Kodėl gyvenimas ne visada būna teisingas? Kokios magiškos jėgos slypi už, regis, paprastų reiškinių? Ir kodėl pasaulis prasideda nuo Biržų? Būtent šiame Šiaurės Lietuvos mieste užgimė naujas ir Lietuvoje unikalus reiškinys – mikroistorinės vakarienės, kurių metu valgių skanavimas yra derinamas su mikroistorijų pasakojimu ir žmogiškos būties paslapčių gvildenimu.
Vakarienė restorane
Vakarienė restorane
© Organizatorių nuotr.

Istorijos, įdomesnės už Radvilas

Viena iš pirmųjų mikroistorinių vakarienių Biržuose vyks vasario 23 d. Kvietime skelbiama, jog svečiai mėgausis teatrališku gero maisto ir nesumeluotų istorijų ritualu. Per skirtingus Biržų krašto patiekalus ir gėrimus bus siekiama daugiau sužinoti apie gyvenimą, patį save ir, žinoma, Biržus. Mikroistorines vakarienes organizuoja Rinkuškių restoranas „Alaus kelias“, garsėjantis dinamiškomis ekskursijų programomis ir stipria Biržų krašto virtuve.

„Biržus visi yra įpratę sieti su Radvilomis, tačiau tikrasis miesto veidas atsiskleidžia per kitokias – gyvas, neakademines, o dažnai ir mistiškas - istorijas”,- teigia vienas iš restorano savininkų Sigitas Kalkys: „Neįtikėtina, kiek mistiškų istorijų įvyko Biržuose, kuris šia prasme nenusileidžia net ir garsiajam Twin Peaksui”.

Mikroistorinių vakarienių metu biržiečių istorijos yra derinamos su unikaliais biržietiškais patiekalais ir gėrimais, tokiu būdu sukuriant unikalią gastronominių ir dvasinių įspūdžių dinamiką. „Dirbdami petys į petį su restorano šefais ir garsiais miestelio pasakoriais, svečiams parengėme kelionę po naujus prasmių ir skonių pasaulius”, – pasakojo S. Kalkys.

Vakarienė restorane
Vakarienė restorane
© Organizatorių nuotr.

Už mažų įvykių – didelės prasmės

Degustuodami nekasdieniškus biržietiškus patiekalus (pasirinkimo netrūks net veganams!), vakarienės svečiai atsidurs sau neįprastose situacijose ir atras netikėtus atsakymus į pamatinius gyvenimo klausimus.

„Pavyzdžiui, vakarienės metu kalbėsime apie legendinį žirgą Pupsį, kurį 1999-aisiais pasiglemžė negailestinga biržietiška smegduobė”,- vieną iš vakarienės temų pristatė renginio organizatorė Ramunė Gelažnykaitė: „Tačiau tuomet objektyvą atsuksime į žmogų, primindami stebuklingą žmogaus gebėjimą išsaugoti ir branginti atminimą tų, kuriuos likimas skriaudė nepelnytai”.

Panašiai ir kitos biržietiškos istorijos vakarienės metu bus susietos su pamatiniais žmogiškos būties klausimais ir „skoniais”. Visgi, paprašyti atskleisti vakarienės meniu iš anksto, organizatoriai išlieka paslaptingi. Ant biržietiškos duonos jie žada užtepti „įmintų visatos dėsnių” užtepėlės. O biržetišką sriubą pagardinti „lietuviškos dvasios nepalaužiamumo” prieskoniais.

Vakarienė restorane
Vakarienė restorane
© Organizatorių nuotr.

Išbandė su žurnalistais

Vasario 23 d. Rinkuškiuose vyks jau antroji tokio pobūdžio mikroistorinė vakarienė. Pirmąkart toks renginys buvo organizuojamas praėjusių metų lapkritį, kuomet biržietiškais patiekalais ir istorijomis buvo vaišinami garsūs šalies žurnalistai, visuomenės veikėjai ir kelionių agentūrų atstovai. Įspūdžius iš šio renginio Delfi aprašė čia.

„Netikėtu vakarienės formatu pavyko sušildyti net ir visko mačiusius ir pasaulį išmaišiusius svečius, todėl mikroistorines vakarienes nutarėme paversti reguliariu reiškiniu Biržų miesto gyvenime”, – tvirtino Sigitas Kalkys: „Vienu metu maitinant ir žmogaus sielą, ir skrandį, galima sukurti kai ką stebuklingo, todėl kviečiu nepasididžiuoti, atvykti į Šiaurės Lietuvą ir iš naujo susipažinti su Biržų kraštu, kurį mes su pagarba vadiname lietuviškuoju Twin Peaksu”.

