Inovacijos yra naudingos tiek jas kuriančiam verslui, tiek visai visuomenei. Tuo įsitikinęs Klaipėdos įmonės „Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas. Jo manymu, inovacijos prisideda prie augančio verslo žinomumo, pelno ir komandos augimo bei padeda kelti šalies ir regiono ekonomiką, gerinti gyvenimo kokybę.
„Interactio“
© Organizatorių nuotr.


Siekiantiems kurti inovacijas, gali būti naudingos Europos Sąjungos investicijų priemonės. Priemone „Inočekiai“ siekiama skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, tęsti mokslui ir verslui bendradarbiaujant jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, skatinti įmones aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Inostartas“ siekiama skatinti naujų inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, užtikrinant inovatyvių idėjų, produktų ir paslaugų vystymą, skatinti įmonių savarankiškumą vykdant mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus įmonės viduje. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ remiama MTEP veikla ir įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra ir kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose. Taip pat finansuojamas naujų produktų ir technologijų sertifikavimas ir su tuo susijusios veiklos. Kvietimas teikti paraiškas pagal šią priemonę bus skelbiamas 2018 m. birželio paskutinę savaitę. Paraiškas kviečiama teikti iki š.m. rugsėjo 25 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Kelionės pametėjo sėkmingą idėją

Kelią į inovacijų verslą pašnekovas pradėjo nuo renginiams skirtos mikrofono programėlės išmaniajam telefonui. Vystydamas pirmąją inovaciją H. Urbono startuolis buvo atrinktas tarp septynių perspektyviausių Lietuvos pradedančiųjų įmonių, tarp 20 geriausių Latvijos šalių startuolių bei perspektyviausių Baltijos šalių įmonių.

H. Urbonas, teigia, kad inovacijos beveik visais atvejais sulaukia didelio visuomenės dėmesio, taip inovatoriams lengviau tapti matomiems, užmegzti naujas ir naudingas pažintis.

Sulaukusi pirmojo pripažinimo „Interactio“ komanda keliavo su kitų startuolių kūrėjais po užsienio šalis, susipažino su potencialiais investuotojais, klientais. Tačiau šios kelionės inovatoriams taip pat padėjo suprasti, kad mikrofono aplikacija susiduria su daug sunkiai išsprendžiamų problemų – programėlei palaikyti reikia stipraus bevielio interneto ryšio, o daugelis renginių vietų to negalėjo užtikrinti ar nenorėjo papildomai investuoti į infrastruktūrą.

Vis dėlto šiam išradimui buvo nelemta toliau gyvuoti, tačiau idėją naujai inovacijai pametėjo kelionėse sutikti verslo atstovai. Jie H. Urbono komandai patarė programėlę naudoti ne kaip mikrofoną, o kaip vertimo įrangą. Taip startuolis nusprendė koncentruotis į naujos technologijos tobulinimą.

„Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas
„Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas
© Organizatorių nuotr.

Augina verslą ir komandą

Mobilios vertimo sistemos „Interactio“ bendraįkūrėjas pastebi, kad sėkmingas veiklos krypties pasirinkimas lėmė spartų 2014 m. susikūrusio startuolio augimą. Pašnekovas teigia, kad kuriant antrą inovaciją plėtėsi ir verslas, ir komanda.

„Kai ėmėme fokusuotis į vertimo sistemą, įvyko išties ryškių pokyčių: auga renginių skaičius, praėjusiais metais mūsų pajamos padidėjo daugiau nei 1 300 procentų, padaugėjo komandos narių. Jei 2016 m. buvo surengti 350 renginių, kurie naudojo mūsų vertimo sprendimą, tai pernai tokių renginių buvo daugiau nei 1 600, jie surengti 29 pasaulio šalyse. Šiais metais mes jau dabar beveik viršijome 2017 m. rezultatą, netrukus turėtume ir aplenkti“, – rezultatais džiaugiasi H. Urbonas.

„Interactio“ vadovas įsitikinęs, kad inovacijos leidžia augti ne tik jas kuriančiai komandai, bet ir suteikia naudą šaliai, regionui ir visam pasauliui.

„Inovacijos leidžia tapti ne tik lokaliu, bet ir globaliu žaidėju rinkoje, o tai labai pozityviai atsiliepia ir šalies ar regiono ekonomikai. Jų reikšmė yra globali. Inovacijos taip pat gali pakeisti žmonių gyvenimą, pagerinti jų gyvenimo kokybę, tad jų svarba yra milžiniška“, – tvirtina pašnekovas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_78432205

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš byrančio lėktuvo krito 3 km ir išgyveno: atrodžiau kaip zombis žaizdose po oda išsirito dešimtys kirmėlių (45)

Septyniolikmetė Juliane Koepcke matė, kaip jos mamą galinga jėga išsiurbė lauk iš skrydžio...

Dagys: jei 50 proc. paėmimų iš šeimų nepasiteisina, tai 50 proc. vaikų traumuoti be reikalo (107)

Visuomenei įsiaudrinus dėl kauniečių šeimos, iš kurios buvo paimti du vaikai, situacijos,...

Dėl lėktuvo gedimo prezidentė neišskrido į 100-mečio iškilmes Latvijoje (27)

Lietuvos delegacija, vadovaujama Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, dėl netikėto...

20 metų jauniau atrodanti moteris išklojo savo paslaptį: tereikia valgyti kelis produktus dvidešimtukas (119)

Elizabeth Peyton-Jones – 49-eri, bet ji atrodo lyg būtų 30 m. amžiaus. Natūropatė, žolininkė,...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (493)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Geidžiamas darbdavys Vilniuje samdiniams leidžia itin daug: įvaizdžiai privers gardžiai pasijuokti (58)

Vilniuje įsikūrusi IT sprendimus visame pasaulyje teikianti įmonės „ Tesonet “ yra esantys...

Kas nutinka, kai alkoholis ir narkotikai nustoja veikti: 25 metus vartojęs vyras neturi ko slėpti (7)

„Kai būdamas 12 metų pirmą kartą pasigėriau, iškart nusprendžiau, kad tai bus mano gyvenimo...

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko (23)

Skyrybų metu visuomet dūžta širdys, o kai esi viešas žmogus ir tavo asmeninį gyvenimą po...

Sinoptikė papasakojo, kokie orai mūsų laukia kitą savaitę (4)

Sekmadienį saulę išvysime retai, per daugelį šalies rajonų praslinks lietaus debesys, kai kur...