08.01 įsigaliojo prievolė darbo skelbimuose nurodyti būsimą atlyginimą. Darbdaviai šią naujieną pasitiko skeptiškai, tačiau kitos išeities nėra. Apie darbuotojų atlyginimo lūkesčius ir iššūkius derybose pasakoja personalo atrankų įmonės „Soprana Personnel International“ vadovė – Diana Blažaitienė.
Diana Blažaitienė (Tomo Pikturnos nuotr.)

Matome, kad praktika nenurodyti pozicijos atlygio vis dar pakankamai dažna. Yra kelios priežastys, kodėl tai daroma. Pirmoji – bandoma atrinkti tinkamą „žmogų“, o ne specialistą, todėl tendencijas diktuoja ateinantys kandidatai. Tačiau darbdaviai visais atvejais turi nusimatę lubas, todėl to slėpimas – darbdavio ir kandidato laiko gaišimas.

Antroji – lūkestis, kad kandidatas norės mažesnio atlygio, nei numatyta, ir taip bus galima sutaupyti įmonės kaštus. Pastaruoju atveju, reikėtų priminti sau, kad tai - tokia pati manipuliacija būsimu darbuotoju, kaip ir darbuotojo nenoras įvardyti savo norimo atlygio. Abi pusės tikisi didesnės naudos sau.

Šnekant apie tai, su kokiomis atlygio problemomis susiduria darbdaviai atrenkant kandidatus, dažniausiai minimos šios:

Kandidatai keičia nuomonę. Dažnai dar pirmojo kontakto telefonu metu, aptarti atlygio lūkesčiai pakeliui į pokalbį pakyla ±40%. Tai lemia keli faktoriai: kai kurie kandidatai tiesiog nebūna pasiruošę šiam atsakymui, todėl pasako atlygį, dėl kurio tikisi būti pakviesti į tolesnį atrankų etapą. Kita kandidatų kategorija prieš atvykstant į pokalbį padaro “namų darbus”- jie susiranda informaciją apie įmonę ir pakeičia lūkesčius. To neišvengsite, tačiau pokalbio metu aiškiai įvardykite, kad kandidatas pakeitė sąlygas, ir klauskite, kodėl tai įvyko.

Kandidatai bando neįvardinti savo lūkesčių, o laukia, ką atsakys darbdavys ir tikisi, kad galbūt pasiūlys daugiau, nei jie patys norėtų. Tai gali rodyti, kad kandidatas labiau suinteresuotas atlyginimu, nei pačiu darbu. Būtinai užduokite papildomų klausimų: kas juos motyvuoja, yra svarbu darbe ir t.t., kad būtų lengviau įvertinti tikrąją kandidato motyvaciją dirbti jūsų įmonėje.

Rimta problema, kuri gerokai iškraipo darbo rinką - jaunosios kartos atlygio lūkesčiai. Vis dažniau neturinčių, ar turinčių nedidelę darbo patirtį kandidatų norai tokie patys, ar net didesni, nei rinkoje dirbančių specialistų. Situacija tampa dar kurioziškesnė, kai kandidatai argumentuoja, kad tokio atlyginimo nori dėl aukštų butų nuomos ar maisto kainų, tikisi pasiimti paskolą ir pan.

Kandidatai negeba argumentuoti savo atlyginimo lūkesčių. Soprana Personnel International vadovė mano, kad tai įsisenėjusi sisteminė problema. Paradoksas slypi tame, kad vadovai aiškiai žino, už ką jie mokės atlyginimą, tačiau tai linkę nuslėpti, tuo tarpu kandidatai nesigilina, kokia yra verslo logika, ir kaip sudaromi atlyginimai. Taip sukuriama aplinka, kur kandidatai negeba argumentuoti dėl nežinojimo.

Tad, kaip efektyviai sutarti dėl būsimo atlyginimo?

1. Aiškiai apibrėžkite ir nurodykite atlyginimo rėžius. Galimybės turėtų skirtis ne daugiau nei 20-30%. Jei visgi rėžiai labai platūs (pvz.:nuo 800 - 2000 eur) įvardykite priežastis, kodėl galimybių ribos tokios plačios. Kitu atveju - potencialiems darbuotojams kursite nepatikimo darbdavio įvaizdį.
2. Darbo skelbime aiškiai nurodykite, kokios kandidato pareigybės. Pokalbio metu papasakokite kaip atrodys jo įprasta darbo diena. Taip sumažinsite nesusipratimų riziką, o kandidatas galės aiškiau įsivertinti, kokio atlyginimo nori už atliktą darbą.
3. Pokalbio metu paaiškinkite, kokios atlyginimo perspektyvos, kokią darbų vertinimo sistemą turite ir kas kiek laiko peržiūrite atlyginimą.
4. Pokalbio pabaigoje apibendrinkite, kokias sąlygas aptarėte ir pasitvirtinote.

Kiekviena įmonė turi sau tinkamą darbuotoją, o kandidatas – tinkamą darbovietę. Skaidrumas ir aiškumas padeda pritraukti ir išlaikyti vertingus darbuotojus.

Užsakymo nr.: PT_81975013

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.3333

Top naujienos

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (93)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (47)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (117)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (16)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (76)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (33)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (100)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (23)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....

Įspėja, kas nutiktų, jei tarp JAV ir Rusijos kiltų karas: Žemę ištiktų branduolinė žiema (32)

Mokslininkai atliko simuliacijas ir skelbia oficialius rezultatus: net ir šiandien branduolinis...

Sužinoję, kas mano vyras, giminės puolė atkalbinėti: teko priimti drastišką sprendimą (73)

Dar eidama į mokyklą pradėjau susitikinėti su vaikinu, su kuriuo siejau ateitį. Tik baigus...