Vasario 23 d. Biržuose vyksiančios vakarienės organizatoriai žada ir vėl suderinti šešias unikalias Biržų mikroistorijas su šio krašto virtuvės tradicijomis. Mikroistorinės vakarienės metu bus galima mėgautis pažinimo ir neįmintų visatos dėsnių skoniu, atstatyto teisingumo skoniu, šypsotis verčiančios politikos skoniu, kitoniškumo ir azarto skoniu, nepasidavimo ir pergalingų idėjų skoniu bei nesuvaržytos laisvės ir jaunystės skoniu. „Alaus kelio“ restoranas žada, kad didelio pasisekimo sulaukusi Mikroistorinė vakarienė taps tradiciniu renginiu, kuris į Biržų kraštą ir ateityje vilios turistines gurmanų grupes iš visos Lietuvos.

Mikroistorinės vakarienės premjera vyks vasario 23 dieną 19:30 val. restorane „Alaus kelias“, adresu Alyvų g. 8, Biržų k., Biržų raj.. Staliukų rezervacija telefonu +37065952526.

Užsakymo nr.: PT_77202879

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Avokadų salotos, idealiai tinkančios lieknėjantiems

Pavasaris – tas metas, kai mūsų lėkštėse karaliauja žalumynai. Pirma – dėl to, kad...

Testas: maisto medžiagos, kurios yra nepakeičiamos mūsų organizmui – ar užtektinai jų suvartojate? (1)

Apie skaidulų naudą žmogaus organizmui galima išgirsti vis dažniau. Dietologai rekomenduoja...

Žinomi virtuvės entuziastai ragina švęsti gegužės 6 dieną: puiki proga atsikratyti mitybos suvaržymų!

Gegužės 6-ąją minima tarptautinė diena be dietos, kuria raginama atkreipti dėmesį į...

Pažinkite Rokiškį: nuo įstabaus dvaro, primenančio senovės didikų gyvenimą, iki gardžios kaimiškos mėsytės (12)

Lietuvos šiaurės rytuose įsikūręs Rokiškis – puiki ir įdomi vieta savaitgalio išvykai su...

Margarinas – nėra blogas pasirinkimas: profesorius Stukas pasakė, ką mano apie šį maisto produktą (74)

Galite į valias svarstyti, ar riebalai jums kenkia, tačiau privalote suprasti, kad organizmui ši...

Top naujienos

Šarūnas Meškys | D+

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: užsienio mokslininkai ištyrė, kaip Lietuvoje paplitęs augalas įveikia mirtiną virusą ir naikina vėžio ląsteles

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali...

Po medikės savižudybės bus išmoktos pamokos: sukrėtimai laukia visos sistemos (262)

Sekmadienį iš gyvenimo savo noru pasitraukė jauna gydytoja anesteziologė-reanimatologė, dirbusi...

Pensija nuo 72-ejų? Metas susitaikyti, kad dirbti turėsime ilgiau (827)

Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 m. prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar...

Jau ketvirtadienį – drastiški orų pokyčiai: ciklonas į šalį atneš lietų, bus apie 10 laipsnių šalčiau (3)

Trečiadienį dar pasimėgausime labai šiltais ir sausais orais. Virš šalies laikysis aukštesnio...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atkaklusis nacis, kuris norėjo grįžti į Vokietiją: pabėgėlio išradingumas pranoko „Holivudo“ filmus, o Hitleris už tai net apdovanojo

Sėkmė šypsosi tik atkakliems. Taip teigiama apie pasiekimus asmeniniame gyvenime, versle, sporte ir...

Iš Gazos Ruožo vėl lekia raketos: po Izraelio aviacijos smūgio sugriuvus 12 aukštų pastatui „Hamas“ surengė masinę ataką (570)

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ antradienį paskelbė paleidęs 130...

Sugalvojo originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (18)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Smurtą artimoje aplinkoje patiria ir vyrai: specialistas papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria dažniausiai (80)

90 proc. smurto artimoje aplinkoje patiria moterys. Vyrų, patiriančių smurtą , yra gerokai...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (35)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate: ateityje tai turės rimtų pasekmių (21)

Atsižvelgdami į tai, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje, tikriausiai norite...