Jei dar visai neseniai technologijų įmonės būsimų programuotojų potencialą labiausiai vertino pagal jų programavimo įgūdžius, tai šiuo metu stebime stipriai išsiplėtusį darbdavių lūkesčių spektrą. Geriausios IT įmonės vertina darbuotojų asmeninio bei profesinio žingeidumo naudas verslo rezultatams ir stengiasi pritraukti programuotojų su kuo įvairesne patirtimi.
WeCanCode
© Organizatorių nuotr.

Kokią naudą pradedančiąjam programuotojui suteikia patirčių įvairove grįsta įmonės vadyba? Kodėl technologijų įmonės pakeitė požiūrį į iš kitų sričių atėjusius programuotojus? Dovilė Martišiūtė ir Saulius Vikerta - tarptautinės įmonės KAYAK programinės įrangos inžinieriai, sutiko atsakyti į šiuos klausimus ir papasakojo, ką reiškia dirbti su kelionių paieškos varikliu, kurią žino ir naudoja visas pasaulis.

Nors programuotojams, renkantis darbdavį svarbūs skirtingi finansiniai ir profesinės saviraiškos aspektai, Dovilė ir Saulius sutaria - IT sektoriaus lyderiai gabiausius programuotojus suvilioja būtent galimybe dirbti su tarptautiniu mastu žinomais produktais. Darbas tarptautinėje kompanijoje leidžia mokytis ir dirbti pagal pažangiausius standartus pasauliniu mastu, siekti daugiau ir tobulėti greičiau.

“Įvairove ir tarptautiškumu grįstas organizacinis požiūris darbe į mūsų vystomas paslaugas ir komandas leidžia mums sukurti geresnius produktus ir taip augti profesinėje srityje. Neabejotinai, galimybė dirbti su žmonėmis iš kurių gali išmokti ko nors naujo yra labiausiai motyvuojantis faktorius renkantis įmonę”, - sako Dovilė.

Kaune įsikūrusi KAYAK komanda glaudžiai bendradarbiauja su savo kolegomis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Danijos ir kitų valstybių. Komandų sudėties įvairovė suteikia eilę galimybių augti tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityse.

“KAYAK yra ypatingai įvairialypė bendrovė ir sąmoningai tai vertina. Sulaukiame palaikymo ir pozityvios mentorystės, padedančios mums efektyviai ir etiškai komunikuoti su savo kolegomis iš skirtingų pasaulio kraštų ir kultūrų. Ir visa tai prasideda nuo pat pirmos darbo dienos”, - pasakoja Saulius.

WeCanCode
WeCanCode
© Organizatorių nuotr.

Durys į technologijų pasaulį - atviros profesionalams iš kitų sričių

Per pastaruosius keletą metų technologijų sektorius pastebimai pakito. Jei anksčiau vyravo požiūris, kad programinės įrangos vystytojas - tai intravertas, susikoncentravęs ties sunkių problemų sprendimu, tai dabar laukiami profesionalai su pačiomis įvairiausiomis patirtimis.

“Laikai, kai programinės įrangos inžinierių bendruomenę sudarė išimtinai vyrai baigėsi. Nors moterys programuotojos vis dar sudaro mažąją dalį technologijų sektoriaus, tą lemia nebent kultūriniai stereotipai. Moterys išties dažniau studijuoja socialinius mokslus, tačiau situacija keičiasi - vis daugiau moterų renkasi studijuoti technologijas,”- pastebi Saulius.

Dovilės akimis, programinės įrangos inžinerija yra puiki vieta profesiniam augimui.

“Tavo išsilavinimas, darbinė patirtis kitų sričių, ne IT įmonėse, nėra kliūtis žengti į technologijų pasaulį. Gali pradėti mokytis programuoti kursuose internetu ar tiesiog naršant atsakymų į vieną ar kitą klausimą”, - tikina ji.

