Kaunas 2020-uosius pasitiks gerokai atsinaujinęs – lapkričio ir gruodžio mėnesiais, „Kauno švara“ organizavo nemokamą specifinių atliekų išvežimo akciją, kurios metu miestiečiai atsikratė nereikalingomis atliekomis. Ši iniciatyva rengiama jau antrą kartą per pastarąjį pusmetį, o jos metu metu kauniečiai galėjo palikti senus ir nebereikalingus buitinius daiktus, elektroninę įrangą, pavojingąsias atliekas ir kitas nereikalingas specifines atliekas.
Surinktų specifinių atliekų kiekis (tonomis)Kauno miesto rajonų seniūnijose
© Organizatorių nuotr.

Specifinių atliekų surinkimo metu antrines žaliavas, didžiąsias atliekas, elektros ir elektroninės įrangos, pavojingąsias ir tekstilės atliekas kauniečiai galėjo palikti tam numatytose miesto rajonų vietose, šalia surinkimo vietose pastatytų informacinių stendų. Akcija vyko visose Kauno miesto seniūnijose: Vilijampolės, Žaliakalnio, Šilainių, Šančių, Eigulių, Panemunės, Aleksoto, Centro, Petrašiūnų, Dainavos ir Gričiupio, o per visą šį laiką buvo paskelbti 78 atliekų surinkimo taškai.

Specifinių atliekų surinkimo akcija
Specifinių atliekų surinkimo akcija
© Organizatorių nuotr.

„Mūsų įmonė džiaugiasi sulaukusi tokio gyventojų aktyvumo. Nepaisant to, kad gyventojai ir šios akcijos metu suvežė didelius kiekius atliekų, pastebima tendencija, kad šiltuoju metų laiku šių atliekų būna kur kas daugiau. Visose Kauno miesto seniūnijose buvo paskelbta ir paviešinta apie 80 atliekų surinkimo taškų, o jų metu vien iš akcijos taškų sukrauta ir išvežta per 90 tonų specifinių atliekų“, – apie surengtą akciją kalbėjo „Kauno švaros“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovas Rimas Grigonis.

Matomas progresas

Dar visai nesenai vykdytos akcijos metu, „Kauno švara“ išvežė virš 330 t. atliekų. Šios akcijos metu daugiau nei 3 kartus mažiau – apie 90 t. Nepaisant to, įmonės specialistų tai nestebina – jie pastebi, kad šaltuoju metų laikų atliekų būna kur kas mažiau, o ir pačių kauniečių atliekų tvarymo kultūra tik gerėja. Juolab, vis daugiau kauniečių renkasi atliekas vežti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles.

Surinktų specifinių atliekų kiekis (tonomis)Kauno miesto rajonų seniūnijose
Surinktų specifinių atliekų kiekis (tonomis)Kauno miesto rajonų seniūnijose
© Organizatorių nuotr.

„Rugpjūčio mėnesį vykdytos akcijos gyventojų aktyvumas buvo kur kas didenis ir visos akcijos metu nemokamai išvežėme didelius kiekius atliekų. Nepaisant to, tuomet turėjome kovoti su viešosios tvarkos pažeidėjais: jie nesilaikė specifinių atliekų surinkimo akcijos taisyklių bei nurodyto atliekų palikimo laiko ir kūrė savavališkus „sąvartynus“. Taip pat – palikinėjo atliekas jau po nurodyto laiko ar net kitą dieną po numatytos akcijos. Tuo tarpu šios akcijos metu viskas praėjo labai sklandžiai, todėl galėjome tiesiogiai orientuotis į atliekų ir aplinkos tvarkymą“, - pasakojo R. Grigonis

Įmonė tikisi, kad prie ženklaus atliekų kiekio sumažėjimo ir gerėjančios gyventojų atliekų tvarkymo kultūros prisidėjo ir aktyvesnė atliekų rūšiavimo kampanija: šalia bendrojo naudojimo konteinerių „Kauno švara“ įrengė jau virš 40 aukštos raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kuriomis gali užfiksuoti viešosios tvarkos pažeidėjus. Taip pat, šalia konteinerių sustatytos stambiagabaričių atliekų atmintinės su adresais. Anot R. Grigonio, visi tokie neleistini atvejai, kurie buvo užfiksuoti šių vaizdo stebėjimo kamerų ar nufilmuoti ir atsiųsti kauniečių, buvo siunčiami Viešosios tvarkos skyriui, rajonų seniūnijoms ir Kauno miesto policijai.

