kiekvienai pozicijai atnaujinant atlyginimo rėžius.

Darbo vieta, kurios nesinori palikti

Tam, kad darbuotojas norėtų likti savo darbo vietoje, gerintų darbo rezultatus, vien tik finansinės atlygio išraiškos nepakanka. Svarbus yra ir jo įsitraukimo skatinimas, atskleidžiantis darbdavio požiūrį – jei klausiama darbuotojo nuomonės, domimasi jo jausena darbo vietoje, žmogus tampa svaresne kompanijos dalimi.

Nuo pat pirmųjų darbo akimirkų „Švyturys-Utenos alus“ siekia kurti tokią darbo vietą, kurios nesinorėtų palikti: naujus darbuotojus pasitinka su naujoko gidu, vadovų integravimo programa, kelis kartus per metus buria į bendrus susitikimus. Nuolat vykdomi ir nuomonės tyrimai, atskleidžiantys darbuotojų pasitenkinimą kolegomis, vadovais, darbo sąlygomis ir pan.

„Mes labai stengiamės, kad darbuotojai suprastų, kodėl jie mums yra labai reikalingi. „Lygiaverčio užmokesčio“ apdovanojimai tarsi patvirtina, kad mūsų naudojami įrankiai ir vykdomi sprendimai yra veiksmingi. Tačiau iš esmės situacijos jokie įvertinimai nekeičia: mes visada jaučiame atsakomybę savo darbuotojams ir stengiamės jų nenuvilti“, – sako žmogiškųjų išteklių valdymo verslo partnerė Lietuvoje J. Gedrimė.

Pasak specialistės, tai, kad „Švyturys-Utenos alus“ jau 11 metų yra vienos didžiausių alaus gamybos kompanijų pasaulyje – danų „Carlsberg Group“ dalis, taip pat prisideda prie įmonės patrauklumo darbuotojams.

„Mūsų žmonės vertina teisingą atlygį ir tarptautines karjeros galimybes. Juk už atlygį ne mažiau svarbi tobulėjimo, augimo galimybė. Tai yra mūsų įmonės stiprybės“, - teigia J.Gedrimė.

Užsakymo nr.: PT_82399593

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
2.5000

Top naujienos

Pranckietis balsuoti dėl jo prašo dar šiandien, šaukiamas valdybos posėdis nuolat pildoma

53 parlamentarų pasirašytą pareiškimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atšaukimo...

„New York Times“ tyrimas: Rusija vos per 12 val. Sirijoje subombardavo 4 ligonines (121)

Rusijos karinės oro pajėgos seniai kaltinamos ligoninių bombardavimu remiant Basharo al Assado...

Širinskienė ir Kirkilas peikia Pranckietį, bet patys postų kratosi (13)

Seimo nariai surinko parašus prieš Viktorą Pranckietį, jo postą teigia galintis užimti ir iš...

Lietuvos vežėjai prakalbo apie sektoriaus žlugimą: politikai vykdo genocidą (303)

Skubomis įvedamos mokesčių reformos gresia vežėjų bankrotais, – štai taip antradienį...

Nausėda: prabanga taip pat galėtų būti apmokestinama papildyta (495)

Beveik 100 dienų darbo laikotarpį pasiekęs prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo esąs ir...

„Ryto“ pasiūlymo vasarą negavęs baltarusis jaučiasi tapęs krepšinio mamutu

Belgrado „Partizan“ ekipai pirmadienį iš Vilniaus oro uosto atvažiavus tiesiai į...

Prie strategiškai svarbaus miesto – didelė atsakomoji ataka prieš Turkijos pajėgas skelbiama, kad teritoriją paliko visos humanitarinės organizacijos (105)

Sirijos kurdams pavyko pasipriešinti Turkijai viename iš pasienio miestų, kurio perėmimą Ankara...

Lietuvos darbo rinka – bene labiausiai nukraujavusi ES + laukia dar ne vienas sunkus iššūkis

Lietuva turi bene labiausiai pastaraisiais dešimtmečiais nukraujavusią darbo rinką Europos...

Nausėda nepersigalvojo dėl Roko Masiulio: jis labai rimtai svarsto abi alternatyvas (50)

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė nepakeitęs savo nuomonės dėl buvusio susisiekimo ministro Roko...

Septyni požymiai, kad jūsų vaikas priklausomas nuo elektroninių cigarečių (2)

Politikams vis ieškant būdų, kaip pažaboti elektroninių cigarečių vartojimą nepilnamečių...