Lietuvių informacinių technologijų įmonė „Pixelmator Team“ rinkoje sėkmingai įsitvirtino sukūrę unikalią nuotraukų redagavimo programą, skirtą „Apple“ produktų vartotojams. Jau per pirmąjį „Pixelmator“ paleidimo mėnesį įmonė uždirbo milijoną dolerių ir gavo apdovanojimą už geriausią „App Store“ programėlę.
Pixelmator Team biuras
© DELFI / Tomas Vinickas

Į verslą atvedė vaikystės pomėgis

Programinės įrangos kompanijos „Pixelmator Team“ įkūrėjai broliai Saulius ir Aidas Dailidės įsitikino, jog vaikystės hobis gali būti puikus tramplynas į verslo kūrimą: „Dar vaikystėje redaguojant nuotraukas mėgdavome paeksperimentuoti, pavyzdžiui, „priklijuoti“ kažkam ūsus. Laisvalaikio praleidimo būdas pamažu užimdavo vis daugiau laiko – vystėme produktą, kurį patys norėjome naudoti“, – pasakoja įmonės „Pixelmator Team“ direktorius ir vienas iš įkūrėjų Aidas Dailidė.

Įmonės vadovo teigimu, kelias į sėkmę nebuvo lengvas: „Kurti nuotraukų redagavimo programą pradėjome kartu su broliu jo namuose, darbuotojų tuomet pasamdyti negalėjome, nes tam paprasčiausiai neturėjome lėšų. Po devynių mėnesių darbo išleidome pirmąją „Pixelmator“ versiją, kurioje buvo labai daug programinių klaidų (angl. bugs)“, – pirmuosius įmonės gyvavimo metus prisimena A. Dailidė.

Inovacijos centre – paprastumas

Prieš dešimtmetį išleista pirmoji produkto versija per vieną dieną lietuvaičių kišenes papildė 60 tūkst. dolerių. Įmonės vadovo manymu, jiems rinkoje įsitvirtinti itin greitai pavyko dėl lengvo programėlės valdymo. „Mūsų tikslas buvo nedaug kompiuteriu besinaudojantiems žmonėms suteikti galimybę patiems redaguoti nuotraukas. Sudėtingus veiksmus siekėme kiek įmanoma supaprastinti ir pritaikyti kuo platesnei auditorijai“.

A. Dailidė pastebi, jog analogišką programą profesionalams teikianti „Adobe Photoshop“ neįgudusiam vartotojui gali pasirodyti pernelyg sudėtinga: „Plėtodami „Pixelmator“ nuotraukų redagavimo programą siekėme, jog naudojimasis ja būtų techniškai paprastas ir aiškus. Buvome pirmieji, kurie tokio lygio programoje išnaudojo kompiuterio vaizdo plokštę. Tai leido programos vartotojui lengviau redaguoti nuotraukas. „Pixelmator Team“ kuriamą programinę įrangą galima tapatinti su miesto automobiliu – manevringa ir greita“, – šypsosi A. Dailidė.

Saulius Dailidė ir Aidas Dailidė
Saulius Dailidė ir Aidas Dailidė
© Organizatorių archyvas

Koncentruojasi į produkto kokybę

Įmonės direktorius teigia, jog „Pixelmator Team“ komanda beatodairiškai tiki savo kuriamos programos vizija ir idėja. „Prieš paleidžiant produktą netyrėme rinkos ar potencialių programinės įrangos vartotojų duomenų. Visuomet akcentavome tik programą ir jos tobulinimą. Rinkodara ar kiti panašūs aspektai, nors ir svarbūs, tačiau mūsų įmonėje tai – antraeiliai dalykai“.

Anot A. Dailidės produkto kūrimo procesas visuomet yra vienas didelis nuotykis. Dirbant mažoje dvidešimties žmonių komandoje galima pajusti, kaip nuo konkrečių veiksmų kinta galutinis produkto rezultatas: „Programos tobulinimas iki paskutinių sekundžių, pykčiai ir džiaugsmai teikia didelį pasitenkinimą ir adrenaliną“.