Abu, Saulius ir Dovilė - programuoti mokėsi patys, o daryti tai profesionaliai pradėjo gana vėlai. Tačiau tai nesudarė kliūčių jų profesiniame kelyje. Pasak pašnekovų, programuotojai yra vis arčiau savo galutinio produkto vartotojo. Gebėjimas suprasti vartotojo problemas ir sprendimai padedantys pasiekti trokštamą rezultatą, priklauso nuo patirties kurią programuotojas atsineša į komandą. O gebėjimas nesustoti mokytis toliau, neretai suteikia naujokui pranašumą prieš labiau patyrusius.

WeCanCode
WeCanCode
© Organizatorių nuotr.

“Seniai praėjo laikai, kai programuotojas galėjo metų metus dirbti naudodamas tą pačią technologiją, tuos pačius įrankius. Verslas keičiasi, tad reaguoti ir prisitaikyti reikia ypač greitai. Turi reguliariai lavinti, ugdyti savo įgūdžius. Visi mes esame čia tam, kad įneštume vertės savo klientų verslams”, - sako Saulius.

Programuotojas mąsto kaip detektyvas

Programinės įrangos kūrimas reikalauja ne tik nuolat vystomų darbuotojų įgūdžių, bet ir turi prisitaikyti prie pokyčių technologijų sektoriuje. KAYAK vartotojas, ieškodamas programėlėje lėktuvo skrydžio, retai susimąsto, kokio sudėtingumo sistema naudojasi. Siekiant suteikti vartotojo užklausą atitinkančius paieškos rezultatus, sistema naudoja dešimtis skirtingų paslaugų tiekėjų, šimtus savarankiškų informacijos šaltinių, kurių duomenys kinta realiu laiku. Skirtingų posistemių integracija ir paieškos rezultatų kompiliacija, per akimirką pareikalauja šimtų žmonių, dirbančių iš skirtingų pasaulio vietų, įsitraukimo.

“Turime žmonių, dirbančių su duomenimis, vartotojų patirtimi, duomenų perdavimo sprendimais, serverių infrastruktūra. Kai kurie turi itin plačias pareigas, kiti dirba labiau susikoncentravę ties užduotimis ir visi mes dalinamės stipriu atsakomybės jausmu ties iškilusia problema. Tai labiausiai motyvuojantis faktorius. Kai kurios įmonės vis dar remiasi stipria, centralizuota vadyba, tačiau KAYAK yra kitokia. Mūsų inžinieriai ir komandos turi daug laisvės ir lankstumo”, - dalinasi patirtimi Saulius.

Prisijungdamas prie programuotojų gretų, naujokas turėtų pasižymėti smalsumu ir kruopštumu.

“Gebėjimas rasti sprendimus yra ašis aplink kurią sukasi visos informacinės technologijos, ir viskas, kas su jomis susiję. Problemas spręsti tau teks kiekvieną darbo dieną. Turi būti tarsi detektyvu, kurį skatina pasitenkinimas radus sprendimą į pačias sudėtingiausias užduotis. Jei tai ne tau - tikėtina, programuotojo kelio rinktis nereikėtų.”, - šypsosi Saulius ir Dovilė.

WeCanCode
WeCanCode
© Organizatorių nuotr.

Technologijų srityje - pasiekimams lubų nėra

Paklausti, kaip atsidūrė informacinių technologijų srityje, Dovilė su Sauliumi kartu pripažįsta, kad IT sektorius juos viliojo neribotomis galimybėmis.

“Pradėjau studijas kaip elektronikos inžinierius, o baigiau jas komunikacijos technologijose. Tuomet dirbau telekomunikacijų bendrovėje, vėliau - buvau aukšto lygio vadovu mažmeninės prekybos kompanijoje, taip pat bandžiau jėgas pardavimuose ir konsultavime. Kuo daugiau skirtingų sričių bandžiau, tuo labiau supratau, kiek daug technologinių sprendinių slypėjo už kiekvieno mano dirbtų darbų ir kiek daug galimybių slypi programinės įrangos inžinerijoje”, - prisimena Saulius.

