Jaunųjų kūrėjų startuolio „Oberlo“ dėka šiandien kiekvienas elektroninės parduotuvės savininkas gali internetu parduoti prekę jos net neturėdamas. Daug žadanti įmonė, kurios paslaugomis naudojasi dešimt tūkstančių internetu prekiaujančių žmonių, šiais metais buvo parduota už įspūdingą 15 mln. dolerių sumą.
Sėdintys iš kairės į dešinę: Marius Graužinis (vyr. back-end programuotojas), Justas Galaburda (dizaineris), Donatas Pranckėnas (vyr. front-end programuotojas), stovintys: Andrius Šlimas (direktorius), Tomas Šlimas (marketingo vadovas).
© Organizacijos nuotr.

Paprastesnė sistema atnešė milijonus

„Oberlo“ e. prekybos specialistai sugebėjo laiku ir vietoje prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos sąlygų ir pasiūlyti naują sprendimą. Keičiantis elektroninės prekybos rinkai didėjo internetinių parduotuvių kiekis ir jų populiarumas. Šioje ekosistemoje, anot įmonės atstovo Tomo Šlimo, atsirado įrankių, lengvinančių e-komercijos parduotuvių kūrimą, tačiau paklausa susidūrė su viena didele problema – dauguma verslininkų tiesiog neturėjo, ką pardavinėti. Jaunųjų inovatorių komanda tai išsprendė pasiūlydami mažai laiko ir investicijų reikalaujantį sprendimą.

„Oberlo“ komanda sukūrė katalogą, kuriame e. parduotuvę turintis žmogus turi galimybę susikurti profilį ir radus jam tinkamą prekę kataloge iš karto pradėti pardavinėti ją savo e. parduotuvėje. Tarp daugybės siūlomų prekių galima išsirinkti norimą ir tą pačią dieną prekiauti, pavyzdžiui, rūbais arba sporto įranga. Pagrindinis skirtumas, palyginus su standartine e. prekybos platforma, yra tas, kad naudojant „Oberlo“ nereikia investicijų prekėms įsigyti, taip pat sumažinamos laiko sąnaudos ir rizika, kadangi prekė iš tiekėjo tiesiogiai keliauja klientui.

Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
© Organizacijos nuotr.

Pašnekovo T. Šlimo nuomone, sėkmingas verslas nebūtinai privalo gimti iš technologiškai pažangios idėjos. „Sakoma, jei trūksta verslo idėjų, surask verslo sektorius, kurie vis dar naudoja „Excel“ programą, ir ieškok būdų ją pakeisti sukurdamas technologiškai pažangesnį sprendimą tikslinei auditorijai. Mes pasirinkome žmonių grupę, kuri naudoja „Excel“ programą verslo procesų vykdymui ir sukūrėme nepatogumų ir žmogiškųjų klaidų išvengti leidžiantį automatizuotą sprendimą“.

Verslininkas teigia su komanda pagalvojęs, kaip palengvinti sudėtingą duomenų procesą, kitaip vadinamą trikampe prekyba (angl. dropshipping), kuriuo anksčiau prekyba internetu užsiimantys verslininkai atlikdavo skaičius vesdami į programą – tai buvo lėta ir neefektyvu. Mat šiuose prekių tiekimo sandoriuose dalyvauja net trijų valstybių subjektai – iš vienos valstybės narės išgabenamos prekės įsigyjamos kitos valstybės narės PVM mokėtojo ir nugabentos į trečią valstybę narę iš karto patiekiamos tos trečios valstybės narės PVM mokėtojui.

Nišą rinkoje atradęs verslininkas pasakoja, kad įmonės sėkmė nebuvo atsitiktinė. „Neteisinga manyti, kad „Oberlo“ tapo greita sėkme. Oberlo įkūrėjai dirba su e-prekybos verslais beveik 10 metų ir sukauptos žinios padėjo geriau suprasti rinkos tendencijas ir klientų poreikius“, – teigia pašnekovas.

Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
© Organizacijos nuotr.

Užsispyrimas veda į priekį

T. Šlimas pastebi — pirmą kartą vystant verslą galbūt nebus teigiamų rezultatų, visgi įgaunamos žinios ir patirtis yra ypatingai naudingos kituose versluose. „Galima daug laiko ruoštis ir domėtis, kaip įgyvendinti tam tikrą verslo idėją, tačiau viskas pasikeičia pradėjus įmonei veikti. Teorinės žinios niekada nepakeis praktinių“, – teigia jis.

