Inovacijos yra naudingos tiek jas kuriančiam verslui, tiek visai visuomenei. Tuo įsitikinęs Klaipėdos įmonės „Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas. Jo manymu, inovacijos prisideda prie augančio verslo žinomumo, pelno ir komandos augimo bei padeda kelti šalies ir regiono ekonomiką, gerinti gyvenimo kokybę.
„Interactio“
© Organizatorių nuotr.


Siekiantiems kurti inovacijas, gali būti naudingos Europos Sąjungos investicijų priemonės. Priemone „Inočekiai“ siekiama skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, tęsti mokslui ir verslui bendradarbiaujant jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, skatinti įmones aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Inostartas“ siekiama skatinti naujų inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, užtikrinant inovatyvių idėjų, produktų ir paslaugų vystymą, skatinti įmonių savarankiškumą vykdant mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus įmonės viduje. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ remiama MTEP veikla ir įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra ir kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose. Taip pat finansuojamas naujų produktų ir technologijų sertifikavimas ir su tuo susijusios veiklos. Kvietimas teikti paraiškas pagal šią priemonę bus skelbiamas 2018 m. birželio paskutinę savaitę. Paraiškas kviečiama teikti iki š.m. rugsėjo 25 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Kelionės pametėjo sėkmingą idėją

Kelią į inovacijų verslą pašnekovas pradėjo nuo renginiams skirtos mikrofono programėlės išmaniajam telefonui. Vystydamas pirmąją inovaciją H. Urbono startuolis buvo atrinktas tarp septynių perspektyviausių Lietuvos pradedančiųjų įmonių, tarp 20 geriausių Latvijos šalių startuolių bei perspektyviausių Baltijos šalių įmonių.

H. Urbonas, teigia, kad inovacijos beveik visais atvejais sulaukia didelio visuomenės dėmesio, taip inovatoriams lengviau tapti matomiems, užmegzti naujas ir naudingas pažintis.

Sulaukusi pirmojo pripažinimo „Interactio“ komanda keliavo su kitų startuolių kūrėjais po užsienio šalis, susipažino su potencialiais investuotojais, klientais. Tačiau šios kelionės inovatoriams taip pat padėjo suprasti, kad mikrofono aplikacija susiduria su daug sunkiai išsprendžiamų problemų – programėlei palaikyti reikia stipraus bevielio interneto ryšio, o daugelis renginių vietų to negalėjo užtikrinti ar nenorėjo papildomai investuoti į infrastruktūrą.

Vis dėlto šiam išradimui buvo nelemta toliau gyvuoti, tačiau idėją naujai inovacijai pametėjo kelionėse sutikti verslo atstovai. Jie H. Urbono komandai patarė programėlę naudoti ne kaip mikrofoną, o kaip vertimo įrangą. Taip startuolis nusprendė koncentruotis į naujos technologijos tobulinimą.

„Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas
„Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas
© Organizatorių nuotr.

Augina verslą ir komandą

Mobilios vertimo sistemos „Interactio“ bendraįkūrėjas pastebi, kad sėkmingas veiklos krypties pasirinkimas lėmė spartų 2014 m. susikūrusio startuolio augimą. Pašnekovas teigia, kad kuriant antrą inovaciją plėtėsi ir verslas, ir komanda.

„Kai ėmėme fokusuotis į vertimo sistemą, įvyko išties ryškių pokyčių: auga renginių skaičius, praėjusiais metais mūsų pajamos padidėjo daugiau nei 1 300 procentų, padaugėjo komandos narių. Jei 2016 m. buvo surengti 350 renginių, kurie naudojo mūsų vertimo sprendimą, tai pernai tokių renginių buvo daugiau nei 1 600, jie surengti 29 pasaulio šalyse. Šiais metais mes jau dabar beveik viršijome 2017 m. rezultatą, netrukus turėtume ir aplenkti“, – rezultatais džiaugiasi H. Urbonas.

„Interactio“ vadovas įsitikinęs, kad inovacijos leidžia augti ne tik jas kuriančiai komandai, bet ir suteikia naudą šaliai, regionui ir visam pasauliui.

„Inovacijos leidžia tapti ne tik lokaliu, bet ir globaliu žaidėju rinkoje, o tai labai pozityviai atsiliepia ir šalies ar regiono ekonomikai. Jų reikšmė yra globali. Inovacijos taip pat gali pakeisti žmonių gyvenimą, pagerinti jų gyvenimo kokybę, tad jų svarba yra milžiniška“, – tvirtina pašnekovas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_78432205

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Globos namuose augančių vaikų seserys šaukiasi pagalbos: juos nori atskirti ir išvežti į užsienį

„Jie nenori būti įvaikinti į užsienį ir išskaidyti po vieną, po du“, – teigė su DELFI...

Pasiūlymas uždirbti 2 tūkst. eurų atsirūgo: darbdavys nemoka pinigų, grasina susidoroti

Į DELFI redakciją kreipėsi darbuotojas Marius (vardas pakeistas – DELFI), kuriam darbdavys neva...

Lenkijos dovanėlė JAV: „Huawei“ šnipinėjimo byla atveria kelią naujam Varšuvos paktui

Lenkija neseniai įteikė Jungtinėms Valstijoms dovanėlę šalies byloje prieš Kinijos...

Apsipirkti prekybos centre reikės naujų įgūdžių: laukia didelės naujovės (458)

Nuo investicijų į savitarnos kasas iki naujos internetinės prekybos platformos - taip didieji...

Jastramskis: Skvernelis gali sumaišyti kortas Nausėdai, nes kur du – trečias nereikalingas (479)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė dalyvausiantis Prezidento rinkimuose. Kokios jo...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (1366)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė sprendimą tarptautinio įvaikinimo...

Orai: savaitės pabaigoje nieko naujo (3)

Penktadienį per Lietuvą slinks dar vienas nedidelis žemo slėgio sūkurys.

Dakare – iškilmingai apdovanoti pasiekę finišą, o lietuviai prieš šventę spėjo nuveikti gerą darbą papildyta 04.38 (5)

Dakaras nėra užbaigtas, kol jo dalyvis nepravažiuoja pro finišo arką. Tokia procedūra...

Įspūdingą Sabonio seriją nutraukę „76ers“ iškovojo triuškinamą pergalę Indianapolyje

NBA pirmenybėse vieną skaudžiausių sezono pralaimėjimų patyrė Indianos „Pacers“ (29-15)...

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį – dauguma kelių tapo neįveikiamais (216)

Permainingos oro sąlygos Lietuvoje negaili iššūkių – rajoniniai keliai dėl spustelėjusio...