Lietuviškas ruduo ruošiasi nustebinti subrandintais skoniais. Karštymečiu prisiragavome gaivių salotų ar šaltibarščių, o dabar skonio receptoriai reikalauja įdomesnio patiekalo, bet visai nesinori prikaitinti namų, kepant mėsą, žuvį ar daržoves orkaitėje. Tada tikru išsigelbėjimu tampa lauke, prie namų, stovintis keramikinis grilius, ant kurio greitai ir paprastai išsikepsite norimus patiekalus ir mėgausitės jais vėsiuose namuose.
 Marius prisipažino, kad į gaminimą ant griliaus jis tiesiog pasinėrė dar 2016 m.
Marius prisipažino, kad į gaminimą ant griliaus jis tiesiog pasinėrė dar 2016 m.

Savo sukurtais receptais dalijasi „Selfish Bistro Kaunas“ virtuvės šefas Marius Gorodeckis. Jis savo karjerą pradėjo nuo Pietų Prancūzijoje įsikūrusių kurortų restoranėlių. Juose jam teko dirbti su gerai žinomu Prancūzijos šefu Alain Llorca, pelniusiu „Michelin“ žvaigždę. Marius yra gerai susipažinęs su Viduržemio regiono virtuvės modernia interpretacija, o minėtas virtuvės šefas suformavo jo supratimą apie maisto gamybą, skonių derinius, kokybiškų produktų svarbą patiekaluose. „Alain Llorca išmokė mane, kaip ingredientų nesugadinti, neužgožti perkraunant nereikalingais prieskoniais“, - sakė virtuvės šefas.

 Virtuvės šefas Marius Gorodeckis
Virtuvės šefas Marius Gorodeckis

Paklaustas, kaip Prancūzijos virtuvės virtuozas pasuko į keramikinių grilių pasaulį, Marius prisipažino, kad į gaminimą ant griliaus jis tiesiog pasinėrė dar 2016 m. „Nuo to laiko prasidėjo papildomas darbas su griliais šiltuoju sezono metu, privačiuose renginiuose, šeimos šventėse, gaminimo ant griliaus mokymai, teisėjavimas „bbq“ čempionatuose nuo 2017 metų ir eksperimentavimas, tobulinant receptus ir gamybos būdus“, - patirtimi dalijosi M. Gorodeckis.

Jis paruošė porą išskirtinių lengvai paruošiamų griliaus patiekalų, kuriais galėsite paįvairinti savo šio rudens meniu. Marius ne atsitikrinai pasirinko juos gaminti „TUNABONE“ Kamado kepsninėje, nes joje galima reguliuoti oro srautą ir kaitrą, tad ja patogu naudotis ne tik profesionalui, bet ir pradedančiam grilintojui.

Tuno kepsnys su grilintomis smidrų ir pomidorų salotomis

 Tuno kepsnys su grilintomis smidrų ir pomidorų salotomis
Tuno kepsnys su grilintomis smidrų ir pomidorų salotomis


Patiekalui reikės:

• Tunas 200 g
• Smidrai 120 g
• Vyšniniai pomidorai 80 g
• Šviežias čiobrelis 2 g
• Česnakas 2 g
• Saldesnis balzaminio vyno actas 10 g
• Alyvuogių aliejus: 10 g – tunui, 10 g – smidrams, 30 g - salotų padažui
• Levandų druska 2 g
• Rudas cukrus 2 g
• Grūsti juodi pipirai 2 g

Pasiruošimas:

Užkurkite keramikinę „TUNABONE“ kepsninę ir įkaitinkite ją iki 180-190 laipsnių karščio. Kol grilius pasieks reikiamą temperatūrą, iš šaldytuvo išsiimkite bei apie 10 min. kambario temperatūroje palaikykite žuvį ir pasiruoškite daržoves. Smidrus nuvalykite naudodamiesi skustuku, reikia pasidėjus smidrą ant lentelės skusti jo žievelę, vis pasukant. Pomidorus nusiplaukite ir nusausinkite. Čiobrelį nuskabykite, o česnaką smulkiai sukapokite peiliu. Į dubenį dėkite kapotą česnaką, skabytus čiobrelius, įberkite druskos, pipirų, rudojo cukraus. Sudėkite į tą patį dubenį nuplautus pomidorus, užpilkite balzaminio vyno actu, alyvuogių aliejumi ir gerai išmaišykite. Leiskite daržovėms pasimarinuoti 5 minutes. Smidrus pašlakstykite alyvuogių aliejumi. Tuną nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ir pašlakstykite alyvuogių aliejumi.

 Lengva, paprasta gaminti lauke išskirtinius patiekalus ant griliaus.
Lengva, paprasta gaminti lauke išskirtinius patiekalus ant griliaus.

