Kiekvienos įmonės vadovo tikslas – vystyti sėkmingą verslą. Tačiau verslas nenukeliaus toli, jei nebus teisingai tvarkoma jo buhalterija. Tvarkinga buhalterinė apskaita taupo nervus, laiką ir saugo nuo finansinių praradimų ar net bankroto grėsmės, užtikrindama verslo gyvybingumą. Deja, neretai pasitaiko, jog direktoriai ir buhalteriai nesusikalba tarpusavyje, o dažna to priežastis – negebėjimas patogiai valdyti ir keistis informacija. Į buhalterijos niuansus nenorinčiam ir nespėjančiam kištis vadovui gali būti sunku tinkamai vertinti buhalterio ar išorinės buhalterinės įmonės darbą, o šiems – patenkinti vadovo reikalavimus. Sprendžiant šią problemą, buvo sukurta bene sparčiausiai Lietuvoje auganti integruota debesų buhalterijos sistema B1.lt. O šiemet joje įdiegti buhalterių darbą iš esmės keičiantys dirbtinio intelekto funkcionalumai.
Filip Borcov
Filip Borcov
© Organizatorių nuotr.

Pirmoji intelektuali debesų buhalterija?

Jau nuo pat pradžių B1.lt kūrėjai kėlė sau tikslą pažangiomis technologijomis mažinti Lietuvos įmonių buhalterinės apskaitos kaštus. Prie privalumų, kuriuos, lyginant su senosiomis buhalterinėmis programomis, užtikrina integruota debesų buhalterija, daugelis įmonių jau priprato. Tačiau kai kalba pasisuka apie dirbtinį intelektą, apskaitos specialistams kyla nerimas, ar nauji funkcionalumai, užuot palengvinę kasdienybę, jos neapsunkins.

Apie intelektualios debesų sistemos veikimą paklausta B1.lt komanda paaiškina, jog iš tiesų DI rolė buhalterijos procesuose gali būti labai paprasta: pavyzdžiui, vadovas ar apskaitininkas reikiamus failus nufotografuoja telefonu arba kompiuteriu ir įkelia į debesų sistemą. Failams atsidūrus sistemoje, buhalteris spusteli mygtuką „atpažinti“. Čia savo darbą atlieka dirbtinis intelektas, sugebantis iššifruoti bei surinkti informaciją bei perkelti ją į atitinkamus sektorius. Tuomet buhalteriui belieka patvirtinti gautą rezultatą, vos vienu mygtuku įkeliant visus duomenis į apskaitą. B1.lt vadovo Filip Borcov duomenimis, šis patentuotas funkcionalumas Lietuvos debesų buhalterijos sektoriuje neturi analogų.

Nuo funkcionalumų – prie naujos darbo kultūros

Kaip dažnai būna, mažos kasdieninės pergalės efektyvinant darbo procesus veda prie kur kas didesnių pozityvių pokyčių įmonėje. Dėl to, kalbėdami apie siūlomas sistemines inovacijas, B1.lt autoriai grįžta prie pagrindinės savo misijos: sutaikyti buhalterius su įmonių vadovais.

Daugelis vadovų pasvajoja, kad jiems nebereikėtų klaidžioti buhalterio apskaitos labirinte. O buhalteriai savo ruožtu norėtų nebūti apkrauti techniniais darbais. Tiek vadovai, tiek buhalteriai sutaria, jog būtų nepalyginamai lengviau komunikuoti, jei nebereikėtų vienas kito trukdyti neesminiais klausimais ir kiekvienas turėtų savo prieigą prie jiems reikalingų duomenų. Pasak B1.lt ekspertų, universalią vieno langelio buhalteriją debesyje labiausiai pamėgo vadovai, norintys savo įmonėse diegti naują darbo kultūrą. Siekdami nepasilikti vakarykštėje dienoje, jie seka naujoves ir ieško vis modernesnių sprendimų savo verslui valdyti. Tad galimybės darbuotojams realiu laiku matyti ir kontroliuoti verslo procesus, sumažinti darbą iki kelių mygtuko paspaudimų ar sutalpinti visą reikiamą informaciją į išmanųjį telefoną tampa itin svarbios.

Efektyvi pagalba apskaitos įmonėms

Turint omenyje, kiek kainuoja naujausi į rinką išleidžiami modernūs prietaisai ir programos, gali pasirodyti, jog dirbtinio intelekto privalumai įperkami tik įmonėms galiūnėms. Tačiau B1.lt atstovai teigia sukūrę pigiausią integruotos apskaitos sprendimą rinkoje. Pasak kompanijos atstovų, pirmąjį mėnesį visi klientai gali nemokamai išbandyti visas B1.lt teikiamas paslaugas. Taip siekiama pralaužti įsisenėjusios darbo kultūros ledus ir pamažu supažindinti vis naujus verslo segmentus su esama alternatyva.