Specifinių atliekų surinkimo akcija
Specifinių atliekų surinkimo akcija
© Organizatorių nuotr.

„Vaizdo kameromis užfiksuoti neleistini atvejai buvo siunčiami siunčiami Viešosios tvarkos skyriui, rajonų seniūnijoms ir Kauno miesto policijai. Pastebima, kad dažniausiai nusižengimus atlikdavo tie patys žmonės, todėl už viešosios tvarkos nusižengimus jiems buvo taikoma administracinė nuobauda ir skiriama piniginė bauda iki kelių tūkstančių eurų. Nepaisant to, kad vis dar susiduriame su panašiais atvejais, matomas ženklus tvarkos pagerėjimas“. – sakė R. Grigonis.

Paslauga gyventojams

Pasak „Kauno švaros“ viešųjų ryšių specialisto Jono Tumpos, šia akcija buvo norima padėti gyventojams bei vyresnio amžiaus žmonėms, kurie neturi savo transporto priemonių ar fizinių galimybių nuvežti susikaupusias atliekas į atliekų surinkimo aikšteles.

Specifinių atliekų surinkimo akcija
Specifinių atliekų surinkimo akcija
© Organizatorių nuotr.

„Pagrindinis tikslas - palengvinti atliekų tvarkymą gyventojams bei parodyti pavyzdį, kad su atliekomis taip pat reikia tvarkytis atitinkamai. Tikimės, kad miestiečiai laikysis viešosios tvarkos ir atliekų tvarkymo taisyklių ir tokiu būdu galėsime bendromis jėgomis išlaikyti švarią aplinką“, – kalbėjo J. Tumpa.

Specialistas teigia, kad tokios atliekų tvarkymo akcijos ugdo gyventojų sąmoningumą ir skatina gyventojus skirti daugiau dėmesio atliekų tvarkymo kultūrai.

Specifinių atliekų surinkimo akcija
Specifinių atliekų surinkimo akcija
© Organizatorių nuotr.

„Džiaugiamės, kad ši akcija susilaukė didelio žmonių aktyvumo ir tokiu būdu jie atsikratė nereikalingais daiktais. Nepaisant to, norime paprašyti gyventojų, kad jie matydami atliekas ne vietoje paliekantį pilietį jį sudrausmintų ir taip kartu prisidėtų prie gražesnio Kauno kūrimo“.

Žaliakalnio seniūnijos seniūnas Bronis Girdauskas vykdytai akcijai negailėjo pagyrų, tačiau pridūrė, kad norint, jog miestas taptų dar švaresnis, vis dar reikia įdėti nemažai darbo.

Specifinių atliekų surinkimo akcija
Specifinių atliekų surinkimo akcija
© Organizatorių nuotr.

„Šia akcija džiaugiasi ir gyventojai, ir seniūnai. Teritorijos tapo švaresnės ir tvarkingesnės. Matome, kad žmonės tampa supratingesni ir sąmoningesni atliekų tvarkymo klausimais. Žinoma, iki tobulybės dar reikia padirbėti, bet bendrai kalbant miestas per pastaruosius metus tapo kur kas draugiškesnis aplinkai. Tik bendras atliekų tvarkytojų, savivaldybės ir gyventojų darbas gali atnešti norimus rezultatus“, – teigė B. Girdauskas.

Žada tęsti pradėtą darbą

R. Grigonio pasiteiravus, ar ir ateityje planuojama tokia ar panaši akcija, „Kauno švaros“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovas teigė, kad pagrindinis įmonės tikslas yra užtikrinti švarą Kaune, todėl nemato priežasčių kodėl reikėtų ją nutraukti.

Specifinių atliekų surinkimo akcija
Specifinių atliekų surinkimo akcija
© Organizatorių nuotr.