Gamybos eiga:

Prieš uždėdami žuvį ant grotelių, patepkite ją iš abiejų pusių nedideliu kiekiu aliejaus. Ant įkaitusių „TUNABONE“ keramikinio griliaus grotelių dėkite kepti tuną, pagrotuodami (pasukdami 90 laipsnių kampu) kepkite apie 2-3 minutes. Apsukite tik vieną kartą, po maždaug 1 ar 1,5 minutės, tą patį darykite ir su kita puse.

Kol kepsite tuną, nepamirškite smidrų ir pomidorų, juos taip pat kepkite apie 4-5 minutes, pavartydami.

 Marius yra gerai susipažinęs su Viduržemio regiono virtuvės modernia interpretacija
Marius yra gerai susipažinęs su Viduržemio regiono virtuvės modernia interpretacija

Iškepus tunui ir daržovėms, viską sudėkite ant medinės lentelės. Du trečdalius smidrų pakapokite peiliu maždaug 3 cm ilgio įstrižais gabalėliais. Smidrus ir pomidorus dėkite į dubenėlį, kuriame marinavome daržoves (pastaba: smidrų viršutines dalis palikite ant lentelės). Dubenyje gerai išmaišykite daržoves ir sudėkite jas į lėkštės vidurinę dalį link lėkštės krašto. Ant viršaus padėliokite smidrų viršūnes.

Tuną pjaukite per pusę įstrižai, dėkite į lėkštės centrą. Pašlakstykite alyvuogių aliejumi ir pabarstykite šviežiai skabytais čiobreliais. Skanaukite!

Jautienos nugarinės kepsnys su grilintomis bulvytėmis ir kukurūzų burbuolėmis

Neprikaitinkite namų – ruoškite pietus ant griliaus lauke
© Organizatorių nuotr.


Patiekalui reikės:

• Brandintos jautienos nugarinė 200 g
• Sviestas 20 g
• Šviežias rozmarinas 10 g
• Levandų druska 3 g
• Grūsti juodi pipirai 2 g
• Alyvuogių aliejus 20 g
• Virtos „baby“ bulvytės 100 g
• Virtos kukurūzų burbuolės 100 g
• „Portabello“ grybas 1 vnt. apie 80 g

Pasiruošimas:

Užsikurkite keramikinę „TUNABONE“ kepsninę ir įkaitinkite ją iki 180-190 laipsnių karščio. Jautieną pašlakstykite šlakeliu alyvuogių aliejaus, skabytu rozmarinu. „Portabello“ grybą nusilupkite, galite naudoti peilį arba nuvalyti jį pirštais. Bulvytes pašlakstykite alyvuogių aliejumi. Apverskite grybą ir iš vidinės pusės suimkite dviem pirštais žievelės kraštą, lupkite ir sukite ratu, kol nulupsite visą grybą. Nuluptą „Portabello“ grybą gerai pašlakstykite alyvuogių aliejumi iš abiejų pusių.

 TUNABONE grilis
TUNABONE grilis

Gaminimo eiga:

Ant įkaitusių griliaus grotelių dėkite kepti jautieną, pagrotuodami (pasukdami 90 laipsnių kampu), kepkite apie 3-4 minutes (apsukite tik vieną kartą, po maždaug 1,5 ar 2 minučių), tą patį darykite ir su kita puse.

Pradėjus kepti jautieną, nepamirškite ant griliaus uždėti „Portabello“ grybo, „baby“ bulvyčių ir kukurūzų burbuolių, nuolatos pavartydami kepkite apie 8 minutes.

„Portabello“ grybui pakepus 5 minutes, uždėkite 5 g sviesto ir leiskite jam ištirpti.

Neprikaitinkite namų – ruoškite pietus ant griliaus lauke
© Organizatorių nuotr.

Į dubenėlį sudėkite sviestą, pabarstykite šiek tiek druskos, grūstų pipirų, skabyto rozmarino.

Iškeptą jautieną palikite pastovėti keletą minučių susukę į kepimo foliją.

Kol jautiena „ilsisi“, pjaukite burbuolę į keturias dalis, dėkite į dubenėlį su sviestu, kartu su „baby“ bulvytėmis ir gerai išmaišykite vartydami dubenėlį, leiskite sviestui ištirpti.

Į lėkštės centrą dėkite keptas burbuoles ir bulvytes, po to į lėkštę dėkite „Portabello“ grybą.

Kepsninėje integruota pelenų surinkimo sistema, todėl nereikia valyti jų po kiekvieno kepimo. Tereikia išimti iš kepsninės specialų stalčių ir pelenus iškratyti.
Kepsninėje integruota pelenų surinkimo sistema, todėl nereikia valyti jų po kiekvieno kepimo. Tereikia išimti iš kepsninės specialų stalčių ir pelenus iškratyti.