Technologijų sektorius - nuolat dairosi naujų talentų. Vis dėl to, perėjimas į IT sritį bus sudėtingas neturint motyvacijos nepaliaujamai mokytis ir tobulinti savo sugebėjimus.

“Skirtingi klientai - skirtingos problemos ir skirtingi iššūkiai. Vieną dieną tu tiesiog susiduri su neišsprendžiama problema. Turi pasitikėti savimi, išlikti atkakliu ir greitu mokiniu. Pradžioje tą padaryti bus tikrai nelengva, tačiau tave supantys kolegos tikrai padės. Net ir labiausiai patyrę programuotojai kartais susiduria su neišsprendžiamomis problemomis”, - ramina Dovilė.

Sparčiai vystantis dirbtinio intelekto technologijoms, atsiranda ir naujų veiklos sričių programinės įrangos inžinieriams, tad ateityje jų poreikis rinkoje - tik augs.

Su KAYAK programinės įrangos inžinieriais galite susitikti kasmetiniame renginyje “We Can Code”, vyksiančiame Kaune, gruodžio 7 dieną. Daugiau informacijos: www.wecancode.lt

Užsakymo nr.: PT_82917369

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

„We Can Code“ pamokos: geriausias metas pradėti karjerą IT versle yra šiandien

Šį savaitgalį Kaune sėkmingai praūžė „We Can Code“ seminarų sesija ir programavimo...

Darbdavio įvaizdis – vieno asmens ar komandos atsakomybė?

Augant talentingų darbuotojų poreikiui, konkurencija tarp darbdavių didėja. Šią talentų kovą...

Skirtingos programuotojų patirtys - IT verslo variklis

Jei dar visai neseniai technologijų įmonės būsimų programuotojų potencialą labiausiai vertino...

IT sektoriuje dirbanti Ieva: netikiu pašaukimu, viskas įmanoma, jei atkakliai to sieki (5)

Skaičiuojama, kad Lietuvoje būtų galima sukurti dar 13 000 darbo vietų programuotojams, o visoje...

Nuo ko prasideda darbdavio įvaizdis? (1)

Lietuvoje besikuriant daugybei naujų darbo vietų, konkurencija tarp darbdavių nuolat auga, o...

Top naujienos

Valandas iki gimdymo skaičiuojanti verslininkė Toma Dambrauskė – apie pirmojo vaikučio netektį, pagalbinį apvaisinimą ir likimo dovaną (1889)

Trys nėštumai – trys skirtingos patirtys. Verslininkė, socialinių medijų specialistė, prekės...

Įspėja dėl sunkių eismo sąlygų: snigs beveik visoje šalyje, kai kur – ypač pavojinga (3)

Ketvirtadienio naktį, vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose pasnyguriuos. Ten eismo sąlygos bus...

Paskutinį bilietą nugvelbė „Atletico“, Neymaras su PSG surengė šou Paryžiuje (1570)

Vėlų trečiadienio vakarą pasibaigė UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapas –...

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (323)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (153)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Atsisveikinkite su laidais: spėjama, kad „Apple“ išleis „iPhone“ modelį, neturintį jokių lizdų (38)

Žymus „Apple“ analitikas Ming-Chi Kuo sudarė naujus tyrimų užrašus, kuriuose aprašomos...

Orijaus kelionės. Turtuolių dangoraižis virto landyne: norėdami čia vykti pasisamdykite apsauginį (18)

Pietų Afrikos Respublikoje keliavęs Orijus Gasanovas apsilankė aukščiausiame dangoraižyje visame...

Eglė Juozėnaitė

Filosofas apie gyvenimo prasmės paieškas: tai ne karjera, didelė alga ir net ne šeima

Bet kuris iš mūsų gali labai daug ką. Gali pasikeisti iš visiško lūzerio į absoliutų...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (109)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...