Nealkoholinis alus kasmet vis populiaresnis – vis daugiau jo rūšių matome ir parduotuvių lentynose. Tačiau kurio iš jų skoniai geriausi? Ieškodama atsakymo į šį klausimą, bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko „aklą“ nealkoholinio alaus skonio tyrimą. Paaiškėjo, kad daugiausia pirmumo balų surinko „GO Pilsner“, kuris kartu yra ir perkamiausias nealkoholinis alus Lietuvoje.
GO Pilsner
GO Pilsner
© Organizatorių nuotr.

Daugiausia pirmumo balų – „GO Pilsner“

Nealkoholinio alaus populiarumo augimas skaičiuojamas nebe procentais, o kartais. Pardavimų duomenys aiškiai parodo, kurios nealkoholinio alaus rūšys šalyje yra populiariausios. Tačiau ar rezultatai pasikeičia, kai balsuojame ne pinigine parduotuvės kasoje, o skonio receptoriais „aklame“ tyrime?

„Kokį gėrimą pasirinks vartotojas, lemia daug veiksnių: reklama, prekės ženklas, rekomendacijos, mada ir t. t. Visa tai papildo pagrindinį kriterijų – skonį. Mes atlikome „aklą“ skonio tyrimą ir pasižiūrėjome, kaip Lietuvos gyventojai vertina nealkoholinį alų pagal skirtingus skonio aspektus“, – sako „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

Bendrovės tyrime gretinti 7 skirtingi, Lietuvoje parduodami nealkoholiniai alūs. Juos, atsižvelgiant į keliolika kriterijų, vertino 353 tyrimo dalyviai.

Susumavus rezultatus išaiškėjo ir Lietuvoje gaminamo nealkoholinio alaus skonio lyderis. Tyrimo dalyviai, ragaudami nealkoholinį alų, kurio pavadinimas ir gamintojas jiems nebuvo atskleistas, daugiausia pirmumo balų tarp visų šalies nealkoholinio alaus gamintojų skyrė „Švyturys-Utenos alus“ (ŠUA) verdamam „GO Pilsner“.

Tyrimo dalyviai šiam gėrimui skyrė pirmą vietą pagal spalvos, aromato, kartumo, tirštumo bei skonio natūralumo kriterijus. Nė vienas lietuviškas nealkoholinis alus „GO Pilsner“ neprilygo ir poskonio, gaivumo bei skonio, lyginant su įprastu alumi, vertinimais.

Meistrystę sujungė su naujosiomis technologijomis

„Smagu, kad tyrimu palankiai įvertinas mūsų darbas. Asmeniškai man svarbu, kad „GO Pilsner“ itin išsiskyrė pagal skonio natūralumą. Šis kriterijus parodo visų alaus skoninių savybių harmoningumą“, – sako ŠUA vyriausioji aludarė Dalia Jočytė. Anot jos, tokius „GO Pilsner“ įvertinimus lėmė ne tik aludarių meistrystė, be ir naujausios technologijos.

„Aludarystė – labai senas amatas, tačiau dabar ją į priekį veda naujosios technologijos, be kurių negalima išvirti gero, kokybiško nealkoholinio alaus. Esame vieninteliai Lietuvos aludariai, turintys membraninės filtracijos įrangą, kuri iš gėrimo atskiria alkoholį, tačiau maksimaliai išsaugo alaus skonį ir aromatą.

Mūsų meistrystės prireikia verdant kokybišką alų, o technologijų – kai reikia „pradanginti“ jame esantį alkoholį“, – pasakoja vyriausioji aludarė.

Tuo tarpu seniausia nealkoholinio alaus gamybos technologija – sustabdyta fermentacija, kaip teigia D. Jočytė, neleidžia susidaryti alkoholiui, tačiau taip kartu stabdomas ir skonio susidarymas. Kiek naujesnė technologija – alaus kaitinimas, kuomet iš alaus išgarinamas alkoholis, tačiau tuomet taip pat nukenčia gėrimo skonis.

Populiarumą lemia geras skonis

I. Zoko teigimu, tyrimo dalyviai kaip pagrindinę nealkoholinio alaus įsigijimo priežastį nurodė jo skonį, gerokai rečiau respondentai minėjo kainą ar prieinamumą – galimybę įsigyti gėrimo.

Pasak ŠUA aludarės, šis tyrimas sklandžiai papildo ir esamus rinkos duomenis, liudijančius, kad „GO Pilsner“ – perkamiausias nealkoholinis alus šalyje. Tai patvirtina ir Lietuvos prekybos įmonių asociacijos sprendimas „GO Pilsner“ pripažinti populiariausiu nealkoholiniu alumi tiek 2018 m., tiek ir 2017 m.

„Anksčiau žinojome, kad „GO Pilsner“ populiariausias, o dabar, atlikus išsamų skonio tyrimą, aiškiai žinome, kodėl jis tokiu tapo. Manau, kad šiose alaus varžybose neblogai pasirodytų ir kitos „GO“ rūšys – kvietinis ar Pale Ale“, – sako D. Jočytė. Jos teigimu, ŠUA dabar yra daugiausia nealkoholinio alaus rūšių gaminantis Lietuvos aludaris, o „GO“ alaus linijai rimtą konkurenciją turėtų sudaryti ir naujasis „Švyturys Ekstra Nealkoholinis“ alus.

