Jaunųjų kūrėjų startuolio „Oberlo“ dėka šiandien kiekvienas elektroninės parduotuvės savininkas gali internetu parduoti prekę jos net neturėdamas. Daug žadanti įmonė, kurios paslaugomis naudojasi dešimt tūkstančių internetu prekiaujančių žmonių, šiais metais buvo parduota už įspūdingą 15 mln. dolerių sumą.
Sėdintys iš kairės į dešinę: Marius Graužinis (vyr. back-end programuotojas), Justas Galaburda (dizaineris), Donatas Pranckėnas (vyr. front-end programuotojas), stovintys: Andrius Šlimas (direktorius), Tomas Šlimas (marketingo vadovas).
© Organizacijos nuotr.

Paprastesnė sistema atnešė milijonus

„Oberlo“ e. prekybos specialistai sugebėjo laiku ir vietoje prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos sąlygų ir pasiūlyti naują sprendimą. Keičiantis elektroninės prekybos rinkai didėjo internetinių parduotuvių kiekis ir jų populiarumas. Šioje ekosistemoje, anot įmonės atstovo Tomo Šlimo, atsirado įrankių, lengvinančių e-komercijos parduotuvių kūrimą, tačiau paklausa susidūrė su viena didele problema – dauguma verslininkų tiesiog neturėjo, ką pardavinėti. Jaunųjų inovatorių komanda tai išsprendė pasiūlydami mažai laiko ir investicijų reikalaujantį sprendimą.

„Oberlo“ komanda sukūrė katalogą, kuriame e. parduotuvę turintis žmogus turi galimybę susikurti profilį ir radus jam tinkamą prekę kataloge iš karto pradėti pardavinėti ją savo e. parduotuvėje. Tarp daugybės siūlomų prekių galima išsirinkti norimą ir tą pačią dieną prekiauti, pavyzdžiui, rūbais arba sporto įranga. Pagrindinis skirtumas, palyginus su standartine e. prekybos platforma, yra tas, kad naudojant „Oberlo“ nereikia investicijų prekėms įsigyti, taip pat sumažinamos laiko sąnaudos ir rizika, kadangi prekė iš tiekėjo tiesiogiai keliauja klientui.

Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
© Organizacijos nuotr.

Pašnekovo T. Šlimo nuomone, sėkmingas verslas nebūtinai privalo gimti iš technologiškai pažangios idėjos. „Sakoma, jei trūksta verslo idėjų, surask verslo sektorius, kurie vis dar naudoja „Excel“ programą, ir ieškok būdų ją pakeisti sukurdamas technologiškai pažangesnį sprendimą tikslinei auditorijai. Mes pasirinkome žmonių grupę, kuri naudoja „Excel“ programą verslo procesų vykdymui ir sukūrėme nepatogumų ir žmogiškųjų klaidų išvengti leidžiantį automatizuotą sprendimą“.

Verslininkas teigia su komanda pagalvojęs, kaip palengvinti sudėtingą duomenų procesą, kitaip vadinamą trikampe prekyba (angl. dropshipping), kuriuo anksčiau prekyba internetu užsiimantys verslininkai atlikdavo skaičius vesdami į programą – tai buvo lėta ir neefektyvu. Mat šiuose prekių tiekimo sandoriuose dalyvauja net trijų valstybių subjektai – iš vienos valstybės narės išgabenamos prekės įsigyjamos kitos valstybės narės PVM mokėtojo ir nugabentos į trečią valstybę narę iš karto patiekiamos tos trečios valstybės narės PVM mokėtojui.

Nišą rinkoje atradęs verslininkas pasakoja, kad įmonės sėkmė nebuvo atsitiktinė. „Neteisinga manyti, kad „Oberlo“ tapo greita sėkme. Oberlo įkūrėjai dirba su e-prekybos verslais beveik 10 metų ir sukauptos žinios padėjo geriau suprasti rinkos tendencijas ir klientų poreikius“, – teigia pašnekovas.

Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
Lietuvių startuolis prisideda prie elektroninės prekybos revoliucijos
© Organizacijos nuotr.

Užsispyrimas veda į priekį

T. Šlimas pastebi — pirmą kartą vystant verslą galbūt nebus teigiamų rezultatų, visgi įgaunamos žinios ir patirtis yra ypatingai naudingos kituose versluose. „Galima daug laiko ruoštis ir domėtis, kaip įgyvendinti tam tikrą verslo idėją, tačiau viskas pasikeičia pradėjus įmonei veikti. Teorinės žinios niekada nepakeis praktinių“, – teigia jis.

„Prioritetizuojant verslo planus pirmiausiai patarčiau susikoncentruoti ties savo veikla ir tiesiog užsispyrus veikti ir nesustoti“.

Kompanijai tapus sėkminga, inovatyvūs sprendimai turi būti įgyvendinami siekiant išlaikyti konkurencingumą, pastebi verslininkas. „Šiuo metu turime apie 60 darbuotojų, iki šių metų pabaigos planuojame praplėsti savo komandą dar 40 žmonių todėl užsitikrinę sėkmę šiandien, negalime būti išsiblaškę ir privalome galvoti apie sprendimus, kurie galėtų pakeisti rinką po 2–3 metų“.

T. Šlimas džiaugiasi, kad darbo sąlygos ir atmosfera Lietuvoje yra palankesnė nei kitose šalyse. „Oberlo“ šiuo metu yra įsikūrę Vilniuje ir Vokietijoje, taip pat bendradarbiauja su Kinija. „Jaučiame palaikymą iš glaudžios startuolių bendruomenės Lietuvoje – visi didžiuojasi šiuo produktu ir nori mums padėti, nes jis yra lietuviškas, todėl čia bendra atmosfera yra puiki lyginant su kitomis valstybėmis“.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_75506525

Kurkite inovatyvius produktus ir paslaugas, pasinaudodami mokslo ir studijų institucijų žiniomis ir patirtimi!

Finansavimas techninių galimybių studijoms bei ankstyvosios stadijos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPĮ) projektams  – priemonė INOVACINIAI ČEKIAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Jūsų įmonė vykdo MTEPĮ veiklą? Pasinaudokite ES priemonių galimybėmis verslo plėtrai

Finansavimas darbuotojų mokymams ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPĮ centruose bei MTEPĮ veiklas vykdančiose įmonėse – priemonė INOSTAŽUOTĖ (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloms, MTEPĮ infrastuktūrai bei naujų produktų ir technologijų sertifikavimui – priemonė INTELEKTAS. BENDRI MOKSLO-VERSLO PROJEKTAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas išradimų patentavimui bei dizaino registravimui tarptautiniu mastu – INOPATENTAS (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas dalyvavimui tarptautiniuose MTEPĮ renginiuose – priemonė INOCONNECT (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (417)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (192)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (189)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (205)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (57)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (105)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (9)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (25)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (13)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...