Šimtuose ligoninių visame pasaulyje – nuo Šveicarijos iki Naujosios Zelandijos – gydytojai jau neįsivaizduoja kasdieninio darbo be įrankio, kuris buvo sukurtas Lietuvoje, dviejų bičiulių įsteigtoje įmonėje Kaune. Prieš dešimtmetį palikę gerai apmokamus darbus ir nepabijoję penkiagubai sumažėjusių atlyginimų, šiandien jie gali su pasididžiavimu stebėti, kaip jų sukurtą programinę įrangą „MedDream“ naudoja ligoninės 5-iuose žemynuose.
Softneta generalinis direktorius Vytautas Baublys
© Organizacijos nuotr.

Džiugina galimybė pristatyti Lietuvą

Norint įgyvendinti svajonę, svarbu nebijoti išeiti iš savo komforto zonos teigia UAB „Softneta“ direktorius Vytautas Baublys. Kartu su kolega Tomu Dumbliausku 2007 m. jis įsteigė IT sprendimus medicininėms reikmėms teikiančią įmonę. Jų kuriama programinė įranga „MedDream“ leidžia pasiekti medicininius vaizdus (pvz. rentgeno nuotraukas, kardiogramas) prisijungus prie duomenų archyvo internetu. Tai patogiau tiek pacientams, tiek jų sveikatą prižiūrintiems medikams.

Atkaklumas ir tikėjimas savo idėja atvedė bičiulius į sėkmės olimpą – šiandien specializuotą medicininę programinę įrangą teikiančios kompanijos produktai eksportuojami daugiau nei į 39 šalis Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose, Australijoje. „Softnetos“ įkūrėjus džiugina ne tik jų verslo sėkmė, bet ir tai, kad tokiu būdu jie gali prisidėti prie Lietuvos įvaizdžio formavimo: „Pripažinimas užsienio valstybėse pristato Lietuvą kaip aukštųjų technologijų šalį, galinčią tiekti produkciją tokioms valstybėms kaip Šveicarija“, – pažymi įmonės direktorius V. Baublys.

Atsisakė 5 kartus didesnių atlyginimų

Kauniečiai universitete įstojo į automatikos ir elektrotechnikos studijas. T. Dumbliauskas pasirinko automatikos specializaciją, o V. Baublys – medicinos elektroniką. Tuomet jie nesitikėjo, jog po kelerių metų toks studijų krypčių pasirinkimas taps raktu į būsimo verslo sėkmę. Tiesa, verslo idėja gimė jau įsitvirtinus savo srities darbuose, įgavus patirties ir žinių. Prieš steigiant savo įmonę, T. Dumbliauskas Panevėžio „Ekranui“ kūrė automatinę stebėjimo sistemą, gamybos linijoje identifikuojančią brokuotus kineskopus, o V. Baublys dirbo skirtinguose miestuose esančiose ligoninėse.

„Investavę asmenines pajamas pradėjome kurti produktą, šiandien žinomą „MedDream“ pavadinimu. Tuomet mūsų atlyginimai sumažėjo penkis kartus, tačiau visuomet tikėjome savo idėja“, – pirmuosius įmonės gyvavimo metus prisimena V. Baublys.

Sofneta įkūrėjai V. Baublys ir T. Dumbliauskas
Sofneta įkūrėjai V. Baublys ir T. Dumbliauskas
© Organizacijos nuotr.

Verslą pradėję vyrai suprato, kad medicinoje naudojamos rentgeno nuotraukos, kardiogramos ir kiti medicininiai vaizdai būtų kur kas patogiau pasiekiami skaitmeniniu formatu internetu. Skaitmeninis duomenų archyvavimas palengvina ne tik medicinos darbuotojų darbą, bet ir leidžia pacientams išsivaduoti nuo šūsnies dokumentų. Be to, pacientui nebereikia iš naujo atlikti tų pačių tyrimų konsultuojantis skirtingose medicinos įstaigose – visi rezultatai pasiekiami internetu ir centralizuotai saugomi medicininių vaizdų archyve.

Įmonės, teikiančios produkciją tokioms šalims kaip Kinija, Vietnamas, Indija, užsakymų istorija išties spalvinga. Pasiteiravus apie didžiausius iššūkius kėlusius užsakymus, V. Baublys pasakoja apie Šveicarijoje kartu su telekomunikacijų kompanija vykdomą projektą, kurio metu į tinklą bus sujungta net 150 ligoninių. Pasibaigus pirmajam etapui lietuvių kompanijai teks iššūkis sukurti Nacionalinį pacientų portalą, kurį naudodami vokiškai kalbančioje Šveicarijos dalyje gyvenantys pacientai ir gydytojai internete matys visus tyrimų rezultatus, galės keistis reikiama informacija.

Aukštos klasės produktai už konkurencingą kainą

Anot „Softnetos“ vadovo, įmonės sėkmės recepto paslaptis – galimybė pasaulinei rinkai pasiūlyti aukštos klasės produktus už konkurencingą kainą. Pasiteiravus, kaip lietuviams pavyksta pagaminti net kelis kartus pigesnę programinę įrangą, V. Baublys atsako, jog įmonėje naudojamas gamybos proceso automatizavimas bei investicijos į naujausias technologijos leidžia optimaliai išnaudoti programuotojų laiką: „Siekdami maksimalaus gamybinio proceso efektyvumo produkto savikainą sumažiname apie 20 – 30 proc.“

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_75532821

Kurkite inovatyvius produktus ir paslaugas, pasinaudodami mokslo ir studijų institucijų žiniomis ir patirtimi!

Finansavimas techninių galimybių studijoms bei ankstyvosios stadijos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPĮ) projektams  – priemonė INOVACINIAI ČEKIAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Jūsų įmonė vykdo MTEPĮ veiklą? Pasinaudokite ES priemonių galimybėmis verslo plėtrai

Finansavimas darbuotojų mokymams ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPĮ centruose bei MTEPĮ veiklas vykdančiose įmonėse – priemonė INOSTAŽUOTĖ (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloms, MTEPĮ infrastuktūrai bei naujų produktų ir technologijų sertifikavimui – priemonė INTELEKTAS. BENDRI MOKSLO-VERSLO PROJEKTAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas išradimų patentavimui bei dizaino registravimui tarptautiniu mastu – INOPATENTAS (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas dalyvavimui tarptautiniuose MTEPĮ renginiuose – priemonė INOCONNECT (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (265)

Rytoj Seimas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (71)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (530)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Sinoptikas perspėja: antradienį – pavojingiausi reiškiniai (4)

Nuo antradienio sulauksime šiokių tokių orų permainų – naktį daug kur pašals, bus slidu,...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (1103)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1826)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (70)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (27)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (141)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (14)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...