„Prioritetizuojant verslo planus pirmiausiai patarčiau susikoncentruoti ties savo veikla ir tiesiog užsispyrus veikti ir nesustoti“.

Kompanijai tapus sėkminga, inovatyvūs sprendimai turi būti įgyvendinami siekiant išlaikyti konkurencingumą, pastebi verslininkas. „Šiuo metu turime apie 60 darbuotojų, iki šių metų pabaigos planuojame praplėsti savo komandą dar 40 žmonių todėl užsitikrinę sėkmę šiandien, negalime būti išsiblaškę ir privalome galvoti apie sprendimus, kurie galėtų pakeisti rinką po 2–3 metų“.

T. Šlimas džiaugiasi, kad darbo sąlygos ir atmosfera Lietuvoje yra palankesnė nei kitose šalyse. „Oberlo“ šiuo metu yra įsikūrę Vilniuje ir Vokietijoje, taip pat bendradarbiauja su Kinija. „Jaučiame palaikymą iš glaudžios startuolių bendruomenės Lietuvoje – visi didžiuojasi šiuo produktu ir nori mums padėti, nes jis yra lietuviškas, todėl čia bendra atmosfera yra puiki lyginant su kitomis valstybėmis“.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_75506525

Kurkite inovatyvius produktus ir paslaugas, pasinaudodami mokslo ir studijų institucijų žiniomis ir patirtimi!

Finansavimas techninių galimybių studijoms bei ankstyvosios stadijos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPĮ) projektams  – priemonė INOVACINIAI ČEKIAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Jūsų įmonė vykdo MTEPĮ veiklą? Pasinaudokite ES priemonių galimybėmis verslo plėtrai

Finansavimas darbuotojų mokymams ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPĮ centruose bei MTEPĮ veiklas vykdančiose įmonėse – priemonė INOSTAŽUOTĖ (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloms, MTEPĮ infrastuktūrai bei naujų produktų ir technologijų sertifikavimui – priemonė INTELEKTAS. BENDRI MOKSLO-VERSLO PROJEKTAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas išradimų patentavimui bei dizaino registravimui tarptautiniu mastu – INOPATENTAS (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas dalyvavimui tarptautiniuose MTEPĮ renginiuose – priemonė INOCONNECT (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvos vežėjai prognozuoja – laukia didelė krizė (401)

Jau kitais metais vežėjai baiminasi susidursiantys su didžiule krize. Nuo 2020-ųjų vidurio bus...

Politologas: nors konservatoriai dabar populiariausi, jų laukia sunkiausi rinkimai (162)

Antradienį neeilinės Seimo sesijos metu tvirtinama Vyriausybė sukėlė abejonių konstitucinės...

Ulanovas: mūsų tradicijos gilios – būtų fiasko neįveikti grupių etapo (31)

Edgaras Ulanovas – vienas iš penkių Kauno „Žalgirio“ atstovų likusiame Lietuvos krepšinio...

Sinoptikai ragina pasiruošti: trečiadienį šalį merks gausūs lietūs (1)

Ties kontrastingu šaltuoju atmosferos frontu susidaręs vandeningas ciklonas trečiadienio rytą ir...

Skandalingai vizitą Ukrainoje pradėjusi Sara Netanyahu: kas ji? (114)

Dviejų dienų vizitas Ukrainoje Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu prasidėjo ne itin maloniai,...

Vokietija krizės atveju sau galėtų skirti 55 mlrd. dolerių (18)

Šalies finansų ministras Olafas Scholzas užsiminė, kad, kilus ekonominei krizei, Vokietija...

Septynių vaikų motina: vaikas buvo atimtas neteisėtai (195)

Kauno apylinkės teisme baigiama nagrinėti Evelinos Geležiūnienės smurto prieš mažametį byla....

Leškų skandale tašką dedanti trenerė Rapšiui planuoja kitokį sezoną (50)

Danas Rapšys namų nematė du mėnesius, per kuriuos patyrė tiek nuotykių, kad užtektų ir...

Procedūros kūdikiui, kurioms moterys pasirašo atvykusios gimdyti: ką apie jas būtina žinoti? (33)

Atvažiavus gimdyti kiekviena moteris gauna krūvas (bent jau tą akimirką atrodo, kad krūva)...

Kanados rinktinei – antra bloga žinia per dieną: nusisuko buvęs JV ir Sabonio bendraklubis (3)

Iki pasaulio krepšinio čempionato pradžios likus tik kiek daugiau nei savaitei Kanados rinktinė...