Kiekvienos įmonės vadovo tikslas – vystyti sėkmingą verslą. Tačiau verslas nenukeliaus toli, jei nebus teisingai tvarkoma jo buhalterija. Tvarkinga buhalterinė apskaita taupo nervus, laiką ir saugo nuo finansinių praradimų ar net bankroto grėsmės, užtikrindama verslo gyvybingumą. Deja, neretai pasitaiko, jog direktoriai ir buhalteriai nesusikalba tarpusavyje, o dažna to priežastis – negebėjimas patogiai valdyti ir keistis informacija. Į buhalterijos niuansus nenorinčiam ir nespėjančiam kištis vadovui gali būti sunku tinkamai vertinti buhalterio ar išorinės buhalterinės įmonės darbą, o šiems – patenkinti vadovo reikalavimus. Sprendžiant šią problemą, buvo sukurta bene sparčiausiai Lietuvoje auganti integruota debesų buhalterijos sistema B1.lt. O šiemet joje įdiegti buhalterių darbą iš esmės keičiantys dirbtinio intelekto funkcionalumai.
Filip Borcov
Filip Borcov
© Organizatorių nuotr.

Pirmoji intelektuali debesų buhalterija?

Jau nuo pat pradžių B1.lt kūrėjai kėlė sau tikslą pažangiomis technologijomis mažinti Lietuvos įmonių buhalterinės apskaitos kaštus. Prie privalumų, kuriuos, lyginant su senosiomis buhalterinėmis programomis, užtikrina integruota debesų buhalterija, daugelis įmonių jau priprato. Tačiau kai kalba pasisuka apie dirbtinį intelektą, apskaitos specialistams kyla nerimas, ar nauji funkcionalumai, užuot palengvinę kasdienybę, jos neapsunkins.

Apie intelektualios debesų sistemos veikimą paklausta B1.lt komanda paaiškina, jog iš tiesų DI rolė buhalterijos procesuose gali būti labai paprasta: pavyzdžiui, vadovas ar apskaitininkas reikiamus failus nufotografuoja telefonu arba kompiuteriu ir įkelia į debesų sistemą. Failams atsidūrus sistemoje, buhalteris spusteli mygtuką „atpažinti“. Čia savo darbą atlieka dirbtinis intelektas, sugebantis iššifruoti bei surinkti informaciją bei perkelti ją į atitinkamus sektorius. Tuomet buhalteriui belieka patvirtinti gautą rezultatą, vos vienu mygtuku įkeliant visus duomenis į apskaitą. B1.lt vadovo Filip Borcov duomenimis, šis patentuotas funkcionalumas Lietuvos debesų buhalterijos sektoriuje neturi analogų.

Nuo funkcionalumų – prie naujos darbo kultūros

Kaip dažnai būna, mažos kasdieninės pergalės efektyvinant darbo procesus veda prie kur kas didesnių pozityvių pokyčių įmonėje. Dėl to, kalbėdami apie siūlomas sistemines inovacijas, B1.lt autoriai grįžta prie pagrindinės savo misijos: sutaikyti buhalterius su įmonių vadovais.

Daugelis vadovų pasvajoja, kad jiems nebereikėtų klaidžioti buhalterio apskaitos labirinte. O buhalteriai savo ruožtu norėtų nebūti apkrauti techniniais darbais. Tiek vadovai, tiek buhalteriai sutaria, jog būtų nepalyginamai lengviau komunikuoti, jei nebereikėtų vienas kito trukdyti neesminiais klausimais ir kiekvienas turėtų savo prieigą prie jiems reikalingų duomenų. Pasak B1.lt ekspertų, universalią vieno langelio buhalteriją debesyje labiausiai pamėgo vadovai, norintys savo įmonėse diegti naują darbo kultūrą. Siekdami nepasilikti vakarykštėje dienoje, jie seka naujoves ir ieško vis modernesnių sprendimų savo verslui valdyti. Tad galimybės darbuotojams realiu laiku matyti ir kontroliuoti verslo procesus, sumažinti darbą iki kelių mygtuko paspaudimų ar sutalpinti visą reikiamą informaciją į išmanųjį telefoną tampa itin svarbios.

Efektyvi pagalba apskaitos įmonėms

Turint omenyje, kiek kainuoja naujausi į rinką išleidžiami modernūs prietaisai ir programos, gali pasirodyti, jog dirbtinio intelekto privalumai įperkami tik įmonėms galiūnėms. Tačiau B1.lt atstovai teigia sukūrę pigiausią integruotos apskaitos sprendimą rinkoje. Pasak kompanijos atstovų, pirmąjį mėnesį visi klientai gali nemokamai išbandyti visas B1.lt teikiamas paslaugas. Taip siekiama pralaužti įsisenėjusios darbo kultūros ledus ir pamažu supažindinti vis naujus verslo segmentus su esama alternatyva.

Papildomi privalumai siūlomi ir buhalterinėms bendrovėms, apsisprendusioms savo klientų apskaitą tvarkyti naujojoje sistemoje: šios gauna nemokamą planą „Partneris“, leidžiantį naudotis B1.lt apskaitos sistema, geriausiomis sąlygomis įsidiegti naujus funkcionalumus, gauti nemokamas konsultacijas, o kai kuriais atvejais – ir prisitraukti naujų klientų, ateinančių per B1.lt rekomendacijų tinklą. Toks bendradarbiavimo modelis padeda gerokai sumažinti buhalterinių įmonių veiklos sąnaudas bei kokybiškai aptarnauti didesnį kiekį klientų.