Papildomi privalumai siūlomi ir buhalterinėms bendrovėms, apsisprendusioms savo klientų apskaitą tvarkyti naujojoje sistemoje: šios gauna nemokamą planą „Partneris“, leidžiantį naudotis B1.lt apskaitos sistema, geriausiomis sąlygomis įsidiegti naujus funkcionalumus, gauti nemokamas konsultacijas, o kai kuriais atvejais – ir prisitraukti naujų klientų, ateinančių per B1.lt rekomendacijų tinklą. Toks bendradarbiavimo modelis padeda gerokai sumažinti buhalterinių įmonių veiklos sąnaudas bei kokybiškai aptarnauti didesnį kiekį klientų.

Dirbtinis intelektas nenustoja tobulėti. Kas toliau?

Kaip teigia B1.lt sistemos atstovai, atliekant technologijų bandymus šiuo metu aktyviai siekiama užtikrinti, kad dirbtinis intelektas pranoktų žmogaus darbą ne tik greičiu, bet ir kokybe. „Pasitelkdami DI, mes nuolat stengiamės tobulinti produktą, palengvinti buhalterių darbą ir pašalinti bet kokią klaidų riziką“, - teigia F. Borcov. Kaip išduoda pašnekovas, jo komanda, diegdama papildomus funkcionalumus, neketina sustoti: DI panaudojimo laukas bus ir toliau plečiamas, automatizuojant visas įmanomas apskaitos operacijas.

Daugiau informacijos rasite šioje nuorodoje: dirbtinis intelektas apskaitos sistemoje.

Užsakymo nr.: PT_82953891

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.8333

Svarbu gyventojams! OMNIVA paštomatuose siuntų atsiėmimas per 3 valandas (4)

Įvedus karantiną „Omniva LT“ paštomatinių siuntų skaičius nuo kovo pradžios išaugo daugiau...

COVID-19 ir šiukšlės: ar virusas gali tūnoti atliekose? (6)

Atliekų surinkimas, išvežimas bei nenutrūkstamas šių paslaugų tiekimas gyventojams yra labai...

Nuotoliniu būdu jau 5 metus dirbanti komanda dalinasi įžvalgomis, kaip dirbti iš namų smagiau ir produktyviau (7)

Pasauliui kovojant su COVID-19 pandemija, darbas iš namų daugeliui tampa naująja kasdienybe....

Mokymasis nuotoliniu būdu: kokios priemonės tam tinkamiausios? (18)

Mokykloms ir biurams persikrausčius į namus, šalis persiorientavo į gyvenimą nuotoliniu būdu....

Nešvaistykite laiko namuose veltui – dabar tinkamas metas mokytis kalbų ir ruoštis studijoms užsienyje (17)

Nors Lietuvoje paskelbtas karantinas, gyvenimas nestovi vietoje – žmonės ir toliau kuria planus,...

Top naujienos

Mirčių nuo koronaviruso – jau 9 (78)

Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius - 9, iš jų 6 iš Ukmergės. Visi mirusieji ukmergiškiai...

Veryga: turime ruoštis, kaip išeisime iš karantino papildyta 14.54; 14 pacientų reanimacijoje (103)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje...

Nuotolinio ugdymo iššūkiai tampa nepakeliami: prašo nutraukti mokslo metus (366)

Daugiau nei 18 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, adresuotą Seimui. Prašoma atkreipti dėmesį...

JAV žvalgyba: Kinija sąmoningai klastojo koronaviruso susirgimų ir aukų skaičius (198)

Kinija nuslėpė koronaviruso protrūkio mastą savo šalyje, pranešdama ne apie visus susirgimo...

Lyg kriminaliniame trileryje: teismas paskelbė, kaip Staškevičių sekę pavaldiniai siekė užvaldyti 1,5 mln. eurų (72)

Sutuoktiniai Patricija ir Darius Šulskiai, reketavę vieną koncerno „VP Grupė“ akcininkų...

Nauja priemonė „bulkučių kepėjams“: gelbės neturinčius priėjimo prie bankų (1)

Trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje Lietuvos banko ekonomikos ir finansinio stabilumo...

Grožio paslaugų sektoriaus atstovė: bandome save raminti, nuotaikos labai liūdnos (7)

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad grožio...

Baltarusija dėl koronaviruso plitimo pažėrė Lietuvai patarimų ir priekaištų (261)

Baltarusija ragina Lietuvą išlaikyti savitvardą ir įsitraukti į efektyvų bendradarbiavimą...

Specialistus stebina mįslingas miestelis Italijos koronaviruso epicentre: pradedamas tyrimas (64)

Sveikatos specialistai pradėjo mokslinį tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti, kodėl Italijos...