Naują programą tobulino penkerius metus

Tarptautinėje rinkoje sėkmingai įsitvirtinę lietuvaičiai ant laurų neužmiega – programinė įranga yra nuolatos atnaujinama, pritaikoma prie kintančių vartotojų įpročių. „App Store“ parduotuvę netrukus turėtų pasiekti naujas „Pixelmator Team“ produktas, kurį įmonė tobulino net penkerius metus.

A. Dailidė įsitikinęs, jog pasaulinį pripažinimą jiems pasiekti padėjo nuoseklus darbas ir tikėjimas savo idėja: „Mes su broliu nekūrėme verslo ar kompanijos, siekiant uždirbti milijonus, tiesiog radome nišą, kurioje buvo itin gera dirbti. Svarbiausia, kad veikla teiktų džiaugsmą“, – džiaugiasi įmonės vadovas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_75608789

Kurkite inovatyvius produktus ir paslaugas, pasinaudodami mokslo ir studijų institucijų žiniomis ir patirtimi!

Finansavimas techninių galimybių studijoms bei ankstyvosios stadijos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPĮ) projektams  – priemonė INOVACINIAI ČEKIAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Jūsų įmonė vykdo MTEPĮ veiklą? Pasinaudokite ES priemonių galimybėmis verslo plėtrai

Finansavimas darbuotojų mokymams ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPĮ centruose bei MTEPĮ veiklas vykdančiose įmonėse – priemonė INOSTAŽUOTĖ (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloms, MTEPĮ infrastuktūrai bei naujų produktų ir technologijų sertifikavimui – priemonė INTELEKTAS. BENDRI MOKSLO-VERSLO PROJEKTAI (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas išradimų patentavimui bei dizaino registravimui tarptautiniu mastu – INOPATENTAS (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas dalyvavimui tarptautiniuose MTEPĮ renginiuose – priemonė INOCONNECT (daugiau Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sukrėstas liudininkas papasakojo apie barbariškai mergaitę Kaune talžiusius jaunuolius (442)

Trečiadienio vakarą Kaune – barbariškas įvykis. Buvo sumušta maža mergaitė. Policija...

Kiek eurų padidės alga, jeigu valdantieji pakeis jos skaičiavimą (50)

Apie būsimas mokestines permainas visuomenę žadama informuoti iki balandžio 10 d. Tačiau jau...

Pasakė, ko laukti per Velykas: artėjantis savaitgalis liks tik malonus prisiminimas (28)

Nors pastarosiomis dienomis, atrodo, į Lietuvą vėl sugrįžo vėsūs orai , artėjantis...

Apsilankė Lenkijos restoranuose: čia skaniai pavalgyti galima už 1 eurą (135)

Daug lietuvių važinėja į Lenkiją apsipirkti, bet netrukus gali pradėti ir skraidyti į šią...

Buvęs CŽA vadas: Trumpas bijo Putino (117)

Buvęs JAV Centrinės žvalgybos agentūros ( CŽA ) vadovas Johnas Brennanas davė suprasti, kad...

Į parduotuvę Šiauliuose įvažiavo moters vairuojamas automobilis išdaužė vitrinos stiklą, išvartė skalbimo mašinas (11)

Šiauliuose, Tilžės g., į buitinės technikos prekių parduotuvę įvažiavo automobilis „Volvo“.

NASA tyrinėja paslaptingas dangaus šviesas (4)

Prieš maždaug trejus metus astronomų mėgėjų bendruomenėje pasklido žinia apie visiškai naujo...

Donatas Montvydas pasipiktino: mano vardu naudojamasi neteisėtai (14)

Ketvirtadienio rytą pranešus apie tai, kad festivalyje „Karklė Live Music Beach 2018" pasirodys...

Mitai apie vandenį: ar nedarote klaidų jį gerdami? (19)

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima Vandens diena . Apie jo naudą organizmui girdima...

Grybauskaitė: Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies rusų šnipus po diplomatine priedanga (604)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies...