Lietuvių įkurta fintech įmonė „Bankera“, šį pavasarį rinkai pristačiusi inovatyvius mokėjimų sprendimus, plečiasi ir ruošiasi steigti IT padalinį Klaipėdoje. Anot „Bankera“ bendraįkūrėjo Justo Dobiliausko, tarptautinė plėtra, sparčiai augantis klientų ratas ir kuriami nauji produktai skatina didinti komandą, o ją pirmiausia bus siekiama papildyti patyrusiais Java, React bei kitas programavimo kalbas ar IT sritis įvaldžiusiais žmonėmis. Skirtingai nei dideliuose IT paslaugų centruose, „Bankera“ kiekvienam specialistui siūlo galimybes sparčiai tobulėti, prisidedant prie įdomių ir ilgalaikių projektų vystymo.
„Bankera“ steigia IT padalinį Klaipėdoje
„Bankera“ steigia IT padalinį Klaipėdoje
© Autorių nuotr.

Išaugo naujų IT komandų poreikis

Šį pavasarį „Bankera“ pradėjo teikti skaitmenizuotus sąskaitų bei įmokų surinkimo sprendimus tiek privatiems asmenims, tiek verslo įmonėms visoje Europos Sąjungoje. Balandžio pabaigoje „Bankera“ komanda pasižymėjo Europos Komisijos inicijuotame hakatone #EUvsVirus, kurio metu sukūrė smulkaus ir vidutinio verslo trumpalaikio finansavimo sprendimą, pelniusį aukščiausius įvertinimus „Skaitmeninių finansų“ kategorijoje.

Šiuo metu lietuvių įkurtas skaitmeninių finansinių paslaugų verslas sparčiai plečiasi - augant klientų ratui, paraleliai kuriamos naujos paslaugos, tobulinami esami sprendimai. Tarptautinę plėtrą vykdo ir kita „Bankera“ ekosistemai priklausanti platforma „SpectroCoin“. Turinti per 1 milijoną naudotojų visame pasaulyje, „SpectroCoin“ tobulina atitikties technologinius sprendimus bei savo klientams planuoja pasiūlyti naujas paslaugas, susijusias su virtualiomis valiutomis.

„IT padalinio steigimas Klaipėdoje yra natūralus įmonės augimo etapas. Šiuo metu turime gerai subalansuotas IT specialistų komandas, tačiau tarptautinė plėtra didina naujų žmonių poreikį. Nuo pat 2013 metų, kai pradėjome veiklą, iki šiol vadovaujamės nuostata, jog ilgalaikėje perspektyvoje geriausiai ir patikimiausiai darbą atliks ne paslaugų tiekėjai iš išorės, bet mūsų grupėje dirbantys žmonės. Ir ši nuostata iki šiol pasiteisina“, - tvirtina J. Dobiliauskas.

Anot jo, naujo padalinio steigimui uostamiestis pasirinktas neatsitiktinai – šis miestas aktyviai plėtoja IT įmonių ekosistemą, čia taip pat yra daug patyrusių programuotojų, kurie dažnai nuotoliniu būdu dirba tiek Vilniuje ar Kaune, tiek ir užsienyje įsikūrusiose įmonėse.

„Nors dėl nuotolinio darbo esame lankstūs, norime fiziškai suburti naują komandą Klaipėdoje. Tam mums reikalingi patirties turintys žmonės, galintys kuruoti visos komandos darbą vietoje. Esame technologijų pagrindu veikiantis verslas. Stebime rinką, visuotinį technologinį progresą, siekiame aukštos paslaugų kokybės, sistemų patikimumo, saugumo, stabilumo, lankstumo. Tad nuolat vystome infrastruktūrą, jos dalis, taikome pažangias mikroservisų, įvykiais paremtų veiksmų, blokų grandinių pagrindu sukurtas technologijas.

„Bankera“ bendraįkūrėjas Justas Dobiliauskas
„Bankera“ bendraįkūrėjas Justas Dobiliauskas
© Autorių nuotr.

