Per lietų nuolat prakiūrantis stogas, nesibaigiantys mažesni ar didesni fasado remonto darbai paskatino Vilniaus Dzūkų g. 11A namo gyventojus priimti sprendimą renovuoti įvairių trūkumų turintį, dar 1955 m. statytą namą. Dabar butų savininkai džiaugiasi ne tik gražia namo išvaizda, bet ir pastebimai sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą.
Renovuotas daugiabutis Vilniuje, Dzūkų g. 11A
Renovuotas daugiabutis Vilniuje, Dzūkų g. 11A

Labiausiai dviaukščio namo gyventojams prieš renovaciją akis badė netvarkinga fasado išvaizda – trupantis tinkas ir kelių spalvų dažai, sutrūkinėjusios sienos, netvarkingas šiferiu dengtas stogas ir kaminai.

„Senos statybos namo stogas pasidarė nesandarus, sienose atsirado įtrūkimų, buvo prarandama šiluma. Supratome, kad namui reikia įvairių atskirų konstrukcijų remonto: fasado, cokolio, stogo. Atskiri remontai visada kainuoja daugiau, todėl nusprendėme, kad efektyviau rinktis renovaciją, kuri leistų vienu metu atlikti visus šiuos darbus. Taip pat buvo atsižvelgta į tai, kad po įvairių pavienių remontų nepavyksta sukurti tvarkingo pastato vaizdo“, – sako Vilniaus Naujininkų rajono daugiabučius administruojančios įmonės atstovė D. Babič.

Sąskaitos sumažėjo net 70 proc.

Pašnekovė pripažįsta, kad nors name tėra viso labo 8 butai, iš karto susitarti su gyventojais dėl renovacijos nepavyko.

„Administratorius motyvavo butų savininkus priimti sprendimą dėl namo renovacijos, buvo daug susitikimų ir susirinkimų. Taip pat bendravome atskirai beveik su kiekvieno buto savininku, konsultavome, kol kiekvienas gyventojas suprato renovacijos privalumus“, – tikina namų priežiūros vadybininkė D. Babič.

Susitarus su gyventojais dėl renovacijos, 2018 m. vasario pabaigoje buvo patvirtintas Investicinis projektas, tų pačių metų rugpjūtį buvo pasirašyta Valstybės paramos sutartis daugiabučio atnaujinimui. Statybos darbų sutartis pasirašyta 2020 m. sausį, o jau 2020 m. gruodį buvo parengtas statybos užbaigimo aktas.

„Džiaugiamės, kad gavome puikius rangovus, kurie dirbo sklandžiai ir greitai – visi namo darbai buvo atlikti vos per 10 mėnesių“, – priduria D. Babič.

Renovacijos metu buvo atnaujintas ir apšiltintas fasadas, atlikti cokolio remonto ir šiltinimo darbai, pakeistas stogas, pravalyti ir apskardinti kaminai, įstiklinti langai, pakeistos laiptinės durys. Name taip pat buvo pakeista šildymo sistema, įrengti balansiniai ir termostatiniai ventiliai butuose, pakeistas rūsyje esantis cirkuliacinis vamzdis. Išgražėjo ne tik namas, bet ir aplinka – aplink namą įrengtas šaligatvis, sutvarkyta nuogrinda.

Renovuotas daugiabutis Vilniuje, Dzūkų g. 11A
Renovuotas daugiabutis Vilniuje, Dzūkų g. 11A

„Gyventojai po renovacijos labai patenkinti nauja daugiabučio išvaizda, jaučiasi, lyg gyventų naujame name – gražiai, šiltai ir patogiai. Visiems buvo įkyrėję tai, kad po lietaus dažnai prakiurdavo stogas – tai sukeldavo ne tik nepatogumų, bet ir nuolatinių išlaidų“, – sako namų priežiūros vadybininkė.

Prieš renovaciją namo energinė klasė buvo E, o po jos tapo C. Skaičiuojama kad po atnaujinimo darbų daugiabutis suvartoja 62,3 proc. mažiau šiluminės energijos, o gyventojai džiaugiasi iki 70 proc. mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Šio namo gyventojams už paskolą renovacijos darbams kas mėnesį priskaičiuojama 1,20 Eur už kv. m.

Namų priežiūros vadybininkė D. Babič džiaugiasi, kad pastaruoju metu išgražėjo ne tik šis namas, bet po truputį keičiasi ir viso Naujininkų rajono veidas. Pirmoji renovacijos kregždė rajone buvo Naujininkų g. 1 esantis pastatas – sėkmingas projektas, kurį įgyvendinus buvo pasiekta ne planuota C, o didesnė – B energinio efektyvumo klasė. Šio daugiabučio pavyzdys paskatino renovuotis dar du toje pačioje gatvėje esančius 4 ir 8 numeriu pažymėtus namus bei Dzūkų 11A daugiabutį. Atnaujinimo darbai vyksta ir toliau – šiuo metu modernizuojamas Naujininkų g. 2 esantis pastatas.