Iš folijos išimkite jautieną, dėkite į lėkštę su daržovėmis ir pabarstykite ją levandų druska, šviežiai grūstais pipirais, skabytais rozmarinais. Skanaus.

Baigęs gaminti patiekalus virtuvės šefas Marius Gorodeckis sakė, kad labiausiai grilintojus varginantis darbas – kepsninės valymas ir paruošimas kitam kepimui. Tiesa, Marius paminėjo, kad „TUNABONE Kamado Pro“ kepsninėje integruota pelenų surinkimo sistema, todėl nereikia valyti jų po kiekvieno kepimo. Tereikia išimti iš kepsninės specialų stalčių ir pelenus iškratyti.

Užsakymo nr.: PT_88157125

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.0000

Neprikaitinkite namų – ruoškite pietus ant griliaus lauke (10)

Lietuviškas ruduo ruošiasi nustebinti subrandintais skoniais. Karštymečiu prisiragavome gaivių...

Vasara baigiasi, bet vasariškos pramogos tęsiasi! (7)

Nepraleiskime galimybės pasidžiaugti vis dar šiltais orai ir kuo daugiau laiko praleiskime lauke. O...

Nijolė Narmontaitė: per tą amžiną skubėjimą, pamirštame skirti laiko sau (17)

Pirmą kartą po maždaug 30 metų aktorė Nijolė Narmontaitė išdrįso atvykti į sanatoriją....

Piknikai, iškylos, vakarėliai prie grilio – lauke maistas skanesnis: ekspertų patarimai + receptai (20)

Ši vasara dosni puikių orų, tad tik dar smagiau iškylauti gamtoje, rengti iškylas, piknikus....

Š.m. rugpjūčio 2 d., eidama 60 metus, mirė biomedicinos mokslų daktarė, ilgametė Vilniaus universiteto docentė Jolanta Kostkevičienė (96)

Nors gimė Vilniuje, velionė buvo tikras gamtos vaikas, kurį traukė sengirės, naturalios pievos,...

Top naujienos

Provokacijos iš Baltarusijos darosi vis įžūlesnės: tai buvo pirmas kartais, kai neteisėtas migrantas taip elgėsi (271)

Neteisėtai į Lietuvą mėginančių patekti migrantų skaičius pastaruoju metu sumažėjęs,...

Daugėjant ženklų dėl naujo karantino jau dabar neabejoja: pokyčių bus, dabartinės taisyklės griežtės įvertino galimus pokyčius dėl kaukių (257)

Dar vieno karantino bent jau kol kas nebus. Premjerei Ingridai Šimonytei užsiminus apie siūlymus...

Šalies reanimacijose dėl COVID-19 gydomi keli mažamečiai: grėsminga komplikacija gali atsirasti net po 4–5 savaičių (428)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad Vilniuje, ligoninės...

Praeityje skandalingo veikėjo karjeroje – neįtikėtinas šuolis: be medicininio išsilavinimo gavo aukščiausias pareigas ligoninėje Malinauskas: tai visiškas absurdas (594)

Paaiškėjus apie kontroversiškai vertinamo Juliaus Pankos naujas pareigas Kupiškio ligoninėje,...

Policija įminė atokioje vietovėje rastos ir nieko nepamenančios moters mįslę jos kurtus papuošalus pirko Holivudo žvaigždės (30)

Nustatyta Kroatijai priklausančioje saloje rastos moters tapatybė. Išgelbėtoji nesugebėjo...

Du pratęsimai Alytuje – jokia raudona vėliava Schilleriui: svarbiausia – pergalė įvertino Ulanovo situaciją

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse ketvirtadienį vakare Alytaus „Dzūkija“ (1/1) metė rimtą...

Šarūnas Meškys | D+

Ugnikalnio išsiveržimas Kanaruose prikėlė prieš 20 metų paskelbtą Ameriką nušluosiančio megacunamio scenarijų: mokslininkai pateikė naują versiją (5)

Iki šiol Cumbre Vieja ugnikalnis La Palmos saloje Kanaruose paskutinį kartą buvo išsiveržęs...

Galinga audra slenka per Lietuvą: įspėja dėl savaitgalio - kai kur situacija tik prastės

Šiandien per Lietuvą keliaus galingas ir aktyvus ciklonas. Numatomi debesuoti, vietomis (daugiausia...

Medikai kovoja dėl sunkia COVID- 19 forma sergančio vaiko gyvybės: aiškėja, kad tėvai nebuvo pasiskiepiję (572)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys feisbuke pasidalijo trumpa informacija apie reanimacijoje...

Klaipėdietės kurtus drabužius vilkės net pati Jennifer Lopez: juos išvysite „Netflix“ filme (18)

Šis ruduo Klaipėdoje įsikūrusiam prekės ženklui „Salanida“ išties ypatingas, ir ne tik...