Atšilus orams, erkių pernešamos ligos mūsų keturkojams augintiniams tampa tikra grėsme. Įsisiurbus erkei ir laiku nepritaikius tinkamo gydymo, galima greitai netekti šuns ar katės. Todėl visi veterinarijos gydytojai ragina šeimininkus nepamiršti pasirūpinti savo gyvūno apsauga nuo erkių. Tačiau ką daryti, kai gyvūnas dėl savo amžiaus, alergijų ar sveikatos būklės netoleruoja cheminiu pagrindu pagamintų antiparazitinių priemonių? Ką daryti, jei gyvūno šeimininkas nepripažįsta cheminės apsaugos ir nori rinktis ekologiškas, tvarias ir saugias priemones savo keturkojo apsaugai? Kaip apsaugoti savo šunį ar katę nuo parazitų renkantis tik natūralias priemones ir kaip iki minimumo sumažinti riziką užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis – pataria veterinarijos gydytojai ekspertai.
Apsaugoti augintinį nuo erkių be chemijos? Ekspertai sako, kad tai – įmanoma
© Organizatorių nuotr.

Kai cheminė apsauga netinka

Parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė savo praktikoje ne kartą susidūrė su šunimis ar katėmis, kuriems netiko cheminiu pagrindu pagamintos antiparazitinės priemonės.

„Dažniausiai cheminė apsauga netinka senyvo amžiaus gyvūnams, turintiems gretutinių ligų, taip pat dažnai pasitaiko alergiški keturkojai, kurių organizmas netoleruoja cheminių priemonių veikliųjų medžiagų. Alerginė reakcija į antiparazitinę priemonę taip pat gali būti labai pavojinga gyvūnui. Dar viena grupė gyvūnų, kurių šeimininkai dažnai turi rinktis natūralias apsaugos nuo erkių ar blusų priemones – autoimuninėmis ligomis sergantys šunys ar katės“, – teigia veterinarijos gydytoja.

Šiais atvejais gyvūno šeimininkai susiduria su nemenku galvos skausmu – kaip be chemijos apsaugoti savo gyvūną nuo pavojingų parazitų.

„Tenka susidurti su šeimininkais, kurie patys yra pasirinkę ekologišką gyvenimo būdą ir vengia bet kokių cheminių preparatų. Todėl ir savo augintiniams jie ieško kuo natūralesnės ir sveikesnės apsaugos“, – pasakoja Kamilė Ausmanė.

5 lygių apsauga

Parduotuvių tinklo KIKA ekspertai šunų ir kačių šeimininkams siūlo 5 lygių apsaugą nuo erkių – tokia apsauga suteikia maksimalų efektą siekiant išvengti parazitų pernešamų ligų. Šią apsaugą sudaro viena cheminė ir keturios natūralios priemonės – vienu metu galima naudoti tik vieną cheminę apsaugos priemonę (tai gali būti cheminiai antkakliai ar lašai), kartu su ja galima naudoti natūralius produktus. Veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė sako, kad jei cheminės apsaugos dėl gyvūno sveikatos būklės ar šeimininko įsitikinimų tenka atsisakyti, gyvūną apsaugoti nuo erkių šiek tiek sudėtingiau, bet visgi įmanoma. Svarbiausia pasirinkti tikrai veiksmingas natūralias priemones ir nepamiršti po kiekvieno pasivaikšiojimo apžiūrėti savo augintinio.

„Atsisakius cheminės apsaugos gyvūno šeimininkas į pagalbą gali pasitelkti natūralias veiksmingas priemones – ultragarsinius pakabukus, natūralius antiparazitinius antkaklius, natūralius antiparazitinius lašus ar purškalus bei eterinius aliejus. Kuo daugiau natūralios apsaugos naudosite – tuo ramesni galėsite būti dėl savo gyvūno“, – teigia vet. gydytoja K. Ausmanė.

TICKLESS ultragarsiniai pakabukai – sertifikuota ir veikianti apsauga

Kaip vieną veiksmingiausių natūralių priemonių apsaugai nuo erkių ir blusų Kamilė Ausmanė įvardija TICKLESS ultragarsinius pakabukus, kuriuos veterinarijos gydytoja naudoja ir savo šunims apsaugoti.

„Dažnai susiduriame su komentaru, kad kaipgi ši priemonė gali būti veiksminga, jei erkės neturi klausos? Ultragarsinių pakabukų TICKLESS technologija veikia ne erkių ar blusų klausą, o tiesiogiai jų smegenis. Pakabuko skleidžiami ultragarso impulsai sutrikdo parazitų orientaciją, todėl jie nebesugeba užlipti ant gyvūno ar įsisiurbti į jį“, – pasakoja K. Ausmanė.

Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS – tai moderni, ekologiška apsauga galiausiai atkeliavusi ir į Lietuvą. Pakabukai yra trijų rūšių – skirti šunims, katėms arba žmogui. Jie visiškai saugūs, savyje neturi jokių cheminių medžiagų, neskleidžia kvapo, o pakabuko ultragarso impulsai negirdimi ir nekenkia nei gyvūnams, nei žmonėms.

Ultragarsinių pakabukų TICKLESS technologija buvo išbandyta tyrimais. Italijos Camerino universitete, veterinarinės medicinos mikrobiologijos ir infekcinių ligų laboratorijoje atliktas tyrimas įrodė, kad TICKLESS technologija tiek gyvūnus, tiek žmones veiksmingai apsaugo nuo erkių ar blusų. Taigi, šia priemone galite apsaugoti ne tik savo keturkojus draugus, bet ir visą savo šeimą, nes TICKLESS pakabukai tinkami net kūdikiams.

„TICKLESS pakabukai tinka patiems jautriausiems gyvūnams, tiek visai jauniems, tiek vyresnio amžiaus augintiniams, jais galima apsaugoti netgi besilaukiančias kales ar kates. Šis pakabukas parazitus veikia maždaug 1,5 metrų atstumu ir juo naudotis galėsite iki vienerių metų. Geriausia pakabuko nenuimti net ir esant namuose, taip apsauga bus efektyvesnė“, – pasakoja Kamilė Ausmanė.

Natūralūs purškikliai, antkakliai ir eteriniai aliejai

Saugant savo augintinį nuo parazitų natūraliomis priemonėmis, svarbu nepamiršti, kad kuo daugiau apsaugos naudosite – tuo ramiau mėgausitės pasivaikščiojimais gamtoje. Tam parduotuvių tinklas KIKA paruošė visą rinkinį natūralių, visiškai jokios chemijos sudėtyje neturinčių priemonių.

Čia rasite natūralių medžiagų pagrindu pagamintus biologinius antkaklius BEAPHAR, kurių sudėtyje esančios natūralios medžiagos veiksmingai atbaido erkes net 4 mėnesius. Taip pat KIKA ekspertai jums siūlo ir natūralų gintarinį antkaklį PET BUTIQUE. Gintariniai antkaklio karoliukai įelektrina gyvūno kailį, todėl parazitams sunku prie jo prikibti. Nuolat trindamasis į augintinio kailiuką gintaras skleidžia specifinį dervos kvapą, kuris gali padėti atbaidyti erkes ir blusas.

Prieš kiekvieną pasivaikščiojimą papildomai galite apipurkšti savo augintinį ANIBIO arba BEAPHAR antiparazitiniais purškikliais, kurių pagrindas – natūralūs insekticidai.

Natūralių priemonių mėgėjai labai vertina eterinių aliejų teikiamą naudą. Parduotuvių tinklas KIKA jums gali pasiūlyti specialiai natūraliai apsaugai nuo parazitų sukurtą, augintiniams saugią A‘SCENTUALS eterinių aliejų linijos mišinius INSECT REPELLANT ir INSECT ASIAN SHIELD. Šie eterinių aliejų mišiniai, įtrinti į augintinio sprandą, efektyviai padeda atbaidyti erkes ir kitus geliančius vabzdžius, todėl yra itin efektyvūs ilgų pasivaikščiojimų gamtoje metu.

Natūralių priemonių ieškantys augintinių šeimininkai KIKA parduotuvėse taip pat gali rasti Žaliąją vaistinėlę. Tai – ekologiškų ir natūralių prekių asortimentas, kuriame galite rasti tiek priemones apsaugai nuo erkių, tiek kitus natūralius, sveikatą puoselėjančius produktus. Ši vaistinėlė – puikus pasirinkimas tiems šeimininkams, kurie ieško ekologiškų ir saugių alternatyvų bei tiems, kurių augintiniai netoleruoja cheminių priemonių.

Natūrali prevencija – kasdienė apžiūra

Pasak veterinarijos gydytojos Kamilės Ausmanės, atsisakius cheminių apsaugos nuo erkių priemonių prie penkių lygių apsaugos labai svarbu pridėti ir dar vieną žingsnį, kuris visiškai nieko nekainuoja, bet suteikia efektyvų rezultatą.

„Įsisiurbusi erkė savo užkratą gyvūnui perduoda per dvi paras. Todėl kuo anksčiau pašalinsite įsisiurbusią erkę – tuo didesnis šansas, kad jūsų gyvūnas išvengs ligos.