Metų renovacijos projekto rinkimai

Šis daugiabutis dalyvauja Metų renovacijos projekto rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės balandžio 2 d.naujienų portale „Delfi.lt“, o laimėtojai bus paskelbti balandžio 12 d.

Prieš atiduodant savo balsą BETA rekomenduoja tai daryti atsakingai – susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą po renovacijos gavo daugiabučio gyventojai. Skaitytojai raginami atkreipti dėmesį ne tik į daugiabučio išvaizdą po atliktų darbų, tačiau ir atsižvelgti į platų kriterijų ratą: tokius parametrus kaip energetinis efektyvumas, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas, indėlis į aplinkosaugą, bendruomeniškumas (kaip gyventojai kartu sprendė iškilusius iššūkius ir priiminėjo sprendimus), projekto indėlis į platesnį aplinkos atnaujinimą ne tik kieme ar gatvėje, o rajone ar net viso miesto mastu.

Visi esame įpratę renovuotą daugiabutį vertinti per gražaus namo ar mažesnės šildymo sąskaitos prizmę, tačiau svarbu nepamiršti, kad ilgalaikėje perspektyvoje modernizavimo darbai yra kur kas daugiau: šis procesas prisideda prie gyventojų gerovės kūrimo, ekonomikos konkurencingumo stiprinimo bei šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo.

Užsakymo nr.: PT_86812783

BETA
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.0000

Išrinkti Metų renovacijos projekto 2021 nugalėtojai (17)

Kovo 17-balandžio 12 d. vyko Būsto energijos taupymo agentūros ( BETA ) inicijuoti „Metų...

Ukmergiškius renovacijai paskatino noras sutaupyti ir gyventi gražesniame name (39)

Gyventi šilčiau, gražiau ir mokėti mažiau – tokie buvo Ukmergėje, Jaunimo gatvėje esančio...

Pasiteisinę renovacijos sprendimai – netipiniam Druskininkų daugiabučiui (11)

Savitos architektūros triaukštis pastatas Druskininkuose, Neravų g. pareikalavo ir netipinių...

Už kantrybę renovacijos metu širvintiškiai apdovanoti džiuginančiu rezultatu (11)

Nors Širvintose esančio penkiaaukščio Vilniaus g. 45 gyventojams ir namo administratoriams teko...

Vilniečių patirtis: renovuoti – efektyviau, nei 100 kartų remontuoti (3)

Per lietų nuolat prakiūrantis stogas, nesibaigiantys mažesni ar didesni fasado remonto darbai...

Top naujienos

Kada vaikas būtų skiepijimas prieš tėvų valią: pateikė situaciją, kai tėvų nuomonė nebūtų pati svarbiausia (11)

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sako, kad valdžios sprendimas leisti patiems...

Skandalingų įtarimų apie Lukašenką turintis buvęs baltarusių pareigūnas: jau niekas nebestebina papasakojo, kaip gali būti kankinamas Pratasevičius (135)

Birželio 14 d. buvusius Baltarusijos pareigūnus vienijantis judėjimas BYPOL savo „Telegram“...

Prancūzams Budapešte galėjo baigtis ir liūdniau – nuo pralaimėjimo išgelbėjo Griezmannas (42)

„Mirtininkų“ vadinamoje F grupėje bręsta įdomi intriga. Viena iš favoričių laikyta...

Nutekintas Lenkijos Vyriausybės kanclerio laiškas: jo turinys kelia rimtų dvejonių mini Skvernelį, Landsbergį, Šimonytę (87)

Nutekintame Lenkijos Vyriausybės kanclerio Michalo Dworczyko laiške minimi Lietuvos politikai...

Paulius Jurkevičius. Ar verta mainyti 1 kotletą Palangoje į 3 Neapolio picas? (5)

Gal jau gana apie maršistus ir lgbtistus, apie puidokus ir pavilionius? Gal neverta? Nes toks...

Pablogėjęs regėjimas gali slėpti net vėžį: jo nepastebėti galite metų metus (5)

Tikriausiai dauguma yra girdėję ir bent kažką žino apie krūties, plaučių, prostatos vėžį ....

Suplanavus grįžti į Lietuvą – akibrokštas dėl COVID-19: moteris negali patikėti staiga pasikeitusiomis taisyklėmis (127)

Pasipiktino reikalavimų skiepams nuo COVID-19 suklaidinta keliautoja. Jai tai sugadino nuotaiką,...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Saugirdas Vaitulionis – apie išgyventus juodus periodus, ir Rimantė Kulvinskytė – apie šeimos skolas, iš kurių vos išbrido

„Esu turėjęs tokių juodų dienų, kai aš norėjau realiai šokti pro langą“, – itin...

Tiesioginių išmokų apmokestinimas – šokas ūkininkams: vardija, kas nutiktų (24)

Laidoje Delfi tema kalbėjome apie tai, kas nutiks Lietuvoje apmokestinus tiesiogines išmokas ir...

Vaikų šventės – stresas tėvų piniginei: kaip pasirūpinti nepamirštama diena per daug neišlaidaujant

Vasara – tai ne tik atostogų, kelionių ar šėlionių gamtoje metas, bet ir laikas, kai šeimos...