Dirbtinis intelektas nenustoja tobulėti. Kas toliau?

Kaip teigia B1.lt sistemos atstovai, atliekant technologijų bandymus šiuo metu aktyviai siekiama užtikrinti, kad dirbtinis intelektas pranoktų žmogaus darbą ne tik greičiu, bet ir kokybe. „Pasitelkdami DI, mes nuolat stengiamės tobulinti produktą, palengvinti buhalterių darbą ir pašalinti bet kokią klaidų riziką“, - teigia F. Borcov. Kaip išduoda pašnekovas, jo komanda, diegdama papildomus funkcionalumus, neketina sustoti: DI panaudojimo laukas bus ir toliau plečiamas, automatizuojant visas įmanomas apskaitos operacijas.

Daugiau informacijos rasite šioje nuorodoje: dirbtinis intelektas apskaitos sistemoje.

Užsakymo nr.: PT_82953891

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.8333

Plakiklis, pakeitęs pasaulį. Viskas, ką turėtumėte žinoti apie legendinį virtuvės pagalbininką (4)

Kas iš mūsų nežinotų legendinio raudono plakiklio „KitchenAid“, kuriam namų virtuvėje...

„Iki“: juodos spalvos respiratoriai tampa pirmuoju pirkėjų pasirinkimu (7)

Būtinybė dėvėti veidą dengiančias apsaugos priemones skatina paversti jas dar viena stiliaus ir...

Alfas Ivanauskas pirmasis savo kailiu išbandė ateities virtuvę: buities rūpesčių bus mažiau

Sutikime, karantino metai virtuvėje privertė suktis kur kas daugiau nei anksčiau – juk maisto...

Kibernetinio saugumo atmintinė: 5 dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį (5)

Mūsų asmeninių duomenų saugumas šiandien tampa vis svarbesnis, todėl tam ir patys turėtume...

Sostinės savivaldybė išsinuomos 50 vieno kambario butų visose Vilniaus miesto seniūnijose (5)

Būstas paraiškų teikimo dieną arba ne vėliau kaip po 3 (trijų) mėnesių nuo pasiūlymų eilės...

Top naujienos

Pamačiusi pervestą atlyginimą Šiaulių ligoninės medikė liko šokiruota: gydymo įstaigos versija – kitokia (226)

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbančios medikės sūnus teigia, kad jo mamai ligoninė...

Čaplinskas: panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį pandemijos scenarijų (286)

Panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį koronaviruso pandemijos scenarijų, tai yra – virusų...

Šiltas pavasaris kol kas traukiasi: laukia smarkūs lietūs, vietomis sugriaudės perkūnijos (3)

Krentant atmosferos slėgiui ir didėjant žemo slėgio lauko įtakai giedrių orų laikotarpis...

Lietuvoje prasidės didžiuliai pokyčiai: vieniems teks stipriai pakeisti savo įpročius, o kiti galės pasinaudoti parama (63)

Pustrečio milijardo tonų – štai tiek pačių įvairiausių atliekų kasmet susikaupia Europos...

Kasdienybės herojai. Eleonora – apie „Sel“ ir skyrybas: liūdna dėl savo gyvenimo, kad nieko nepasiekiau kita tema: stulbinanti „Misis Lietuva 2019“ Gretės Brokienės sėkmė (12)

Išskirtinis Eleonoros Sebrovos interviu - karjera grupėje „Sel“, skausmingos skyrybos ir...

Karolis Kasperas | D+

Japonų valdžia po šiai dienai neigia šį istorinį faktą: „komforto stotyse“ karius tenkino 200 tūkst. pagrobtų moterų

Lee Ok-Seon nieko neįtardama ėjo namo, kai iš pravažiuojančio automobilio iššoko grupė...

Štai kokių perliukų radau „Mamų mugėje“: vaiką galima aprengti už tiek, kiek kainuoja trys puodeliai kavos (54)

Ar brangu auginti vaikus, juk jie taip greit auga, todėl daug ir reikia – kas sezoną naujų batų,...

UEFA atsakas: grasina dar šią savaitę iš Čempionų lygos išmesti tris iš keturių pusfinalio dalyvių (109)

UEFA ketina imtis pačių griežčiausių ir beprecedenčių veiksmų prieš maištininkų...

Agnė Keizikienė | D+

Mokslininkas praskleidė šydą nuo paslaptingo sapnų pasaulio: kodėl sapnuojame, ką sapnai apie mus pasako ir kaip jiems padaryti įtaką?

Sapnai tarsi kokia astrologija: vieni į juos žiūri su šypsena, kiti – intensyviai tyrinėja. Kad...

Kūno kalbos ekspertė išanalizavo princo Philipo laidotuvių įrašus: žiūrovams nepastebimos detalės pasakė daugiau nei žodžiai (34)

Karalienė Elžbieta II stabtelėjo prieš įeidama į Šv. Jurgio koplyčią, lyg negalėtų...