Po kiekvieno pasivaikščiojimo apžiūrėkite savo augintinį, ilgaplaukius šukuokite, ieškodami erkių ant kūno. Radę įsisiurbusią erkę, pašalinkite ją specialiu traukikliu arba paprastu pincetu. Kasdienė šuns ar katino kailio apžiūra labai stipriai prisideda prie natūralios gyvūno apsaugos“, – pataria veterinarijos gydytoja.

Šiais laikais, kai daugeliui rūpi ekologija ir tvarumas, tikrai gausu natūralių apsaugos nuo parazitų priemonių. Pasirinkę teisingas priemones ir naudodami net kelias iš jų galėsite apsaugoti savo keturkojį draugą nuo erkių ir nebebijoti erkių perduodamų ligų pasekmių. Parduotuvių tinklo KIKA ekspertai maloniai padės kiekvienam šeimininkui išsirinkti tinkamiausią apsaugą savo šuniui ar katei.

Užsakymo nr.: PT_86842015

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.4286

Atėjus vasaros metui dauguma planuoja atostogas į jas įtraukdami ir savo mylimus augintinius

Nesvarbu ar pasirinksite kelionę automobiliu ar lėktuvu, kartu imdami augintinį apgalvokite ir...

Tvarios Velvet Paw TOFU naujienos: ar žinote, kokią žalą gamtai kelia įprastas kraikas? (10)

Šiuolaikiniame pasaulyje didėjant sąmoningumui, vis dažniau kalbama apie tvarumą ir ekologiją....

Nauja tendencija: kodėl šeimininkai ieško natūralių sveikatingumo priemonių augintiniams? (6)

Ne be reikalo sakoma, kad gamtoje visada turi būti pusiausvyra. Joje mūsų tyko labai daug pavojų,...

Apsaugoti augintinį nuo erkių be chemijos? Ekspertai sako, kad tai – įmanoma (3)

Atšilus orams, erkių pernešamos ligos mūsų keturkojams augintiniams tampa tikra grėsme....

Nepadovanokite savo augintinio erkėms: ekspertai pataria, kaip geriausia apsaugoti keturkojus draugus

Atšilus orams nubudo ir kraugerės erkės , kurių įkandimas gali būti pavojingas tiek žmogui,...

Top naujienos

BBC: Sofijai Sapegai ir Ramanui Pratasevičiui pritaikytas namų areštas Sapegos tėvai: mums šokas (138)

Prieš mėnesį Minske sulaikytai Rusijos pilietei Sofijai Sapegai pritaikytas namų areštas,...

Dalia Plikūnė | D+

Danų pulkininkas: už uždarų durų Lukašenka žino – amžinai nebus savo šalies lyderiu išskirtinis interviu (2)

Lietuvoje, kalbant apie saugumo situaciją, įvyko daug gerų pokyčių, sako šešerius metus NATO...

Artėja pokyčiai dėl siuntų: muitinė leis patiems jas deklaruoti, o melagiams grės bauda (166)

Ilgą laiką Lietuvoje gyventojai neturėjo praktinės galimybės patys deklaruoti siuntas, gautas iš...

Koronavirusas Lietuvoje: užfiksuota vos 18 naujų atvejų, 3 žmonės mirė (21)

Praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota vos 18 naujų koronaviruso atvejų. Dėl šios ligos mirė 3...

Sprogstančios pajūrio kainos lietuvių neišgąsdino: ko tikėtis tiems, kas dar nebuvo Palygino su Turkija ir Graikija (116)

Pastarųjų dienų vasariškais karščiais lietuviai plūsta mėgautis savame pajūryje ar ieško...

ES šalių lyderiai atmetė Vokietijos ir Prancūzijos idėją susitikti su Putinu Nausėda: tai siųstų blogą žinią Lietuvos visuomenei (318)

Europos Sąjungos ( ES ) šalių lyderiai penktadienį paryčiais atmetė Vokietijos ir Prancūzijos...

Nausėda užstojo Vengriją ES dėl kontroversiško įstatymo LGBTQ tema: per anksti imtis teisėjo vaidmens (538)

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda užstojo Vengriją, sulaukusią aršios dalies...

PSO: pandeminio koronaviruso delta atmaina – dukart užkrečiamesnė (14)

Pandeminio koronaviruso atmaina „Delta“, pirmą kartą išaiškinta Indijoje, yra dukart...

Netektis buvusio krepšininko Ginevičiaus šeimoje (17)

Utenos „Juventus“ klubas pranešė apie netektį komandos trenerio asistento Vido Ginevičiaus...