Kaip įvertinti nealkoholinio alaus kokybę

Nealkoholinio alaus skonį paprastai galime įvertinti ir kiekvienas mūsų. Tam, alaus someljė Jono Lingio teigimu, reikia atkreipti dėmesį vos į kelis dalykus.

„Kalbant apie šio gėrimo kokybinius parametrus, tai jis savo skoniu ir kvapu turi būti kuo panašesnis į įprastą alų. Ragaujant geriausiai tokį alų įsipilti į stiklinę ar taurę. Pirmiausia vertiname putą, kuri, jei gėrimas taisyklingai įpiltas, turėtų būti maždaug nykščio aukščio. Tuomet pauostom – pats gėrimas turėtų kvepėti lengvais salyklo ar apynių aromatais.

O po to ragaujame. Tą darome dviem gurkšniais: pirmasis mažesnis, antrasis kiek didesnis. Taip mūsų receptoriai prisipildys skonių. Alaus burnoje teliūskuoti nereikia – gėrimą nurykite ir įvertinkite poskonį“, – sako alaus žinovas.

Anot jo, poskonis – svarbi alaus savybė, į kurią daug dėmesio kreipiama ir alaus čempionatuose. Jis atskleidžia vadinamąjį alaus „kūną“. Pavyzdžiui, Lager tipo alaus poskonis išsiskiria trumpu kartumu, dėl to mes norime jo ragauti daugiau.

Užsakymo nr.: PT_81625597

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Rolandas ir daržovės: meilė ne iš pirmo žvilgsnio (1)

Daugiau nei 12 metų išskirtinės kokybės daržovėmis prekiaujančios „Rolando daržovės “...

Itin minkšti, purūs ir tobulo skonio keksiukai su uogomis

Mėgstu eksperimentuoti, todėl itin dažnai tų pačių desertų savo virtuvėje nekartoju. Na bet...

Kalėdinis tinginys, kurio skonio tradicija perduodama iš kartos į kartą (3)

Grietininis, apelsinais kvepiantis, aguonomis spragsintis ir saldumu džiuginantis!

Ypatingasis bulvių ir sūrio apkepas su grietinėle: skonio šedevras, kuris papuoš net ir švenčių stalą (3)

Kas nemėgsta bulvių? Mažai kas… Bent jau aš tai jas LABAI mėgstu. O paruošimo juk yra...

Alfas Ivanauskas: „Visi eksperimentai kokybiškoje skardoje baigsis vienodai – sėkme“ (2)

Posakis „blogam šokėjui ir batai trukdo“ ne visuomet taiklus virtuvėje, mat net ir geriausiam...

Top naujienos

D+ Tomas Janonis

Įspūdinga LRT pastatų rekonstrukcija kelia aistras: kiek visa tai kainuos ir kas tą kainą pasiryžęs mokėti (4)

LRT pastatų atnaujinimo architektūrinis konkursas, regis, nevyksta taip sklandžiai kaip buvo...

Specialus kodas statybininkui – tik pradžia: pokyčiai galimi ir kitų sektorių darbuotojams (77)

Siekiant mažinti nelegalų darbą nuo Naujųjų statybų sektoriuje dirbantys asmenys privalės...

„The Times“: NATO būgštauja, kad Rusija vos per 2 valandas gali atkirsti Baltijos šalis (9)

Šiaurės Atlanto aljansas baiminasi, kad Rusija , pasitelkdama migrantus, gali per dvi valandas...

Jau sausį vairuotojai privalės turėti naujas vaistinėles: už senų naudojimą – ir baudos, ir trūkumai techninėje apžiūroje (124)

Jau nuo sausio 1-osios vairuotojai, pirmosios pagalbos vaistinėles įsigiję prieš kelis metus,...

Lietuvių šventinės tradicijos: vis dar dėmesys daiktams ir pilnam stalui?

Pirmasis šių metų sniegas priminė kiekvienam iš mūsų, kad šventės jau visai ne už kalnų....

Vaidas Baumila iš LRT eterio dingo ne šiaip sau: pažeidė sutarties sąlygą (44)

Akyliausi žiūrovai veikiausiai pastebėjo pokyčius LRT laidoje „Svajoja vaikai“. Ilgą laiką...

Žiema parodys tikrą savo veidą – paspaus net 21 laipsnio šaltis (41)

Aukšto atmosferos slėgio sūkurys į Lietuvą atnešė žiemišką šaltį. Po šaltos antradienio...

D+Žinių radijas

Kada sustos rekordiškai augti būsto kainos? (2)

Ar Lietuvos banko ribojimai antrai paskolai atvėsins įkaitusį kainų laužą? Ar nuosavas erdvus...

Specialistai įspėja dėl „ekologiškos“ buitinės chemijos: neapsigaukite (1)

Buitine chemija vadinama labai daug gaminių, pradedant įvairiais plovikliais, baigiant avalynės...

Lietuviškų durpių karavanai skrodžia pasaulį: o kas tarpsta be jų likusiose žemėse (37)

Lietuvoje durpių gavybos verslas yra puikiai išvystytas. Nors nemaža mūsų durpynų dalis yra...