„Matome gyventojų poreikį ir aktyvumą. Taip pat, džiaugiamės, kad akcijai kartojantis, žmonės labiau atkreipia dėmesį į atliekų tvarkymo kultūrą ir vis labiau supranta kokia didelę svarbą ji turi formuojant miesto įvaizdį. Tikimės, kad išlaikysime šią gražią tradiciją ir akciją kartosime kiekvienais metais. Tačiau net ir nevykstant akcijoms, raginame žmones nebūti abejingais ir su atliekomis elgtis tinkamai ir atsakingai. Visas didelių gabaritų atliekas žmonės turėtų pristatyti į specializuotas surinkimo vietas. Kauno rajono ir miesto gyventojai tokio tipo atliekas gali nemokamai vežti į Kauno RATC ir „Kauno švaros“ didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikšteles“, – teigė R. Grigonis.

Užsakymo nr.: PT_83131689

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Kviečia suskubti: iki sausio galo dar galima gauti paramą saulės elektrinei įsirengti – sutaupysite iki 3 tūkst. Eurų (41)

Netylant diskusijoms apie planetą kamuojančias ekologines problemas, vis daugiau žmonių ieško...

Sostinės savivaldybė perka neįgaliųjų poreikiams pritaikytus vieno kambario butus visose Vilniaus miesto seniūnijose (3)

Savivaldybė įsigys 20 neįgaliųjų poreikiams pritaikytų vieno kambario butų (nuo 25 iki 35 kv. m...

Verslo etika - nebe tik žodžiai, o reali verslo praktika (3)

Įvairove bei įsitraukimu grįsta korporatyvinė kultūra sukuriama ne kruopščiu procesų ir...

Kaune surengta specifinių atliekų surinkimo akcija: surinkta virš 90 tonų atliekų (12)

Kaunas 2020-uosius pasitiks gerokai atsinaujinęs – lapkričio ir gruodžio mėnesiais, „Kauno...

Šventiniu laikotarpiu kviečia atrasti Vilnių – sudarė kalėdinių veiklų sąrašą

Viena gražiausių pasaulyje pripažinta Vilniaus Kalėdų eglė ir pagrindinės senamiesčio mugės...

Top naujienos

Sausus orus keis vėjuoti ir drėgni (5)

Pirmadienio dieną toliau vyraus sausi orai . Šalies rytinius ir pietinius rajonus dengs gana storas...

Paluckas sulygino konservatorius su „valstiečiais“: visuomenę skaldo siekdami politinių išskaičiavimų (52)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad „valstiečiai“...

Rusija ir vėl melavo: šalia Lietuvos dislokuoti pajėgumai kelia didesnį pavojų, nei manyta (1133)

Vienas netaiklus šūvis ir dešimtmečio senumo paslaptis, o kartu ir Kremliaus melas subyrėjo į...

Po konservatyvią Saudo Arabiją keliavusi lietuvė: užsieniečiai ten gyvena tarsi auksiniame kalėjime (89)

Apie didžiausią Arabijos pusiasalio valstybę Saudo Arabiją sklando daugybė mitų. Ji garsėja...

Šildymo kainos vieno miesto gyventojų pinigines tuština daug smarkiau (140)

Nors liaudies išmintis byloja, kad šiluma kaulų nelaužo, visgi centralizuotai besišildantiesiems...

Lukašenka su žmona viešai nesirodo jau daugybę metų: kur ji? (224)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir atskirai gyvenanti jo žmona Galina susituokė...

Johnas Galliano: skandalingas talentas, per ilgą liežuvį netekęs svajonių darbo (6)

Buvęs Willsono berniukų mokyklos kapelionas prisimena: „Johnas buvo tarsi iššūkis kai kurių...

Rimvydas Valatka. Surūgusi 5 darnų bulvienė (302)

Jie ne 3 proc. kartelės nuleidimo kišeninėms partijoms, o trejų metų Seimo kadencijos vietoj...

Tarpukario Pasvalys: kurortinis miestelis su upių panoramomis ir meilės vardu pavadintas tiltas (6)

Lietuvos šiaurės krašto kurortinis miestelis, kadaise buvęs apskrities centru. Iš Pasvalio miesto...

Vilniečius pašiurpino į Nerį atitekantys „lobiai“: rado smulkinto plastiko (93)

Sekmadienį Vilniuje buvo užfiksuotas nedžiuginantis vaizdas: iš „Vilniaus vandenų“ vamzdžio...