Pagrindinės mūsų verslo sistemų programavimo kalbos yra Java bei React, tad natūraliai jas išmanančių specialistų poreikis yra didžiausias. Tačiau taip pat naudojame ir Kotlin, Swift, GO, PHP, Node.js, Lua bei kitas programavimo kalbas, todėl reikalingi ir šių kalbų žinovai“, - sako „Bankera“ bendraįkūrėjas.

Daugiau erdvės savirealizacijai

Pasak J. Dobiliausko, šiuo metu „Bankera“ IT padalinys vienija virš 40 žmonių, o jame dirba ne tik programuotojai bet ir kibernetinio saugumo, kokybės užtikrinimo, verslo sistemų ar duomenų analitikai, administratoriai, architektai bei vadovai. Ir nors pasauliniu mastu tokia komanda gali atrodyti nedidelė, tačiau darbuotojų motyvacijos, atsidavimo ir iniciatyvumo dėka įmonė yra nuveikusi daug svarbių darbų.

„Dirbti su tokiais žmonėmis yra malonu. Jie išmano savo darbą. O mes, savo ruožtu, stengiamės sukurti kuo palankesnes darbo sąlygas ir užtikrinti tobulėjimo galimybes. Atrodo, tai padaryti mums sekasi visai gerai, kadangi IT darbuotojų rotacija įmonėje yra itin maža.

Be to, turime patrauklų pranašumą prieš dideles IT įmones ar paslaugų centrus - kiekvienam IT specialistui suteikiame galimybę dalyvauti visame produkto ar funkcionalumo kūrimo procese, o ne tik atlikinėti siauras užduotis. Dirbdamas pas mus žmogus nesijaučia mažu varžteliu didelėje mašinoje. Vengiame požiūrio, kad programuotojas turi nepriekaištingai atlikti tik siaurą jam paskirtą kodavimo dalį ir tuo jo darbas projekte pasibaigia. Elgiamės priešingai - skatiname gilintis ir pažinti kitus produkto vystymo etapus, verslo procesus. Kolegos noriai teikia siūlymus, imasi juos įgyvendinti. Tokias iniciatyvas sveikiname ir už jas atsilyginame.

Žmonės išnaudoja galimybes tobulėti ne tik kaip savo srities profesionalai, bet ir plėsti akiratį, geriau suprasti verslo modelius. Taip jų kompetencija auga ir peržengia IT srities ribas, jie įgyja didesnes galimybes realizuoti save“, - pasakoja J. Dobiliauskas.

Anot jo, tiek Java, tiek kitų kalbų programuotojams ar IT specialistams „Bankera“ siūlo ne tik lankstų darbo grafiką, solidų atlygį, modernią infrastruktūrą, įdomius tarptautinius projektus, bet ir plačias galimybes padirbėti kitose šalyse ar miestuose įsikūrusiuose bendrovės biuruose.

„Be Vilniuje ir Kaune veikiančių biurų, turime padalinius Taline, Amsterdame. Nuotolinio darbo požiūriu esame lankstūs, tad sudarome galimybes tiek norintiems dirbti iš namų, tiek ir kituose miestuose esančiuose biuruose, kur galima atvykus vietoje spręsti darbines užduotis”, - teigia „Bankera“ bendraįkūrėjas.

Laukia ambicingi projektai

J. Dobiliauskas, pats IT sritimi besidomintis nuo pat mokyklos laikų, sako, jog daugelis IT specialistų renkasi darbą tose organizacijoje, kuriose turi galimybę prisidėti prie ambicingų projektų.
„Iš savo patirties žinau, kaip svarbu IT srityje dirbančiam žmogui pakliūti į aplinką, kur gali sparčiai tobulėti, prisidėdamas prie didelių projektų. Pamenu, jau pirmame kurse įsidarbinau didelėje IT bendrovėje, kurioje teko nemažai prisidėti tiek prie valstybinių, tiek prie tarptautinių telekomunikacijų bei finansinių bendrovių projektų įgyvendinimo. Sparčiai tobulėjau tiek programavimo, tiek verslo suvokimo srityse.

„Bankera“ ekosistemoje tokias galimybes atras kiekvienas, prisijungęs prie mūsų komandos. Čia turime nemažai didelių projektų. Ruošiamės išleisti mokėjimo korteles, siūlysime naujas paslaugas, šiuo metu taip pat kuriame ir mobiliąją programėlę, kuri kasdienių finansinių operacijų valdymą skaitmeniniu būdu pavers dar patogesniu.

Iš kitos pusės, tobuliname atitikties technologinius sprendimus - įsigaliojus naujai pinigų plovimo prevencijos direktyvai, tiek asmens duomenų apsaugos reglamentui, atsirado nemažai reikalavimų, kurių įgyvendinimui reikalingi ne tik teisiniai, bet ir technologiniai sprendimai. Be to, tarptautinė plėtra tęsiasi, tad patyrusių bei gerai dirbančių žmonių visada laukiame”, - tvirtina J. Dobiliauskas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
3.3684

Ukmergėje klientų laukia naujas „EOLTAS“ prekybos centras (11)

Vieta naujajam 400 kv. m. prekybos centrui buvo renkama itin atsakingai. Stengtasi atsižvelgti ne tik...

5 sąmokslo teorijos apie COVID-19, kuriomis pasaulis vis dar tiki, ir žaidimas, padėsiantis išsiugdyti atsparumą melui (18)

Blogėjant COVID-19 situacijai, pasaulis taip pat susiduria su pasauline „dezinformacijos...

Vilnius kviečia į pasimatymus su miestu (12)

Šiandien Vilniaus dūzgesys pritilęs, o pasimatymai mieste turės palaukti. Metas skirti pasimatymą...

„Kalnapilio-Tauro grupė“ didina rėmimų apimtis: kartu galime įveikti pandemijos iššūkius (3)

Pasaulinės pandemijos akivaizdoje verlsas gręžiasi į šalį užklupusius išbandymus. Įmonės,...

„DPD Lietuva“ investuoja į klientų patirtį – „myDPD“ platformoje siuntas galės valdyti paprasčiau (1)

Nuo šiol „ DPD Lietuva“ klientai savo siuntas galės valdyti paprasčiau ir greičiau. Siuntų...

Top naujienos

Panevėžio kunigas atviras: išmaldų prašytojams ne maisto reikia, o svaigalų (80)

Prie prekybos centrų ar bažnyčių šventoriuose su ištiesta ranka stovintys varguoliai dėkoja už...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (241)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...

Paulius Jurkevičius. Komendantės valanda – štai Kalėdų dovana Lietuvai! (4)

Čia, mielieji, jums ne kovidinių kaukių balius! Ne teatrų užrakinimai ar restoranų pasiūlymai...

Susirgimo rekordai negąsdina: Klaipėdoje prie eglutės renkasi smalsuoliai (100)

Klaipėdoje per eglutės įžiebimą nušvito ir įspūdinga Šiaurinė žvaigždė. Tiesa, tie, kurie...

Raseinių rajone per tragišką avariją žuvo vyras (2)

Raseinių rajone nuo kelio nulėkus automobiliui žuvo vyras.

Egzistuoja tik vienas žmogus, į kurį pataikė meteoritas: rimtesnės bėdos prasidėjo kur kas vėliau

Vadinamasis Hodges meteoritas sukėlė problemų moteriai, į kurią pataikė, bet atnešė turtus...

Vytautas Jokubauskas | D+

Po pažeminimo draugiškoje Europos valstybėje Kremlius taip lengvai neatleis: galima tikėtis keršto (2)

Kremlius buvo įpratęs Kišiniove jaustis tarsi savo paties kieme. Kadenciją baigiantis...

Vilniuje į gaisrą iškviesti ugniagesiai, pranešta, kad namas dega atvira liepsna (40)

Vilniuje šeštadienį į Dvariškių gatvę išskubėjo gausios ugniagesių pajėgos. Pranešta, kad...

LKL mūšis pajūryje: „Neptūnas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė transliacija

Šeštadienio vakarą pajūryje vykstančiose LKL rungtynėse kaunasi Klaipėdos „Neptūnas“ (3/6)...